1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Р О З ' Я С Н Е Н Н Я
N 159-3354 від 15.07.94
м.Київ
Регіональним управлінням
Національного банку України
Республіканському банку
Криму
( Роз'яснення втратило чинність на підставі Постанови Нацбанку N 347 від 23.10.97 )
Про зміни до порядку декларування резидентами України валютних цінностей та майна, що знаходяться за межами України
( Додатково див. Роз'яснення Нацбанку N 19019/2311 від 26.09.94 Листи Нацбанку N 19019/2976 від 05.12.94 N 13-211/342 від 07.02.96)
Відповідно до вимог Указу Президента України від 18.06.94 р. N 319/94 "Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами", статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 р. N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" та з урахуванням пропозицій регіональних управлінь, надсилаємо "Порядок декларування резидентами України валютних цінностей та майна, що належать їм та знаходяться за межами України", а також додатки до нього N 1, 2, 3, 4, 5.
У зв'язку із внесенням змін до порядку декларування валютних цінностей та майна, що знаходяться за межами України, строк подання резидентами до регіональних управлінь Національного банку України та Республіканського банку Криму деклараційних повідомлень за другий квартал 1994 р. та звітів про доходи (дивіденди) в іноземній валюті, одержані від інвестиційної діяльності за межами України (згідно з додатками N 1 та N 2 до чинного Інструктивного листа) подовжується до 20 серпня 1994 р.
Визнати як такими, що втратили дію, Інструктивні листи Національного банку України від 02.11.93 р. N 19013/2159 "Про порядок декларування валютних цінностей та іншого майна, яке перебуває за межами України" та від 15.03.94 р. N 112 "Про зміни та доповнення до листа Національного банку України "Про порядок декларування валютних цінностей та іншого майна, яке перебуває за межами України".
Для організації своєчасного декларування резидентами валютних цінностей та майна, що інвестовані за межі України, регіональні управління Національного банку України та Республіканський банк Криму зобов'язані опублікувати текст чинного Інструктивного листа (разом з додатками N 1, 2, 3, 4, 5) у засобах масової інформації.
Комерційні банки зобов'язані довести текст чинного Інструктивного листа Національного банку України до відома клієнтів банків - юридичних та фізичних осіб.
Заступник Голови Правління І.О.Мітюков
ПОРЯДОК ДЕКЛАРУВАННЯ РЕЗИДЕНТАМИ УКРАЇНИ ВАЛЮТНИХ ЦІННОСТЕЙ ТА МАЙНА, ЩО НАЛЕЖАТЬ ЇМ ТА ЗНАХОДЯТЬСЯ ЗА МЕЖАМИ УКРАЇНИ
1. Декларування резидентами валютних цінностей та майна, що інвестовані за межі України до прийняття Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 р. N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю".
1.1. Декларування валютних цінностей та майна здійснюється резидентами України шляхом щоквартального подання до регіональних управлінь Національного банку України та Республіканського банку Криму деклараційного повідомлення про валютні цінності та майно, що належать резиденту і знаходяться за межами України, а також звіту про доходи (дивіденди) в іноземній валюті, одержані від інвестиційної діяльності за межами України.
1.1.1. Зазначені деклараційні документи заповнюються резидентами згідно з формами, що наведені у додатках N 1 та N 2 до чинного Інструктивного листа.
1.1.2. Одночасно при наявності доходів (дивідендів) в іноземній валюті, одержаних від інвестиційної діяльності за межами України, резиденти додатково подають до регіональних управлінь Національного банку України та Республіканського банку Криму легалізовані (та з нотаріально засвідченим перекладом українською мовою) копії наступних документів:
а) аудиторського висновку про фінансову діяльність іноземного (спільного) підприємства за кордоном;
б) рішення засновників іноземного (спільного) підприємства за кордоном про розподіл прибутків (дивідендів).
1.2. При відсутності валютних цінностей та майна, що знаходяться за межами України, у тому числі доходів (дивідендів) в іноземній валюті, одержаних від інвестиційної діяльності за межами України, резиденти подають до регіональних управлінь Національного банку України та Республіканського банку Криму інформаційні повідомлення згідно з додатком N 5 до чинного Інструктивного листа.
