1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент банківського нагляду
Л И С Т
N 278 від 31.07.95
м.Київ
Обласним управлінням
Національного банку України
Комерційним банкам
Асоціації українських банків
ОПЕРУ Національного банку
України
( Лист втратив чинність на підставі Постанови Нацбанку N 38 від 04.02.98 )
Зміни та доповнення до Положення про застосування Національним банком України санкцій за порушення банківського законодавства
Надсилаємо для практичного виконання та керівництва в роботі зміни та доповнення до Положення про застосування Національним банком України санкцій за порушення банківського законодавства, затвердженого постановою Правління Національного банку України N 115 від 16 травня 1995 року (лист Національного банку України N 249 від 18 травня 1995 року).
Додаток: зміни та доповнення до Положення.
Заступник Голови Правління В.М.Кравець
Додаток
Затверджено
постановою Правління
Національного банку
України від 30.06.95
N 168
Зміни та доповнення до Положення про застосування Національним банком України санкцій за порушення банківського законодавства, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 16.О5.95 р. N 115
1. Абзац 6 пункту 1.1 розділу 1.
Слова "та застосування інших економічних санкцій відповідно до законодавства" - виключити.
2. Розділ 1 доповнити пунктом 1.5 в такій редакції:
"1.5. Рішення про застосування тієї чи іншої санкції до комерційного банку має бути прийняте безпосередньо після виявлення порушення, але не пізніше 6 місяців з дня його виявлення."
3. Пункт 3.1 розділу 3 доповнити абзацем 9 в такій редакції:
"Ця санкція може бути застосована, якщо систематичні та повторні порушення допущені банком протягом одного року з моменту допущення першого порушення."
4. Пункти 4.4 та 4.5 розділу 4 викласти в такій редакції:
"4.4. Пропозиція щодо усунення керівництва комерційного банку від управління подається департаментом банківського нагляду Національного банку України за власною ініціативою чи з подання регіонального управління Національного банку, на території якого функціонує комерційний банк, на ім'я Голови Ради банку або зборам акціонерів.
4.5. Вказана пропозиція має бути розглянута комерційним банком у 10-денний строк з дня її надходження. В цей же строк комерційний банк зобов'язаний вжити потрібні заходи щодо усунення керівництва комерційного банку від управління.
У разі, якщо збори акціонерів чи Рада банку не приймуть рішення про усунення від управління керівництва банку у встановлений строк, матеріали з цього питання передаються департаментом банківського нагляду на розгляд уповноваженої Правлінням Національного банку комісії з питань реєстрації комерційних банків, яка готує відповідний висновок."
5. Розділ 6 положення викласти в такій редакції:
"6. Стягнення у безспірному порядку штрафу у розмірі неправомірно одержаного доходу.
6.1. Національний банк України має право у безспірному порядку стягувати штраф у розмірі неправомірно одержаного доходу та застосовувати інші економічні санкції відповідно до законодавства у разі допущення комерційними банками порушень, а саме:
- нарахування та стягнення відсотків авансом у момент видачі позики;
- порушення законодавства при формуванні власного статутного фонду;
- порушення показників економічних нормативів:
платоспроможності (ПС), поточної (Л4), короткострокової (Л5) та загальної ліквідності (Л6) і максимального розміру ризику на одного позичальника;
- недозарезервування комерційним банком коштів на його кореспондентському рахунку.
6.2. Неправомірно отриманий комерційним банком доход від нарахування та стягнення відсотків авансом у момент видачі позики, який підлягає стягненню у вигляді штрафу, вираховується як розмір фактично отриманого доходу від неправомірних дій.
6.3. У разі виявлення порушень законодавства при формуванні власного статутного фонду з банку стягується штраф у розмірі неправомірно одержаного доходу за весь звітний період. Сума штрафу розраховується як розмір фактично одержаного банком доходу у звітному періоді, помноженому на питому вагу незаконно сформованого статутного фонду в загальній сумі кредитних ресурсів.

................
Перейти до повного тексту