1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ
РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ
ПОСТАНОВА
11.10.2012 № 1314
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 641 від 26.04.2019 )
Про затвердження Примірних договорів, які укладаються із суб’єктами господарювання, що виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2934 від 10.12.2015 № 1118 від 14.09.2017 № 1 від 09.01.2018 )
Відповідно до Закону України "Про електроенергетику" , Указу Президента України від 23.11.2011 № 1059 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики" та постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2009 № 126 "Про особливості приєднання до електричних мереж об’єктів електроенергетики, що виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики,
ПОСТАНОВЛЯЄ:
( Пункт 1 виключено на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1 від 09.01.2018 )
1. Затвердити Примірний договір про купівлю-продаж електричної енергії між суб’єктом господарювання, що виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії, та споживачем або постачальником електричної енергії за регульованим тарифом (додається).
2. Затвердити Примірний договір про купівлю-продаж електричної енергії між державним підприємством "Енергоринок" та суб’єктом господарювання, що виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії (додається).
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 16.07.2009 № 838 "Про затвердження примірних договорів, які укладаються із суб’єктами господарювання, що виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії" та від 11.08.2011 № 1431 "Про затвердження Змін до Примірного договору про купівлю-продаж електричної енергії між державним підприємством "Енергоринок" та суб’єктом господарювання, що виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії".
Голова Комісії С. Тітенко
ПОГОДЖЕНО:
Заступник Міністра енергетики
та вугільної промисловості України -
керівник апарату
Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва
(лист № 3754/0/20-12 від 27.09.2012
про погодження проекту регуляторного акта)



В. Макуха




М. Бродський
( Примірний договір про приєднання до електричних мереж електроустановки, яка виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії виключено на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1 від 09.01.2018 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова НКРЕ
11.10.2012 № 1314
ПРИМІРНИЙ ДОГОВІР
про купівлю-продаж електричної енергії між суб'єктом господарювання, що виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії, та споживачем або постачальником електричної енергії за регульованим тарифом
№ _________________
____________________ ___________________
(місце укладення) (дата)
________________________________________________________________________________,
(споживач, або постачальник електричної енергії за регульованим тарифом)
що діє на підставі ______________________________________________________________
(назва, номер та дата реєстрації установчого документа)
В особі ________________________________________________________________________,
(посада, прізвище та ініціали)
далі - Покупець, з однієї сторони, та ___________________________________________
_________________________________________________________________________________
(найменування власника установки з виробництва електричної енергії)
що діє на підставі ______________________________________________________________
(назва, номер та дата реєстрації установчого документа)
в особі ________________________________________________________________________,
(посада, прізвище та ініціали)
далі - Продавець, з іншої сторони, уклали цей договір про купівлю-продаж
електричної енергії, виробленої установкою, що виробляє електричну енергію з
використанням альтернативних джерел енергії (далі - Договір).
Під час виконання умов цього Договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим Договором, сторони зобов'язуються керуватися законодавством України.
1. Предмет Договору
1.1. За цим Договором Продавець зобов'язується продавати, а Покупець зобов'язується купувати електричну енергію та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.
1.2. Продавець підтверджує, що належна йому на праві власності або користування електроустановка, що використовується для виробництва електричної енергії, працює з використанням альтернативних джерел енергії та введена в установленому законодавством України порядку в експлуатацію.
1.3. Точки продажу електричної енергії встановлюються в точках розмежування балансової належності та зазначаються в Акті розмежування балансової належності, який є невід'ємним додатком до цього Договору.
1.4. Приєднана потужність у точці приєднання установки з виробництв електричної енергії становить _________ кВт.
2. Загальні умови Договору
2.1. Право власності на електричну енергію, яка продається за цим Договором, а також усі ризики, пов'язані з її транспортуванням, переходять від Продавця до Покупця в точках продажу, що зазначені в Акті розмежування балансової належності та позначені на однолінійній схемі.
