1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
07.11.2009 N 814
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 499 від 16.07.2014 )
Про затвердження Клінічного протоколу діагностики та лікування у дітей пандемічного грипу, спричиненого вірусом (A H1/N1 Каліфорнія)
На виконання п. 6 плану заходів щодо запобігання виникненню серед населення захворювання на свинячий грип, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 N 446-р, та з метою удосконалення системи надання медичної допомоги дітям, хворим на пандемічний грип, спричиненого вірусом (A H1/N1 Каліфорнія),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Клінічний протокол діагностики та лікування у дітей пандемічного грипу, спричиненого вірусом (A H1/N1 Каліфорнія) (далі - Протокол), додається.
2. Міністру охорони здоров'я АР Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних державних адміністрацій, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я, підпорядкованих МОЗ, забезпечити використання в закладах охорони здоров'я Протоколу.
3. Уважати таким, що втратив чинність, наказ МОЗ України від 02.06.2009 N 385 "Про затвердження Клінічного протоколу діагностики та лікування нового грипу A H1N1 (Каліфорнія)".
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Митника З.М.
Міністр В.М.Князевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
07.11.2009 N 814
КЛІНІЧНИЙ ПРОТОКОЛ
діагностики та лікування у дітей пандемічного грипу, спричиненого вірусом (A H1/N1 Каліфорнія)
Підозрілий випадок інфекції, що спричинена вірусом грипу A (H1N1 Каліфорнія)
- Хворий з гострим респіраторним захворюванням нез'ясованої етіології, що супроводжується:
- раптовим підйомом температури тіла більше 38 град.C;
- болем у горлі;
- головним болем;
- болем у м'язах;
- кашлем;
- утрудненим диханням.
Вірогідний випадок інфекції, що спричинена вірусом грипу A (H1N1 Каліфорнія)
- Хворий з гострим респіраторним захворюванням, який за 7 днів до цього знаходився в тісному контакті з людиною з підтвердженим діагнозом інфекції, що спричинена вірусом грипу A (H1N1 Каліфорнія);
- Хворий з гострим респіраторним захворюванням, який за 7 днів до цього перебував в країні, регіоні, в яких мали місце підтверджені випадки грипу A (H1N1 Каліфорнія).
- Робота в лабораторії чи інших місцях із зразками, що взяті у людини із підтвердженим випадком грипу A (H1N1 Каліфорнія).
- Лабораторне підтвердження наявності інфекції грипу типу A, але недостатньо доказів для лабораторного підтвердження інфекції H1N1.
- Особа, що померла від гострого респіраторного захворювання нез'ясованої етіології, епідеміологічно пов'язаного за часом, місцем та контактом з вірогідним або підтвердженим випадком грипу A (H1N1 Каліфорнія).
Підтверджений випадок інфекції, що спричинена вірусом грипу A (H1N1 Каліфорнія)
- Особа, що відповідає критеріям, визначеним для вірогідного або підозрілого випадку, та має позитивний результат, одержаний з лабораторії національного, регіонального чи міжнародного рівня, результати яких ВООЗ приймає як підтверджені.
Організація повідомлень про підозрілі та вірогідні випадки грипу A (H1N1 Каліфорнія)
При виявленні медичним працівником будь-якого випадку з підозрою на грип A (H1N1 Каліфорнія) у людини необхідно негайно направити термінове повідомлення у районну СЕС за допомогою будьякого засобу комунікації (телефону, факсу, електронної пошти або кур'єром).
Первинні заходи реагування на випадок підозрілий на грип A (H1N1)
- Пацієнти з грипом A (H1N1) повинні розцінюватися як потенційно контагіозні до 7 днів з моменту появи перших симптомів захворювання. Пацієнти, у яких захворювання продовжується більше 7 днів з моменту появи перших симптомів, повинні розцінюватися як потенційно контагіозні до моменту зникнення ознак захворювання. Діти, особливо молодшої вікової групи, можуть бути потенційно контагіозними протягом більш тривалого періоду. Негоспіталізованим хворим з підозрілим, вірогідним або підтвердженим грипом A (H1N1 Каліфорнія) рекомендується не виходити з приміщення як мінімум протягом перших 7 днів з моменту появи перших симптомів захворювання.
- На період загрози виникнення пандемії грипу A (H1N1 Каліфорнія) в кожному регіоні в інфекційних стаціонарах повинні бути зарезервовані окремі бокси для госпіталізації осіб з підозрілим, вірогідним або підтвердженим грипом A (H1N1 Каліфорнія).
- В одному боксі пацієнти повинні бути відокремлені один від одного на відстань не менше 1 метра за допомогою ширми.
- Особи, які задіяні у транспортуванні та наданні медичної допомоги пацієнтам з підозрілим, вірогідним або підтвердженим грипом A (H1N1 Каліфорнія), повинні використовувати засоби індивідуального захисту:
1. Добре підігнаний респіратор, при його відсутності добре підігнаною хірургічною маскою:
- маску необхідно використовувати один раз, після чого її знищують;
- при зволоженні маски треба змінювати її на нову;
- не можна лишати використану маску на шиї;
- при доторканні до використаної маски необхідно помити руки з милом.
2. Миття рук з милом чи обробка їх дезінфікуючими засобами до та після огляду пацієнта, після контакту з виділеннями з дихальних шляхів та забрудненими ними предметами.
3. Персонал, який проводить медичні процедури або відбір клінічних зразків у хворих з підтвердженим або підозрілим діагнозом грипу A (H1N1 Каліфорнія), повинен користуватися тільки респіратором та додатково одноразовими нестерильними гумовими рукавичками, змінними медичними халатами, головним убором і щільно прилеглими захисними окулярами (для запобігання можливого коньюнктивального зараження).
4. Медичному персоналу необхідно обов'язково мити руки з милом або дезінфектантами відразу після зняття гумових рукавичок, контакту з медичним устаткуванням або респіраторними виділеннями, предметами індивідуального користування хворого.
5. Необхідно проводити регулярну дезінфекцію приміщень з використанням наявних дезінфекційних засобів.
6. Лікуючий лікар організовує забір зразків матеріалу та організувати проведення лабораторного дослідження.
7. Керівнику закладу охорони здоров'я разом із фахівцями територіальної СЕС необхідно провести розслідування випадку.
Клінічна картина захворювання
- інкубаційний період від 1 до 7 днів;
- раптовий підйом температури тіла більше 38 град.C, інколи захворювання може перебігати без підвищення температури тіла;
- біль у горлі, головний біль;
- фарингіт;
- кашель;
- утруднене дихання;
- біль у м'язах;
- інколи може бути блювота, діарея.
Діагностика
Первинна діагностика, особливо при виникненні перших випадків грипу A (H1N1 Каліфорнія), на основі клінічних даних та епідеміологічного анамнезу:
1. Висока лихоманка у сполученні з утрудненим диханням та кашлем.
2. Контакт з хворим, у якого підтверджено інфікування вірусом грипу A (H1N1 Каліфорнія) за 7 днів до появи перших клінічних симптомів.
3. Контакт з хворим на гостре респіраторне захворювання нез'ясованої етіології, яке закінчилося летально за 7 днів до появи перших клінічних симптомів захворювання.

................
Перейти до повного тексту