- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 220 від 01.08.2002 м. Київ |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства аграрної політики
N 39 від 17.02.2004 )
Про затвердження "Правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників центрального апарату Міністерства аграрної політики України"
З метою удосконалення організації праці, зміцнення трудової і виконавської дисципліни, встановлення загальних правил діяльності центрального апарату міністерства
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників центрального апарату міністерства, що додаються.
2. Керівникам структурних підрозділів міністерства довести дані Правила до відома працівників центрального апарату та забезпечити їх дотримання. Подати списки про ознайомлення з наказом працівників центрального апарату міністерства Департаменту кадрової політики, аграрної освіти та науки протягом місяця.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на Державного секретаря Мельника С.І.
Міністр Погоджено Голова профспілкового комітету Міністерства аграрної політики України | С.Рижук О.Івашкевич |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України
від 01.08.2002 N 220
ПРАВИЛА
внутрішнього трудового розпорядку для працівників центрального апарату Міністерства аграрної політики України
1. Загальні положення
2. Правила визначають функціональні обов'язки працівників, режим праці, засади регулювання трудових відносин та запроваджуються з метою удосконалення організації праці, зміцнення трудової і виконавської дисципліни, забезпечення раціонального використання робочого часу, високої ефективності і якості роботи працівників, умов стимулювання, відповідальності за порушення трудової дисципліни.
3. Правила є обов'язковими для всіх працівників міністерства.
II. Порядок прийняття і звільнення державних службовців та інших категорій працівників
4. Порядок прийняття на державну службу регулюється відповідно до статті
15 Закону України
"Про державну службу". Прийняття на державну службу на посади третьої - сьомої категорій, передбачених статтею 25 зазначеного Закону, здійснюється на конкурсній основі, крім випадків, передбачених іншими законами України. Порядок перебування на державній службі працівників патронатної служби за посадами, передбаченими штатним розписом, регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 р.
N 851 "Про затвердження Порядку перебування на державній службі працівників патронатної служби членів Кабінету Міністрів України та голів місцевих державних адміністрацій" і здійснюється без проведення конкурсу.
Проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р.
N 169 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців".
Призначення на посади та звільнення з посад працівників центрального апарату міністерства здійснюється Державним секретарем Мінагрополітики за погодженням з Міністром згідно із законодавством, а працівників патронатної служби - Державним секретарем за пропозицією Міністра.
5. Прийняття на роботу усіх інших категорій працівників здійснюється на загальних підставах згідно з
Кодексом законів про працю України та іншими актами законодавства. Конкурсна основа при цьому не застосовується.
6. При прийнятті на роботу, кандидат повинен пред'явити:
- трудову книжку, оформлену у встановленому порядку;
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу та інші документи, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.98
N 731 "Про затвердження Порядку ведення особових справ державних службовців в органах виконавчої влади".
Забороняється вимагати від працівника при прийнятті на роботу документи, пред'явлення яких не передбачено законодавством.
7. Укладення трудового договору оформляється наказом по міністерству, з яким працівник ознайомлюється під розписку.
8. При укладенні трудового договору може застосовуватися обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яку йому доручається виконувати. Випробування встановлюється згідно з законодавством на строк:
- для державних службовців - до шести місяців,
- для інших категорій спеціалістів і службовців - до трьох, а в окремих випадках, за погодженням з профкомом, - до шести місяців;
Якщо після закінчення строку випробування працівник продовжує працювати, то він вважається таким, який витримав випробування, і трудовий договір з ним може бути розірвано лише на загальних підставах.
9. Громадяни України, які вперше зараховуються на державну службу, приймають Присягу. Державний службовець підписує текст Присяги, який зберігається в особовій справі. Про прийняття Присяги робиться запис у трудовій книжці.
При прийнятті на державну службу державний службовець ознайомлюється із Загальними правилами поведінки державного службовця, затвердженими наказом Головдержслужби України від 23.10.2000 р.
N 58, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.11.2000 р. за N 783/5004, про що робиться письмове засвідчення в його особовій справі.
