1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 667 від 12.04.2002
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 травня 2002 р.
за N 414/6702
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 498 від 10.04.2018 )
Про затвердження Положення про порядок реструктуризації підприємств
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Фонду державного майна N 1368 від 04.08.2003 N 130 від 28.01.2004 N 201 від 06.02.2007 )
Відповідно до розділів III та IV Державної програми приватизації на 2000-2002 роки, затвердженої Законом України "Про Державну програму приватизації",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок реструктуризації підприємств, що додається.
2. Начальнику Управління передприватизаційної підготовки підприємств та реструктуризації господарських товариств В.Путівському:
2.1. Забезпечити в п'ятиденний термін з дня затвердження цього наказу його подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Забезпечити в десятиденний термін з дня державної реєстрації подання цього наказу до "Державного інформаційного бюлетеня про приватизацію" для опублікування.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Фонду державного майна України від 21.08.2000 N 1741 "Про затвердження Положення про порядок реструктуризації підприємств", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06.09.2000 за N 582/4803 (із змінами та доповненнями).
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду В.Васильєва.
Голова Фонду О.Бондар
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного
майна України
12.04.2002 N 667
(у редакції наказу Фонду
державного майна України
від 06.02.2007 N 201
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок реструктуризації підприємств
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 роки, затвердженої Законом України "Про Державну програму приватизації", та Закону України "Про управління об'єктами державної власності".
Положення встановлює порядок реструктуризації об'єктів приватизації груп В і Г, яка проводиться відповідно до чинного законодавства за рішенням Фонду державного майна України (далі - ФДМУ).
Рішення про реструктуризацію підприємства затверджується наказом ФДМУ.
Відповідно до цього Положення реструктуризація підприємства - це здійснення комплексу організаційно-господарських, фінансово-економічних, правових, технічних заходів, спрямованих на підвищення інвестиційної привабливості об'єкта приватизації, збільшення обсягів випуску конкурентоспроможної продукції, підвищення ефективності виробництва.
Реструктуризація підприємства здійснюється з дотриманням вимог нормативно-правових актів, які є чинними на момент її проведення, а також з урахуванням Методичних вказівок щодо проведення реструктуризації державних підприємств, затверджених наказом Міністерства економіки України від 23.01.98 N 9, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 23.03.98 за N 187/2627.
Порядок реструктуризації підприємств передбачає:
прийняття рішення про реструктуризацію підприємства;
створення комісії з реструктуризації підприємства;
розроблення та впровадження плану реструктуризації підприємства.
1.2. До сфери дії цього Положення належать такі підприємства:
державні підприємства, функції з управління майном яких у зв'язку з прийняттям рішення про приватизацію належать ФДМУ (далі - державні підприємства);
господарські організації, у статутних фондах яких корпоративні права держави перевищують 50 відсотків (далі - господарські організації).
1.3. Для господарських організацій, у статутних фондах яких державна частка становить менше 50 відсотків плюс 1 акція, норми цього Положення мають рекомендаційний характер.
1.4. У зв'язку з проведенням робіт з реструктуризації ФДМУ може прийняти рішення:
1.4.1 про внесення змін до Плану розміщення акцій відкритого акціонерного товариства в частині перенесення терміну їх розміщення;
1.4.2 про продовження терміну розробки плану реструктуризації.
1.5. Процес реструктуризації підприємства починається з моменту прийняття ФДМУ рішення про реструктуризацію і вважається завершеним на підставі наказу ФДМУ про припинення цього процесу.
1.6. Продаж акцій господарської організації поновлюється після прийняття ФДМУ рішення про припинення реструктуризації господарської організації. За рішенням ФДМУ продаж акцій господарської організації може бути поновлений до завершення процесу її реструктуризації.
2. Прийняття рішення про реструктуризацію підприємства
2.1. Ініціаторами прийняття рішення про реструктуризацію можуть бути:
2.1.1 щодо підприємств, зазначених у першому абзаці пункту 1.2:
керівництво підприємства;
уповноважені органи, до сфери управління яких належало підприємство до прийняття рішення про приватизацію;
комісія з приватизації цього підприємства;
Антимонопольний комітет України;
2.1.2 щодо господарських організацій, зазначених у другому абзаці пункту 1.2:
уповноважені органи управління;
правління господарської організації за погодженням з наглядовою радою;
уповноважені особи.
2.2. Для розгляду питання про прийняття ФДМУ рішення про реструктуризацію ініціатор подає відповідне звернення.
