1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ПОСТАНОВА
04.04.2017 № 472
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 641 від 26.04.2019 )
Про затвердження Порядку комерційного обліку електричної енергії, виробленої на об'єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями)
Відповідно до статті 15 Закону України "Про електроенергетику" та статті 17 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Порядок комерційного обліку електричної енергії, виробленої на об'єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями) (далі - Порядок), що додається.
2. Суб'єктам господарювання, на яких поширюються вимоги цього Порядку, протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цією постановою привести технічний стан обладнання та систем комерційного обліку електричної енергії у відповідність до вимог Порядку.
3. ДП "Енергоринок" протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цією постановою привести у відповідність до вимог Порядку нормативні документи Ради ОРЕ щодо організації комерційного обліку електричної енергії на Оптовому ринку електричної енергії України.
4. Суб'єктам господарювання, які здійснюють виробництво електричної енергії на об'єктах електроенергетики, у тому числі на введених в експлуатацію чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах) та/або установках, що використовують альтернативні джерела енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями), спільно з ДП "Енергоринок", суміжними ліцензіатами та/або постачальниками електричної енергії для власних потреб об'єктів електроенергетики протягом шести місяців після набрання чинності цією постановою привести у відповідність до вимог Порядку відповідні договори та власні положення про порядок взаємодії при зборі та обміні даними комерційного обліку електричної енергії, отриманими від АСКОЕ.
5. Комерційний облік електричної енергії на об'єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями) протягом шести місяців після набрання чинності цією постановою (перехідний період) здійснюється за існуючою схемою.
6. Фактичний перехід на систему комерційного обліку відповідно до Порядку здійснюється після закінчення перехідного періоду в 00:00 годин першої доби наступного календарного місяця.
7. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр".
Голова НКРЕКП Д. Вовк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова НКРЕКП
04.04.2017 № 472
ПОРЯДОК
комерційного обліку електричної енергії, виробленої на об'єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями)
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає особливості здійснення комерційного обліку електричної енергії, виробленої на об’єктах електроенергетики, у тому числі на введених в експлуатацію чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах) та/або установках, що використовують альтернативні джерела енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями) (далі - Об'єкти).
2. Вимоги цього Порядку поширюються на суб'єктів господарювання, які здійснюють виробництво електричної енергії на об'єктах електроенергетики, у тому числі на введених в експлуатацію чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах) та/або установках, що використовують альтернативні джерела енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями) (далі - Виробники), електропередавальні та енергопостачальні організації, Операторів комерційного обліку, Головного оператора системи комерційного обліку електричної енергії ОРЕ та інші сторони, що задіяні у процесах формування даних комерційного обліку електричної енергії для розрахунків платежів.
3. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
витрати електричної енергії на власні потреби Об'єкта - усі витрати електричної енергії на потреби закінченого будівництвом об'єкта відповідно до декларації про готовність об'єкта до експлуатації;
сальдо перетоків електричної енергії - різниця між обсягом електричної енергії, що надійшла в електричні мережі Об'єкта з зовнішніх електричних мереж (прийом), та обсягом електроенергії, відпущеної з технологічних електричних мереж Об'єкта в зовнішні електричні мережі (відпуск), за розрахунковий період, яка визначається на основі показів лічильників, встановлених у точці/точках комерційного обліку електричної енергії на межі Об'єкта;
ДЧОРЕ - Договір між членами Оптового ринку електричної енергії України;
ОРЕ - Оптовий ринок електричної енергії України.
ІІ. Загальні вимоги
1. Виробник забезпечує погодинний комерційний облік електричної енергії на Об'єктах на підставі даних, отриманих з автоматизованих систем та приладів комерційного обліку електричної енергії, відповідно до вимог Закону України "Про електроенергетику" та Інструкції про порядок комерційного обліку електричної енергії (додаток 10 до ДЧОРЕ) з урахуванням особливостей здійснення комерційного обліку, визначених у цьому Порядку.

................
Перейти до повного тексту