1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
10.10.2006 N 92/669
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 жовтня 2006 р.
за N 1170/13044
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва N 7/34 від 31.01.2011 )
Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації, торгівлі спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації
Відповідно до статті 8, пункту 13 статті 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування" та з метою забезпечення захисту прав громадян і безпеки держави
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації, торгівлі спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації (далі - Ліцензійні умови), що додаються.
2. Управлінню ліцензування Держпідприємництва України (О.Б.Іванченко) та Науково-технічному управлінню Служби безпеки України (О.І.Сиров) в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Науково-технічному управлінню Служби безпеки України (О.І.Сиров) забезпечити публікацію цього наказу в засобах масової інформації.
4. Наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва й Служби безпеки України від 29.01.2001 N 17/17 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації, торгівлі спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації", зареєстрований Міністерством юстиції України 08.02.2001 за N 122/5313, визнати таким, що втратив чинність.
5. Цей наказ набуває чинності через 60 днів після його державної реєстрації.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Ващенка К.О. та заступника Голови Служби безпеки України Куркіна М.В.
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
Голова Служби безпеки України
ПОГОДЖЕНО:
В.о. Голови Антимонопольного
комітету України


А.Дашкевич
І.Дріжчаний


Ю.Г.Кравченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з питань
регуляторної політики
та підприємництва,
Служби безпеки України
10.10.2006 N 92/669
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 жовтня 2006 р.
за N 1170/13044
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
провадження господарської діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації, торгівлі спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації
1. Загальні положення
1.1. Ці Ліцензійні умови розроблені відповідно до Законів України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", "Про державну таємницю", "Про оперативно-розшукову діяльність", статті 1 Указу Президента України від 13.04.2001 N 256 "Про впорядкування виготовлення, придбання та застосування технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку", Постанови Верховної Ради України від 17.06.92 N 2471-XII "Про право власності на окремі види майна", постанови Кабінету Міністрів України від 27.10.2001 N 1450 "Про затвердження Положення про порядок розроблення, виготовлення, реалізації та придбання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації", постанови Кабінету Міністрів України від 04.07.2001 N 756 "Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності", інших актів законодавства України і встановлюють кваліфікаційні, організаційні, технологічні та інші вимоги, обов'язкові для виконання суб'єктами господарювання при провадженні господарської діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації, торгівлі спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації.
1.2. У цих Ліцензійних умовах терміни вживаються в такому значенні:
спеціальні технічні засоби для зняття інформації з каналів зв'язку, інші засоби негласного отримання інформації (СТЗ) - технічні засоби, устаткування, апаратура, прилади, пристрої, препарати та інші вироби, спеціально розроблені, виготовлені, пристосовані для негласного отримання інформації, або технічні засоби, запрограмовані з цією самою метою з використанням спеціального програмного забезпечення;
розроблення СТЗ - стадії робіт до серійного виробництва, такі як проектування, проектне дослідження, аналіз проектів, проектні концепції, складання та випробування прототипів, схеми дослідного виробництва, технічна документація, процес передачі технічної документації у виробництво, конструктивне виконання конфігурації, конструктивне виконання складання, макетування;
виготовлення СТЗ - діяльність, пов'язана з випуском СТЗ, яка передбачає всі стадії технологічного процесу зі створення зразків СТЗ відповідно до розробленої технічної та нормативно-технічної документації, приймання результатів робіт з проведенням заходів щодо оцінки якості та підтвердження відповідності;
торгівля СТЗ - будь-які операції, що здійснюються за договорами поставки СТЗ відповідно до Цивільного кодексу України.
1.3. До СТЗ відносяться:
спеціальні технічні засоби для негласного отримання, реєстрації аудіоінформації;
спеціальні технічні засоби негласного візуального спостереження і фото-, теле- та відеодокументування;
спеціальні технічні засоби для негласного отримання, реєстрації інформації з телекомунікаційних мереж;
спеціальні технічні засоби негласного контролю поштових повідомлень і відправлень;
