1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
03.10.2011 № 250
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної служби статистики № 215 від 17.07.2020 )
Про затвердження Методологічних положень з організації державних статистичних спостережень щодо використання палива та енергії
Відповідно до статей 8, 12, 14, 18 Закону України "Про державну статистику" та з метою забезпечення доступності, гласності та відкритості статистичної інформації, її джерел і методології складання
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити схвалені Комісією з питань удосконалення методології та звітної документації Держкомстату Методологічні положення з організації державних статистичних спостережень щодо використання палива та енергії (далі - Методологічні положення), що додаються.
2. Департаменту статистики торгівлі (Фризоренко А.О.):
2.1. Здійснювати організаційне керівництво щодо застосування на практиці Методологічних положень, затверджених цим наказом.
2.2. Забезпечити оприлюднення Методологічних положень, затверджених цим наказом, на офіційному веб-сайті спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі статистики.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова комісії
з проведення реорганізації
Держкомстату -
перший заступник Голови

В.О. Піщейко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
03.10.2011 № 250
МЕТОДОЛОГІЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
з організації державних статистичних спостережень щодо використання палива та енергії
ПЕРЕДМОВА
Метою розроблення Методологічних положень з організації державних статистичних спостережень щодо використання палива та енергії (далі - Методологічні положення) є визначення порядку організації та проведення державних статистичних спостережень із зазначеного питання, розробки та поширення їхніх результатів. Також вони вміщують порядок і принципи формування сукупностей звітних одиниць, які використовують енергетичні матеріали, продукти перероблення нафти, теплоенергію, електроенергію та охоплюються державними статистичними спостереженнями з цих питань.
Значне місце в Методологічних положеннях відведено опису погоджених визначень джерел енергії та енергоносіїв для використання при збиранні й обробці даних, характеристиці взаємовідносин цих визначень. Визначення енергоносіїв будується на обліку їхніх фізичних або хімічних характеристик, уключаючи енергомісткість як головний класифікаційний критерій.
Методологічні положення складаються з передмови, чотирьох розділів, додатків і переліку використаної літератури. Вони містять опис термінів і основних характеристик державних статистичних спостережень, загальних принципів, критеріїв та схем організації робіт із формування сукупностей звітних одиниць, які використовують енергетичні матеріали, продукти перероблення нафти, теплоенергію та електроенергію.
Методологічні положення призначені для використання працівниками органів державної статистики всіх рівнів, міністерствами, іншими органами виконавчої влади, а також можуть бути корисні для фахівців наукових організацій та установ, що проводять дослідження у сфері енергетики, енергоефективності, навколишнього середовища, інших зацікавлених користувачів.
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Методологічні положення підготовлені відповідно до чинної в Україні національної системи обліку виробництва, транспортування, споживання і зберігання паливно-енергетичних ресурсів для інформаційного забезпечення й обґрунтування рішень у сфері формування і реалізації ефективної державної політики надійного забезпечення потреб економіки та населення держави в паливі, тепловій і електричній енергії, виявлення та усунення диспропорцій і недоліків у енергозабезпеченні країни.
Зазначені Методологічні положення встановлюють спільні рамки для проведення робіт зі створення, передачі, оцінки та розповсюдження співставної статистики в галузі енергетики.
Ці Методологічні положення визначають порядок організації та методологію проведення державних статистичних спостережень щодо використання енергетичних матеріалів, продуктів перероблення нафти, теплоенергії, електроенергії, порядок розробки і поширення їхніх результатів, принципи формування сукупностей звітних одиниць, які охоплюють державні статистичні спостереження за формами 4-мтп (річна) , № 4-мтп (св) (річна) , № 4-мтп (місячна) , № 11-мтп (річна) , № 11-ер (річна) , № 11-мтп (паливо) (річна) , № 11-мтп (вер) (річна) .
Методологічні положення ґрунтуються на нормах Господарського кодексу України , Цивільного кодексу України , законів України "Про інформацію" , "Про державну статистику" , "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" , постанови Кабінету Міністрів України від 22.01.96 № 118 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.06.2005 № 499 ) "Про затвердження Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України", наказів Держкомстату від 16.12.2009 № 481 "Про затвердження Положення про Реєстр статистичних одиниць та формування основ сукупностей одиниць статистичних спостережень за діяльністю підприємств" і від 29.12.2009 № 498 "Про затвердження структури плану статистичного спостереження та глосарія до нього".
Правовою та методологічною основою робіт з розроблення Методологічних положень із організації державних статистичних спостережень щодо використання палива та енергії також є:
Закони України:
"Про енергозбереження" ;
"Про альтернативні джерела енергії" ;
"Про альтернативні види палива" ;
"Про електроенергетику" ;
"Про газ (метан) вугільних родовищ" ;
"Про теплопостачання" ;
"Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного потенціалу" .
Укази Президента України:
"Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 9 грудня 2005 року "Про стан енергетичної безпеки України та основні засади державної політики у сфері її забезпечення" від 27.12.2005 № 1863/2005 .
"Про невідкладні заходи щодо забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів" від 28.02.2008 № 174 .
"Про рішення Ради національної безпеки й оборони України від 30 травня 2008 року "Про стан реалізації державної політики щодо забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів" від 28.07.2008 № 679/2008 .
"Про рішення Ради національної безпеки й оборони України від 10 лютого 2009 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки України" від 11.02.2009 № 82/2009 .
Постанови Кабінету Міністрів України:
"Про організацію розробки системи балансів національної економіки" від 12.11.93 № 922 .
"Про Комплексну державну програму енергозбереження України" від 05.02.97 № 148 .
"Про порядок нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві" від 15.07.97 № 786 .
"Про Програму державної підтримки розвитку нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії та малої гідро- і теплоенергетики" від 31.12.97 № 1505 .
"Про організацію державного контролю за ефективним (раціональним) використанням паливно-енергетичних ресурсів" від 22.10.2008 № 935 .
Розпорядження Кабінету Міністрів України:
"Енергетична стратегія України до 2030 року" від 15.03.2006 № 145-р.
"Про схвалення Концепції формування енергетичного балансу" від 28.11.2007 № 1058-р .
"Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції формування енергетичного балансу" від 30.10.2008 № 1376-р .
"Про схвалення Стратегії розвитку державної статистики на період до 2012 року" від 05.11.2008 № 1413-р .
"Про програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів" від 17.12.2008 № 1567-р .
"Про схвалення Концепції Державної цільової науково-технічної програми розвитку виробництва та використання біологічних видів палива" від 12.02.2009 № 276-р .
"Про звітний та прогнозний енергетичні баланси" від 11.03.2011 № 203-р .
Міжнародні документи:
Керівництво з енергетичної статистики, OECD/IEA 2007 р.
Регламент Європейського парламенту та Європейської ради № 1099/2008 від 22 жовтня 2008 р. про статистику в галузі енергетики.
Директива Європейського парламенту та Європейської ради від 5 квітня 2006 року про ефективність кінцевого використання енергії та енергетичні послуги.
Необхідність розроблення Методологічних положень з організації державних статистичних спостережень щодо використання палива та енергії також викликана прийняттям останніх нормативно-правових актів з відповідними дорученнями органам державної статистики.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2007 р. № 1058-р "Про схвалення Концепції формування енергетичного балансу" схвалена Концепція формування енергетичного балансу , згідно з якою функції з формування звітного енергетичного балансу, створення методичної бази для проведення його аналізу та відповідних робіт покладаються на Держкомстат. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 1376-р затверджено План заходів з реалізації зазначеної Концепції.
Необхідність у енергетичних балансах викликана потребою отримання надійних статистичних даних для моніторингу енергетичної ситуації як на національному, так і на міжнародному рівнях, створення інформаційної бази для проведення аналізу та прогнозування стабільного функціонування економіки країни, можливості порівняння енергетичних показників різних держав і визначення їхнього місця у світовому споживанні палива, уникнення розбіжностей щодо оцінок сучасного стану енергетики.
Методологічні положення підготовлені відповідно до чинних міжнародних рекомендацій Статистичної комісії ООН, Міжнародного енергетичного агентства та Євростату, які застосовуються в практиці статистики енергетики.
Використання Методологічних положень створює нормативну базу для проведення порівнювального аналізу структури та обсягу енергетичних продуктів у межах Європейської статистики усіх видів економічної діяльності, у тому числі Європейської енергетичної статистики, а також порівнювального аналізу послуг, пов'язаних з енергією, на міжгалузевому, державному, міждержавному рівнях.
2. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ ТА ОСНОВНИХ ПОНЯТЬ
Для цілей Методологічних положень терміни вживаються у тлумаченнях, визначених Глосарієм до плану статистичного спостереження, а також відповідно до чинного законодавства та міжнародних норм у сфері енергетичної статистики.
Юридична особа - організація, створена і зареєстрована в порядку, встановленому законодавством.
Відокремлений підрозділ юридичної особи - філія, інший підрозділ юридичної особи, що знаходиться поза її місцезнаходженням і виробляє продукцію, виконує роботи або операції, надає послуги від імені юридичної особи або представництва, що здійснює представництво та захист інтересів юридичної особи.
Реєстр статистичних одиниць (РСО) - автоматизована інформаційна система, призначена для збирання, накопичення, захисту, опрацювання, поширення, використання та зберігання даних щодо статистичних одиниць.
Ідентифікаційні показники - ідентифікаційний код суб'єкта відповідно до реєстрації юридичних та неюридичних осіб в ЄДРПОУ.
Класифікаційні показники - реквізити суб'єкта щодо його належності до певного виду економічної діяльності, території, організаційно-правової форми господарювання та інше згідно з чинними національними класифікаціями.
Рік звітний - календарний період, який розпочинається 1 січня і закінчується 31 грудня включно, в якому здійснюється формування сукупностей звітних одиниць.
Рік минулий - календарний період, який розпочинається 1 січня і закінчується 31 грудня включно та який передує звітному року.
Обсяг запасів (залишки) - дані про обсяги наявних запасів палива за станом на початок і кінець року. Значення запасів на початок та кінець звітного періоду називаються відповідно величиною запасів на початок періоду та величиною запасів на кінець періоду.
Перетворення палива - процес, у результаті якого змінюється первинне паливо за допомогою фізичних і/або хімічних методів, перетворюючи його на вторинний енергетичний продукт, більш зручний, ніж первинний, для використання в умовах, для яких він призначений.
Енергетичний сектор - власне споживання енергетичним сектором: показується кількість енергетичних продуктів, спожитих на паливних та енергетичних підприємствах таким чином, що вони зникають з рахунків, а не повертаються у вигляді іншого енергетичного продукту. Спожиті у такий спосіб енергетичні продукти використовуються для забезпечення діяльності підприємств із видобування, перетворення або виробництва енергії, але вони не беруть участі в процесах перетворення.
Використання для неенергетичних цілей (як сировина, матеріал) - витрата енергоносіїв як сировини в різних сферах промисловості, тобто не використовуваних як паливо і не перероблених в інший вид палива.
Кінцеве споживання енергії - постачання енергетичних продуктів споживачам для процесів, які не є процесами їхнього перетворення або трансформації, за винятком витрат палива, врахованих енергетичним сектором і використаних для неенергетичних цілей. При цьому енергетичні продукти вважаються спожитими, а не перетвореними в інші види енергії.
