1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 20 від 29.03.93
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 квітня 1993 р.
за N 22
Про затвердження Інструкції про порядок виплати стипендії громадянам, які направлені на професійне навчання державною службою зайнятості
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінпраці та соцполітики N 161 від 28.09.98 )
На виконання Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР "Про зайнятість населення" (статті 13, 14)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок виплати стипендії громадянам, які направлені на професійне навчання державною службою зайнятості (додається).
2. Визнати такою, що втратила чинність, Інструкцію про порядок виплати стипендії громадянам, зареєстрованим у державній службі зайнятості, в період їх професійної підготовки та підвищення кваліфікації, затверджену постановою Міністерства праці України від 31 травня 1991 р. N 45.
Перший заступник міністра А.П. Сорокін
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства праці України
від 29 березня 1993 р. N 20
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Мінпраці та соцполітики N 161 від 28.09.98 )
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок виплати стипендії громадянам, які направлені на професійне навчання державною службою зайнятості
1. Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" громадяни, які звертаються до державної служби зайнятості як такі, що шукають роботу, в тому числі і ті, у кого закінчилася виплата допомоги по безробіттю, мають право на безплатну підготовку та перепідготовку з метою вибору виду діяльності, професії чи спеціальності.
2. У період професійної підготовки і перепідготовки громадянам, які втратили роботу і заробіток (трудовий доход), зареєстрованим у державній службі зайнятості як особи, що шукають роботу, виплачується стипендія у розмірі 75 процентів, а тим, хто не має дітей або інших утриманців, - 50 процентів їх середньої заробітної плати за останнім місцем роботи, але не більше середньої заробітної плати, що склалася в народному господарстві відповідної області, і не нижче від встановленої законодавством мінімальної заробітної плати.
До цієї категорії громадян відносяться: працездатні громадяни працездатного віку, вивільнені у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників; військовослужбовці, звільнені з військової служби у зв'язку із скороченням чисельності або штату без права на пенсію, а також за станом здоров'я; особи, які втратили роботу внаслідок нещасного випадку на виробництві або настання професійного захворювання, внаслідок чого потребують професійної перепідготовки; особи, звільнені за власним бажанням, або в яких закінчився строк трудового договору, якщо вони мали оплачувану роботу не менш як 12 тижнів протягом 12 місяців, що передували початку безробіття.

................
Перейти до повного тексту