спеціальні технічні засоби негласного обстеження предметів і документів;
спеціальні технічні засоби негласного проникнення у приміщення, транспортні засоби, інші об'єкти, а також негласного обстеження приміщень, транспортних засобів та інших об'єктів;
спеціальні технічні засоби негласного контролю за переміщенням транспортних засобів та інших об'єктів;
спеціальні технічні засоби негласного отримання (зміни, знищення) інформації з технічних засобів її зберігання, обробки та передачі.
1.4. Спірні питання щодо належності до спеціальних технічних засобів конкретного технічного засобу, який розробляється, виготовляється і реалізується суб'єктом господарювання, вирішуються експертно-технічною комісією Служби безпеки України.
1.5. Орган ліцензування видає ліцензії на провадження таких видів робіт:
розроблення спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших технічних засобів негласного отримання інформації;
виготовлення спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших технічних засобів негласного отримання інформації;
торгівля спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими технічними засобами негласного отримання інформації.
1.6. Розроблення, виготовлення СТЗ, торгівля ними можливі лише для потреб державних органів, підрозділи яких здійснюють оперативно-розшукову, розвідувальну та контррозвідувальну діяльність (далі - державні замовники), а також міжнародних правоохоронних організацій, спеціальних служб та правоохоронних органів іноземних держав (далі - іноземні замовники).
Контроль за якістю виготовлення СТЗ на всіх стадіях їх розроблення, виробництва, доробки, монтажу та поставок державним замовникам, своєчасним їх виконанням здійснюється в установленому порядку військовим представництвом державного замовника.
1.7. Розроблення і виготовлення СТЗ здійснюються виключно на підставі технічного завдання та відповідно до технічної документації, які затверджуються державним (іноземним) замовником та погоджуються органом ліцензування.
У разі проведення в ініціативному порядку ліцензіатом науково-дослідних робіт щодо розроблення СТЗ умови їх проведення та технічне завдання погоджуються органом ліцензування.
Виготовлення СТЗ та торгівля ними здійснюються на підставі відповідних договорів з їх замовниками.
1.8. Розроблення, виготовлення та торгівля СТЗ для потреб іноземних замовників здійснюються в установленому порядку на підставі погоджених з органом ліцензування договорів.
2. Організація ліцензування господарської діяльності з розроблення, виготовлення СТЗ, торгівлі ними
2.1. Видача, переоформлення, анулювання ліцензій, видача дублікатів ліцензій, прийняття рішень про визнання ліцензій недійсними, формування і ведення ліцензійних справ, здійснення контролю за додержанням ліцензіатами Ліцензійних умов, видача розпоряджень про усунення порушень Ліцензійних умов, анулювання ліцензій здійснюються Службою безпеки України в порядку, визначеному Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".
2.2. Суб'єкт господарювання, який має намір провадити господарську діяльність з розроблення, виготовлення СТЗ, торгівлі ними, подає заяву про видачу ліцензії (додаток 1) до:
Центрального управління Служби безпеки України, якщо суб'єктом господарювання державну реєстрацію здійснено в м. Києві або Київській області;
Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим або управління Служби безпеки України в області, чи Управління Служби безпеки України в місті Севастополі (залежно від місця проведення державної реєстрації).
3. Умови провадження господарської діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів, торгівлі спеціальними технічними засобами
3.1. В установчих документах суб'єкта господарювання повинно бути передбачено провадження діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації, торгівлі спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації.
3.2. Для провадження господарської діяльності з розроблення, виготовлення СТЗ, торгівлі ними суб'єкт господарювання повинен мати:
внутрішнє положення, підписане керівником суб'єкта господарювання, у якому визначено коло (підрозділи) осіб, які безпосередньо здійснюють ліцензовану діяльність, з їх організаційно-штатною структурою;
штатних або найнятих за трудовими угодами спеціалістів, які безпосередньо здійснюють діяльність з розроблення, виготовлення СТЗ, торгівлі ними і мають вищу або середню спеціальну освіту відповідного професійного спрямування;
приміщення, виробничі площі, атестовані відповідно до вимог чинних нормативно-правових документів про забезпечення захисту відомостей, що становлять державну таємницю;
обладнання та устаткування, необхідне для забезпечення технологічного процесу розробки та (або) виготовлення СТЗ відповідно до технічного завдання та (або) конструкторської документації;
письмову домовленість про співробітництво з питань розробки, виготовлення та постачання СТЗ суб'єкта господарської діяльності з державними (іноземними) замовниками;

................
Перейти до повного тексту