- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Порядку інформаційно-організаційного та документального забезпечення підготовки та проведення нарад у Міністерстві охорони здоров’я України
Відповідно до
Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467, у зв'язку з впорядкуванням системи документообігу і з метою оптимізації процедури підготовки та проведення нарад у Міністерстві охорони здоров'я України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок інформаційно-організаційного та документального забезпечення підготовки та проведення нарад у Міністерстві охорони здоров'я України, що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров'я України, при підготовці та проведенні нарад забезпечити дотримання норм цього Порядку.
( Пункт 3 фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Наказу Міністерства охорони здоров'я
№ 884 від 29.12.2007, до якого вносились зміни )
У зв'язку з цим розділи 6-9 вважати відповідно розділами 5-8.
4. Визнати такими, що втратили чинність:
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Р. Богачева.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
29.07.2013 № 661
ПОРЯДОК
інформаційно-організаційного та документального забезпечення підготовки та проведення нарад у Міністерстві охорони здоров'я України
( По тексту Порядку слово "Департамент" замінено словом "Сектор" у всіх відмінках згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 822 від 04.12.2015 )
( По тексту Порядку слово "Сектор" у всіх відмінках замінено словом "Управління" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 997 ід 26.09.2016 )
РОЗДІЛ І. Загальні положення
1. Для погодженого, виваженого вирішення питань з найважливіших напрямів діяльності у сфері охорони здоров'я та організації роботи апарату у МОЗ України проводяться:
апаратні наради;
наради з окремих питань діяльності у сфері охорони здоров'я;
оперативні наради;
селекторні наради;
міжвідомчі наради.
2. Наради можуть бути:
за періодичністю проведення - планові та позапланові (позачергові);
за місцем проведення - виїзні та стаціонарні;
за способом проведення - відкриті та закриті;
за складом учасників - прості, розширені та спільні.
3. Наради проводяться під головування Міністра охорони здоров'я України (далі - Міністр), першого заступника або заступника Міністра, заступника Міністра - керівника апарату (далі - заступники Міністра) за участі керівників структурних підрозділів МОЗ України, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров'я України (далі - Служби), підпорядкованих МОЗ України підприємств, закладів, установ та організацій (далі - юридичні особи сфери управління МОЗ України), центральних органів виконавчої влади.
4. Матеріали до наради (доповідні записки, проект порядку денного, довідки, аналітичні матеріали, проекти рішень і наказів, список запрошених осіб тощо) готуються структурними підрозділами МОЗ України, Службами (у разі необхідності - з перевіркою на місцях) і попередньо погоджуються з Міністром або іншою посадовою особою, яка її проводитиме.
5. Терміни надання пропозицій до порядку денного нарад і строки підготовки матеріалів до них визначаються цим Порядком.
6. Додаткові (позачергові) питання включаються до порядку денного наради за рішенням Міністра або іншої посадової особи, яка її проводить.
7. Особи, що беруть участь у нараді, обов'язково реєструються. Хід засідання протоколюється.
8. На нарадах питання розглядаються по суті з обов'язковим прийняттям рішень по кожному пункту порядку денного, в яких визначаються відповідні заходи, відповідальні особи та строки виконання. Прийняті за результатами наради рішення включаються до протоколу (протокольні доручення) або оформлюються окремим документом - "Рішення наради".
РОЗДІЛ II. Апаратні наради
9. Апаратні наради проводяться щотижня у вівторок о 10.00 за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 7, якщо інше не передбачено дорученням Міністра чи заступників Міністра.
10. Організація проведення апаратних нарад покладається на Управління організаційного забезпечення роботи апарату (далі - Управління), а підготовка матеріалів - на структурний підрозділ, визначений відповідальним за підготовку питань.
11. До апаратної наради готуються:
проект порядку денного;
короткі аналітичні довідки з кожного питання порядку денного з викладенням обґрунтованих висновків і пропозицій та довідкові матеріали (розрахунки, статистичні матеріали, звіти, діаграми, таблиці тощо), які безпосередньо стосуються питань порядку денного;
проект рішення апаратної наради або пропозиції до протокольних доручень;
список учасників;
список осіб, які запрошені до обговорення питань порядку денного апаратної наради, із зазначенням їх прізвищ, імен та по батькові, займаної посади;
пропозиції до вступного та заключного слова головуючого (за потреби).
12. Проект порядку денного апаратної наради формується Управлінням на підставі пропозицій заступників Міністра, керівників структурних підрозділів, Служб, Плану основних організаційних заходів Міністерства охорони здоров'я України на поточний рік і включає визначення загальної теми, назви і регламенту основної доповіді та виступів, прізвище, ім'я та по батькові доповідача та виступаючих. При цьому у назвах доповіді і виступів мають бути відображені: проблеми, недоліки, шляхи їх усунення тощо. Проект порядку денного повинен містити актуальні поточні питання, які виносяться на нараду, включаючи і позапланові (додаток 1).
13. Список учасників та запрошених формується Управлінням. Постійними учасниками апаратних нарад є керівники та представники структурних підрозділів МОЗ України, Служб та окремих юридичних осіб сфери управління МОЗ України. До участі в апаратних нарадах на підставі пропозицій заступників Міністра, керівників структурних підрозділів, Служб можуть запрошуватися представники центральних та місцевих органів влади, місцевого самоврядування, міжнародних організацій, інститутів громадянського суспільства, юридичних осіб сфери управління МОЗ України, які безпосередньо задіяні у виконанні або співвиконанні питань порядку денного апаратної наради тощо (додаток 2).
