1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 17/17 від 29.01.2001
м. Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 лютого 2001 р.
за N 122/5313
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва N 92/669 від 10.10.2006 )
Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації, торгівлі спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації
Відповідно до статті 8 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" і на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації, торгівлі спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації (далі - Ліцензійні умови), що додаються.
2. Управлінню ліцензування видів господарської діяльності Департаменту реєстрації та ліцензування Держпідприємництва України (Єфремов О.В.) та Оперативно-технічному управлінню Служби безпеки України (Суховатий Ю.М.) в установленому порядку забезпечити подання Ліцензійних умов на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Оперативно-технічному управлінню Служби безпеки України забезпечити публікацію Ліцензійних умов у засобах масової інформації.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Ліцензійної палати України та Служби безпеки України від 07.04.99 N 30/76 "Про затвердження Інструкції про умови і правила провадження підприємницької діяльності (ліцензійні умови) з розроблення, виготовлення і реалізації спеціальних технічних засобів (в тому числі іноземного виробництва) для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації та контроль за їх дотриманням", зареєстрований Міністерством юстиції України від 30.04.99 за N 275/3568.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Третьякова С.І. та Першого заступника Голови Служби безпеки України Землянського Ю.В.
Голова Державного комітету України
з питань регуляторної політики та
підприємництва
Голова Служби безпеки України


О.В. Кужель
Л.В. Деркач
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету України
з питань регуляторної політики та
підприємництва, Служби безпеки
України
29.01.2001 N 17/17
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 лютого 2001 р.
за N 122/5313
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
провадження господарської діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації, торгівлі спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації
1. Загальні положення
1.1. Ліцензійні умови розроблені відповідно до Законів України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про державну таємницю", Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1992 року N 2471-12 "Про право власності на окремі види майна" та Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, затвердженого наказом Державного комітету України з питань державних секретів від 31.07.95 N 47, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.08.95 за N 278/814.
1.2. Ліцензійні умови визначають організаційні, кваліфікаційні та інші вимоги, обов'язкові для виконання при провадженні господарської діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації, торгівлі спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації (далі - спеціальні технічні засоби).
1.3. Спеціальними технічними засобами є технічні засоби, устаткування, апаратура, прилади, пристрої, препарати та інші вироби, спеціально створені, розроблені, запрограмовані або модернізовані для виконання завдань з негласного отримання інформації під час здійснення оперативно-розшукової діяльності.
До таких засобів належать:
спеціальні технічні засоби для негласного отримання та реєстрації аудіоінформації;
спеціальні технічні засоби для негласного візуального спостереження та документування;
спеціальні технічні засоби для негласного прослуховування телефонних переговорів;
спеціальні технічні засоби для негласного перехоплення та реєстрації інформації з технічних каналів зв'язку;
спеціальні технічні засоби для негласного контролю поштових повідомлень і відправлень;
спеціальні технічні засоби для негласного обстеження предметів і документів;
спеціальні технічні засоби для негласного проникнення у приміщення, транспортні засоби, інші об'єкти та їх обстеження;
спеціальні технічні засоби для негласного контролю за переміщенням транспортних засобів та інших об'єктів;
спеціальні технічні засоби для негласного отримання (зміни, знищення) інформації з технічних засобів її зберігання, обробки та передачі.
Спірні питання щодо належності до спеціальних технічних засобів конкретного технічного засобу, який розробляється, виготовляється і реалізується суб'єктом господарювання, вирішуються експертно-технічною комісією Служби безпеки України.
1.4. У межах господарської діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів, торгівлі спеціальними технічними засобами можуть виконуватися такі види робіт:
розроблення спеціальних технічних засобів;
виготовлення спеціальних технічних засобів;
торгівля спеціальними технічними засобами.
1.5. Вимоги Ліцензійних умов поширюються на всіх суб'єктів господарювання, що провадять діяльність з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів, торгівлі спеціальними технічними засобами.
В установчих документах суб'єкта господарювання повинно бути передбачено провадження діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів, торгівлі спеціальними технічними засобами.
1.6. Видача, переоформлення, анулювання ліцензій на провадження діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів, торгівлю спеціальними технічними засобами провадиться Службою безпеки України.
1.7. Рішення щодо видачі, переоформлення, анулювання ліцензії приймається на підставі затверджених керівництвом СБ України висновків постійно діючої комісії з ліцензування господарської діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів, торгівлі спеціальними технічними засобами, яка створена наказом Голови Служби безпеки України в Центральному управлінні Служби безпеки України.
1.8. Суб'єкт господарювання, який має намір провадити господарську діяльність з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів, торгівлі спеціальними технічними засобами, подає заяву за встановленою формою (додаток) про видачу ліцензії до:
Центрального управління Служби безпеки України, якщо суб'єкт господарювання зареєстрований в органі державної реєстрації в м. Києві або Київській області;
регіонального органу Служби безпеки України* за місцезнаходженням органу державної реєстрації, у якому зареєстрований суб'єкт господарювання.
___________________
* Регіональними органами Служби безпеки України є: Головне управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим, Управління Служби безпеки України в областях, Управління Служби безпеки України в м. Севастополі.
2. Умови провадження господарської діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів, торгівлі спеціальними технічними засобами
2.1. Використання спеціальних технічних засобів в Україні дозволяється тільки оперативним підрозділам. Розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів, торгівля ними можливі лише для цих підрозділів (далі - замовники).
Розроблення, виготовлення та реалізація спеціальних технічних засобів за межі України здійснюється за відповідними договорами з правоохоронними органами іноземних держав, за умови обов'язкового узгодження цих договорів зі Службою безпеки України. При цьому правоохоронні органи іноземних держав також виступають як замовники.
2.2. Зведені відомості щодо розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів, торгівлі спеціальними технічними засобами, зокрема про тактико-технічні характеристики спеціальних технічних засобів, тактику застосування технічних і спеціальних засобів та відомості про науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи, що сприяють їх удосконаленню, становлять державну таємницю.

................
Перейти до повного тексту