- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 60 від 12.02.2001 |
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2001 р. за N 181/5372 |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Національного банку
N 110 від 17.03.2004 )
Про затвердження Змін до Інструкції про міжбанківські розрахунки в Україні
Відповідно до статей
7,
40 Закону України
"Про Національний банк України" та з метою удосконалення нормативно-правової бази з питань здійснення міжбанківських розрахунків в Україні Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про міжбанківські розрахунки в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 27.12.99
N 621 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21.01.2000 за N 53/4274 (додаються).
2. Департаменту платіжних систем (В.М.Кравець) довести цю постанову після державної реєстрації до відома Кримського республіканського, Операційного, Головного управління Національного банку України по м. Києву і Київській області та територіальних управлінь Національного банку України, комерційних банків для керівництва та використання в роботі.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на начальників Кримського республіканського, Операційного, Головного управління Національного банку України по м.Києву і Київській області та територіальних управлінь Національного банку України.
4. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
12.02.2001 N 60
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 лютого 2001 р.
за N 181/5372
Зміни до Інструкції про міжбанківські розрахунки в Україні ( z0053-00 )
1. У пункті 6 глави "Загальні положення":
термін "Операційний час" та його визначення виключити;
визначення терміну "Територіальні управління Національного банку" викласти в такій редакції:
"Територіальні управління Національного банку - філії Національного банку України та Операційне управління Національного банку України";
доповнити пункт термінами такого змісту:
"Учасник СЕП безпосередній (далі - учасник СЕП) - банківська установа, що має технічний рахунок у РП або в ЦРП.
Учасник СЕП опосередкований - філія комерційного банку, що є учасником ВПС і здійснює міжбанківські розрахунки за консолідованим кореспондентським рахунком комерційного банку (обласної дирекції)".
2. У главі "Міжбанківські розрахунки в грошовій одиниці України":
2.1. Підпункт "д" підпункту 2.2.4 пункту 2.2 розділу 2 викласти в такій редакції:
"д) у картку із зразками підписів та відбитка печатки обов'язково включається зразок відбитка печатки банку (філії). Печатка власника кореспондентського рахунку має містити його ідентифікаційний код за ЄДРПОУ. Використання печаток, призначених для спеціальних цілей ("Для пакетів", "Для перепусток"), не допускається".
2.2. У пункті 3.2 розділу 3:
абзац третій викласти в такій редакції:
"повну та скорочену назву, що відповідає назві, зазначеній у статуті банку (назва філії має відповідати назві, зазначеній у Положенні про філію)";
абзац дев'ятий після слів "ідентифікаційний код" доповнити словами "за ЄДРПОУ".
2.3. Підпункт 4.1.5 пункту 4.1 розділу 4 виключити.
2.4. Підпункти 4.2.2 та 4.2.4 пункту 4.2 розділу 4 викласти в такій редакції:
"4.2.2. Безпосередні та опосередковані учасники СЕП мають бути включені до довідника банків - учасників СЕП.
Для включення до довідника банків - учасників СЕП комерційний банк (філія) подає клопотання до територіального управління Національного банку за своїм місцезнаходженням. Клопотання комерційного банку (філії) має містити такі реквізити:
назву комерційного банку (філії);
код банку;
електронний ідентифікатор;
код валюти;
модель обслуговування консолідованого кореспондентського рахунку;
дату підключення комерційного банку (філії) до СЕП, погоджену з територіальним управлінням Національного банку.
У разі потреби включення філії до довідника банків - учасників СЕП клопотання має бути також і від банку, якому належить ця філія".
"4.2.4. Зміни до довідника банків - учасників СЕП уносяться у разі:
унесення змін до довідника банківських установ України, пов'язаних із змінами будь-яких реквізитів банку (філії) - учасника СЕП;
переходу банку на роботу в СЕП за консолідованим кореспондентським рахунком;
переходу банку з однієї моделі обслуговування консолідованого кореспондентського рахунку на іншу;
повернення банку (філії) на роботу в СЕП за окремим кореспондентським рахунком тощо.
Підставою для внесення змін до довідника банків - учасників СЕП є повідомлення територіального управління Національного банку за місцезнаходженням банку (філії), що надсилається до ЦРП".
2.5. Пункт 4.8 розділу 4 викласти в такій редакції:
"4.8. Порядок переходу комерційного банку на роботу в СЕП за консолідованим кореспондентським рахунком
4.8.1. Для роботи в СЕП за консолідованим кореспондентським рахунком комерційний банк повинен одержати дозвіл на роботу в системі електронних платежів Національного банку України за консолідованим кореспондентським рахунком, який надається за формою, що наведена у додатку 19 до цієї Інструкції (далі - дозвіл).
Дозвіл на роботу в СЕП за першою моделлю обслуговування консолідованого кореспондентського рахунку надається обласній дирекції територіальним управлінням Національного банку, що її обслуговує. Порядок надання дозволу територіальним управлінням Національного банку відповідає порядку надання дозволу Національним банком; форма дозволу аналогічна до форми, наведеної у додатку 19 до цієї Інструкції.
4.8.2. Для одержання дозволу комерційний банк подає до Національного банку викладений державною мовою пакет документів, що підтверджує його організаційну, функціональну та технологічну готовність до роботи в СЕП за консолідованим кореспондентським рахунком, а також здатність програмного забезпечення до роботи з ІПС (для моделей з використанням ВПС).
Пакет документів має містити:
клопотання комерційного банку про перехід банку в цілому або окремих його філій на роботу в СЕП за консолідованим кореспондентським рахунком;
дві належним чином оформлені копії положення комерційного банку про порядок здійснення міжбанківських розрахунків комерційним банком та його філіями за консолідованим кореспондентським рахунком.
Положення має включати:
опис технологічної моделі;
опис моделі бухгалтерського обліку;
опис системи захисту (для моделей із використанням ВПС);
регламент функціонування платіжної системи комерційного банку (для моделей із використанням ВПС).
У разі потреби банку в поступовому переході на роботу в СЕП за консолідованим кореспондентським рахунком подається орієнтовний графік переходу комерційного банку (обласної дирекції), узгоджений з відповідним територіальним управлінням Національного банку.
4.8.3. Рішення щодо можливості обслуговування комерційного банку в СЕП за консолідованим кореспондентським рахунком приймається Національним банком у місячний строк із дня отримання повного пакета документів.
У разі прийняття позитивного рішення Національний банк надає комерційному банку дозвіл та письмово інформує про це свої територіальні управління.
У разі прийняття рішення про відмову в наданні такого дозволу Національний банк повідомляє про це комерційний банк письмово із зазначенням причин.
................Перейти до повного тексту