Втрати паливно-енергетичних ресурсів прямі - втрати паливно-енергетичних ресурсів поза технологічними процесами (вид нераціонального використання паливно-енергетичних ресурсів).
Втрати при передачі та транспортуванні - це всі втрати, які відбуваються при транспортуванні та перерозподілі палива та енергії.
Використано - всього в натуральному вимірі - фактичні сумарні об'єми енергетичних матеріалів і продуктів перероблення нафти, витрачених за всіма напрямами споживання: в процесі перетворення, на неенергетичні потреби (як сировина або матеріал), безпосередньо з метою кінцевого споживання незалежно від джерел їх надходження (чи закуплені вони за власні кошти, чи надійшли як давальницька сировина), а також об'єми втрат енергетичних матеріалів і продуктів перероблення нафти при транспортуванні, розподілі та зберіганні.
Валове споживання енергії (розрахункове) визначають у такий спосіб: Внутрішнє виробництво + з інших джерел + імпорт - експорт - міжнародне морське бункерування + зміни запасів (різниця запасів на початок і кінець звітного періоду).
Споживачі енергії - суб'єкти господарської діяльності та фізичні особи, що використовують енергію для власних потреб на підставі договору про її продаж і купівлю.
Енергоресурси в натуральному вимірі / натуральне паливо - вираження кількостей палива та енергії в одиницях, що належать до обсягу, маси й енергії. Одиницею маси для твердих палив у системі СІ є кілограм, газоподібного - кубічний метр, теплоенергії - гігакалорія, електроенергії - тисяча кіловат-годин.
Коефіцієнт перерахування / теплотворна спроможність палива / калорійний еквівалент - виражає кількість тепла, одержуваного з однієї одиниці палива, розраховується як відношення нижчої теплотворної спроможності окремого виду палива до теплотворної спроможності 1 кг умовного палива, тобто 7000 ккал/кг.
Енергоресурси в умовному вимірі / умовне паливо - вираження кількостей палива та енергії в загальній енергетичній одиниці. У національній практиці в Україні як одиницю енергії застосовують тонну умовного палива (т у. п.), що відповідає тонні умовного палива по вугільному еквіваленту (ТВЕ).
Питомі витрати палива, теплоенергії та електроенергії - фактичні середні витрати окремих видів ресурсів на одиницю продукції (робіт, послуг), які обчислюють як частку від ділення даних про кількість фактично витрачених ресурсів на кількість фактично виготовленої продукції або виконаної роботи. Фактичні питомі витрати палива на електростанціях, в котельних, які виробляють теплоенергію та електроенергію, вказують не на вироблену, а на одну відпущену з шин кіловат-годину електроенергії та на одну відпущену гігакалорію теплоенергії.
Фактичні витрати - витрати палива, теплоенергії та електроенергії на всю вироблену продукцію (виконану роботу) і на всі інші потреби підприємства. До фактичних витрат палива на виробництво продукції (роботи) враховують витрати тільки на основні та допоміжні технологічні процеси виробництва цього виду продукції.
Когенераційна установка - комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної та теплової енергії або перетворює скидний енергетичний потенціал технологічних процесів у електричну та теплову енергію.
Вторинні енергетичні ресурси (ВЕР) - енергетичний потенціал продукції, відходів, побічних і проміжних продуктів, який утворюється в технологічних агрегатах (установках, процесах) і не використовується в самому агрегаті, але може бути частково або повністю використаний для енергопостачання інших агрегатів (процесів) на самому підприємстві або за його межами. Вторинні ВЕР поділяються на горючі (паливні) та теплові.
3. МЕТОДОЛОГІЧНІ І ПРАКТИЧНІ ЕТАПИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНИХ СТАТИСТИЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ
3.1. Мета й основні характеристики державних статистичних спостережень
Метою проведення державних статистичних спостережень щодо використання палива та енергії є отримання статистичної інформації про загальні обсяги і структуру використання всіх видів палива та енергії, про їх залишки у виробників, споживачів та постачальників енергоресурсів, про питомі витрати палива та енергії на виробництво основних видів продукції та робіт, про обсяги утворення та використання вторинних енергетичних ресурсів у країні в цілому й окремих її регіонах.
Основні принципи організації державних статистичних спостережень щодо використання палива та енергії базуються на єдиних методологічних підходах, що забезпечує співставну динаміку інформації про використання (включаючи втрати і залишки) усіх джерел енергії в економіці в цілому або в окремих її складових (вид діяльності, регіон) за певний інтервал часу. У показниках державних статистичних спостережень ураховані міжнародні вимоги до ведення статистики енергетики на базі використання європейських стандартів енергетичної статистики, встановлених Регламентом Європейського парламенту та Європейської ради № 1099/2008 від 22 жовтня 2008 року про статистику в галузі енергетики.
Державними статистичними спостереженнями щодо використання палива та енергії є спостереження:
Про залишки і використання енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти (за формою № 4-мтп);
Про результати використання палива, теплоенергії та електроенергії (за формою № 11-мтп).
Результатом проведення державних статистичних спостережень щодо використання палива та енергії є первинна та узагальнена інформація, яку використовують для відстеження обсягів і динаміки загальних обсягів та структури використання всіх видів палива та енергії в країні та окремих регіонах, їх залишків у виробників, споживачів і постачальників енергоресурсів, питомих витрат палива та енергії на виробництво основних видів продукції і робіт, обсягів утворення та використання вторинних енергетичних ресурсів тощо, а також визначення питомої ваги окремих регіонів у загальному обсязі споживання палива та енергії в країні, встановлення рівнів споживання палива та енергії в економіці в цілому та за окремими видами діяльності, а також за основними цільовими напрямами; визначення характеру економічних зв'язків між районами-виробниками та споживачами різних паливно-енергетичних ресурсів. Отримані дані є основою для формування енергетичного балансу країни та розрахунку показників енергоефективності.
Державні статистичні спостереження щодо використання палива й енергії мають такі основні характеристики:
- Вид державних статистичних спостережень:
за ступенем охоплення одиниць: комбіноване (суцільне основного масиву, згідно зі встановленим цензом);
за часом реєстрації даних: поточне.
- Організаційна форма державних статистичних спостережень: статистична звітність.
- Спосіб державних статистичних спостережень: документальний облік.
- Одиниця державних статистичних спостережень: місцева одиниця.
- Респондент державних статистичних спостережень: суб'єкт господарювання - юридична особа, відокремлений підрозділ юридичної особи.
- Органи, які здійснюють державні статистичні спостереження:
- Держкомстат, ГМУС у м. Києві, територіальні органи державної статистики.
- Місце проведення державних статистичних спостережень:
Автономна Республіка Крим, області, міста Київ та Севастополь за територіальним розташуванням респондентів.
Національні класифікації, що використовуються при проведенні державних статистичних спостережень:
КВЕД - Класифікація видів економічної діяльності;
КОПФГ - Класифікація організаційно-правових форм господарювання;
КОАТУУ - Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України;
НПП - Номенклатура продукції промисловості ;
КСПОВО - Класифікатор системи позначень одиниць вимірювання та обліку;
КОДУ - Класифікатор органів державного управління;
ЦСК - Центральна статистична класифікація продукції за видами економічної діяльності;
УКТЗЕД - Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності;
ДКПП - Державний класифікатор продукції та послуг.
3.2. Інструментарій, програма, процедури організації та проведення, розробки та поширення результатів державних статистичних спостережень
3.2.1. Інструментарій і програма державних статистичних спостережень
Державне статистичне спостереження за формами № 4-мтп (річна) , № 4-мтп (св) (річна) і № 4-мтп (місячна) "Про залишки і використання енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти" поширюються на суб'єкти господарювання - юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб (далі - підприємства) усіх видів економічної діяльності, незалежно від розміру, організаційно-правової форми господарювання та підпорядкування, які використовують і мають у залишках енергетичні матеріали та продукти перероблення нафти.
Підставою для заповнення вказаних форм є дані первинної документації та вивірені дані бухгалтерського обліку палива та енергії.
Звіт за формою № 4-мтп (річна) складають підприємства, які мають у своїй господарській діяльності сектори перетворення палива та енергії в інші види палива та енергію.
Форма № 4-мтп (св) (річна) є спрощеним варіантом форми № 4-мтп (річна) і передбачена для підприємств-споживачів первинних видів палива та продуктів їх перероблення, які не мають секторів з перетворення палива та енергії в інші види палива та енергію.
Форми № 4-мтп (річна) та № 4-мтп (св) (річна) подають респонденти за рік наростаючим підсумком з початку року.
Бланк державного статистичного спостереження за формою № 4-мтп (річна) складається з п'яти розділів; за формою № 4-мтп (св) (річна) - з чотирьох розділів.
У розділі 1 обох бланків показують обсяги залишків усіх видів енергетичних матеріалів і продуктів перероблення нафти у споживачів та в постачальників на початок і кінець звітного періоду.
У розділі 2 записують сумарні обсяги енергетичних матеріалів і продуктів перероблення нафти, витрачених за всіма напрямами споживання. Обсяги витрат за окремими видами господарської діяльності розшифровують у розділах 3, 4 та 5:
- до розділу 3 форми № 4-мтп (річна) включено показники, які характеризують використання енергетичних матеріалів і продуктів перероблення нафти енергетичним сектором на перетворення в інші види енергії або паливних продуктів з розшифровкою за видами перетворення, а також на власне споживання енергетичним сектором;
- до розділу 4 форми № 4-мтп (річна) та розділу 3 форми № 4-мтп (св) (річна) - кінцеве споживання енергетичних матеріалів і продуктів перероблення нафти з розшифровкою за окремими напрямами, а також використання енергоресурсів для неенергетичних цілей як сировини на виробництво хімічної, нафтохімічної та іншої непаливної продукції та матеріалу для непаливних потреб;
- до розділу 5 форми № 4-мтп (річна) та розділу 4 форми № 4-мтп (св) (річна) - втрати енергетичних матеріалів і продуктів перероблення нафти за видами втрат.
Звіт за формою № 4-мтп (місячна) подають підприємства - юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб (далі - підприємства) усіх видів економічної діяльності, незалежно від розміру, організаційно-правової форми господарювання та підпорядкування, які використовують і мають у залишках енергетичні матеріали та продукти перероблення нафти.
Форму № 4-мтп (місячна) респондент подає 12 разів на рік.
Показники форми № 4-мтп (місячна) характеризують сумарні обсяги вугілля, нафти (включаючи газовий конденсат), природного газу та окремих нафтопродуктів, витрачених за всіма напрямами споживання: в процесі перетворення, на неенергетичні потреби (як сировина або матеріал), безпосередньо з метою кінцевого споживання з урахуванням технологічних втрат, втрат при транспортуванні, розподілі та зберіганні, а також обсягів реалізації (відпуску) населенню, незалежно від джерел їх надходження. Також до бланка включено сумарні обсяги залишків вугілля, нафти (включаючи газовий конденсат), природного газу та окремих нафтопродуктів як у споживачів, так і постачальників, на кінець звітного періоду.
