1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 175 від 07.02.2001


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 лютого 2001 р.
за N 163/5354
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 667 від 12.04.2002 )
Про внесення змін до Положення про порядок реструктуризації підприємств
Відповідно до розділів III та IV Державної програми приватизації на 2000-2002 роки, затвердженої Законом України "Про Державну програму приватизації",
НАКАЗУЮ:
1. Унести зміни та доповнення до Положення про порядок реструктуризації підприємств, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 21.08.2000 N 1741 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.09.2000 за N 582/4803, виклавши його в новій редакції, що додається.
2. Начальнику Управління передприватизаційної підготовки підприємств та реструктуризації господарських товариств В.Путівському:
2.1. Забезпечити в п'ятиденний термін з дня затвердження цього наказу його подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Забезпечити в десятиденний термін з дня державної реєстрації подання цього наказу до "Державного інформаційного бюлетеня про приватизацію" для опублікування.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду В.Васильєва.
В.о. Голови Фонду М.Чечетов
Затверджено
Наказ Фонду державного
майна України
21.08.2000 N 1741
( z0582-00 )
(у редакції наказу Фонду
державного майна України
від 07.02.2001 N 175)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 лютого 2001 р.
за N 163/5354
Положення про порядок реструктуризації підприємств
1. Загальні положення
1.1. Положення про порядок реструктуризації підприємств (далі - Положення) розроблено відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 роки, затвердженої Законом України "Про Державну програму приватизації".
Це Положення встановлює порядок реструктуризації об'єктів приватизації груп В і Г, яка проводиться відповідно до чинного законодавства за рішенням Фонду державного майна України (далі - ФДМУ).
Рішення про реструктуризацію підприємства затверджується наказом ФДМУ.
Рішення про реструктуризацію підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, приймається за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до цього Положення реструктуризація підприємства - це здійснення комплексу організаційно-господарських, фінансово-економічних, правових, технічних заходів, спрямованих на підвищення інвестиційної привабливості об'єкта приватизації, збільшення обсягів випуску конкурентоспроможної продукції, підвищення ефективності виробництва.
Реструктуризація підприємства здійснюється з дотриманням вимог нормативних актів, які є чинними на момент її проведення, а також з урахуванням Методичних вказівок щодо проведення реструктуризації державних підприємств, затверджених наказом Міністерства економіки України від 23.01.98 N 9, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 23.03.98 за N 187/2627.
Порядок реструктуризації підприємств передбачає:
прийняття рішення про реструктуризацію підприємства;
створення комісії з реструктуризації підприємства;
розроблення та впровадження проекту реструктуризації підприємства.
1.2. До сфери дії цього Положення належать такі підприємства:
державні підприємства, функції з управління майном яких у зв'язку з прийнятим рішенням про приватизацію належать державним органам приватизації (далі - ДОП);
відкриті акціонерні товариства (далі - ВАТ), які створені в процесі корпоратизації або приватизації державного майна, 100 відсотків акцій яких належить державі;
ВАТ, акції яких частково продані та пакет акцій яких розміром не менше 25 відсотків від їх статутного фонду плюс одна акція перебуває в державній власності.
1.3. У зв'язку з проведенням робіт з реструктуризації ДОП може прийняти рішення:
а) про тимчасове припинення роботи комісії приватизації;
б) про внесення змін до Плану розміщення акцій ВАТ в частині перенесення терміну їх розміщення.
2. Прийняття рішення про реструктуризацію підприємства
2.1. Ініціаторами прийняття рішення про реструктуризацію підприємств можуть бути:
органи виконавчої влади;
Антимонопольний комітет України;
адміністрація державного підприємства;
правління та спостережна рада ВАТ;
комісія з приватизації;
ДОП.
ФДМУ приймає рішення про реструктуризацію підприємства на підставі аналізу фінансового стану підприємства, його організаційної структури, ринків збуту товарів (робіт, послуг), які випускаються (надаються) підприємством.
2.2. Пропозиції щодо змісту заходів з реструктуризації державного підприємства, щодо якого прийнято рішення про приватизацію, подаються на розгляд до комісії з приватизації.
Комісія з приватизації протягом п'ятнадцяти днів аналізує пропозиції щодо змісту заходів з реструктуризації, готує та подає до ФДМУ висновки щодо доцільності проведення реструктуризації державного підприємства.
На період проведення реструктуризації робота комісії з приватизації може бути призупинена відповідним рішенням ФДМУ.
2.3. Пропозиції щодо реструктуризації ВАТ подаються на розгляд до ДОП у довільній формі; до них додаються:
а) інформація про стан приватизації підприємства;
б) інформація про фінансовий стан підприємства;
в) інформація про ринки збуту товарів (робіт, послуг), які випускаються (надаються) підприємством;
г) інформація про організаційну структуру підприємства;
|) пропозиції щодо змісту заходів з реструктуризації.
2.4. У ході розгляду пропозицій та підготовки рішення про реструктуризацію підприємства виконуються такі роботи:
а) аналіз організаційної структури підприємства;
б) аналіз ринків збуту товарів (робіт, послуг), які випускаються (надаються) підприємством;
в) аналіз фінансового стану підприємства;
г) підготовка висновків щодо доцільності проведення реструктуризації підприємства;
|) підготовка та подання до Кабінету Міністрів України звернення щодо погодження рішення про реструктуризацію (для підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави);
д) підготовка та подання керівництву ФДМУ на затвердження проекту наказу щодо рішення про реструктуризацію підприємства.
2.5. Термін підготовки висновків щодо доцільності реструктуризації підприємства не повинен перевищувати одного місяця.
Якщо проведення реструктуризації визнано недоцільним, то ініціаторам надсилається інформація з відповідними висновками.
Проект наказу щодо прийняття рішення про реструктуризацію підприємства розробляється на підставі висновків щодо доцільності її проведення та подається на затвердження у триденний термін.
2.6. ФДМУ за власною ініціативою або за поданням іншого ДОП може прийняти рішення про реструктуризацію підприємства, акції яких двічі не були продані на конкурсних засадах.
2.7. Накази щодо прийняття рішення про реструктуризацію підприємств підписуються заступником ФДМУ, на якого покладено функції з координації робіт з реструктуризації підприємств.
Накази щодо прийняття рішення про реструктуризацію підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, підписуються Головою ФДМУ.
2.8. Інформація щодо прийняття рішення про реструктуризацію підприємства підлягає опублікуванню в офіційних друкованих засобах ФДМУ не пізніше п'ятнадцяти діб з дня видання відповідного наказу.
3. Створення комісії з реструктуризації підприємства
3.1. Комісія з реструктуризації підприємства (далі - Комісія) це тимчасово діючий орган, що створюється для вирішення питань, пов'язаних з реструктуризацією підприємств.
3.2. Основними завданнями Комісії є впровадження заходів щодо вдосконалення організаційної структури підприємства та ефективного розпорядження й використання його майна з метою підвищення ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства, його інвестиційної привабливості як об'єкта приватизації та купівельного попиту на нього.
3.3. Відповідно до покладених на Комісію завдань вона здійснює такі функції:
розглядає пропозиції щодо змісту заходів реструктуризації підприємства, у тому числі щодо реорганізації ВАТ, та готує відповідні висновки;
організовує розробку проекту реструктуризації;
контролює впровадження проекту реструктуризації;
розробляє та подає керівництву ФДМУ проекти рішень Кабінету Міністрів України щодо вирішення питань з реструктуризації підприємства;

................
Перейти до повного тексту