- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 13 вересня 2012 року № 893 |
Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси
Відповідно до пункту 2 частини першої статті
2, частини першої статті
6, частин першої, третьої статті
7, пункту 9 частини першої статті
9, частин третьої, сьомої статті
14, частини першої статті
16, частини третьої статті
17, пункту 1 статті
18 Закону України "Про Державний реєстр виборців", керуючись статтями
11 –
13, пунктами 4, 5, 8 статті
17, частиною другою статті
27 Закону України
"Про Центральну виборчу комісію" , Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси (додаток 1).
3. Встановити форми:
( Додатки із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 140 від 21.07.2017 )
4. Посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця, виготовляється у форматі А5 (148 х 210 мм).
6. Цю постанову надіслати Міністерству закордонних справ України, регіональним органам адміністрування Державного реєстру виборців для доведення до відома відповідних органів ведення Державного реєстру виборців та контролю за її виконанням.
Заступник Голови Центральної виборчої комісії |
Ж.УСЕНКО-ЧОРНА |
Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 13 вересня 2012 року № 893
ПОРЯДОК
тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси
І. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено з метою забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси на період проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму, однакового застосування органами ведення Державного реєстру виборців (далі – органи ведення Реєстру) законодавства України про вибори та референдуми під час приймання та розгляду звернень громадян про тимчасову зміну місця голосування.
( Пункт 1.1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 1046 від 22.09.2012 )
1.2. Положення частини третьої статті
7 Закону України "Про Державний реєстр виборців" не поширюються на вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, місцеві референдуми.
( Розділ I доповнено новим пунктом 1.2 згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 1046 від 22.09.2012 )
1.3. Тимчасова зміна місця голосування громадянина України, який має право голосу на виборах або референдумі (далі – виборець), передбачає зміну виборчої дільниці (дільниці для голосування), до якої виборець відноситься за його виборчою адресою, на іншу виборчу дільницю (дільницю для голосування) без зміни його виборчої адреси.
ІІ. Приймання звернень громадян про тимчасову зміну місця голосування
2.1. Заява про тимчасову зміну місця голосування виборця (далі – заява) приймається органом ведення Реєстру:
за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів (повторного голосування), референдуму чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування;
2.2. Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, та який перебуватиме в день виборів Президента України (повторного голосування), народних депутатів України, всеукраїнського референдуму на території України, приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
2.3. Заява виборця, який проживає чи перебуває в Україні, та перебуватиме в день виборів Президента України (повторного голосування), виборів народних депутатів України, всеукраїнського референдуму за її межами, приймається органом ведення Реєстру за виборчою адресою заявника або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
2.4. Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, з проханням тимчасово змінити місце його голосування на виборах Президента України (повторному голосуванні), виборах народних депутатів України, всеукраїнському референдумі на іншу закордонну виборчу дільницю (дільницю для голосування), приймається органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
Виборець, який проживає чи перебуває за межами України, може за власною ініціативою звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи України щодо зміни його виборчої адреси в порядку, встановленому статтею
20 Закону України "Про Державний реєстр виборців".
( Пункт 2.5 розділу II виключено на підставі Постанови Центральної виборчої комісії
№ 1046 від 22.09.2012 )
2.5. У заяві зазначаються ідентифікаційні персональні дані виборця, які однозначно визначають його особу: прізвище, власне ім’я (усі власні імена), по батькові, дата, місце народження та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності такої інформації в пред’явленому документі, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України), його виборча адреса, а також мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування та адреса, де він перебуватиме в день виборів (повторного голосування) або референдуму, чи номер виборчої дільниці (дільниці для голосування), яку він просить визначити місцем його голосування, із зазначенням виборчого округу та його номера (за наявності).
( Абзац перший пункту 2.5 із змінами, внесеними згідно з Постановами Центральної виборчої комісії
№ 68 від 09.03.2016 )
( Абзац другий пункту 2.5 виключено на підставі Постанови Центральної виборчої комісії
№ 910 від 29.05.2019 )
( Абзац третій пункту 2.5 виключено на підставі Постанови Центральної виборчої комісії
№ 910 від 29.05.2019 )
( Абзац четвертий пункту 2.5 виключено на підставі Постанови Центральної виборчої комісії
№ 910 від 29.05.2019 )
2.6. Під час виборчого процесу виборів Президента України, народних депутатів України члени окружних виборчих комісій та дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць подають заяву до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням відповідної виборчої дільниці або за своєю виборчою адресою не пізніш як за п’ять днів до дня голосування. Члени окружних виборчих комісій включаються до списку виборців на виборчій дільниці, найбільш наближеній до місця знаходження відповідної окружної виборчої комісії. Члени дільничних виборчих комісій включаються до списку виборців на виборчій дільниці, де вони включені до складу виборчої комісії.
( Абзац другий пункту 2.6 виключено на підставі Постанови Центральної виборчої комісії
№ 910 від 29.05.2019 )
( Розділ II доповнено пунктом 2.6 згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 240 від 09.04.2014 )
2.7. Орган ведення Реєстру сприяє громадянам у визначенні виборчої дільниці (дільниці для голосування) та при поданні ними заяви надає необхідну правову допомогу.
2.8. З метою надання правової допомоги виборцям орган ведення Реєстру розміщує у спеціально відведеному місці примірний
зразок заяви (додаток 2).
Недотримання примірного зразка заяви не є підставою для відмови в її прийнятті.
2.9. При поданні заяви громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України – військовослужбовців документом, який пред’являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.
................Перейти до повного тексту