У перелічених формах за № 4-мтп не враховують обсяги реалізації населенню бензину моторного та газойлів (палива дизельного). Ці обсяги відображають у звіті "Про продаж світлих нафтопродуктів" за формою № 1-торг (нафтопродукти) . При формуванні зведеної інформації щодо використання енергетичних матеріалів і продуктів перероблення нафти до даних форм за № 4-мтп додають дані форми № 1-торг (нафтопродукти) по відповідних графах і рядках.
Державне статистичне спостереження за формами № 11-мтп (річна) "Про результати використання палива, теплоенергії та електроенергії" , № 11-ер (річна) "Про витрати палива, теплоенергії та електроенергії" , № 11-мтп (паливо) (річна) "Фактичні витрати палива на виробництво окремих видів продукції і робіт" , № 11-мтп (вер) (річна) "Утворення та використання вторинних енергетичних ресурсів" здійснюють як несуцільні основного масиву згідно з установленим цензом з річною періодичністю і поширюють на підприємства - юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб (далі - підприємства) усіх видів економічної діяльності незалежно від розміру, організаційно-правової форми господарювання та підпорядкування.
Форми № 11-мтп (річна) та № 11-ер (річна) подаються респондентами за рік наростаючим підсумком з початку року.
Звіт за формою № 11-мтп (річна) складають підприємства із середньодобовими витратами умовного палива від 2 т і вище, або теплоенергії 15 Гкал і більше, або з приєднаною електричною потужністю 100 кВт і більше, які використовують паливо та енергію на виробництво окремих видів продукції та робіт і комунально-побутові потреби підприємства. При цьому, якщо підприємство або його відокремлений підрозділ відповідає одному із указаних цензів, то воно повинне звітувати за формою № 11-мтп (річна) і заповнювати всі розділи та рядки звітів, навіть якщо у звітному періоді деякі з наведених показників будуть нижчими від установленого цензу.
Бланк державного статистичного спостереження за формою № 11-мтп (річна) складається із трьох розділів: перший розділ - "Паливо", другий розділ - "Теплоенергія", третій розділ - "Електроенергія". У цих розділах показують фактичні обсяги, а також питомі витрати палива, теплоенергії та електроенергії на одиницю продукції (роботи) за кожним видом виробленої продукції (виконаної роботи) за встановленим Держкомстатом переліком, що наводиться у додатку 1.
У розділі I "Паливо" форми № 11-мтп ураховують:
а) природні паливні ресурси: вугілля кам'яне та буре, сланці, торф неагломерований паливний, дрова для опалення, нафта, газовий конденсат, газ природний і супутній, інші види природного палива (торф'яна крихта, солома, комиш, хмиз, костра, качани та стебла кукурудзи, стебла бавовнику, лушпиння і відходи лісозаготівлі та деревообробки (суччя, кора, пні, хвоя, щепка, тирса та відходи деревні, стружка, обрізки), а також використані як паливо демонтовані непотрібні дерев'яні шпали, рудникові стійки, стовпи зв'язку, дерев'яна тара тощо;
б) продукти переробки палива: кокс та напівкокс із вугілля кам'яного, кокс газовий, напівкокс із вугілля бурого, вугільні та торф'яні брикети, продукти нафтопереробки рідкі (бензини, паливо дизельне, паливо бензинове реактивне, фракції легкі інші, мазути топкові важкі, масла та мастила тощо), зріджений газ, штучний газ із сланців, газ коксовий, газ нафтопереробки (сухий), кокс нафтовий та інші продукти переробки палива (деревне вугілля, напівкокс, кокс торф'яний, кам'яновугільна смола тощо);
в) горючі (паливні) вторинні енергоресурси: горючі гази плавильних печей (доменний газ, колошниковий, шахтних печей і вагранок, конвертерний тощо), горючі відходи процесів хімічної та термохімічної переробки вуглецевої і вуглеводневої сировини (синтез-газ, відходящий газ виробництва технічного вуглецю, абгаз виробництва синтетичного каучуку, відходи електродного виробництва тощо), невикористані (непридатні) для подальшої технологічної переробки відходи шкіряного виробництва, згар, відходи (луг) целюлозно-паперового виробництва та інші відходи технологічних процесів виробництва, які використовують як котельно-пічне паливо.
У розділі II "Теплоенергія" записують теплоенергію (пара і гаряча вода), одержану як від власних електростанцій, котельних установок, електрокотлів, теплоутилізаційних та інших установок, так і від інших підприємств (за винятком тепла, повернутого на електростанцію або котельну з конденсатом, м'ятою парою і зворотною мережевою водою), і використану на всі потреби звітуючого підприємства, а також реалізовану іншим підприємствам і організаціям, населенню, робітникам і службовцям виробника теплової енергії.
Під відпуском тепла з електростанції (котельної) слід розуміти все відпущене за договором тепло за відрахуванням тепла, повернутого споживачам на електростанцію з конденсатом виробничої пари, зворотною мережевою водою і м'ятою парою (від молотів, пресів тощо).
Усю теплоенергію, яка надійшла на підприємство, вказують у гігакалоріях (Гкал) і розшифровують у графі 1 розділу II за джерелами надходження:
- від власного виробництва: від електростанцій (рядок 9710), котельних установок (рядок 9720), електрокотлів (рядок 9730), теплоутилізаційних установок (рядок 9740) та інших установок (рядок 9760) (вентвикидів, геотермальних, геліоустановок тощо);
- від інших підприємств і організацій (рядок 9810).
У розділі III "Електроенергія" враховують усю електроенергію, отриману від власних електростанцій (стаціонарних і пересувних) та яка надійшла від інших підприємств і витрачена на всі потреби звітуючого підприємства, а також відпущена іншим підприємствам.
Усю електроенергію, що надійшла на підприємство, вказують у тис. кВт·г і розшифровують у графі 1 розділу III за джерелами надходження:
- у рядку 9700 "від власного виробництва" відображають електроенергію, відпущену станціями, що працюють на базі палива, гідроенергії, геотермальної й атомної енергії, а також на базі м'ятої пари і горючих відходів технологічних процесів виробництва;
- у рядку 9800 "від інших підприємств і організацій".
У графі 1 звіту вказують кількість виробленої продукції (виконаної роботи) за звітний період у натуральному вимірі.
У графі 2 записують фактичні питомі витрати палива, теплоенергії та електроенергії на одиницю продукції (роботи) за відповідний період попереднього року за кожним видом виробленої продукції (виконаної роботи); при цьому питомі витрати приводять у структурі фактичного обсягу продукції відповідного періоду попереднього року. Дані цієї графи повинні відповідати аналогічним даним (графа 3) звіту за формою № 11-мтп за відповідний період попереднього року.
Якщо продукція виготовлена вперше у звітному періоді, то фактичні питомі витрати палива та енергії за відповідний період попереднього року умовно приймаються на рівні питомих витрат звітного періоду.
У графі 3 указують фактичні питомі витрати палива, теплоенергії та електроенергії, одержані як частка від ділення даних графи 5 (фактичні витрати палива й енергії за звітний період) на дані графи 1 (обсяг виробленої продукції або виконаної роботи за звітний період) і помножена на 1000.
У графі 4 записують витрати палива, теплоенергії та електроенергії на всю вироблену продукцію (виконану роботу) у звітному періоді за фактичними питомими витратами відповідного періоду попереднього року, які розраховують шляхом множення фактично виробленої продукції (роботи) за звітний період (графа 1) на фактичні питомі витрати палива й енергії за відповідний період минулого року (графа 2) і поділеної на 1000.
У графі 5 відображають фактичні витрати палива, теплоенергії та електроенергії на всю вироблену продукцію (виконану роботу) і на всі інші потреби підприємства за звітний період. При цьому до фактичних витрат палива на виробництво продукції (роботи) повинні враховуватись витрати тільки на основні та допоміжні технологічні процеси виробництва цього виду продукції; до фактичних витрат теплової та електричної енергії повинні включатись також витрати на допоміжні потреби виробництва і втрати енергії в перетворювачах, у теплових і електричних мережах підприємства (цеху), які віднесені на виробництво цієї продукції (роботи). Якщо окремі допоміжні потреби (подання води, вентиляція, виробництво кисню, холоду, стисненого повітря тощо) є складовою частиною технологічного процесу виробництва продукції, витрати енергії на них відносять до технологічних витрат.
Звіт за формою № 11-ер (річна) поширюється на підприємства із середньодобовими витратами умовного палива менше 2 т у. п., або теплоенергії менше 15 Гкал, або з приєднаною електричною потужністю менше 100 кВт, які використовують паливо та енергію на комунально-побутові потреби підприємства.
Звіти підприємств та організацій, що звітують за формою № 11-ер, згідно з постановкою задачі на програмне забезпечення за формами № 11-мтп та № 11-ер, перекладають на форму № 11-мтп і на державний рівень передають у вигляді зведеного звіту по території.
Форму № 11-мтп (паливо) (річна) складає і подає підприємство разом зі звітом за формою № 11-мтп (піврічна) за рік. Дані цієї форми показують детальний розподіл використаного на виробництво продукції та робіт первинного і вторинного палива за його конкретними видами, які у формі № 11-мтп показують у графі 5 розділу I в узагальненому умовному визначенні. Крім того, у формі визначають середні калорійні еквіваленти кожного виду палива, які в статистичній практиці використовують для перерахування палива з натуральних одиниць вимірювання в умовні.
Для оцінки енергоресурсів і проведення порівняння в різних регіонах за різні періоди і в різних секторах споживання в національній практиці використовують тонну умовного палива (т у. п.).
Для перерахування кількості палива з натуральних одиниць або якихось проміжних одиниць (таких як маса) в енергетичні одиниці необхідний коефіцієнт перерахунку, який виражає кількість тепла, одержуваного з однієї одиниці палива. Цей коефіцієнт перерахунку називається теплотворною спроможністю палива або калорійністю.
Точність значення перерахунку натурального палива в умовне значною мірою залежить від точності визначення величини теплоти згоряння палива. Теплотворну спроможність палива одержують шляхом виміру в лабораторії, що спеціалізується на визначенні якості палива. Тому необхідно чітко визначити природу енергетичного продукту та використовувати спеціальні коефіцієнти перетворення для їх порівняння. Так, у міжнародній практиці для перерахунку природного газу використовують найвищу теплоту його згоряння. Для перерахунку нафтопродуктів енергетичний вміст усіх продуктів переробки нафти визначений і затверджений міжнародними стандартами.
Показники статистики енергетики відображають в основному в натуральних одиницях виміру.
Окремі види палива та енергії вимірюють природним способом у спеціальних одиницях (тонни, кіловат-години, калорії, джоулі, кубічні метри тощо). Такий облік є основою для роботи бази даних. Збирання даних здійснюють у зазначених одиницях.
Міжнародна статистика пропонує для всіх видів палива та енергії єдину одиницю обчислення - джоуль або його кратні (МДж, ГДж, ТДж, ПДж).
Ступінь еквівалентності між різними джерелами енергії залежить від власних фізичних властивостей джерел енергії та частково від видів їхнього використання.
У статистичних цілях органи статистики перераховують окремі види палива з натуральних величин в умовні за середніми калорійними еквівалентами палива, які розраховують за фактичними даними підприємств і організацій, що звітують за формою № 11-мтп (паливо) .