1.3 В подальшому при наявності змін, що стосуються здійснених до 01.03.93 р. інвестицій за межі України (та задекларованих за станом на 1 липня 1994 р. згідно з додатком N 1 до чинного Інструктивного листа), резиденти замість деклараційного повідомлення подають до регіональних управлінь Національного банку України та Республіканського банку Криму інформацію про зміни до деклараційного повідомлення про валютні цінності та майно, що знаходяться за межами України, а також звіт про доходи (дивіденди) в іноземній валюті, одержані від інвестиційної діяльності за межами України згідно з додатками N 3 та N 2 до чинного Інструктивного листа.
1.4. При відсутності змін, резиденти в подальшому замість деклараційного повідомлення подають до регіональних управлінь Національного банку України та Республіканського банку Криму інформацію згідно з додатками N 4 та N 2 до чинного Інструктивного листа.
1.5. Заповнені деклараційні документи щоквартально подаються резидентами до регіональних управлінь Національного банку України та Республіканського банку Криму у двох примірниках, один з яких залишається у регіональному управлінні Національного банку України та у Республіканському банку Криму для первинного обліку і контролю, другий примірник після перевірки повноти поданої інформації надсилається до управління валютного контролю Національного банку України для формування індивідуальної справи резидента.
1.6. Строк подання резидентами до регіональних управлінь Національного банку України та Республіканського банку Криму деклараційних документів, передбачених пунктами 1.1.1. - 1.4. чинного Інструктивного листа, встановлюється до 20 січня, 20 квітня, 20 липня та 20 жовтня поточного року.
1.7. Для запобігання подвійному обліку коштів, що інвестовані резидентами за межі України до 01.03.93 р., Національним банком України встановлюються наступні вимоги щодо порядку заповнення нової форми деклараційного повідомлення:
1.7.1. Декларуванню підлягають валютні цінності та майно, які фактично перебувають за межами України на дату заповнення резидентом квартальної форми деклараційного повідомлення, у тому числі валютні кошти на заблокованих рахунках в іноземних банках та інших фінансово-кредитних установах.
1.7.2. Деклараційні документи (додатки N 1, 2, 3, 4 до чинного Інструктивного листа) заповнюються резидентами на кожну інвестицію окремо.
1.7.3. Не дозволяється облік резидентами в одному деклараційному документі валютних коштів та майна, які внесені до різних об'єктів інвестицій (підприємств, банків та ін.), у різних валютах, у різні строки тощо.
1.7.4. У випадку одночасного внесення в один об'єкт інвестування за кордоном валютних коштів та майна, валютний внесок обліковується у розділі II деклараційного повідомлення, а майновий внесок - у розділі III зазначеного повідомлення.
1.8. Регіональні управління Національного банку України та Республіканський банк Криму можуть надсилати до Національного банку України деклараційні документи резидентів без візи уповноваженого банку (при наявності письмової відмови уповноваженого банку).
1.9. Невиконання письмових розпоряджень Національного банку України та його регіональних управлінь, несвоєчасне подання деклараційних документів, приховування або перекручення резидентами відомостей про валютні цінності та майно, що знаходяться за межами України, тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність згідно з діючим валютним законодавством України та нормативними документами Національного банку України.
2. Декларування резидентами валютних цінностей та майна, що інвестовані за межі України після прийняття Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 р. N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю".
2.1. Здійснення резидентами інвестицій за межі України після прийняття Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 р. N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" дозволяється виключно за умови одержання індивідуальної ліцензії Національного банку України на право здійснення інвестицій за межі України.
2.2. Резиденти, які здійснили інвестиції за межі України після 01.03.93 р. без ліцензії Національного банку України, зобов'язані до 1 серпня 1994 р. подати до регіональних управлінь Національного банку України та Республіканського банку Криму відповідні документи для одержання зазначеної індивідуальної ліцензії.
2.3. Регіональні управління Національного банку України та Республіканський банк Криму розглядають клопотання резидентів про надання індивідуальних ліцензій на право здійснення інвестицій за межі України лише за наявності деклараційних документів, передбачених чинним Інструктивним листом.
2.4. Після зазначеного терміну Національний банк України, його регіональні управління та Республіканський банк Криму мають право застосовувати до резидентів України санкції, передбачені пунктом 1.9. чинного Інструктивного листа.