До звернення додаються:
протоколи (витяги з протоколів) засідань правління та наглядової ради господарської організації, комісії з приватизації з пропозицією щодо проведення реструктуризації підприємства;
інформація про стан приватизації підприємства;
аналіз організаційної структури підприємства;
аналіз ринків збуту товарів (робіт, послуг), які випускаються (надаються) підприємством;
інформація про фінансовий стан підприємства (з обов'язковим зазначенням причин незадовільного фінансово-майнового стану підприємства);
пропозиції щодо змісту заходів з реструктуризації;
техніко-економічне обґрунтування доцільності проведення реструктуризації підприємства.
2.3. У ході розгляду поданих до ФДМУ матеріалів для підготовки рішення про реструктуризацію підприємства відповідним структурним підрозділом Фонду проводяться:
аналіз фінансового стану підприємства, який здійснюється відповідно до Положення про порядок здійснення аналізу фінансового стану підприємств, що підлягають приватизації, затвердженого спільним наказом Міністерства фінансів України та Фонду державного майна України від 26.01.2001 N 49/121, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.02.2001 за N 121/5312;
підготовка висновків про доцільність проведення реструктуризації підприємства;
підготовка та подання керівництву ФДМУ на затвердження проекту наказу щодо рішення про реструктуризацію підприємства.
2.4. Підготовка висновків про доцільність проведення реструктуризації державного підприємства, щодо якого прийнято рішення про приватизацію, проводиться за результатами розгляду пропозицій комісії з приватизації та матеріалів, зазначених у пункті 2.2 цього Положення.
До комісії з приватизації майна державного підприємства ініціатором подаються пропозиції щодо змісту заходів з реструктуризації. Комісія з приватизації підприємства протягом п'ятнадцяти днів розглядає пропозиції щодо змісту заходів з реструктуризації, готує та подає до ФДМУ висновки стосовно доцільності реструктуризації державного підприємства.
2.5. Термін підготовки висновків про доцільність проведення реструктуризації підприємства не повинен перевищувати одного місяця з моменту надходження до ФДМУ відповідного звернення.
На підставі висновків про доцільність проведення реструктуризації підприємства готується проект наказу щодо прийняття рішення про реструктуризацію.
Рішення про реструктуризацію державних підприємств приймається після затвердження плану приватизації.
Якщо проведення реструктуризації визнано недоцільним, то ФДМУ письмово інформує про це її ініціаторів.
2.6. Інформація щодо прийняття рішення про реструктуризацію підприємства та про припинення процесу реструктуризації підлягає опублікуванню в офіційному друкованому органі ФДМУ не пізніше п'ятнадцяти діб з дня видання відповідного наказу.
3. Порядок створення, завдання, функції та повноваження комісії з реструктуризації
3.1. З метою забезпечення розроблення умов реструктуризації, вирішення питань, пов'язаних з проведенням роботи щодо реструктуризації підприємств, та здійснення контролю за процесом реструктуризації створюється Комісія з реструктуризації підприємства (далі - Комісія).
3.2. Комісія утворюється відповідно до наказу ФДМУ протягом п'ятнадцяти діб від дня прийняття рішення про реструктуризацію підприємства.
3.3. До складу Комісії разом з представниками ФДМУ можуть бути включені представники:
Антимонопольного комітету України (для підприємств, які займають монопольне становище на відповідному ринку товарів або послуг);
уповноважених органів управління;
адміністрації державного підприємства або правління господарської організації;
наглядової ради господарської організації;
органу, що представляє інтереси трудового колективу підприємства (профспілкового комітету чи ради трудового колективу).
ФДМУ організовує формування складу Комісії, для чого письмово інформує зазначені органи про прийняття рішення про реструктуризацію підприємства та подає запити до них щодо кандидатур членів Комісії.
3.4. На засідання Комісії можуть бути запрошені представники потенційних інвесторів, кредиторів.
3.5. Формування складу Комісії здійснюється на підставі поданих пропозицій щодо кандидатур членів Комісії.
Наказом ФДМУ про утворення Комісії затверджується її персональний склад: голова, заступник голови та члени Комісії, у тому числі її секретар, а також установлюється термін розробки та подання до Фонду проекту плану реструктуризації підприємства (далі - План). Цей строк не повинен перевищувати трьох місяців з дня затвердження складу Комісії. Головою та заступником голови Комісії призначається представник ФДМУ.

................
Перейти до повного тексту