У графах 2 і 4 форми № 11-мтп (паливо) відображають витрати вугілля відповідно кам'яного і бурого, враховуючи витрати паливних продуктів, отриманих у результаті збагачення вугілля на збагачувальних фабриках (концентрат, промпродукт і шлам).
Обсяги вугілля енергетичного іншого (концентрату, промпродукту і шламу (у вазі, приведеній до вологи рядового вугілля), отримані підприємствами від збагачувальних фабрик, відображають у графі 7 додатка, а в графах 2 і 4 не вказують.
У рядку 9580 дрова враховують у щільних кубічних метрах. Якщо на підприємстві облік дров проводять у складських кубометрах, то необхідно перерахувати складські кубометри в щільні, помноживши кількість складських кубометрів на коефіцієнт 0,7.
У графі 6 записують витрати торфу неагломерованого паливного.
У графі 7 записують витрати брикетів, окатишів з вугілля кам'яного та бурого, а також брикетів і напівбрикетів торф'яних.
У графі 8 указують загальні витрати коксу та напівкоксу з вугілля кам'яного, коксу газового.
У графі 12 відображають витрати світлих нафтових продуктів: бензину (авіаційного, моторного), палива реактивного, гасу та ін.
У графі 15 указують витрати інших важких нафтопродуктів: мазуту флотського, палива газотурбінного і моторного та ін.
Підсумок даних граф із 2 до 21 (без графи 3) за кожним рядком, крім рядків 9570, 9580 і 9590, повинен дорівнювати даним графи 1.
У рядку 9590 записують середні калорійні еквіваленти кожного виду палива, що розраховують як частку від ділення даних рядків 9300 на дані рядків 9580. Показники рядка 9590 заповнюють із трьома десятковими знаками.
Форму № 11-мтп (вер) (річна) разом зі звітом за формою № 11-мтп (річна) подають підприємства, у яких утворюються і використовуються теплові та горючі вторинні ресурси. Бланк указаного державного статистичного спостереження складається з трьох розділів. У розділі 1 показують річний вихід і використання окремих видів горючих вторинних ресурсів та дані щодо їхніх втрат. У розділі 2 показують річний вихід і використання теплових вторинних ресурсів за окремими типами теплоутилізаційних установок та дані щодо кількості цих установок. До розділу 3 включено показники, які характеризують використання скидного енергетичного потенціалу технологічних процесів за типами когенераційних установок, які використовують вторинні енергетичні ресурси для виробництва електричної та теплової енергії.
Енергетичний потенціал, що характеризує запас енергії, для теплових вторинних ресурсів визначають у гігакалоріях, а горючих вторинних ресурсів - калорійністю.
Тверді, рідкі та газовидні горючі вторинні енергоресурси обліковують при будь-якому режимі їх виходу.
Обліку підлягають теплові вторинні ресурси за таких умов:
а) відходящі гази печей з температурою від 200° C і вище при витратах палива від 0,1 т у. п. за годину на агрегат і вище;
б) гаряча (охолоджувальна) вода і забруднений конденсат при безперервних витратах 1 м /год. і більше;
в) інші теплові види ВЕР обліковують при виході з агрегату-джерела ВЕР не менше 0,05 Гкал/год.
У графі Б розділів I і II форми № 11-мтп (вер) указують окремі види відповідно горючих вторинних ресурсів, утворених на підприємстві, а для теплових ВЕР - окремі типи теплоутилізаційних установок.
У розділі I відображають горючі вторинні ресурси, до яких належать доменний, конвертерний і феросплавний гази, чорний луг, відходи лісозаготівлі, відходи деревообробки й інші види горючих вторинних ресурсів.
У розділі II враховують вторинні теплові ресурси, вироблені такими типами теплоутилізаційних установок, як енерготехнологічні установки, котли- утилізатори, котли сухого гасіння коксу, котли охолодження конвертерного газу, системи випарного охолодження, контактні теплообмінники, теплонасосні установки й інші установки виробництва тепла.
У розділі III враховують енергетичний потенціал, вироблений такими когенераційними установками, як турбоагрегати, газові утилізаційні безкомпресорні турбіни (ГУБТ), теплоутилізаційні станції (ТУЕС), утилізаційні котельні та інші когенераційні установки.
У графі 1 розділу I і графі 2 розділу II записують річний вихід відповідно горючих (т у. п.) і теплових (Гкал) вторинних ресурсів, тобто кількість вторинних енергетичних ресурсів, утворених у процесі виробництва в цьому технологічному агрегаті за звітний рік.
У графі 2 розділу I і в графі 5 розділу II записують кількість фактично використаних на підприємств у звітному році відповідно горючих і теплових вторинних ресурсів, а в графі 3 розділу 1 - кількість горючих ВЕР, відпущених іншим підприємствам (для використання як паливо і на непаливні потреби).
У графі 4 розділу I записують дані про втрати горючих вторинних ресурсів у результаті їх невикористання (вивезено на звалище, спалено у факелах, відпущено в атмосферу тощо).
У графі 3 розділу II записують можливу виробку тепла за рахунок ВЕР, тобто максимальну кількість теплоенергії (пара і гаряча вода), яка може бути практично отримана за рахунок цього виду ВЕР при оснащенні агрегату - джерела ВЕР відповідною утилізаційною установкою з обліком режиму її роботи.
У графі 4 розділу II указують кількість теплоенергії фактично отриманої за рахунок ВЕР на діючих утилізаційних установках за звітний період.
Фактичну виробку пари і гарячої води утилізаційними установками у звітному році визначають за кількістю та параметрами пари, отриманої в котлах-утилізаторах і системах випарного охолодження з урахуванням температури поживної води, отриманої в економайзерах і холодильниках.
При отриманні теплових ВЕР у вигляді пари та гарячої води без застосування теплоутилізаційних установок, придатних до безпосереднього використання, їх вихід прирівнюють до фактичної виробки енергії за рахунок ВЕР.
У графі 2 розділу III записують кількість когенераційних установок за їх типами за звітний період.
У графах 3, 4 розділу III записують тривалість експлуатації за термінами експлуатації (до 10 років, 10 років і більше) та за типами когенераційних установок на підприємстві.
У графах 5, 6 розділу III відображають обсяг виробництва теплової та електричної енергії відповідно на підприємстві за типами когенераційних установок.
Проводити аналіз використання енергії, визначати і контролювати реалізацію національних і міжнародних задач із питань енергоефективності на національному або регіональному рівнях дозволяє використання енергетичних індикаторів, які необхідні для розрахунків попиту на енергоресурси. Індикатори надають можливість аналізувати і розуміти причини змін, які відбуваються з часом у використанні енергоресурсів, а також можливість здійснення порівнянь між країнами. До енергетичних індикаторів відносять такі показники, як питомі витрати.
3.2.2. Процедури проведення та розробки державних статистичних спостережень, поширення їхніх результатів
Форми № 4-мтп (річна) , № 4-мтп (св) (річна) , № 4-мтп (місячна) , № 11-мтп (річна) , № 11-ер (річна) , № 11-мтп (паливо) (річна) , № 11-мтп (вер) (річна) складають суб'єкти господарювання - юридичні особи чи відокремлені підрозділи юридичної особи всіх видів економічної діяльності за таких умов:
№ 4-мтп (річна), № 4-мтп (св) (річна), № 4-мтп (місячна) - які використовують і мають у залишках енергетичні матеріали та продукти перероблення нафти;
№ 11-мтп (річна), № 11-ер (річна), № 11-мтп (паливо) (річна) - які використовують паливо та енергію на виробництво окремих видів продукції та робіт і комунально-побутові потреби підприємства відповідно до цензу споживання;
№ 11-мтп (вер) (річна) - у яких утворюються і використовуються теплові та горючі вторинні ресурси.
Зазначені форми подають на паперових носіях органу державної статистики за місцем здійснення діяльності респондента в терміни, визначені на бланках форм. Якщо респондент подає форми звітності, як електронні звіти, то їхнє подання органам державної статистики здійснюють відповідно до затвердженого Держкомстатом Порядку подання електронної звітності до органів державної статистики .
На всіх рівнях обробки після отримання вказаних вище форм у розрізі респондентів здійснюють їх аналіз, уведення у відповідний комплекс електронної обробки статистичної інформації, логічний і арифметичний контролі (як вхідного, так і вихідного масиву даних) та передачу вивіреної інформації на вищий рівень розробки.
Розроблення форм № 4-мтп (св) (річна) і № 11-ер (річна) окремо не здійснюють. Під час уведення їхніх даних у відповідний комплекс електронної обробки статистичної інформації на регіональному рівні звіт за ф. № 4-мтп (св) перекладають на бланк форми № 4-мтп, звіт за формою № 11-ер - на бланк форми № 11-мтп і на державний рівень їх передають у перетвореному вигляді.
Електронна обробка статистичної інформації передбачена для двох рівнів: державного та регіонального. Результати державних статистичних спостережень щодо використання енергетичних матеріалів, продуктів перероблення нафти, теплоенергії, електроенергії формують у розрізах:
- на регіональному рівні: зведена інформація за територією регіону загалом, у розрізі районів, видів економічної діяльності, видів палива й енергії, основних організаційно-правових форм господарювання, напрямів використання палива та енергії, за групами суб'єктів господарювання згідно з указаними вище умовами;
- на державному рівні: зведена інформація по країні загалом, за регіонами (Автономна Республіка Крим, області, міста Київ та Севастополь); за видами економічної діяльності, видами палива та енергії, основними організаційно-правовими формами господарювання, напрямами використання палива та енергії, за групами суб'єктів господарювання згідно з указаними вище умовами.
Загальну схему подання та розробки вищевказаних форм державних статистичних спостережень зі статистики енергетики наведено в додатку 2.
За результатами розробки даних за формами № 4-мтп (річна) , № 4-мтп (св) (річна) , № 4-мтп (місячна) , № 11-мтп (річна) , № 11-ер (річна) , № 11-мтп (паливо) (річна) , № 11-мтп (вер) (річна) формують архів і часові ряди даних із метою їх збереження. Бази даних формують на підставі первинних звітів підприємств за групами суб'єктів господарювання, районів, регіонів. Термін зберігання документів установлено у відповідності з Номенклатурою справ за систематизованим переліком документів, оформлених у відповідному порядку із зазначенням строків їх зберігання.
Об'єднання, зіставлення та узгодження всіх частин цієї інформації є підставою для формування енергетичних балансів на єдиній методологічній основі.
Система показників, яку закладено в чинних формах державних статистичних спостережень з енергетики, значною мірою є достатньою для формування енергетичних балансів.
На регіональному та державному рівнях проводять контроль співставних і відповідних показників перелічених форм державних статистичних спостережень; каталогів, за якими здійснюють розробку статспостережень, з даними ЄДРПОУ; найменувань палива й енергії, одиниць виміру, коефіцієнтів перерахунку з натуральних одиниць виміру палива й енергії в умовне паливо, співставності з попередніми періодами.
У рамках кожного державного статспостереження здійснюють арифметичні контролі: зведених даних (агрегованих) - по Україні в цілому, регіонах, видах економічної діяльності, організаційно-правових формах господарювання, видах палива, окремих угрупованнях тощо; сумарних показників, передбачених формами звітності; зміни запасів; питомих витрат палива та енергії на виробництво одиниці продукції.
