1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.12.2015 № 1200
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 січня 2016 р.
за № 123/28253
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів № 8 від 14.01.2021 )
Про затвердження Порядку прийняття Державною службою фінансового моніторингу України рішення про зупинення фінансових операцій
Відповідно до пунктів 17, 18 частини другої статті 6, частин другої, третьої, п’ятої статті 17 та абзацу третього частини третьої статті 23 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" , з метою визначення процедури зупинення фінансових операцій, стосовно яких є достатні підстави вважати, що фінансова операція або її учасники, їх діяльність чи джерела походження активів пов’язані із легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи пов’язані із вчиненням іншого суспільно небезпечного діяння, яке визначене Кримінальним кодексом України як злочин або за яке передбачені міжнародні санкції (якщо види та умови застосування санкцій передбачають зупинення або заборону фінансових операцій), чи якщо її учасником або вигодоодержувачем за фінансовою операцією є особа, яку включено до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок прийняття Державною службою фінансового моніторингу України рішення про зупинення фінансових операцій, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства фінансів України від 14 вересня 2012 року № 992 "Про затвердження Порядку прийняття Державною службою фінансового моніторингу України рішення про зупинення фінансових операцій", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 жовтня 2012 року за № 1694/22006.
3. Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України (Романюк Ю.П.) спільно з Департаментом фінансових розслідувань Державної служби фінансового моніторингу України (Хилюк В.П.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів України Макеєву О.Л. та заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу України Зубрія В.П.
Міністр Н. Яресько
ПОГОДЖЕНО:
Міністр внутрішніх справ України
Голова Державної
регуляторної служби України
Перший заступник Голови
Національного банку України
Міністр економічного розвитку
і торгівлі України
Перший заступник Голови
Служби безпеки України
Голова Національної комісії
з цінних паперів та фондового ринку
Голова Національної комісії,
що здійснює державне регулювання
у сфері ринків фінансових послуг
Голова Державної служби
спеціального зв'язку
та захисту інформації України
Голова Державної служби
фінансового моніторингу України

