1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
21.07.2010 N 527
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 948 від 31.10.2012 )
Про внесення змін до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 27.05.2008 N 355
З метою приведення у відповідність до Закону України від 20 травня 2010 року N 2275-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" нормативних актів ДПА України та встановлення єдиного підходу до проведення перевірок, керуючись статтею 8 Закону України від 4 грудня 1990 року N 509-XII "Про державну податкову службу в Україні",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 27.05.2008 N 355 (додаються).
2. Заступнику Голови ДПА України - голові ДПА у м. Києві Нізенку О.В., головам державних податкових адміністрацій в АР Крим, областях та м. Севастополі забезпечити оформлення направлень на перевірку та дотримання встановлених законодавством норм з урахуванням змін, внесених цим наказом.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Рубан Н.І.
Додаток
до наказу ДПА України
21.07.2010 N 527
ЗМІНИ
до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 27.05.2008 N 355 ( v0355225-08 )
1. У розділі 1 "Взаємодія підрозділів органів ДПС при проведенні планових та позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів)" пункт 1.19 доповнити абзацами сьомим - тринадцятим такого змісту:
"За рішенням керівника органу ДПС, яким було призначено перевірку, проведення планової або позапланової виїзної перевірки може бути зупинено з подальшим продовженням її проведення на невикористаний строк, про що оформляється відповідний наказ із зазначенням терміну та обставин, що стали підставою для такого зупинення.
Підставою для прийняття рішення (оформлення наказу) про зупинення планової чи позапланової виїзної перевірки є доповідна записка керівника підрозділу органу ДПС, який організував (очолював) таку перевірку, з викладенням об'єктивних причин необхідності такого зупинення (ненадання або зволікання платником податків у наданні необхідних для перевірки документів; неможливість проведення такої перевірки без завершення перевірок платників податків, з якими платник податків, що перевіряється, мав правові відносини; підтвердження залишків товарно-матеріальних цінностей у місцях зберігання; завершення розгляду судом позовів з питань, що пов'язані з предметом перевірки; необхідність отримання у встановленому законом порядку інформації та/або копій документів від установ Національного банку України та комерційних банків; внесення протесту прокурора на незаконні дії чи рішення посадових осіб органів державної податкової служби або інших актів прокурорського реагування; обґрунтоване звернення платника податків, діяльність якого перевіряється, тощо).
Зупинення планової або позапланової виїзної перевірки перериває перебіг строку проведення такої перевірки.
При цьому загальний термін, на який може бути зупинено перевірку, не повинен перевищувати 30 робочих днів.
У разі зупинення перевірки орган ДПС зобов'язаний надіслати поштою з повідомленням про вручення (або надати під розписку) платнику податків письмове повідомлення про дату та термін зупинення перевірки.
У разі необхідності керівник податкового органу, який приймав рішення про зупинення перевірки, може прийняти рішення про поновлення планової або позапланової виїзної перевірки до закінчення терміну, на який її було призупинено. Таке рішення (наказ) приймається за письмовим поданням (доповідною запискою) керівника підрозділу органу ДПС, який організував (очолював) таку перевірку, у разі усунення (закінчення дії) обставин, що стали підставою для такого зупинення. У такому випадку орган ДПС може поновити перевірку не раніше наступного робочого дня з дня повідомлення про це платника податків.
Зразок форми повідомлення про зупинення/поновлення перевірки наведено в додатку 10 до Методичних рекомендацій."
2. Додаток 2 до Методичних рекомендацій викласти у новій редакції (додається).
Директор Департаменту
податкового контролю
юридичних осіб


І.М.Удачина
Додаток 2
до Методичних рекомендацій
щодо порядку взаємодії
між підрозділами органів
державної податкової
служби України при
організації та проведенні
перевірок платників податків
Направлення на перевірку N ______
від "___" ___________ 20__ року
На підставі ________________________ (пункт, підпункт)
статті 11-1 Закону України від 4 грудня 1990 року N 509-XII "Про
державну податкову службу в Україні" зі змінами і доповненнями та
інших законодавчих актів
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(назва податкового органу)
проводить з "___" ___________ 20__ року
__________________________________________________________________
(планову/позапланову виїзну)
перевірку ________________________________________________________
(найменування/П.І.Б. платника податку, код
__________________________________________________________________

................
Перейти до повного тексту