Відповідні контролі здійснюють у відповідності з програмним забезпеченням форми кожного державного статистичного спостереження і технологією обробки отриманих даних за діючими комплексами електронної обробки інформації (КЕОІ).
При поширенні даних користувачам здійснюють контроль за дотриманням правил конфіденційності даних.
Основними статистичними публікаціями щодо використання енергетичних матеріалів, продуктів перероблення нафти, теплоенергії та електроенергії підприємствами й організаціями країни є:
- статистичні бюлетені "Залишки і використання енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти за ____ року";
- статистичні бюлетені "Результати використання палива, теплоенергії та електроенергії за _____ року";
- економічні доповіді "Про використання енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти у ____ році";
- економічні доповіді "Ефективність використання паливно-енергетичних ресурсів за ___ року "/у ______ році";
- експрес-доповіді "Про використання енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти за _____ року";
- щомісячний "Статистичний бюлетень № 1";
- статистичні збірники: "Україна в цифрах у _______ році", "Україна ____", "Регіони України", "Статистичний щорічник України", "Паливно-енергетичні ресурси України".
Таблиці для веб-сайту Держкомстату та запитальників міжнародних статистичних організацій.
На запити користувачів статистичну інформацію за даними форм № 4-мтп (річна), № 4-мтп (місячна), № 11-мтп (річна), № 11-мтп (паливо) (річна), № 11-мтп (вер) (річна) органи державної статистики надають у паперовому виді, на електронних носіях, засобами зв'язку, шляхом безпосереднього виписування в порядку та умовах, визначених Держкомстатом. Держкомстат і його органи на місцях забезпечують міністерства й інші органи виконавчої влади наявною статистичною інформацією, необхідною для розрахунків показників ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів і галузевих програм енергозбереження; прогнозних показників енергоспоживання; рівня проникнення конкретного виду енергії або палива на ринок, для порівняння різних видів палива, визначення енергетичної безпеки і залежності країни, економетричних моделей прогнозування та планування майбутніх інвестицій тощо.
Статистика енергетики споріднена з процесами, пов'язаними з Кіотським протоколом , що потребує тісного зв'язку питань енергетики та навколишнього середовища. Інформацію щодо споживання енергоресурсів покладають в основу розрахунків викидів парникових газів до атмосфери.
4. ЗАГАЛЬНА СХЕМА Й ОРГАНІЗАЦІЯ РОБІТ ІЗ ФОРМУВАННЯ СУКУПНОСТЕЙ ЗВІТНИХ ОДИНИЦЬ ДЕРЖАВНИХ СТАТИСТИЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ
Формування сукупностей звітних одиниць [як генеральної (основи вибірки), так і вибіркової (основного масиву)] державних статистичних спостережень зі статистики енергетики здійснюють на центральному рівні щорічно. Джерелами інформації для формування сукупностей звітних одиниць є:
реєстр статистичних одиниць (РСО);
перелік респондентів за формами № 4-мтп (річна) , № 4-мтп (св) (річна) , № 4-мтп (місячна) , № 11-мтп (річна) , № 11-ер (річна) , № 11-мтп (паливо) (річна) , № 11-мтп (вер) (річна) за минулий рік.
Сукупність звітних одиниць за формами № 4-мтп (річна), № 4-мтп (св) (річна), № 4-мтп (місячна), № 11-мтп (річна), № 11-ер (річна), № 11-мтп (паливо) (річна), № 11-мтп (вер) (річна) формують для проведення державного статистичного спостереження у наступному за звітним році.
Загальну схему формування сукупності звітних одиниць державного статистичного спостереження зі статистики енергетики наведено в додатку 2.
У генеральну сукупність (основу вибірки) звітних одиниць уключають об'єкти державного статистичного спостереження, які мають такі ідентифікаційні та класифікаційні ознаки:
№ п/п Критерії формування генеральної сукупності Класифікації Ознака критеріїв формування
1. Інституційний сектор економіки КІСЕ S.11, S.12, S.13
2. Тип статистичної одиниці Довідник типів статистичних одиниць 1 (місцева одиниця)
3. Організаційно-правова форма господарювання КОПФГ
незалежно від організаційно-правової форми господарювання
4. Вид економічної діяльності КВЕД
незалежно від виду економічної діяльності
5. Територіальні одиниці КОАТУУ відповідно до адміністративно-територіального устрою
6. Розмір підприємства Довідник ознак розміру підприємств незалежно від розміру
7. Ознака економічної діяльності х активне
Формування генеральної сукупності звітних одиниць відбувається відповідно до Положення про Реєстр статистичних одиниць та формування основ сукупностей одиниць статистичних спостережень за діяльністю підприємств . При цьому за кожним об'єктом у вигляді таблиці відбирають такі реквізити:
1. Ідентифікаційний код ЄДРПОУ підприємства.
2. Найменування.
3. Місцезнаходження.
4. Телефон.
5. Код території місцезнаходження за КОАТУУ.
6. Код організаційно-правової форми господарювання за КОПФГ .
7. Код інституційного сектору економіки за КІСЕ.
8. Код основного виду економічної діяльності за КВЕД на початок обстеження й ознака його визначення.
9. Види економічної діяльності.
10. Споживання палива на виробничо-експлуатаційні витрати та комунально-побутові витрати.
Після відбору об'єктів за Реєстром статистичних одиниць здійснюють співставлення та відповідне уточнення інформації з переліками підприємств за формами № 4-мтп (річна), № 4-мтп (св) (річна), № 4-мтп (місячна), № 11-мтп (річна), № 11-ер (річна), № 11-мтп (паливо) (річна), № 11-мтп (вер) (річна).
Протягом року на підставі отриманої з адміністративних джерел або безпосередньо від підприємств, що звітують за формами № 4-мтп (річна), № 4-мтп (св) (річна), № 4-мтп (місячна), № 11-мтп (річна), № 11-ер (річна), № 11-мтп (паливо) (річна), № 11-мтп (вер) (річна), інформації щодо припинення їх діяльності, утворення на їх базі нових підприємств тощо, департамент статистики торгівлі Держкомстату приймає рішення щодо доцільності внесення змін до складу визначених сукупностей звітних одиниць.
Департамент
статистики торгівлі
ЛІТЕРАТУРА
1. Закон України "Про державну статистику" (зі змінами та доповненнями) № 2657-XI від 2 жовтня 1992 року .
2. Положення про Реєстр статистичних одиниць та формування основ сукупностей одиниць статистичних спостережень за діяльністю підприємств . - Держкомстат, 2009.
3. Глосарій до плану статистичного спостереження. - Держкомстат, 2009.
4. Регламент Європейського парламенту та Європейської ради № 1099/2008 від 22.10.2008 р.
5. Васєчко О. О. Методологічні засади статистики підприємств: [Монографія] - К.: ІВЦ Держкомстату України, 2005 - 296 с.
6. Термінологічний словник / наук. керівник О. О. Васєчко - 1-е видан., - К.: ІВЦ Держкомстату України, 2004. - 140 с.
7. Статистика: [Підручник] / Герасименко С. С., Головач А. В., Єріна А. М. та інш.; за наук. ред. Герасименка С. С. - [2-ге вид., переробл. і доп.] - К.: КНЕУ, 2000. - 467 с.
8. Єріна А. М. Організація вибіркових обстежень: [Навч. посіб.] - К.: КНЕУ, 2004. - 127 с.
9. Концепція формування енергетичного балансу , схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.11.2007 № 1058-р.
10. Керівництво з енергетичної статистики, ©OECD/IEA 2007 р.
Додаток 1
№ рядка Види продукції та робіт Одиниця виміру продукції (робіт) Код продукції Одиниця виміру питомих витрат, врахованих у розділах звіту
1. паливо в перерахунку на умовне 2. Теплоенергія 3. Електроенергія
6010 Електроенергія, вироблена ТЕЦ загального користування, що працюють на органічному паливі тис. кВт·год. 40.11.10.210 кг/ тис. кВт·год. - -
6011 Електроенергія, вироблена ТЕЦ, що працюють на органічному паливі, - блокстанціями - " - 40.11.10.220 - " - - -
6012 Електроенергія, вироблена ТЕЦ, що працюють на органічному паливі, не під'єднаними до енергосистеми - " - 40.11.10.230 - " -
6013 Електроенергія, вироблена тепловими електростанціями загального користування, крім ТЕЦ, що працюють на органічному паливі - " - 40.11.10.310 - " -
6014 Електроенергія, вироблена тепловими електростанціями, крім ТЕЦ, що працюють на органічному паливі, не під'єднаними до енергосистеми - " - 40.11.10.330 - " -
6015 Електроенергія, вироблена тепловими електростанціями, крім ТЕЦ, що працюють на органічному паливі, - блокстанціями - " - 40.11.10.320 - " -
6020 Теплоенергія, вироблена електростанціями Гкал 40.30.10.170 кг/ Гкал - -
6030 Теплоенергія, вироблена котельними - " - 40.30.10.132 - " - - кВт·год./ гкал
6060 Нафта сира - " - 11.10.10.310 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
6061 Газовий конденсат - " - 11.10.10.500 - " - - " - - " -
6140 Первинна переробка нафти - " - 23.20.10 кг/ т сировини Мкал/ т сировини кВт·год./ т сировини
6150 Газ природний в рідкому або газоподібному стані тис. м куб. 11.10.20 кг/ тис. м куб. - " - кВт·год./ тис. м куб.
6210 Вугілля кам'яне неагломероване т 10.10.11 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
6214 Вугілля буре (лігніт) неагломероване - " - 10.20.10.300 - " - - " - - " -
6241 Брикети, окатиші та аналогічні види твердого палива з кам'яного вугілля - " - 10.10.12 - " - - " - - " -
6242 Брикети, окатиші та аналогічні види твердого палива з вугілля бурого (лігніту) - " - 10.20.10.500 - " - - " - - " -
6320 Руди і концентрати залізні неагломеровані - " - 13.10.10.300 - " - - " - - " -
6321 Руди і концентрати залізні агломеровані, крім піриту випаленого - " - 13.10.10.500 - " - - " - - " -
6330 Руди марганцеві - " - 13.20.16.510 - " - - " - - " -
6350 Концентрати залізорудні агломеровані - " - 13.10.10.520 - " - - " - - " -
6360 Руди залізні агломеровані - " - 13.10.10.510 - " - - " - - " -
6380 Кисень тис. м куб. 24.11.11.700 кг/ тис. м куб. Мкал/ тис. м куб. кВт·год./ тис. м куб.