2.2. Розрахунковим періодом є календарний місяць.
2.3. Ціна Договору в кожному розрахунковому періоді визначається як добуток обсягу відпущеної електричної енергії на тариф.
3. Умови визначення обсягів купівлі-продажу електроенергії
3.1. Обсяг фактично проданої та купленої електроенергії визначається відповідно до показів засобів обліку, установлених в точках обліку електричної енергії згідно з додатком "Перелік місць установлення приладів та систем розрахункового обліку" до цього Договору, який є невід'ємним додатком до цього Договору.
3.2. У разі встановлення розрахункових засобів обліку не на межі балансової належності електричних мереж обсяг спожитої електроенергії визначається шляхом збільшення (зменшення) обсягів електричної енергії, визначених відповідно до показів розрахункових засобів обліку, на величину обсягу розрахункових втрат електроенергії на ділянці електричної мережі (з урахуванням трансформаторів) від межі балансової належності до місця встановлення розрахункових засобів обліку. Розрахунки втрат виконуються на підставі галузевих нормативно-технічних документів та оформлюються додатком "Розрахунок втрат електричної енергії".
3.3. Щомісячно до ____ числа наступного періоду після розрахункового сторони складають та підписують акт прийому-передачі товарної продукції (електричної енергії) за узгодженою формою.
3.4. За необхідності, для оперативного контролю за режимами виробництва електричної енергії Продавець надає Покупцеві дані згідно з Порядком надання щоденної інформації про дані погодинного обліку, який оформлюється сторонами як додаток до цього Договору.
4. Порядок розрахунків
4.1. Тариф на відпущену електричну енергію становить ___ грн./МВт·год. та є:
_________________________________________________________________________________
(предметом домовленості сторін, "зеленим тарифом", тарифом, установленим НКРЕ
(вказати постанову, якою встановлено тариф)
4.2. Розрахунки за куплену Покупцем електричну енергію здійснюються відповідно до погодженого сторонами додатка до цього Договору "Порядок розрахунків", який є невід'ємною частиною цього Договору.
5. Відповідальність Сторін
5.1. Продавець несе відповідальність за недотримання таких показників якості електричної енергії на межі балансової належності:
_____________________________________________________________________________ у розмірі 25-ти відсотків від вартості виробленої електроенергії.
5.2. Покупець несе відповідальність за прострочення здійснення платежів в розмірі 2-х облікових ставок НБУ.
5.3. Сторони не несуть відповідальність за невиконання умов цього Договору, якщо це спричинено дією обставин непереборної сили. Факт дії обставин непереборної сили підтверджується відповідними документами.
5.4. Сторони не несуть відповідальність за невиконання умов цього Договору, якщо це спричинено необхідністю виконувати команди диспетчера НЕК "Укренерго" (відповідної енергосистеми) згідно з оперативно-диспетчерськими інструкціями.
6. Стосунки з третьою стороною
6.1. Сторони зобов'язані виконувати команди диспетчера НЕК "Укренерго" (відповідної енергосистеми) згідно з оперативно-диспетчерськими інструкціями.
7. Порядок вирішення спорів
7.1. Усі спірні питання, пов'язані з виконанням цього Договору, вирішуються шляхом переговорів між сторонами.
7.2. У разі недосягнення згоди спір вирішується в судовому порядку відповідно до законодавства України.
8. Строк дії Договору
8.1. Цей Договір набирає чинності з дня його підписання і укладається на строк до ___________. Договір вважається продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодною зі сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов.
8.2. Договір може бути розірвано і в інший термін за ініціативою будь-якої із сторін у порядку, визначеному законодавством України.
8.3. Сторони зобов'язуються письмово повідомляти про зміну реквізитів (місцезнаходження, найменування, організаційно-правової форми, банківських реквізитів тощо) не пізніше ніж через 10 днів після настання таких змін.
