1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
25.12.2008 N 1522
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг N 1618 від 29.12.2017 )
Про затвердження Методики розрахунку вартості робіт з підключення електроустановок споживачів до електричних мереж ліцензіата та інших додаткових робіт і послуг, пов'язаних із ліцензованою діяльністю
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики N 320 від 30.03.2010 )
Згідно з повноваженнями, наданими Законом України "Про електроенергетику", Указом Президента України від 14.03.95 N 213 "Про заходи щодо забезпечення діяльності Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України", Національна комісія регулювання електроенергетики України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Методику розрахунку вартості робіт з підключення електроустановок споживачів до електричних мереж ліцензіата та інших додаткових робіт і послуг, пов'язаних із ліцензованою діяльністю, що додається.
2. Ця постанова набуває чинності з 1 січня 2009 року.
Голова Комісії
ПОГОДЖЕНО:
Міністр палива
та енергетики України
В.о. Голови Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
В.Кальченко


Ю.Продан


А.Гота
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова НКРЕ
25.12.2008 N 1522
МЕТОДИКА
розрахунку вартості робіт з підключення електроустановок споживачів до електричних мереж ліцензіата та інших додаткових робіт і послуг, пов'язаних із ліцензованою діяльністю
1. Загальні положення
1.1. Методика розрахунку вартості робіт з підключення електроустановок споживачів до електричних мереж ліцензіата та інших додаткових робіт і послуг, пов'язаних із ліцензованою діяльністю (далі - Методика), розроблена відповідно до вимог Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, затверджених постановою НКРЕ України від 13.06.96 N 15, Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, затверджених постановою НКРЕ України від 13.06.96 N 15/1.
1.2. У цій Методиці терміни вживаються в такому значенні:
виконавець - ліцензіат з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом;
замовник - фізична або юридична особа, яка виявила бажання замовити додаткові роботи (послуги);
додаткові роботи (послуги) - роботи (послуги), які надаються виключно ліцензіатом з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та з постачання електричної енергії за регульованим тарифом і пов'язані з його ліцензованою діяльністю;
основна заробітна плата - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку обслуговування, посадові обов'язки).
1.3. Методика встановлює єдиний порядок розрахунку вартості виконання додаткових робіт (послуг).
1.4. Виконання додаткових робіт (послуг) здійснюється на підставі договору, який укладається між замовником і виконавцем згідно з чинним законодавством України.
1.5. Перелік додаткових робіт (послуг) наведений в додатку 1 до цієї Методики.
1.6. Вартість додаткових робіт (послуг) не включається до складу витрат на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом і обліковується окремо від витрат з ліцензованої діяльності у випадку виконання зазначених робіт (послуг) виконавцем.
( Пункт 1.7 розділу 1 виключено на підставі Постанови Національної комісії регулювання електроенергетики N 320 від 30.03.2010 )
1.7. Вартість інформаційних послуг, що надаються постачальникам електроенергії за нерегульованим тарифом, визначається з урахуванням граничного розміру плати за ці послуги, який установлюється відповідною постановою НКРЕ.
2. Порядок визначення вартості додаткових робіт (послуг)
2.1. Розрахунок вартості додаткових робіт (послуг) базується на відшкодуванні економічно обґрунтованих витрат виконавця з виконання додаткових робіт (послуг) та здійснюється за формами, наведеними в додатку 2 до цієї Методики.
Вартість додаткової роботи (послуги) визначається шляхом калькулювання витрат відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.99 N 318 і зареєстрованого Міністерством юстиції України 19.01.2000 за N 27/4248.
Базою для визначення розміру плати за окремі додаткові роботи (послуги) є норми витрат робочого часу при наданні конкретної послуги та розрахунок витрат на виконання цієї роботи (послуги).
( Пункт 2.1 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики N 320 від 30.03.2010 )
2.2. При розрахунках вартості додаткових робіт (послуг) застосовуються норми витрат робочого часу, затверджені відповідними нормативними документами згідно з переліком, зазначеним у додатку 5 до цієї Методики.
2.2.1. За відсутності норм витрат робочого часу на виконання відповідних додаткових робіт (послуг) для розрахунків розміру плати за виконання додаткових робіт (послуг) застосовуються норми, установлені шляхом хронометражних спостережень. Результати хронометражних спостережень оформляються відповідними актами. Форма акта на проведення хронометражних спостережень наведена в додатку 3 до цієї Методики.
2.2.2. Норми часу установлюються для бригади чи індивідуального виконавця в нормо-годинах.
2.2.3. Витрати робочого часу можуть змінюватися, виходячи із фактичних витрат часу на виконання робіт за умови підтвердження цих змін.
2.2.4. При зміні норм витрат робочого часу на виконання окремих додаткових робіт проводиться перерахунок розміру плати за їх здійснення.