6381 Аргон газоподібний, рідкий та твердий - " - 24.11.11.200 - " - - " - - " -
6382 Водень - " - 24.11.11.500 - " - - " - - " -
6383 Азот - " - 24.11.11.600 - " - - " - - " -
6390 Рідке повітря, стиснене повітря (крім 40.30.20 по трубопроводах) - " - 24.11.13.000 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
6410 Чавун переробний у чушках, болванках або у формах первинних інших - " - 27.10.11.100 - " - - " - - " -
6411 Чавун ливарний у чушках, болванках або у формах первинних інших - " - 27.10.11.200 - " - - " - - " -
6412 Чавун дзеркальний (шпігель) у чушках, болванках або у формах первинних інших - " - 27.10.11.300 - " - - " - - " -
6413 Металопродукти, отримані шляхом прямого відновлення заліза, залізо губчасте інше, залізо дуже чисте (з вмістом домішок не більше 0,06 %) у кусках, окатишах або формах аналогічних - " - 27.10.11.400 - " - - " - - " -
6415 Гранули та порошки з чавуну переробного і дзеркального, металів чорних - " - 27.10.12 - " - - " - - " -
6420 Сталь вуглецева мартенівська для лиття - " - 27.10.31.051 - " - - " - - " -
6421 Зливки із сталі мартенівської вуглецевої - " - 27.10.31.101 - " - - " - - " -
6440 Сталь вуглецева киснево-конвертерна для лиття - " - 27.10.31.052 - " - - " - - " -
6441 Зливки із сталі киснево-конвертерної вуглецевої - " - 27.10.31.102 - " - - " - - " -
6442 Напівфабрикати зі сталі вуглецевої прямокутного (включаючи квадратний) поперечного перерізу, катані чи отримані безперервним литтям - " - 27.10.31.200 - " - - " - - " -
6443 Напівфабрикати із сталі вуглецевої, круглого та багатокутного поперечного перерізу, катані чи отримані безперервним литтям - " - 27.10.31.300 - " - - " - - " -
6444 Напівфабрикати із сталі вуглецевої плоскі (сляби, сутінки т. ін.), катані чи отримані безперервним литтям - " - 27.10.31.400 - " - - " - - " -
6445 Дріт із сталі - " - 27.34.10 - " - - " - - " -
6446 Прутки (стержні) інші зі сталі нелегованої (вуглецевої) холоднотягнуті - " - 27.31.10 - " - - " - - " -
6447 Кутики і профілі зі сталі нелегованої (вуглецевої), прутки і стержні зі сталі легованої (крім нержавіючої) холоднотягнуті - " - 27.31.20 - " - - " - - " -
6448 Прокат плоский завширшки менше 600 мм холоднокатаний, плакований, з гальванічним або з іншим покриттям, із сталі - " - 27.32.20 - " - - " - - " -
6449 Вироби, одержані холодним штампуванням і гнуттям, із сталі нелегованої (вуглецевої) - " - 27.33.11 - " - - " - - " -
6450 Електросталь вуглецева для лиття - " - 27.10.31.053 - " - - " - - " -
6451 Зливки із електросталі вуглецевої - " - 27.10.31.103 - " - - " - - " -
6453 Стержні і прутки інші (не в бухтах), кутики та профілі фасонні і спеціальні гарячекатані із сталі нелегованої (вуглецевої) та легованої (крім нержавіючої та швидкорізальної) - " - 27.10.83 - " - - " - - " -
6454 Профілі великосортові висотою не менше 80 мм гарячекатані із сталі нелегованої (вуглецевої) - " - 27.10.91 - " - - " - - " -
6455 Конструкції шпунтові з металів чорних, профілі конструкцій шпунтових - " - 27.10.92.100 - " - - " - - " -
6456 Конструкції з металів чорних для залізничної колії - " - 27.10.92.200 - " - - " - - " -
6457 Вироби для залізничних колій, інші - " - 27.10.92.400 - " - - " - - " -
6458 Труби великого і малого діаметрів, профілі пустотілі із чавуну ливарного - " - 27.21.10 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
6459 Фітинги (муфти, коліна, фланці і т. ін.) литі для труб із чавуну та сталі ливарних - " - 27.21.20 - " - - " - - " -
6460 Прокат плоский (крім холоднокатаного завширшки менше 600 мм) із сталі нержавіючої - " - 27.10.41 - " - - " - - " -
6461 Прутки не у бухтах, кутики та профілі гарячекатані, гарячетягнуті, ковані із сталі нержавіючої - " - 27.10.43 - " - - " - - " -
6462 Прокат плоский та прутки гарячекатані із сталі швидкорізальної - " - 27.10.50 - " - - " - - " -
6463 Прокат плоский гарячекатаний із сталі нелегованої (вуглецевої) та легованої (крім нержавіючої та швидкорізальної) - " - 27.10.60 - " - - " - - " -
6464 Прокат плоский завширшки 600 мм і більше холоднокатаний із сталі нелегованої (вуглецевої) та легованої (крім нержавіючої та швидкорізальної) - " - 27.10.71 - " - - " - - " -
6465 Жерсть біла і прокат плоский (листи, пластини, стрічки) луджені, хромовані або лаковані, із сталі нелегованої (вуглецевої) та легованої (крім нержавіючої та швидкорізальної) - " - 27.10.72.100 - " - - " - - " -
6466 Прокат плоский (листи, пластини, стрічки) завширшки 600 мм і більше з покриттям цинковим електролітичним зі сталі нелегованої (вуглецевої) та легованої (крім нержавіючої та швидкорізальної) - " - 27.10.72.300 - " - - " - - " -
6467 Прокат плоский, (листи, пластини, стрічки) завширшки 600 мм і більше фарбований, лакований або покритий пластмасами (крім жерсті білої), із сталі нелегованої (вуглецевої) та легованої (крім нержавіючої та швидкорізальної) - " - 27.10.72.400 - " - - " - - " -
6468 Прутки у вільно змотаних бухтах гарячекатані із сталі нелегованої (вуглецевої) - " - 27.10.81 - " - - " - - " -
6469 Прутки у вільно змотаних бухтах гарячекатані із сталі легованої (крім нержавіючої та швидкорізальної) - " - 27.10.82 - " - - " - - " -
6470 Труби великого і малого діаметрів; профілі пустотілі з металів чорних - " - 27.22.10 - " - - " - - " -
6471 Фітинги для труб із сталі - " - 27.22.20 - " - - " - - " -
6472 Прутки гарячекатані у вільно змотаних бухтах із сталі нержавіючої - " - 27.10.42 - " - - " - - " -
6490 Феросплави - " - 27.10.20 - " - - " - - " -
6650 Кокс та напівкокс з вугілля кам'яного, отриманий шляхом карбонізації при високій температурі вугілля коксівного; кокс газовий (продукт переробки газу) - " - 23.10.10.310 - " - - " - - " -
6670 Цегла, блоки, плитки та інші керамічні вогнетривкі вироби (включаючи плити, панелі, полібрикети, циліндри, труби) з борошна кам'яного кремнеземистого чи з ґрунтів діатомітових - " - 26.26.11 - " - - " - - " -
6671 Цегла керамічна вогнетривка, блоки, плитки та інші вироби будівельні вогнетривкі аналогічні, крім матеріалів з борошна кам'яного кремнеземистого чи ґрунтів діатомітових - " - 26.26.12 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
6672 Цементи вогнетривкі, розчини будівельні, бетони та аналогічні суміші н. в. і. у. - " - 26.26.13 - " - - " - - " -
6673 Інші керамічні вогнетривкі вироби невипалені; вироби керамічні вогнетривкі технічні, не включені в інші угрупування - " - 26.26.14 - " - - " - - " -
6700 Руди мідні - " - 13.20.11.100 - " - - " - - " -
6701 Концентрати мідні - " - 13.20.11.200 - " - - " - - " -
6720 Руди нікелеві - " - 13.20.12.100 - " - - " - - " -
6721 Концентрати нікелеві - " - 13.20.12.200 - " - - " - - " -
6740 Руди і концентрати свинцеві (руда свинцево-цинкова і концентрат свинцевий) - " - 13.20.15.500 - " - - " - - " -
6755 Руди металів кольорових інших - " - 13.20.16 - " - - " - - " -
6780 Оксид алюмінію (глинозем), крім корунду штучного - " - 27.42.12.000 - " - - " - - " -
6790 Фториди, фторсилікати, фторалюмінати та інші складні солі фтору - " - 24.13.21.100 - " - - " - - " -
6850 Алюміній необроблений - " - 27.42.11. - " - - " - - " -
6920 Нікель необроблений; продукти проміжні металургії нікелю - " - 27.45.10 - " - - " - - " -
6930 Нікель необроблений - " - 27.45.12 - " - - " - - " -
6960 Олово необроблене - " - 27.43.13 - " - - " - - " -
6970 Ртуть - " - 24.13.13.800 - " - - " - - " -
6980 Свинець необроблений - " - 27.43.11 - " - - " - - " -
7010 Титан і вироби з нього, включаючи відходи та брухт, порошок, крім карбіду титану - " - 27.45.30.430 - " - - " - - " -
7020 Цинк необроблений - " - 27.43.12 - " - - " - - " -
7050 Прутки, стержні і профілі з алюмінію - " - 27.42.22 - " - - " - - " -
7051 Дріт з алюмінію - " - 27.42.23 - " - - " - - " -
7052 Дріт з міді - " - 27.44.23 - " - - " - - " -
7080 Електроди з покриттям із недорогоцінного металу для електродугового зварювання та наплавлення - " - 28.73.15.100 - " - - " - - " -
7160 Сірка сира (необроблена) чи нерафінована (включаючи сірку видобуту) - " - 14.30.12.500 - " - - " - - " -
7163 Сірка сублімована та осаджена; сірка колоїдна (крім 14.30.12) - " - 24.13.11.200 - " - - " - - " -
7164 Сірка рафінована, крім сублімованої, осадженої і колоїдної (24.13.11.200) та природної (14.30.12) - " - 24.13.56.000 - " - - " - - " -
7165 Пірит заліза випалений (залізний колчедан) - " - 24.13.57.000 - " - - " - - " -
7180 Аміак синтетичний - " - 24.15.10.751 - " - - " - - " -
7210 Оксид титану - " - 24.12.11.500 - " - - " - - " -
7215 Пігменти і препарати, виготовлені на основі діоксиду титану - " - 24.12.24.100 - " - - " - - " -
7216 Лаки кольорові фарбувальні, препарати на основі фарбувальних лаків - " - 24.12.21.700 - " - - " - - " -
7217 Кальцій - " - 24.13.13.300 кг Мкал/ кг кВт·год./ кг
7219 Кислота фосфорна (ортофосфорна) та поліфосфорні кислоти - " - 24.13.14.550 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
7220 Кислота сірчана - " - 24.13.14.330 - " - - " - - " -
7221 Олеум - " - 24.13.14.350 - " - - " - - " -
7230 Карбонат натрію (сода кальцинована) - " - 24.13.33.100 - " - - " - - " -
7240 Гідроксид натрію (сода каустична) - " - 24.13.15.200 - " - - " - - " -
7242 Гідроксид калію (поташ) твердий, у водному розчині (їдке калі) - " - 24.13.15.300 - " - - " - - " -
7270 Карбіди, визначеного або невизначеного хімічного складу - " - 24.13.54.500 - " - - " - - " -
7350 Добрива азотні мінеральні чи хімічні - " - 24.15.30 - " - - " - - " -
7360 Добрива калійні мінеральні чи хімічні - " - 24.15.50 - " - - " - - " -
7370 Добрива фосфатні мінеральні чи хімічні - " - 24.15.40 - " - - " - - " -
7380 Сечовина - " - 24.15.30.100 - " - - " - - " -
7390 Нітрати калію (селітра) - " - 24.15.20.500 - " - - " - - " -
7391 Нітрат натрію - " - 24.15.70 - " - - " - - " -
7392 Нітрат амонію - " - 24.15.30.300 - " - - " - - " -
7393 Суміші нітрату амонію з карбонатами кальцію - " - 24.15.30.400 - " - - " - - " -
7400 Волокна синтетичні - " - 24.70.10 - " - - " - - " -
7430 Смоли карбамідні та меламіновані - " - 24.16.55 - " - - " - - " -
7431 Поліетилен у первинних формах - " - 24.16.10 - " - - " - - " -
7432 Смоли інші - " - 24.16.56 - " - - " - - " -
7433 Смоли термопластичні (пластмаси інші в первинних формах) - " - 24.16.58 - " - - " - - " -
7434 Ацетат целюлози у первинних формах - " - 24.16.58.300 - " - - " - - " -
7435 Полістирол у первинних формах - " - 24.16.20 - " - - " - - " -
7436 Полівінілхлорид у первинних формах - " - 24.16.30 - " - - " - - " -
7437 Полімери різні (поліефіри прості і складні; полікарбонати, смоли алкідні і епоксидні) - " - 24.16.40 - " - - " - - " -
7470 Вугілля активоване - " - 24.66.44 - " - - " - - " -
7485 Бензол чистотою менше 95 мас. % - " - 24.14.73.200 - " - - " - - " -
7570 Кислоти карбонові та їх похідні - " - 24.14.30 - " - - " - - " -
7571 Кислота адипінова, її солі та складні ефіри - " - 24.14.33.850 - " - - " - - " -
7580 Метанол (спирт метиловий) - " - 24.14.22.100 - " - - " - - " -
7590 Фенол та його похідні - " - 24.14.24 - " - - " - - " -
7591 Хлорпохідні ациклічних вуглеводнів - " - 24.14.13 - " - - " - - " -
7592 Вуглеводні ациклічні - " - 24.14.11 - " - - " - - " -
7593 Вуглеводні циклічні - " - 24.14.12 - " - - " - - " -
7610 Етилен, пропілен, бутилен, бутадієн і гази нафтові інші або вуглеводи газоподібні, крім газу природного - " - 23.20.22 - " - - " - - " -
7611 Етилен чистотою 95 об. % і більше (крім 23.20.22) - " - 24.14.11.300 - " - - " - - " -
7630 Вуглець (сажа) та інші форми вуглецю, н. в. і. у. - " - 24.13.11.300 - " - - " - - " -
7631 Кислота азотна, кислоти сульфоазотні (суміші кислот азотної та сірчаної) - " - 24.15.10.500 - " - - " - - " -
7632 Пестициди та інші агрохімічні продукти (розфасовані для торгівлі) - " - 24.20.10 - " - - " - - " -
7660 Шини пневматичні нові для легкових автомобілів кВт·год. 25.11.11 кг/ шт. Мкал/ шт. кВт·год./ шт.