9. Інші умови Договору
Цей Договір укладений у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу для Продавця та Покупця.
10. Додатки
Додатками до цього договору є:
Акт розмежування балансової належності та однолінійна схема;
Перелік місць установлення приладів та систем розрахункового обліку;
Розрахунок втрат електричної енергії;
Акт прийому-передачі товарної продукції;
Порядок розрахунків.
11. Місцезнаходження Сторін
Продавець: Покупець:
__________________________________ __________________________________
__________________________________ __________________________________
__________________________________ __________________________________
__________________________________ __________________________________
тел: _____________________________ тел: _____________________________
М.П. М.П.
__________________________________ __________________________________
(підпис, П.І.Б.) (підпис, П.І.Б.)
"___" _______________20____ року "___" _______________20____ року
Начальник управління
генеруючих підприємств

В. Волошенюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова НКРЕ
11.10.2012 № 1314
ПРИМІРНИЙ ДОГОВІР
про купівлю-продаж електричної енергії між державним підприємством "Енергоринок" та суб'єктом господарювання, що виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії
( По тексту договору абревіатуру "НКРЕ" та слова "Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" у всіх відмінках замінено словом "Регулятор" у відповідних відмінках; слова "цей Договір" у всіх відмінках замінено словом "Договір" у відповідних відмінках згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1118 від 14.09.2017 )
м. Київ "____"______________ 20__
Державне підприємство "Енергоринок" ( далі - ДПЕ), що діє на підставі
ліцензії на право здійснення господарської діяльності з оптового постачання
електричної енергії від 18.01.2012 № 579645 та має статус платника податку на
прибуток на загальних умовах, в особі ___________________________________________
_________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________,
який діє на підставі __________________________________________________, з однієї
сторони, і ______________________________________________________________________
(далі - ВАД), що діє на підставі ліцензії на право здійснення господарської
діяльності з виробництва електричної енергії від ______________№ _________ та має
статус платника податку на прибуток на загальних умовах, в особі ________________
________________________________________________________________________________,
який діє на підставі ________________________ __________________________________,
з другої сторони, що спільно іменуються Сторонами, уклали Договір про таке:
Стаття 1. Предмет договору
1.1. ВАД зобов’язується продавати, а ДПЕ зобов’язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов Договору.
Стаття 2. Загальні умови Договору
2.1. У Договорі терміни вживаються в таких значеннях:
Акт - Акт купівлі-продажу електроенергії, оформлений між ДПЕ та ВАД;
АСКОЕ - автоматизована система комерційного обліку електроенергії;
Договір - цей Договір № __________ від _______, підписаний ДПЕ та ВАД;
ДЧОРЕ - Договір між членами Оптового ринку електричної енергії України;
ІКО - Інструкція про порядок комерційного обліку електричної енергії (додаток 10 до ДЧОРЕ);
ІПР - Інструкція про порядок здійснення розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України (додаток 3 до ДЧОРЕ );
ОРЕ - Оптовий ринок електричної енергії України;
Правила ОРЕ - Правила Оптового ринку електричної енергії України (додаток 2 до ДЧОРЕ );
Регулятор - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
2.2. Сторони визнають свої зобов’язання згідно з ДЧОРЕ, чинними додатками до нього та керуються його положеннями та положеннями законодавства України при виконанні Договору.
2.3. ВАД зобов’язується продавати, а ДПЕ зобов’язується купувати вироблену електроенергію в точках поставки - на межі балансової належності електричних мереж, що визначені в Актах розмежування балансової належності електричних мереж (додаток 3 до Договору). При цьому у кожному розрахунковому періоді (місяці) обсяг відпуску електричної енергії, виробленої на об’єкті електроенергетики з альтернативних джерел енергії, визначається за вирахуванням обсягу витрат електричної енергії на власні потреби в електричній енергії відповідного об’єкта електроенергетики, що виробляє електричну енергію з альтернативних джерел енергії, згідно з Порядком комерційного обліку електричної енергії, виробленої на об’єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями), затвердженим постановою Регулятора від 04 квітня 2017 року № 472. Точки обліку електричної енергії наведені в додатку 1 "Перелік місць установлення приладів та систем розрахункового обліку". У разі змін у схемі обліку Сторони вносять відповідні зміни до додатків 1 та 2 до Договору.