Заступник Голови Правління І.О.Мітюков
Додаток N 1
до Інструктивного листа
Національного банку України
від 06.07.94 р. N 159
ДЕКЛАРАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ
про валютні цінності та майно, що належать резиденту України та знаходяться за кордоном за станом на ____ _____________ 199 р.
I. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
1. ПОВНА НАЗВА РЕЗИДЕНТА _________________________________________
__________________________________________________________________
2. АДРЕСА РЕЗИДЕНТА ______________________________________________
__________________________________________________________________
3. ПОВНА НАЗВА УПОВНОВАЖЕНОГО БАНКУ РЕЗИДЕНТА ____________________
__________________________________________________________________
4. АДРЕСА УПОВНОВАЖЕНОГО БАНКУ РЕЗИДЕНТА _________________________
__________________________________________________________________
5. НАЗВА КРАЇНИ ІНВЕСТИЦІЇ _______________________________________
6. НАЗВА ІНОЗЕМНОГО БАНКУ (англійською мовою) ____________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
7. АДРЕСА ІНОЗЕМНОГО БАНКУ (англійською мовою) __________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
8. РЕКВІЗИТИ РОЗРАХУНКОВОГО РАХУНКУ В ІНОЗЕМНОМУ БАНКУ, НА ЯКИЙ
ЗДІЙСНЕНО ПЕРЕКАЗ ВАЛЮТНИХ КОШТІВ ________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
9. НАЗВА ВАЛЮТИ, ЯКА ПЕРЕРАХОВАНА ЗА КОРДОН: ____________________
__________________________________________________________________
II. ФІНАНСОВІ ВКЛАДЕННЯ
------------------------------------------------------------------
ФОРМА ІНВЕСТИЦІЇ | СУМА |
--------------------------------------------------+--------------|
| |
10. ЗАГАЛЬНА СУМА ВНЕСКІВ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ: |______________|
| |
в тому числі внесено: | |
| |
10.1. депозити та вклади в іноземні банки: |______________|
| |
10.2. до статутних фондів іноземних (спільних) | |
підприємств за кордоном: |______________|
10.3. - % частки у статутному фонді: | _________|
| |
10.4. до статутних фондів дочірніх підприємств | |
за кордоном: |______________|
| |
10.5. на рахунки філій (представництв) за кордо- | |
ном: |______________|
| |
10.6. до статутних фондів іноземних (спільних) | |
банків: |______________|
10.7. - % частки у статутному фонді: | __________|
| |
10.8. на придбання іноземних державних цінних | |
паперів: |______________|
| |
10.9. на придбання цінних паперів іноземних | |
банків: |______________|
10.10. - % частки у статутному фонді: | __________|
| |
10.11. на придбання цінних паперів іноземних | |
підприємств: |______________|
10.12. - % частки у статутному фонді: | __________|
| |
10.13. на придбання іноземних страхових полісів: |______________|
| |
| |
10.14. на придбання нерухомого майна та транс- | |
портних засобів: |______________|
| |
10.15. на придбання прав інтелектуальної (промис- | |
лової) власності: |______________|
| |
10.16. перераховано на інші цілі: |______________|
| |
------------------------------------------------------------------
III. МАЙНОВІ ВКЛАДЕННЯ
11. ПЕРЕЛІК І ВАРТІСТЬ МАЙНОВОГО ВНЕСКУ ДО СТАТУТНОГО ФОНДУ
ІНОЗЕМНОГО ПІДПРИЄМСТВА (БАНКУ): _____________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
12. - % ЧАСТКИ У СТАТУТНОМУ ФОНДІ ____________
IV. ІНФОРМАЦІЙНІ ВІДОМОСТІ
13. ПОВНА НАЗВА ІНОЗЕМНОГО (СПІЛЬНОГО) ПІДПРИЄМСТВА ЗА КОРДОНОМ
(англійською мовою) __________________________________________
__________________________________________________________________
14. АДРЕСА ІНОЗЕМНОГО (СПІЛЬНОГО) ПІДПРИЄМСТВА ЗА КОРДОНОМ
(англійською мовою) __________________________________________
__________________________________________________________________
15. ПОВНА НАЗВА ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА (ФІЛІЇ, ПРЕДСТАВНИЦТВА) ЗА
КОРДОНОМ (англійською мовою) _________________________________
__________________________________________________________________

................
Перейти до повного тексту