- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 2 грудня 2019 року № 1969 |
Про Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси
Відповідно до частини третьої статті
7, частин другої, третьої статті
14 Закону України "Про Державний реєстр виборців", керуючись статтями 11 - 13, пунктами 4, 8 статті 17
Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси (додаток 1).
2. Встановити примірний зразок заяви про тимчасову зміну місця голосування (додаток 2).
4. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Центральної виборчої комісії
від 13 вересня 2012 року № 893 "Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси",
від 22 вересня 2012 року № 1046 "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893",
від 9 квітня 2014 року № 240 "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893",
від 15 травня 2014 року № 589 "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893", пункт 5 постанови Центральної виборчої комісії від 9 березня 2016 року № 68 "Про внесення змін до деяких постанов Центральної виборчої комісії", пункт 3 постанови Центральної виборчої комісії від 21 липня 2017 року № 140 "Про внесення змін до деяких постанов Центральної виборчої комісії", постанови Центральної виборчої комісії
від 5 вересня 2018 року № 129 "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893",
від 29 травня 2019 року № 910 "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893".
5. Службі розпорядника Державного реєстру виборців забезпечити розробку та впровадження електронного сервісу для реалізації Порядку тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, затвердженого пунктом 1 цієї постанови.
7. Пункти 1 - 4 цієї постанови вводяться в дію з 1 квітня 2020 року.
8. Цю постанову надіслати Міністерству закордонних справ України, обласним, Київській міській державним адміністраціям для доведення до відома відповідних регіональних органів адміністрування та органів ведення Державного реєстру виборців, районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, міських, районних у містах рад міст обласного значення, а також оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
Голова Центральної виборчої комісії |
О.ДІДЕНКО |
Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 2 грудня 2019 року № 1969
ПОРЯДОК
зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси
( У тексті Порядку після слів "вибори Президента України, народних депутатів України" в усіх відмінках доповнено словами "всеукраїнський референдум" у відповідному відмінку; після слів "відповідні вибори", "(повторне голосування)" в усіх відмінках доповнено словами "або всеукраїнський референдум" у відповідному відмінку згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 239 від 29.06.2021 )
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено з метою забезпечення тимчасової зміни місця голосування громадянина України, який має право голосу на виборах Президента України, народних депутатів України, всеукраїнському референдумі (далі - виборець), однакового застосування органами ведення Державного реєстру виборців (далі - органи ведення Реєстру) законодавства України про вибори і референдуми під час приймання та розгляду заяв виборців про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.
( Пункт 1.1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 239 від 29.06.2021 )
1.2. Цей Порядок визначає процедуру тимчасової (на період проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму) зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси (далі - тимчасова зміна місця голосування), включаючи виборця, стосовно якого в Державному реєстрі виборців (далі - Реєстр) міститься службова відмітка про вибуття з виборчої адреси.
1.3. Положення цього Порядку не поширюються на місцеві вибори.
1.4. Тимчасова зміна місця голосування передбачає:
зміну виборчої дільниці/дільниці з всеукраїнського референдуму, до якої виборець відноситься за його виборчою адресою, на іншу виборчу дільницю/дільницю з всеукраїнського референдуму без зміни його виборчої адреси;
віднесення включеного до Реєстру виборця, стосовно якого в Реєстрі міститься службова відмітка про вибуття з виборчої адреси, до виборчої дільниці/дільниці з всеукраїнського референдуму.
( Пункт 1.4 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 239 від 29.06.2021 )
1.5. Тимчасова зміна місця голосування забезпечує включення виборця до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці/дільниці з всеукраїнського референдуму.
( Пункт 1.5 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 239 від 29.06.2021 )
1.6. Тимчасова зміна місця голосування не здійснюється щодо спеціальних виборчих дільниць/дільниць з всеукраїнського референдуму.
( Пункт 1.6 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 239 від 29.06.2021 )
1.7. Під час проведення в одномандатному виборчому окрузі проміжних виборів народного депутата України орган ведення Реєстру може тимчасово змінити місце голосування виборцю, у тому числі члену виборчої комісії, якщо його виборча адреса належить до території одномандатного виборчого округу, в якому проводяться такі вибори, та виборча дільниця, яку він просить визначити місцем його голосування, розташована на території цього одномандатного виборчого округу.