2.4. ВАД продає ДПЕ електроенергію за встановленим Регулятором "зеленим" тарифом з урахуванням надбавки до нього, встановленої відповідно до статті 9-2 Закону України "Про альтернативні джерела енергії" .
2.5. Вартість електричної енергії, купленої ДПЕ у ВАД у розрахунковому місяці, визначається на підставі тарифу відповідно до пункту 2.4 Договору та фактичних обсягів електроенергії, купленої ДПЕ у ВАД.
Стаття 3. Умови визначення обсягів купівлі-продажу електроенергії
3.1. Обсяг фактично проданої та купленої електроенергії визначається згідно з ІПР з використанням погодинних даних, отриманих з АСКОЕ, яка охоплює точки обліку згідно з ІКО.
3.2. Облік електроенергії, що ВАД продає ДПЕ, та експлуатація АСКОЕ здійснюються згідно з ІКО.
3.3. ВАД надає до ДПЕ добові (погодинні) фактичні дані за попередню добу щодо виробництва та відпуску електроенергії ВАД. Ці дані надаються електронною поштою в порядку, визначеному ІПР, за макетом 30817 та згідно з погодженим Реєстром даних з використанням уніфікованого протоколу передачі даних вимірювань і повинні наростаючим підсумком відповідати відповідним фактичним даним за місяць. Реєстр даних - погоджений з ДПЕ перелік параметрів, згідно з яким ВАД повинен надати ДПЕ дані комерційного обліку.
3.4. ВАД визначає погодинні дані за допомогою АСКОЕ (або знімає покази розрахункових лічильників) на 24-00 10-го та 20-го числа розрахункового місяця, погоджує їх із суміжними суб'єктами ОРЕ та надає до ДПЕ через НЕК "Укренерго" фізичний баланс електроенергії ВАД за 10 та 20 днів розрахункового місяця. Інформація надається відповідно до 12-го та 22-го числа місяця факсограмою (копія - електронною поштою) за підписом керівника або його заступника.
3.5. ВАД визначає погодинні дані за допомогою АСКОЕ (або знімає покази розрахункових лічильників) на 24-00 останнього дня розрахункового місяця та оформлює акти звірки зняття показників лічильників на межі з ОРЕ, які до 12-00 3 числа місяця, наступного за розрахунковим, надає до НЕК "Укренерго".
3.6. ВАД до 12-00 5 числа місяця, наступного за розрахунковим, надає ДПЕ факсом (копія надсилається електронною поштою) звітні дані фізичного балансу електроенергії за місяць у формі акта про виробіток, відпуск у мережу електроенергії, виробленої ВАД (додаток 5 до цього Договору), і протягом 3 днів оригінал вищевказаного акта надсилають до ДПЕ поштою, або надають через уповноваженого представника.
3.7. ДПЕ до 06 числа місяця, наступного за розрахунковим, надає ВАД електронною поштою Акт, складений за формою, наведеною в додатку 6 до Договору.
3.8. ВАД до 10-00 7 числа місяця, наступного за розрахунковим, надає ДПЕ підтвердження Акта факсограмою (копія надсилається електронною поштою).
3.9. До 15 числа (включно) місяця, наступного за розрахунковим, ДПЕ надає ВАД поштою (копія надсилається електронною поштою) підписаний зі свого боку Акт у двох примірниках.
3.10. ВАД у триденний термін після отримання Актів підписує їх зі свого боку у двох примірниках та надає до ДПЕ один примірник поштою (копія надсилається електронною поштою).