7661 Шини пневматичні нові для вантажних автомобілів та автобусів шт. 25.11.13.500 - " - - " - - " -
7662 Шини для сільськогосподарських та лісогосподарських машин, для іншої аналогічної техніки нові (для землерийних машин, включно для мінітракторів та мотокультиваторів), нові, інші, н. в. і. у. шт. 25.11.14 - " - - " - - " -
7670 Взуття з підошвою та верхом з гуми чи матеріалів полімерних, штучної чи синтетичної шкіри пара 19.30.12 кг/ пара Мкал/ пара кВт·год./ пара
7682 Радіатори центрального опалення без електричного підігріву, з металів чорних (крім електричних 29.71.26) т 28.22.11 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ кВт
7683 Котли центрального опалення (крім пальників 29.21.11; баків та аналогічних ємностей 28.21.11, котлів, які відносяться до угруповання 28.30.12) шт. 28.22.12 кг/ шт. Мкал/ шт. кВт·год./ шт.
7690 Вироби з металів чорних, виготовлених куванням, н. в. і. у. т 28.75.27.430 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
7691 Вироби з металів чорних, виготовлених штампуванням, н. в. і. у. - " - 28.75.27.450 - " - - " - - " -
7800 Скло у масі у вигляді куль (крім мікросфер), прутків та трубок - " - 26.15.11 - " - - " - - " -
7840 Деревина уздовж розпиляна чи розколота, розрізана на частини чи лущена, завтовшки більше 6 мм; шпали дерев'яні для залізничних чи трамвайних колій непросочені м куб. 20.10.10 кг/ м куб. Мкал/ м куб. кВт·год./ м куб.
7841 Фанера клеєна, яка складається виключно з листів деревини, товщина кожного шару 6 мм і менше - " - 20.20.11 - " - - " - - " -
7842 Панелі дерев'яні фанеровані та аналогічні матеріали шаруваті з деревини - " - 20.20.12 - " - - " - - " -
7860 Плити деревостружкові та аналогічні плити з деревини та матеріалів дерев'янистих інших - " - 20.20.13 - " - - " - - " -
7870 Плити деревоволокнисті з деревини та матеріалів дерев'янистих інших м кв. 20.20.14 кг/ м кв. Мкал/ м кв. кВт·год./ м кв.
7960 Маса деревна, одержана механічним способом; напівцелюлоза; целюлоза з інших волокнистих матеріалів (крім деревини) т 21.11.14 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
7970 Целюлоза з деревини хімічна, сорти розчинні - " - 21.11.11.000 - " - - " - - " -
7980 Папір газетний, у рулонах чи аркушах - " - 21.12.11.000 - " - - " - - " -
7990 Папір та картон крейдовані для писання, друкування, графічних робіт з покриттям каоліном чи іншими неорганічними речовинами - " - 21.12.53 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
8000 Портландцемент, цемент глиноземний, шлаковий безклінкерний та аналогічні гідравлічні цементи - " - 26.51.12 - " - - " - - " -
8001 Клінкери цементні - " - 26.51.11.000 - " - - " - - " -
8002 Вапно - " - 26.52.10 - " - - " - - " -
8003 Цегла керамічна невогнетривка будівельна, крім виробів з кам'яного борошна кремнезистого або земель діатомітових тис. шт. умов. цегли 26.40.11.100 кг/ тис. шт. ум. цегли Мкал/ тис. шт. ум. цегли кВт·год./ тис. шт. ум. цегли
8004 Цегла силікатна - " - 26.61.11.320 - " - - " - - " -
8005 Вапняк (крім подрібненого вапнякового наповнювача і каменю вапнякового заданих розмірів) т 14.12.10.500 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
8006 Листи гіпсові сухої штукатурки армовані тільки папером чи картоном тис. м кв. 26.62.10.500 кг/ тис. м кв. Мкал/ тис. м кв. кВт·год./ тис. м кв.
8007 Листи гофровані, шифер, інші листи, панелі, плитки, черепиця та аналогічні вироби з азбестоцементу, целюлозного фіброліту та аналогічних матеріалів тис. умов. плит 26.65.12.300 кг/ тис. умов. плит Мкал/ тис. умов. плит кВт·год./ тис. умов. плит
8008 Вироби з асфальту або аналогічного матеріалу в рулонах тис. м кв. 26.82.12.500 кг/ тис. м кв. Мкал/ тис. м кв. кВт·год./ тис. м кв.
8009 Вапняк флюсовий т 14.12.10.510 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
8010 Доломіт випалений - " - 14.12.20.550 - " - - " - - " -
8011 Доломіт металургійний (флюсовий) - " - 14.12.20.710 - " - - " - - " -
8110 Труби, муфти та фітинги до них з азбестоцементу, целюлозного фіброліту та аналогічних матеріалів км умов. труб 26.65.12.500 кг/ км умов. труб Мкал/ км умов. труб кВт·год./ км умов. труб
8130 Плитки, кубики і вироби аналогічні з площею максимальної грані до 49 см кв. для робіт мозаїчних, керамічні неглазуровані м кв. 26.30.10.100 кг/ м кв. Мкал/ м кв. кВт·год./ м кв.
8140 Плитки, кубики і вироби аналогічні з площею максимальної грані до 49 см кв. для робіт мозаїчних, керамічні глазуровані - " - 26.30.10.200 - " - - " - - " -
8150 Плитки, плити для брукування, для підлог, печей і стін, керамічні неглазуровані, крім плиток типу "штальтплаттен" - " - 26.30.10.500 - " - - " - - " -
8160 Труби, трубопроводи, водовідводи, труби дренажні, жолоби та фітинги для труб, керамічні т 26.40.13 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
8192 Лінолеум та покриття підлогові на текстильній основі тис. м кв. 36.63.40 кг/ тис. м кв. Мкал/ тис. м кв. кВт·год./ тис. м кв.
8195 Оксид цинку т 24.12.11.300 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
8242 Банки для консервування, пробки, кришки і вироби аналогічні скляні - " - 26.13.11.100 - " - - " - - " -
8243 Ємності із скла для напоїв та харчових продуктів тис. шт. 26.13.11.500 кг/ тис. шт. Мкал/ тис. шт. кВт·год./ тис. шт.
8244 Ємності із скла для транспортування чи пакування фармацевтичної продукції (крім ампул), місткістю до 0,33 л. - " - 26.13.11.700 - " - - " - - " -
8245 Ємності зі скла для транспортування чи пакування товарів інших - " - 26.13.11.900 - " - - " - - " -
8270 Суміші бітумінозні, основані на асфальту природному, бітуму нафтовому, смолах мінеральних або пеку смол мінеральних т 26.82.13 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
8330 Скло виливане, прокатне, видувне чи тягнуте, листове чи профільоване, не оброблене іншим способом м кв. 26.11.11 кг/ м кв. Мкал/ м кв. кВт·год./ м кв.
8331 Скло-флоат і скло з шліфованою або полірованою поверхнею в листах, не оброблене іншим способом м кв. 26.11.12 кг/ м кв. Мкал/ м кв. кВт·год./ м кв.
8380 Волокна текстильні натуральні з вовни, готові для прядіння т 17.10.20.200 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
8385 Льон розволокнений, але не прядений; очоси та відходи льону інші т 17.10.20.400 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
8400 Тканини бавовняні (крім ворсових, махрових і тканин спеціальних інших 17.20.40) тис м кв. 17.20.20 кг/ тис. м кв Мкал/ тис. м кв. кВт·год./ тис. м кв.
