- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЛІЦЕНЗІЙНА ПАЛАТА УКРАЇНИ
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 30/76 від 07.04.99 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 квітня 1999 р. за N 275/3568 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Держпідприємництва
N 17/17 від 29.01.2001 )
Про затвердження Інструкції про умови і правила провадження підприємницької діяльності (ліцензійні умови) з розроблення, виготовлення і реалізації спеціальних технічних засобів (в тому числі іноземного виробництва) для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації та контроль за їх дотриманням
Відповідно до Законів України
"Про підприємництво" та
"Про державну таємницю", Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1992 року N 2471-12 "Про право власності на окремі види майна", Положення про Ліцензійну палату України, затвердженого Указом Президента України від 16 липня 1997 року N 648/97, та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 3 липня 1998 року
N 1020 "Про порядок ліцензування підприємницької діяльності"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про умови і правила провадження підприємницької діяльності (ліцензійні умови) з розроблення, виготовлення і реалізації спеціальних технічних засобів (в тому числі іноземного виробництва) для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації та контроль за їх дотриманням (додається).
2. Управлінню ліцензування економічної діяльності Ліцензійної палати (Єфремов О.В.) та Оперативно-технічному управлінню Служби безпеки України (Суховатий Ю.М.) в установленому порядку подати Інструкцію в п'ятиденний термін на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню ліцензування економічної діяльності Ліцензійної палати та Оперативно-технічному управлінню Служби безпеки України довести до відома працівників Ліцензійної палати, представництв Ліцензійної палати в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, керівного та оперативного складу Служби безпеки України Інструкцію про умови і правила провадження підприємницької діяльності (ліцензійні умови) з розроблення, виготовлення і реалізації спеціальних технічних засобів (в тому числі іноземного виробництва) для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації та контроль за їх дотриманням.
4. Передбачити у планах-графіках:
Управлінню контролю за процедурами ліцензування і реєстрації Ліцензійної палати (Апатенко О.П.) - перевірку додержання порядку надання ліцензій Службою безпеки України;
Управлінню контролю за процедурами ліцензування і реєстрації Ліцензійної палати та Оперативно-технічному управлінню Служби безпеки України - перевірку суб'єктів підприємницької діяльності щодо дотримання умов і правил провадження діяльності з розроблення, виготовлення і реалізації спеціальних технічних засобів.
5. Оперативно-технічному управлінню Служби безпеки України забезпечити публікацію в засобах масової інформації Інструкції про умови і правила провадження підприємницької діяльності (ліцензійні умови) з розроблення, виготовлення і реалізації спеціальних технічних засобів (в тому числі іноземного виробництва) для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації та контроль за їх дотриманням.
6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Голови Служби безпеки України від 21.06.95 N 97 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій на розробку, виготовлення і реалізацію спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації та Інструкції про умови і правила здійснення підприємницької діяльності по розробці, виготовленню і реалізації спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації".
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Ліцензійної палати України Музичука В.Т. та першого заступника Голови Служби безпеки України Горбатюка В.С.
Голова Ліцензійної палати України Голова Служби безпеки України | С.І.Третьяков Л.В.Деркач |
Затверджено
Наказ Ліцензійної палати України
та Служби безпеки України
07.04.99 N 30/76
Інструкція про умови і правила провадження підприємницької діяльності (ліцензійні умови) з розроблення, виготовлення і реалізації спеціальних технічних засобів (в тому числі іноземного виробництва) для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації та контроль за їх дотриманням
1. Загальні положення
1.1. Інструкція розроблена відповідно до Законів України
"Про підприємництво",
"Про оперативно-розшукову діяльність",
"Про державну таємницю", Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1992 року N 2471-12 "Про право власності на окремі види майна", Положення про порядок ліцензування підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 липня 1998 року
N 1020, та "Зводу відомостей, що становлять державну таємницю", затвердженого наказом Державного комітету України з питань державних секретів від 31.07.95
N 47, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.08.95 за N 278/814.