Стаття 4. Порядок розрахунків
4.1. Розрахунок за куплену ДПЕ електроенергію здійснюється грошовими коштами, що перераховуються на поточний рахунок ВАД, з урахуванням ПДВ, та, за згодою Сторін, іншими формами, що передбачені чинним законодавством.
4.2. До 31 грудня 2017 року платежі за отриману ДПЕ у ВАД електроенергію здійснюються кожного банківського дня з поточного рахунка зі спеціальним режимом використання ДПЕ відповідно до алгоритму ОРЕ, який затверджується Регулятором. Остаточний розрахунок за куплену ДПЕ у ВАД електроенергію в розрахунковому місяці здійснюється до 15-го (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим.
З 01 січня 2018 року платежі за отриману ДПЕ у ВАД електроенергію здійснюються з поточного рахунка зі спеціальним режимом використання ДПЕ після отримання ДПЕ оригіналу акта про виробіток, відпуск у мережу електроенергії, виробленої ВАД (пункт 3.6 Договору), та підтвердження ВАД Акта факсограмою або сканованою копією, надісланою електронною поштою (пункт 3.8 Договору), але не пізніше 15-го (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим, відповідно до алгоритму розподілу коштів ОРЕ, який затверджується Регулятором. Остаточний розрахунок за куплену ДПЕ у ВАД електроенергію в розрахунковому місяці здійснюється до 15-го (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим.
4.3. До 12 числа місяця, наступного за розрахунковим, ВАД надає ДПЕ рахунок-фактуру на продану ДПЕ електроенергію.
4.4. ВАД виписує та надає ДПЕ до 12 числа місяця, наступного за розрахунковим, податкову накладну на продану ДПЕ електроенергію згідно з чинним законодавством України.
4.5. По результатах розрахунків за місяць ДПЕ надсилає ВАД акт звірки розрахунків між ДПЕ та ВАД до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим. ВАД у триденний термін після отримання цього акта надсилає до ДПЕ його примірник за підписом керівництва ВАД.
У випадку виникнення розбіжностей ВАД надсилає їх обґрунтування. Якщо ВАД не надішле до ДПЕ підписаний ВАД примірник акта звірки розрахунків та обґрунтування розбіжностей (при їх наявності) протягом трьох днів з моменту його отримання, вважається, що цей акт прийнятий ВАД без розбіжностей.
4.6. Купівля електричної енергії, спожитої ВАД на власні та господарські потреби, здійснюється відповідно до постанови Регулятора.
4.7. У тому випадку, якщо ВАД не здійснює в подальшому продаж електричної енергії ДПЕ з будь-яких причин (зупинення виробництва, анулювання ліцензії, тощо) протягом строку, що перевищує один місяць, ВАД зобов'язана повернути кошти, які попередньо були зараховані як авансовий платіж, на поточний рахунок із спеціальним режимом використання ДПЕ в триденний термін з моменту отримання від нього письмової вимоги або за власною ініціативою.
Стаття 5. Права, зобов'язання та відповідальність Сторін
5.1. ВАД має право:
5.1.1. Вимагати від ДПЕ оплати за продану електроенергію відповідно до Ст. 4 Договору.
5.2. ВАД зобов'язаний:
5.2.1. Здійснювати виробництво електроенергії та продаж ДПЕ загального обсягу електроенергії, виробленої об'єктом електроенергетики, що виробляє електричну енергію з альтернативних джерел енергії, за винятком обсягу електроенергії, необхідного для власних потреб зазначеного об'єкта електроенергетики.
5.2.2. Надавати до ДПЕ обов'язкові фізичні дані, дані довгострокових та щоденних заявок, фактичні та інші дані відповідно до вимог Правил ОРЕ та ІПР. Спосіб передачі та форма подання інформації встановлюється ДПЕ.
5.2.3. Щоденно надавати до ДПЕ до 10-00 наступну інформацію:
5.2.3.1. Очікувані обсяги виробітку електричної енергії ВАД.