2.2.5. За умови впливу факторів, що знижують продуктивність праці та несуть у собі ризик (зимові та відмінні від нормативних умови тощо), до норм витрат робочого часу застосовуються корегуючі коефіцієнти відповідно до положень нормативних документів (додаток 5 до Методики).
2.3. Ціна додаткових робіт (послуг) включає економічно обґрунтовані витрати та норматив прибутку. Розрахунок витрат на виконання окремих додаткових робіт і послуг здійснюється на підставі Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати".
2.3.1. До виробничої собівартості додаткових робіт (послуг) включаються: прямі матеріальні витрати, прямі витрати на оплату праці та загальновиробничі витрати.
2.3.2. До складу прямих матеріальних витрат включається вартість сировини та основних матеріалів, допоміжні та інші матеріали.
2.3.3. До складу прямих витрат на оплату праці працівників включаються витрати на оплату праці, визначені, виходячи з норм витрат робочого часу на виконання визначеної номенклатури робіт та основної і додаткової заробітної плати відповідної категорії працівників.
Витрати на соціальні заходи визначаються згідно з чинним законодавством.
2.3.4. Загальновиробничі витрати формуються за складом витрат відповідно до п. 15 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати". Відсоток загальновиробничих витрат розраховується як відношення загальновиробничих витрат з передачі електричної енергії до прямих витрат на оплату праці з передачі електроенергії. Сума загальновиробничих витрат визначається у відсотках до витрат на оплату праці.
2.3.5. До витрат, пов'язаних з використанням машин (механізмів) при виконанні додаткових робіт (послуг), відносяться витрати на транспорт (машини, механізми), який задіяний безпосередньо при виконанні робіт, наданні послуг, а саме: витрати на доставку бригади до місця роботи та назад та витрати, пов'язані з використанням спеціальних машин та механізмів.
2.3.6. Норма прибутку для додаткових робіт (послуг) визначається у розмірі 10% від суми витрат, що включаються в калькуляцію вартості виконання робіт (надання послуг), відповідно до форми N 1 додатка 2 до цієї Методики.
2.4. Розрахунки вартості додаткових робіт (послуг) здійснюються відповідними підрозділами та затверджуються уповноваженою особою виконавця.
2.5. Виконавець має право здійснювати перегляд вартості додаткових робіт (послуг) у разі змін до законодавства, які передбачають зміну рівня інфляції, мінімальної заробітної плати, обов'язкових платежів, а також у разі змін ринкових цін на матеріальні ресурси.
( Пункт 2.5 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики N 320 від 30.03.2010 )
2.6. Відповідальність за правильність застосування положень цієї Методики, а також своєчасність і якість виконання додаткових робіт (послуг) несе виконавець відповідно до чинного законодавства.
2.7. Вартість додаткових робіт (послуг) визначається без ПДВ, а на розрахунок остаточної вартості виконання додаткових робіт (послуг), пов'язаних з ліцензованою діяльністю, згідно з законодавством нараховується податок на додану вартість у розмірі 20%.
( Пункт 2.7 розділу 2 в редакції Постанови Національної комісії регулювання електроенергетики N 320 від 30.03.2010 )
3. Порядок розрахунку плати за виконання фактичних обсягів додаткових робіт (послуг)
3.1. Плата за обсяг виконаних додаткових робіт (послуг) - це вартість додаткових робіт (послуг), які пов'язані з діяльністю з передачі та постачання електричної енергії і є істотною умовою договору, і визначається в договорі при його укладенні до початку виконання робіт (надання послуг). Плата за обсяг виконаних додаткових робіт (послуг) визначається з урахуванням фактичних обсягів проведених робіт.
3.2. Плата за виконані додаткові роботи (послуги) відповідно до їх фактичних обсягів може включати: вартість виконання конкретної додаткової роботи (послуги) і вартість використання машин і механізмів, які застосовуються для виконання додаткових робіт (послуг).
3.2.1. Калькуляція вартості виконання додаткових робіт (послуг) визначається за формою N 1 додатка 2 і погоджується відповідним територіальним представництвом НКРЕ.
( Підпункт 3.2.1 пункту 3.2 розділу 3 в редакції Постанови Національної комісії регулювання електроенергетики N 320 від 30.03.2010 )
3.2.2. Вартість використання машин і механізмів, які застосовуються для виконання додаткових робіт (послуг), визначається, виходячи з установленого тарифу на одну машино-годину роботи машини (механізму), норм витрат часу на проведення конкретної роботи відповідно до положень нормативних документів, наведених у додатку 5 до цієї Методики, а також витрат на 1 км пробігу та фактичного пробігу. Тарифи на одну машино-годину роботи машин і механізмів визначаються згідно з формою N 5 додатка 2 до цієї Методики і затверджуються уповноваженою особою виконавця. Витрати виконавця на 1 км пробігу машин визначаються, виходячи з вартості палива (без ПДВ), нормативу витрат палива на 1 км, витрат на ремонт та технічне обслуговування.