10. При прийнятті працівника на роботу чи при переведенні його у встановленому порядку на іншу роботу керівник структурного підрозділу зобов'язаний:
- ознайомити працівника з його посадовою інструкцією (під розписку), а також з умовами та оплатою його праці;
- ознайомити його з цими Правилами;
- визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;
- проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці, протипожежної охорони та інших правил по охороні праці тощо.
11. На кожного працівника, який відпрацював понад п'ять днів, виписується трудова книжка в порядку, встановленому законодавством.
12. Переведення працівників на іншу роботу здійснюється згідно із законодавством.
13. Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах та у порядку, визначеному законодавством.
Державні службовці та інші працівники центрального апарату міністерства мають право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це керівництво міністерства письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу через причини, передбачені частиною першою статті
38 Кодексу законів про працю України, керівництво міністерства повинно розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
За домовленістю між працівником і керівництвом міністерства трудовий договір може бути розірваний і до закінчення строку попередження про звільнення.
Розірвання трудового договору за ініціативою адміністрації міністерства не допускається без попередньої згоди профспілкового комітету міністерства, за виключенням випадків, передбачених законодавством України.
1 ) порушення умов реалізації права на державну службу (стаття 4);
2) недотримання пов'язаних із проходженням державної служби вимог, передбачених статтею 16;
3) досягнення державним службовцем граничного віку проходження державної служби (стаття 23);
4) відставки державних службовців, які займають посади першої або другої категорії (стаття 31);
5) виявлення або виникнення обставин, що перешкоджають перебуванню державного службовця на державній службі (стаття 12);
6) відмови державного службовця від прийняття або порушення Присяги, передбаченої статтею 17;
7) неподання або подання державним службовцем неправдивих відомостей щодо його доходів, передбачених статтею 13.
Зміна керівників або складу державних органів не може бути підставою для припинення державним службовцем державної служби на займаній посаді з ініціативи новопризначених керівників, крім державних службовців патронатної служби.
Припинення трудового договору оформляється наказом по міністерству.
14. В день звільнення адміністрація міністерства зобов'язана видати працівнику його трудову книжку з внесеним до неї записом про звільнення і провести з ним повний розрахунок. Записи про причини звільнення у трудову книжку повинні вноситись у повній відповідності з наказом та законодавством з посиланням на відповідну статтю (пункт) закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.
III. Основні обов'язки і права державних службовців та інших категорії працівників
15. Основними обов'язками державних службовців та інших категорій працівників центрального апарату міністерства є:
додержання Конституції України, інших актів законодавства України, положень про Мінагрополітики і структурні підрозділи міністерства, а також посадових інструкцій і цих Правил;
- забезпечення ефективної роботи та виконання завдань, поставлених державними органами відповідно до їх компетенції;
- сумлінне виконання покладених на них обов'язків відповідно до посадових інструкцій, своєчасне і точне виконання рішень державних органів вищого рівня чи їх посадових осіб, наказів, розпоряджень і доручень керівництва міністерства та керівників відповідних структурних підрозділів у межах визначених повноважень; ініціатива та творчість у роботі;
- недопущення порушень прав і свобод людини та громадянина;
- збереження державної таємниці, інформації про громадян, що стала їм відома під час виконання обов'язків, а також іншої інформації, яка згідно з законодавством не підлягає розголошенню;
- постійне вдосконалення організації своєї роботи і підвищення професійної кваліфікації;
- підвищення продуктивності своєї праці, а також внесення пропозицій щодо удосконалення робочого процесу і організаційної структури підрозділу;
- дотримання вимог по охороні праці, техніці безпеки, санітарії, гігієні праці і протипожежної безпеки, що передбачені відповідними правилами і інструкціями;
- вжиття заходів до негайного усунення причин і умов, що створюють перешкоди чи ускладнюють нормальне виконання обов'язків, та негайне повідомлення про це керівництва міністерства;
- утримання свого робочого місця та обладнання в порядку, чистоті і справному стані, а також забезпечення встановленого порядку зберігання матеріальних цінностей і документів;
- збереження державної власності, ефективне використання обладнання, економне витрачання матеріалів, електроенергії та інших матеріальних ресурсів (цінностей).
................Перейти до повного тексту