5.2.3.2. Очікувані обсяги відпуску електричної енергії ВАД.
5.2.4. Виконувати вимоги нормативних документів НЕК "Укренерго" щодо оперативно-диспетчерського управління під час паралельної роботи у складі Об’єднаної енергетичної системи України.
5.2.5. У разі зміни системи оподаткування письмово повідомити ДПЕ про дату переходу на нову систему оподаткування.
5.2.6. При укладенні Договору, а також при заміні обладнання вимірювального комплексу засобів обліку електроенергії надавати інформацію щодо вимірювального комплексу в формі, наведеній у додатку 4.
5.2.7. Надавати до ДПЕ всю інформацію, передбачену цим Договором, у порядку та терміни, передбачені цим Договором, та відповідно до вимог Правил ОРЕ, ІПР та ІКО.
5.2.8. Надавати до ДПЕ на погодження помісячні обсяги продажу електричної енергії в ОРЕ та відповідні прогнозовані добові графіки навантаження ВАД, які відповідають зазначеним прогнозованим рівням відпуску електричної енергії в ОРЕ.
5.2.9. Надавати до ДПЕ інформацію з накладенням електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП). Перелік інформації, що потребує накладання ЕЦП, надається ДПЕ.
5.2.9.1. ЕЦП повинен відповідати наступним вимогам:
- мати посилений сертифікат відкритого ключа, виданий акредитованим центром сертифікації ключів;
- бути чинним на момент підписання;
- бути сумісним з засобами електронного цифрового підпису, які застосовуються в ДПЕ.
5.2.9.2. Порядок застосування ЕЦП у ВАД та перелік підписувачів, визначаються ВАД згідно з чинним законодавством України, з урахуванням вимог ДЧОРЕ та відповідних рішень Ради ОРЕ. Підписувач - особа, яка на законних підставах володіє особистим ключем та за дорученням ВАД накладає ЕЦП на електронні дані.
5.2.9.3. Інформація, що надається відповідно до пп. 5.2.9 Договору, вважається не наданою та не приймається ДПЕ для розрахунків, в разі, якщо вона надійшла до ДПЕ без ЕЦП або ЕЦП не відповідає вимогам, зазначеним в пп. 5.2.9.1 Договору."
5.3. ВАД несе відповідальність за:
5.3.1. Невиконання терміну надання і обсягів даних, які передаються згідно з умовами цього Договору.
5.3.2. Організацію експлуатації АСКОЕ відповідно до ІКО.
5.4. ДПЕ має право:
5.4.1. Вимагати від ВАД продажу електроенергії належної якості з додержанням прогнозованого графіка навантаження та диспетчерських команд.
5.5. ДПЕ зобов'язане:
5.5.1. Купувати у ВАД електроенергію відповідно до умов Ст. 3 та здійснювати за неї своєчасні розрахунки відповідно до умов Ст. 4 Договору.
5.5.2. Здійснювати оплату ВАД за фактично відпущену ДПЕ електроенергію грошовими коштами. При цьому ДПЕ здійснює оплату купленої електроенергії грошовими коштами відповідно до алгоритму розподілу коштів ОРЕ в межах наявних на поточному рахунку із спеціальним режимом використанням ДПЕ грошових коштів, які відповідно до алгоритму ОРЕ підлягають перерахуванню ВАД. Зазначене водночас не обмежує зобов’язання ДПЕ щодо остаточних розрахунків за куплену у ВАД електроенергію відповідно до пункту 4.2 цього Договору.