3.3. Вартість використання машин і механізмів включається до плати за виконані додаткові роботи (послуги) у випадках, коли застосування певних машин і механізмів для виконання певних додаткових робіт (послуг) передбачено положеннями нормативних документів і робота таких машин чи механізмів фактично використовувалась.
Витрати, пов'язані з використанням машин (механізмів), включаються до плати за виконання додаткових робіт (послуг), пов'язаних з ліцензованою діяльністю у разі, коли для виконання зазначених робіт залучається автотранспорт (машини, механізми) виконавця.
3.4. Вартість часу перебування працівників у дорозі визначається, виходячи з вартості однієї людино-години основного персоналу і розрахункового часу на проїзд виконавців до місця виконання робіт відповідно до додатка 4 до цієї Методики.
3.5. За умови використання виконавцем для виконання додаткових робіт (послуг) власної сировини, матеріалів, виробів, конструкцій тощо, їх вартість (без ПДВ) включається до розрахунку вартості виконання додаткових робіт (послуг), що проводиться за формою N 1 додатка 2 до цієї Методики.
3.6. Розмір плати за виконання окремих додаткових робіт (послуг) затверджується уповноваженою особою виконавця у вигляді калькуляції, наведеної в додатку 2 (форма N 1) до цієї Методики.
( Пункт 3.6 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики N 320 від 30.03.2010 )
Додаток 1
до Методики розрахунку
вартості робіт з підключення
електроустановок споживачів
до електричних мереж
ліцензіата та інших
додаткових робіт і послуг,
пов'язаних із ліцензованою
діяльністю
ПЕРЕЛІК
додаткових робіт (послуг)
------------------------------------------------------------------
|N з/п| Додаткові роботи (послуги) |
|-----+----------------------------------------------------------|
| 1 | 2 |
|-----+----------------------------------------------------------|
| 1. |Видача технічних умов (ТУ) та погодження проектної |
| |документації на відповідність наданим технічним умовам та |
| |чинним нормативно - правовим актам* |
|-----+----------------------------------------------------------|
| 2. |Підключення та/або відключення електроустановок |
|-----+----------------------------------------------------------|
| 3. |Оформлення та нагляд за роботами в охоронній зоні |
| |електромереж |
|-----+----------------------------------------------------------|
| 4. |Надання інформаційних послуг постачальникам електричної |
| |енергії за нерегульованим тарифом** |
|-----+----------------------------------------------------------|
| 5. |Позачергова технічна перевірка правильності роботи засобу |
| |обліку |
------------------------------------------------------------------
---------------
( Примітку "*" виключено на підставі Постанови Національної комісії регулювання електроенергетики N 320 від 30.03.2010 )
** вартість надання інформаційних послуг постачальникам електроенергії за нерегульованим тарифом обмежується граничним розміром плати за ці послуги, який установлюється відповідною постановою НКРЕ.
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики N 320 від 30.03.2010 )
Додаток 2
до Методики розрахунку
вартості робіт з підключення
електроустановок споживачів
до електричних мереж
ліцензіата та інших
додаткових робіт і послуг,
пов'язаних із ліцензованою
діяльністю
Форма N 1
ЗАТВЕРДЖУЮ
__________
(підпис)
____________________
(уповноважена особа)
"___" ___________ 200__ року
КАЛЬКУЛЯЦІЯ
вартості виконання робіт (надання послуг)
------------------------------------------------------------------
|N з/п | Показники | Витрати на одну |Примітка |
| | |калькуляційну одиницю, | |
| | | грн | |
|------+-----------------------+-----------------------+---------|
| 1. |Прямі витрати: | | |
|------+-----------------------+-----------------------+---------|
| |витрати на оплату праці| |Форма N 4|
| |-----------------------+-----------------------+---------|
| |відрахування на | | |
| |соціальні заходи | | |
|------+-----------------------+-----------------------+---------|
| 2. |Загальновиробничі | | |
| |витрати __% від суми | | |
| |заробітної плати | | |
|------+-----------------------+-----------------------+---------|
| 3. |Усього витрат (р.1+р.2)| | |
|------+-----------------------+-----------------------+---------|
| 4. |Норма прибутку 10% від | | |
| |суми витрат (р.3) | | |
|------+-----------------------+-----------------------+---------|
| 5. |Калькуляційна вартість | | |
| |(р.3+р.4) | | |
------------------------------------------------------------------
_______________ _________________________
(підпис) (виконавець)
Форма N 2
РОЗРАХУНОК
матеріальних витрат на виконання робіт (надання послуг) (без ПДВ)
------------------------------------------------------------------
| N |Номенклатура| Одиниця |Ціна за |Кількість| Сума |Примітка|
|з/п|матеріальних|вимірювання|одиницю,|одиниць, |витрат,| |
| | витрат | | грн | шт. | грн | |
|---+------------+-----------+--------+---------+-------+--------|

................
Перейти до повного тексту