8410 Тканини лляні, які містять 85 % і більше за вагою льону - " - 17.20.10.400 - " - - " - - " -
8411 Тканини лляні, які містять до 85 % за вагою льону, змішаного з бавовною - " - 17.20.10.500 - " - - " - - " -
8412 Тканини лляні, які містять до 85 % за вагою льону, з іншими добавками, крім бавовни - " - 17.20.10.600 - " - - " - - " -
8420 Тканини з вовни кардочесаної чи волосу тварин тонкого - " - 17.20.10.200 - " - - " - - " -
8421 Тканини з вовни гребенечесаної, волосу тварин грубого чи тонкого чи волосу кінського - " - 17.20.10.300 - " - - " - - " -
8430 Тканини з шовку чи відходів шовку - " - 17.20.10.100 - " - - " - - " -
8440 Полотна трикотажні машинного чи ручного в'язання т 17.60.10 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
8450 Вироби панчішно-шкарпеткові трикотажні машинного чи ручного в'язання (крім виробів панчішно-шкарпеткових для маленьких дітей зростом не більше 86 см 18.24.11, гамашів і гетрів, панчіх гірських без ступнів 19.30.40, панчіх, шкарпеток і т. ін. не трикотажних і не в'язаних крючком (18.24.23.900) тис. пар 17.71.10 кг/ тис. пар Мкал/ тис. пар кВт·год./ тис. пар
8460 Взуття з верхом зі шкіри натуральної чи композиційної (крім взуття спортивного 19.30.20, сандалів на підошві зі шкіри з ремінцями шкіряними 19.30.32.550, взуття ортопедичного 33.10) - " - 19.30.13 - " - - " - - " -
8470 М'ясо в тушах, напівтушах, відрубах та субпродукти (крім м'яса та харчових субпродуктів свійської птиці, м'яса кролів та диких тварин і м'ясних напівфабрикатів) - " - 15.11.1 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
8471 Субпродукти харчові II категорії (м'ясна обрізь, вим'я яловиче, голови, ноги і путовий сустав, легені, вуха, м'ясокістковий хвіст свинячий, шлунки свинячі, м'ясо пікальне, губи яловичі, рубці з сіткою, калтики, сичуги, селезінка, трахея яловича та свиняча, книжка яловича) - " - 15.11.19.200 - " - - " - - " -
8472 Напівфабрикати м'ясні (включаючи з м'яса птиці) - " - 15.13.12.910 - " - - " - - " -
8473 Жир великої рогатої худоби, свинячий, овечий або козячий (крім риб'ячого) нетоплений, свіжий, охолоджений, заморожений, засолений (включаючи у міцному розсолі), сушений або копчений, топлений, сало - " - 15.11.30.000 - " - - " - - " -
8474 Жири кормові - " - 15.43.10.520 - " - - " - - " -
8475 Субпродукти харчові I категорії (язик, печінка, нирки, мозок, серце, діафрагма, м'ясокістковий хвіст яловичий і баранячий) - " - 15.11.19.100 - " - - " - - " -
8477 Жири та масла тваринні та їх фракції, гідрогенізовані і етерифіковані, але без подальшої обробки - " - 15.42.13.300 - " - - " - - " -
8480 Вироби ковбасні - " - 15.13.12.100 - " - - " - - " -
8490 Масло вершкове - " - 15.51.30 - " - - " - - " -
8500 Сир сичужний, плавлений та кисломолочний - " - 15.51.40 - " - - " - - " -
8510 Молоко оброблене рідке (молоко пастеризоване, стерилізоване, гомогенізоване, топлене, пептизоване) - " - 15.51.11 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
8530 Морозиво і харчовий лід (включаючи шербет, льодяники), крім сумішей і основ для приготування морозива - " - 15.52.10.000 - " - - " - - " -
8540 Продукти готові і консервовані з м'яса, субпродуктів м'ясних чи крові тварин; екстракти і соки з м'яса, риби і водяних безхребетних - " - 15.13.12 - " - - " - - " -
8550 Овочі консервовані натуральні (без додання оцту чи оцтової кислоти) - " - 15.33.14 - " - - " - - " -
8551 Продукти готові та консерви плодові - " - 15.33.2 - " - - " - - " -
8560 Молоко і вершки, згущені з доданням цукру або без додання цукру чи інших підсолоджувальних речовин - " - 15.51.51 - " - - " - - " -
8580 Вироби хлібобулочні - " - 15.81.1 - " - - " - - " -
8609 Цукор-сирець тростинний чи буряковий у твердій формі, без ароматичних добавок і барвників - " - 15.83.11 - " - - " - - " -
8610 Цукор рафінований тростинний чи буряковий і сахароза хімічно чиста у твердій формі, без додання ароматичних добавок і барвників - " - 15.83.12. - " - - " - - " -
8620 Хлібці хрусткі, сухарі, хліб для тостів і вироби хрусткі аналогічного типу - " - 15.82.11 - " - - " - - " -
8621 Пряники і вироби аналогічні; печиво солодке; вафлі - " - 15.82.12 - " - - " - - " -
8622 Торти і вироби кондитерські; вироби хлібобулочні інші з доданням підсолоджуючих речовин - " - 15.81.12 - " - - " - - " -
8623 Хлібобулочні і борошняні кондитерські вироби, інші - " - 15.82.13 - " - - " - - " -
8624 Цукор рафінований тростинний чи буряковий, з доданням ароматичних добавок і барвників, цукор кленовий і сироп кленовий - " - 15.83.13. - " - - " - - " -
8625 Какао - " - 15.84.10.000 - " - - " - - " -
8626 Шоколад та інші харчові продукти готові, з вмістом какао (крім какао-порошку підсолодженого), у пакуваннях масою більше 2 кг - " - 15.84.21 - " - - " - - " -
8627 Шоколад та інші продукти харчові готові з вмістом какао, в брикетах, пластинах чи плитках, крім какао-порошку підсолодженого - " - 15.84.22 - " - - " - - " -
8628 Вироби кондитерські з цукру (включаючи білий шоколад) без вмісту какао - " - 15.84.23 - " - - " - - " -
8640 Олії: соєва, арахісова, оливкова, соняшникова, сафлорова, бавовняна, ріпакова, свиріпова, гірчична, нерафіновані та без зміни їх хімічного складу - " - 15.41.12 - " - - " - - " -
8641 Олії: соєва, арахісова, оливкова, соняшникова, сафлорова, бавовняна, ріпакова, свиріпова, гірчична, рафіновані та без зміни їх хімічного складу - " - 15.42.11 - " - - " - - " -
8642 Олії: пальмова, кокосова, пальмоядрова, бабасу, лляна, рицинова, тунгова, нерафіновані та без зміни їх хімічного складу т 15.41.13 - " - - " - - " -
8645 Олії: пальмова, кокосова, пальмоядрова, бабасу, лляна, рицинова, тунгова, жожоба, жири рослинні змішані та їх фракції, рафіновані та без зміни їх хімічного складу - " - 15.42.12 - " - - " - - " -
8646 Сіль і хлорид натрію чистий - " - 14.40.10 - " - - " - - " -
8647 Майонез, соуси емульговані інші - " - 15.87.12.730 - " - - " - - " -
8648 Води, включаючи природні та штучні мінеральні та води газовані інші, не підсолоджені і ароматизовані; лід та сніг тис. дал 15.98.11 кг/ тис. дал Мкал/ тис. дал кВт·год./ тис. дал
8649 Напої безалкогольні, інші (напої безалкогольні, з концентрацією спирту не більше 0,5 %, які не класифікуються в інших класах) тис. дал 15.98.12 кг/ тис. дал Мкал/ тис. дал кВт·год./ тис. дал
8651 Борошно пшеничне чи пшенично-житнє т 15.61.21 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
8653 Крупи з пшениці - " - 15.61.31 - " - - " - - " -
8654 Крупи з інших зернових і гранули з зернових - " - 15.61.32 - " - - " - - " -
8657 Спирт етиловий неденатурований із вмістом спирту не менше 80 об. % дал 15.92.11 кг/ дал Мкал/ дал кВт·год./ дал
8658 Спирт етиловий неденатурований технічний із вмістом спирту не менше 80 об. % - " - 15.92.11.100 - " - - " - - " -
8661 Спирт етиловий денатурований технічний - " - 15.92.12.100 - " - - " - - " -
8663 Спирт етиловий денатурований (спирт технічний) та інші спирти денатуровані будь-якої міцності - " - 15.92.12 - " - - " - - " -
8659 Спирт етиловий неденатурований міцністю менше 80 об. % - " - 15.91.10.700 - " - - " - - " -
8670 Вина ігристі тис. дал 15.93.11 кг/ тис. дал Мкал/ тис. дал кВт·год./ тис. дал
8671 Вина столові з фактичною концентрацією спирту від 9 до 13 % - " - 15.93.12.100 - " - - " - - " -
8672 Вермут та аналогічні вироби - " - 15.95.10.000 - " - - " - - " -
8673 Вина з концентрацією спирту більше 15 % - " - 15.93.12.300 - " - - " - - " -
8674 Вина фруктові, крім сидру з фактичною концентрацією спирту - 17 %, цукру - 30 % - " - 15.94.10.070 - " - - " - - " -
8675 Горілка, спирт питний з вмістом спирту менше 45,4 об. %; спирти, отримані дистилюванням з фруктів, крім лікерів, джина, вина виноградного - " - 15.91.10.600 - " - - " - - " -
8680 Пиво солодове, вкл. пиво безалкогольне і пиво з вмістом алкоголю менше 0,5 % - " - 15.96.10 - " - - " - - " -
8690 Дріжджі (активні і неактивні), мікроорганізми одноклітинні мертві, інші; порошки готові пекарські - " - 15.89.13 кг/ т Мкал/ т кВт·год./ т
8868 Діяльність трубопровідного транспорту з транспортування сирої нафти та нафтопродуктів тис. ткм 60.30.1 кг/ тис. ткм Мкал/ тис. ткм кВт·год./ тис. ткм
8870 Діяльність трубопровідного транспорту з транспортування газу млн. м куб. 60.30.2 кг/ млн. м куб. Мкал/ млн. м куб. кВт·год./ млн. м куб.
8880 Пасажирський залізничний транспорт 10 тис. ткм брутто 60.10.1 кг/ 10 тис. ткм брутто Мкал/ 10 тис. ткм брутто кВт·год./ 10 тис. ткм брутто
8885 Вантажний залізничний транспорт 10 тис. ткм брутто 60.10.2 - " - - " - - " -
8886 Послуги транспортної інфраструктури для залізничного транспорту - " - 63.21.1 - " - - " - - " -
8890 Діяльність метрополітенів - " - 60.21.4 кг/ тис. ткм брутто Мкал/ тис. ткм брутто кВт·год./ тис. ткм брутто
8900 Діяльність трамвайного транспорту - " - 60.21.2 - " - - " - - " -
8910 Діяльність тролейбусного транспорту - " - 60.21.3 - " - - " - - " -
8930 Послуги з розподілу води тис. м куб. 41.00.20 кг/ тис. м куб. Мкал/ тис. м куб. кВт·год./ тис. м куб.
8931 Розведення великої рогатої худоби голів 01.21.1 кг/ голів Мкал/ голів кВт·год./ голів
8932 Розведення свиней - " - 01.23.10 - " - - " - - " -
8933 Розведення птиці свійської - " - 01.24.10 - " - - " - - " -
8934 Розведення інших тварин і виробництво їх продукції - " - 01.25.10 - " - - " - - " -
8935 Вода стічна очищена тис. м куб. 41.00.12.200 кг/ тис. м куб. Мкал/ тис. м куб. кВт·год./ тис. м куб.
8936 Збирання і оброблення стічних вод тис. м куб. 90.01.0 кг/ тис. м куб. Мкал/ тис. м куб. кВт·год./ тис. м куб.
0040 Втрати електроенергії в електромережах енергосистем Мінпаливенерго України тис. кВт·год. електроенергії, відпущеної в мережу (вкл. куповану) 9980000120 %
0050 Втрати теплоенергії в магістральних тепломережах енергосистем Мінпаливенерго України Гкал теплоенергії, відпущеної в мережу (вкл. куповану) 0120060000 %

................
Перейти до повного тексту