II. Приймання заяви виборця про тимчасову зміну місця голосування
2.1. Тимчасова зміна місця голосування здійснюється органом ведення Реєстру не раніше дня початку виборчого процесу або процесу всеукраїнського референдуму за зверненням виборця, поданим не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на відповідних виборах або всеукраїнському референдумі.
2.2. Виборець може подати до органу ведення Реєстру заяву про тимчасову зміну місця голосування у паперовій або електронній формі (далі - відповідно заява про тимчасову зміну місця голосування, заява у паперовій формі, заява в електронній формі).
2.3. Заява про тимчасову зміну місця голосування повинна містити:
ідентифікаційні персональні дані виборця, які однозначно визначають його особу (прізвище, власне ім’я (всі власні імена), по батькові, дату, місце народження та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності такої інформації в документі, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України);
виборчу адресу виборця;
зазначення виду, назви виборів (повторного голосування) або всеукраїнського референдуму та дати їх (його) проведення;
адресу, де виборець перебуватиме в день виборів (повторного голосування) або всеукраїнського референдуму, та/або номер виборчої дільниці/дільниці з всеукраїнського референдуму, яку він просить визначити місцем його голосування, із зазначенням виборчого округу/округу з всеукраїнського референдуму та його номера (за наявності).
( Абзац п'ятий пункту 2.3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 239 від 29.06.2021 )
( Абзац шостий пункту 2.3 виключено на підставі Постанови Центральної виборчої комісії
№ 129 від 25.06.2020 )
У заяві про тимчасову зміну місця голосування виборця, який постійно не здатний пересуватися самостійно, обов’язково зазначається адреса, за якою він перебуватиме у день виборів (повторного голосування) або всеукраїнського референдуму.
У заяві про тимчасову зміну місця голосування на період проведення виборів Президента України вказується необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця на одному етапі виборчого процесу цих виборів (голосування в день виборів Президента України/повторне голосування) або на обох його етапах (голосування в день виборів Президента України, повторне голосування).
2.4. Заява в паперовій формі подається виборцем особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства.
2.5. Виборець, який проживає чи перебуває за межами України, може звернутися до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України, особисто подавши заяву в паперовій формі до відповідної закордонної дипломатичної установи України не пізніше ніж за п’ять днів (за київським часом) до дня голосування на відповідних виборах або всеукраїнському референдумі. Керівник закордонної дипломатичної установи України невідкладно передає за допомогою технічних засобів зв’язку копію заяви органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України з обов’язковою наступною передачею до нього цієї заяви.
2.6. Під час виборчого процесу виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму члени окружних виборчих комісій/комісій з всеукраїнського референдуму та дільничних виборчих комісій/комісій з всеукраїнського референдуму звичайних виборчих дільниць/дільниць з всеукраїнського референдуму заяву в паперовій формі подають до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням відповідної виборчої дільниці/дільниці з всеукраїнського референдуму або за своєю виборчою адресою не пізніш як за п’ять днів до дня голосування. Члени окружних виборчих комісій/комісій з всеукраїнського референдуму включаються до списку виборців на виборчій дільниці/дільниці з всеукраїнського референдуму, найбільш наближеній до місця знаходження відповідної окружної виборчої комісії/комісії з всеукраїнського референдуму. Члени дільничних виборчих комісій/комісій з всеукраїнського референдуму включаються до списку виборців на виборчій дільниці/дільниці з всеукраїнського референдуму, де вони включені до складу виборчої комісії/комісії з всеукраїнського референдуму.
( Пункт 2.6 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
№ 239 від 29.06.2021 )
2.7. Під час подання заяви в паперовій формі до органу ведення Реєстру виборець пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, - паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або картки чи тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для виборців з числа військовослужбовців документом, який пред’являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.
Під час подання заяви в паперовій формі до закордонної дипломатичної установи України виборець пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, - паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).
У разі подання заяви виборця в паперовій формі уповноваженою особою нею пред’являється документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а також довіреність, видана виборцем та посвідчена в установленому законодавством порядку.
................Перейти до повного тексту