А.Б. Аваков

К.М. Ляпіна

О.В. Писарук

А. Абромавичус

В. Трепак

Т.З. Хромаєв


І. Пашко


Л.О. Євдоченко

І.Б. Черкаський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
28.12.2015 № 1200
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 січня 2016 р.
за № 123/28253
ПОРЯДОК
прийняття Державною службою фінансового моніторингу України рішення про зупинення фінансових операцій
I. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено з метою реалізації пунктів 17, 18 частини другої статті 6, частин другої, третьої, п’ятої статті 17 та частини третьої статті 23 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (далі – Закон).
2. У цьому Порядку термін "моніторинг фінансової операції" означає сукупність заходів, які здійснюються суб’єктом первинного фінансового моніторингу та спрямовані на подання інформації про фінансову операцію відповідної особи до Державної служби фінансового моніторингу України (далі – Держфінмоніторинг) у вигляді повідомлення про фінансову операцію з відповідною ознакою фінансової операції, визначеною Законом.
Інші терміни, які використані у цьому Порядку, вживаються у значеннях, наведених у Законі.
3. Цим Порядком визначено процедуру прийняття відповідних рішень та надання відповідних доручень Держфінмоніторингом, а саме:
про зупинення/поновлення суб’єктом первинного фінансового моніторингу проведення або забезпечення проведення моніторингу фінансової (фінансових) операції (операцій) відповідної особи на виконання запиту уповноваженого органу іноземної держави – відповідно до абзацу третього частини третьої статті 23 Закону ;
про подальше зупинення фінансової (фінансових) операції (операцій) – відповідно до частини другої статті 17 Закону;
про зупинення видаткових фінансових операцій – відповідно до частини третьої статті 17 Закону;
про продовження зупинення відповідних (відповідної) фінансових (фінансової) операцій (операції) (видаткових фінансових операцій) – відповідно до абзацу третього частини п’ятої статті 17 Закону ;
про скасування свого рішення про подальше зупинення відповідних (відповідної) фінансових (фінансової) операцій (операції) – відповідно до абзацу другого частини п’ятої статті 17 Закону ;
про скасування свого рішення про зупинення видаткових фінансових операцій – відповідно до абзацу другого частини п’ятої статті 17 Закону .
4. Рішення та доручення Держфінмоніторингу, визначені пунктом 3 цього розділу, приймаються (надаються) Головою Держфінмоніторингу або особою, яка виконує його обов’язки.
Такі рішення та доручення оформлюються в письмовій формі на офіційному бланку Держфінмоніторингу за формою, визначеною в додатку до цього Порядку.
5. Держфінмоніторинг приймає рішення або надає відповідні доручення за наявності таких підстав:
у разі отримання запиту уповноваженого органу іноземної держави – відповідно до абзацу третього частини третьої статті 23 Закону ;
у разі отримання повідомлення (повідомлень) про фінансову (фінансові) операцію (операції), здійснення якої (яких) зупинено на підставі частини першої статті 17 Закону, – відповідно до частини другої статті 17 Закону;
виникнення підозр – відповідно до частини третьої статті 17 Закону;
наявність мотивованої підозри – відповідно до абзацу третього частини п’ятої статті 17 Закону .
Якщо за результатами перевірки ознаки легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, або вчинення іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, не підтверджуються, приймаються рішення відповідно до абзацу другого частини п’ятої статті 17 Закону .
6. Держфінмоніторинг приймає відповідні рішення або надає відповідні доручення стосовно таких фінансових операцій:
фінансова (фінансові) операція (операції), яка (які) містить (містять) ознаки, передбачені статтями 15 та/або 16 Закону, – відповідно до частини другої статті 17 Закону;
фінансові операції із зарахування чи списання коштів, що відбувається в результаті дій, які містять ознаки вчинення злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, – відповідно до частини другої статті 17 Закону;
фінансова (фінансові) операція (операції), якщо її учасником або вигодоодержувачем є особа, яку включено до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції (якщо види та умови застосування санкцій передбачають зупинення або заборону здійснення фінансових операцій), – відповідно до частини другої статті 17 Закону;
видаткові фінансові операції – відповідно до частини третьої статті 17 Закону;
фінансову (фінансові) операцію (операції), щодо якої (яких) отримано запит уповноваженого органу іноземної держави, – відповідно до абзацу третього частини третьої статті 23 Закону .
7. Рішення та доручення Держфінмоніторингу щодо зупинення фінансової (фінансових) операції (операцій) або видаткових фінансових операцій підлягають негайному виконанню суб’єктом первинного фінансового моніторингу з моменту їх отримання.
Рішення та доручення можуть доводитись до виконання суб’єкту первинного фінансового моніторингу в електронному або паперовому вигляді.
8. Держфінмоніторинг повідомляє про прийняття рішення щодо зупинення фінансової (фінансових) операції (операцій) або видаткових фінансових операцій правоохоронні органи, уповноважені приймати рішення відповідно до Кримінального процесуального кодексу України у порядку, визначеному законодавством.
9. Зупинення та поновлення здійснення фінансової (фінансових) операції (операцій) відбувається у порядку, визначеному суб’єктами державного фінансового моніторингу, які здійснюють державне регулювання і нагляд за діяльністю суб’єктів первинного фінансового моніторингу в межах їх повноважень.
Повідомлення про фінансову (фінансові) операцію (операції) та/або спроби її (їх) здійснення подаються до Держфінмоніторингу у випадках, встановлених Законом та цим Порядком, з відповідною ознакою здійснення фінансових операцій, визначеною законодавством на момент направлення такого повідомлення.
10. У разі отримання суб’єктом первинного фінансового моніторингу відповідного рішення та/або доручення Держфінмоніторингу після закінчення робочого дня днем надходження (моментом отримання) є наступний робочий день такого суб’єкта.
У такому разі суб’єкт первинного фінансового моніторингу забезпечує виконання відповідного рішення та/або доручення, починаючи з моменту отримання до дня закінчення строку зупинення фінансової операції (фінансових операцій), зазначеного у відповідному рішенні та/або дорученні Держфінмоніторингу.
II. Зупинення чи поновлення проведення або забезпечення проведення моніторингу фінансових (фінансової) операцій (операції) відповідної особи за дорученням Держфінмоніторингу на виконання запиту уповноваженого органу іноземної держави відповідно до абзацу третього частини третьої статті 23 Закону
1. У разі надходження до Держфінмоніторингу запиту уповноваженого органу іноземної держави про зупинення чи поновлення проведення або забезпечення проведення моніторингу фінансових (фінансової) операцій (операції) відповідної особи вказана інформація негайно обробляється та аналізується Держфінмоніторингом.

................
Перейти до повного тексту