5.6. ДПЕ несе відповідальність:
5.6.1. При порушеннях ДПЕ розподілу коштів для ВАД відповідно до алгоритму розподілу коштів ОРЕ, який затверджується Регулятором, може нараховуватись пеня в розмірі 0,2% від неоплаченої згідно з цим алгоритмом суми (але не більше подвійної облікової ставки НБУ, яка діє на день розрахунку) за кожен день ненадходження таких коштів на рахунок ВАД. При цьому нарахування пені за порушення ДПЕ розподілу коштів припиняється через один календарний місяць від дня, коли порушення було здійснено. З ДПЕ може стягуватися додатково штраф у розмірі ста гривень за ненадходження на рахунок ВАД належних коштів відповідно до алгоритму розподілу коштів ОРЕ понад тридцять днів. Сплата ДПЕ пені та штрафу здійснюється з поточних рахунків ДПЕ на поточні рахунки ВАД.
Сплата пені не звільняє ДПЕ від зобов’язань по сплаті вартості купленої у ВАД електроенергії.
Стаття 6. Обставини непереборної сили
6.1. Обставинами непереборної сили є надзвичайні та невідворотні обставини, будь-яка надзвичайна та невідворотна обставина, яка впливає на здатність зазначеної Сторони виконувати її зобов'язання, передбачені умовами Договору, обов'язки згідно із законодавчими та іншими нормативними актами і включає в себе (без обмеження) таке:
загрозу війни, збройний конфлікт або серйозну погрозу такого конфлікту, у тому числі, але не обмежуючись цим, ворожі атаки, військові ембарго, дії іноземного ворога, загальна військова мобілізація, військові дії, оголошена та неоголошена війна, дії суспільного ворога, збурення, акти тероризму, диверсії, піратство, безлади, вторгнення, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, введення комендантської години, повна або часткова експропріація або націоналізація, примусове вилучення;
радіоактивне забруднення або іонізована радіація, джерело походження якої знаходиться в Україні;
захоплення підприємств, реквізиція, громадська демонстрація, страйк, тривалі перерви в роботі транспорту, регламентовані умовами відповідних рішень та актами державних органів влади;
міжнародні санкції та аварія, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух, а також погодні умови і стихійне лихо, а саме: епідемія, сильний шторм, циклон, ураган, торнадо, буревій, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, град, заморозки, замерзання моря, проток, портів, перевалів, землетрус, блискавка, пожежа, посуха, просідання і зсув ґрунту, інші стихійні лиха. Для уникнення сумніву до обставини непереборної сили не належить: брак коштів з будь-яких комерційних, економічних або фінансових причин або зміни ринкових умов.
6.2. При настанні обставин непереборної сили Сторони звільняються від виконання зобов'язань за цим Договором на термін дії обставин непереборної сили і усунення їх наслідків.
6.3. Наявність обставин непереборної сили підтверджується відповідним сертифікатом Торгово-промислової палати України відповідно до законодавства.
6.4. Потерпіла Сторона негайно дає повідомлення другій Стороні про подію, що оголошується обставиною непереборної сили, і, якомога швидше, подає інформацію про вжиті заходи щодо усунення наслідків цієї події.
Стаття 7. Вирішення суперечок
7.1. Усі суперечки, претензії та розбіжності між Сторонами, які можуть з'явитися з Договору чи у зв'язку з ним (далі - Спір), вирішуватимуться по можливості шляхом переговорів. Сторони можуть звернутися до Центру з вирішення спорів та переговорів Секретаріату Енергетичного співтовариства щодо сприяння у мировому вирішенні таких Спорів у порядку, що встановлений Процедурним актом Секретаріату Енергетичного співтовариства 2016/3/ECS про заснування Центру з вирішення спорів та переговорів.
7.2. У разі якщо будь-який Спір не може бути вирішений у порядку, передбаченому в пункті 7.1 Договору протягом 30 днів, він підлягає вирішенню відповідно до пункту 7.3 Договору, якщо ВАД є підприємством з іноземними інвестиціями в розумінні Господарського кодексу України. Якщо ВАД не є підприємством з іноземними інвестиціями в розумінні Господарського кодексу України, Сторони мають вирішувати Спір відповідно до пункту 7.4 Договору.

................
Перейти до повного тексту