Особи, запрошені на нараду для розгляду окремих питань, беруть участь лише у розгляді тих питань, на які вони запрошені, або можуть брати участь у розгляді інших питань порядку денного з дозволу головуючого.
У разі неможливості взяти участь у нараді особисто керівники:
Служб завчасно повідомляють про це заступника Міністра - керівника апарату, зазначивши причину своєї відсутності та пропозиції щодо делегування повноважного представника;
структурних підрозділів МОЗ України та юридичних осіб сфери управління МОЗ України завчасно повідомляють про це Управління, зазначивши причину своєї відсутності та пропозиції щодо делегування повноважного представника.
Учасники та запрошені на апаратну нараду реєструються особисто. Процедуру реєстрації забезпечує Управління.
14. Проект порядку денного апаратної наради затверджується Міністром або заступником Міністра - керівником апарату. Затверджений порядок денний, зареєстрований Управлінням у встановленому порядку, та список учасників і запрошених передаються Міністру, заступникам Міністра та учасникам наради не пізніше 16.00 год. щопонеділка.
15. Короткі аналітичні довідки з кожного питання порядку денного з викладенням обґрунтованих висновків і пропозицій та довідкові матеріали (розрахунки, статистичні матеріали, звіти, діаграми, таблиці тощо), які безпосередньо стосуються питань порядку денного, проект рішення апаратної наради або пропозиції до протокольних рішень та пропозиції до вступного та заключного слова формуються структурним підрозділом, Службою, керівник або представник якого визначений доповідачем чи виступаючим на апаратній нараді (далі - відповідальний виконавець). Аналітичні довідки, довідкові матеріали, проект рішення або пропозиції до протокольних рішень, підписані керівником підрозділу щопонеділка до 13.00 год., подаються відповідальним виконавцем до Управління для формування зведеного пакета матеріалів до апаратної наради для Міністра та заступників Міністра.
Аналітична довідка має містити повне, достовірне і об'єктивне висвітлення суті питання, проблем та недоліків. Пропозиції щодо вирішення проблем повинні
бути стислими, конкретними, зрозумілими, з обов'язковим визначенням відповідальних виконавців і строків виконання.
Якщо з того чи іншого питання раніше приймалися управлінські рішення, то довідка має відображати результати їх виконання, а за потреби - обґрунтовані пропозиції щодо їх доповнення чи зміни на поточний момент.
Співвиконавці забезпечують подання необхідної інформації відповідальному виконавцю та беруть участь у розробленні матеріалів до розгляду питання.
Відповідальність за своєчасну та якісну підготовку матеріалів до апаратної наради покладається на керівника структурного підрозділу МОЗ України, Служби, визначеного відповідальним за розгляд питання.
16. Проект рішення апаратної наради підписується керівником підрозділу МОЗ України, визначеного відповідальним, і погоджується із заступником Міністра відповідно до розподілу обов'язків, з керівниками самостійних структурних підрозділів МОЗ України, Служби.
У разі виникнення розбіжностей щодо проекту рішення наради керівники зацікавлених структурних підрозділів МОЗ України, координованих ЦОВВ, візують його "із зауваженнями", а свої пропозиції викладають в окремій довідці, що додається до проекту.
Рішення, прийняті на апаратній нараді, оформлюються відповідальним виконавцем не пізніше ніж у п'ятиденний строк окремим документом. Протокол апаратної наради оформляється Управлінням у дводенний строк. Рішення і протокол апаратної наради підписуються головуючим і доводяться до відома учасників апаратної наради у паперовому та електронному форматі.
17. Управління забезпечує збір, узагальнення та тиражування матеріалів з усіх питань порядку денного апаратної наради і до 18.00 год. кожного понеділка передає їх Міністру, заступникам Міністра.
18. Головуючому на апаратній нараді подаються:
порядок денний апаратної наради з визначенням доповідача та виступаючих з кожного питання;
аналітичні довідки (інформаційні матеріали) з питань порядку денного апаратної наради з викладенням обґрунтованих висновків і пропозицій та довідкові матеріали (розрахунки, статистичні матеріали, звіти, діаграми, таблиці, тощо), які безпосередньо стосуються порядку денного;
проект рішення апаратної наради;
список зареєстрованих учасників апаратної наради;
список запрошених осіб із зазначенням їх прізвищ, імен та по батькові, місця роботи та займаних посад.
19. Управлінням перед початком наради в установленому порядку проводиться реєстрація осіб, які доповідають, а також осіб, які запрошені на нараду. У разі відсутності когось із них, вносяться зміни до списків, а також до порядку денного.
20. Управління забезпечує ведення протоколу наради, у якому фіксується хід обговорення винесених на розгляд питань, та доручення керівництва Міністерства.
21. Протокол апаратної наради та матеріали зберігаються протягом двох років у Управлінні, після чого передаються до архіву МОЗ України відповідно до вимог Інструкції з діловодства МОЗ України, затвердженої наказом МОЗ України від 25.02.2014
№ 143 (далі - Інструкція з діловодства). Їх копії можуть бути видані на письмовий запит у встановленому порядку.
................Перейти до повного тексту