1.2. Інструкція визначає ліцензійні умови провадження підприємницької діяльності з розроблення, виготовлення і реалізації спеціальних технічних засобів (в тому числі іноземного виробництва) для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації (далі - спеціальні технічні засоби), а також установлює порядок контролю за дотриманням ліцензійних умов.
1.3. Спеціальними технічними засобами є технічні засоби, устаткування, апаратура, прилади, пристрої, препарати та інші вироби, спеціально створені, розроблені, модернізовані, запрограмовані або пристосовані для виконання завдань з негласного отримання інформації під час здійснення оперативно-розшукової діяльності.
До таких засобів належать:
спеціальні технічні засоби для негласного отримання та реєстрації аудіоінформації;
спеціальні технічні засоби для негласного візуального спостереження та документування;
спеціальні технічні засоби для негласного прослуховування телефонних переговорів;
спеціальні технічні засоби для негласного перехоплення та реєстрації інформації з технічних каналів зв'язку;
спеціальні технічні засоби для негласного контролю поштових повідомлень і відправлень;
спеціальні технічні засоби для негласного обстеження предметів і документів;
спеціальні технічні засоби для негласного проникнення у приміщення, транспортні засоби, інші об'єкти та їх обстеження;
спеціальні технічні засоби для негласного контролю за переміщенням транспортних засобів та інших об'єктів;
спеціальні технічні засоби для негласного отримання (зміни, знищення) інформації з технічних засобів її зберігання, обробки та передачі.
Спірні питання щодо належності до спеціальних технічних засобів конкретного технічного засобу, який розробляється, виготовляється і реалізується суб'єктом підприємницької діяльності, вирішується експертно-технічною комісією Служби безпеки України.
1.4. Дія Інструкції поширюється на всіх суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від їх організаційно-правових форм та форм власності, що провадять діяльність з розроблення, виготовлення і реалізації спеціальних технічних засобів (далі - Заявники).
1.5. Діяльність з розроблення, виготовлення і реалізації спеціальних технічних засобів, що підлягає ліцензуванню, охоплює:
розроблення, виготовлення і реалізацію в Україні спеціальних технічних засобів власного виробництва;
реалізацію в Україні спеціальних технічних засобів іноземного виробництва;
розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів для їх реалізації за кордоном.
1.6. Видача, переоформлення, анулювання, зупинення та поновлення дії ліцензій на провадження діяльності з розроблення, виготовлення і реалізації спеціальних технічних засобів провадиться Службою безпеки України відповідно до Положення про порядок ліцензування підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 липня 1998 року
N 1020 (далі - Положення про ліцензування).
1.7. Рішення щодо видачі, переоформлення, анулювання, зупинення та поновлення дії ліцензії приймається на підставі висновків постійно діючої комісії з ліцензування підприємницької діяльності з розроблення, виготовлення і реалізації спеціальних технічних засобів, яка створена наказом Голови Служби безпеки України в Центральному управлінні Служби безпеки України.
1.8. Для перевірки спроможності суб'єкта підприємницької діяльності щодо розроблення, виготовлення і реалізації спеціальних технічних засобів орган, який видає ліцензії, визначає його можливості, для чого:
перевіряє організаційно-технічне забезпечення і матеріально-технічне оснащення суб'єкта підприємницької діяльності, список працівників, які будуть виконувати заявлену діяльність, з даними про їхній професійний рівень;
відвідує підприємство суб'єкта підприємницької діяльності, де знайомиться з його можливостями;
готує висновок про спроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконувати заявлену діяльність.
Орган, який видає ліцензії, здійснює також перевірку суб'єкта підприємницької діяльності на предмет наявності обставин, які можуть бути підставою для заборони у видачі ліцензії.
1.9. Підготовлені Заявником згідно з Положенням про ліцензування документи подаються до:
Центрального управління Служби безпеки України, якщо Заявник зареєстрований в органі державної реєстрації в м.Києві або Київській області;
регіонального органу Служби безпеки України* за місцезнаходженням органу державної реєстрації, в якому зареєстрований Заявник.
................Перейти до повного тексту