1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА
ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 117 від 20.09.2001
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 579 від 29.07.2005 )
Методичні рекомендації щодо заповнення розрахункової відомості про нарахування, перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України
Розрахункова відомість про нарахування, перерахування страхових внесків та витрачання коштів фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Розрахункова відомість) складається із заголовної частини, семи розділів та одного підрозділу.
У заголовній частині звіту відображаються код за ЄДРПОУ страхувальника, код галузі за ЗКГНГ, реєстраційний N платника страхових внесків, N поточного рахунка, назва банку, повна назва платника страхового внеску (відповідно до установчих документів), адреса, телефон, назва Розрахункової відомості та період, за який вона складена, розмір визначеного в установленому порядку страхового тарифу. Якщо підприємству встановлено декілька страхових тарифів (відповідно до статті 3 Закону України "Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", то вказується кожний, розділяючи їх знаком ";".
Розділ I
Заповнюється платниками страхових внесків, які визначені відповідно до підпунктів 2.1, 2.2, 2.3 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, відображаючи суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників за звітний період, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обкладенню прибутковим податком з громадян. Зазначені витрати відображаються по працівниках, які перебувають у трудових відносинах з платником згідно зі статтями 3, 21 КЗпПУ на підставі трудового договору. Витрати за виконання робіт (послуг) згідно з договорами цивільно-правового характеру не враховуються.
Якщо підприємству встановлено декілька страхових тарифів, витрати на оплату праці відображаються декількома сумами, яким відповідає певний страховий тариф.
Розділ II
Заповнюється наростаючим підсумком з початку року платниками страхових внесків.
Рядок 1. "Сума несплачених платежів на початок року"
Відповідає рядку 29 Розрахункової відомості за попередній рік.
Рядок 2. "Нараховано на початок періоду"
Відображається сума нарахованих страхових внесків за страховим тарифом у минулих звітних періодах поточного року.
Рядок 3. "Нараховано за звітний період"
Відображається сума нарахованих внесків по місяцях звітного періоду.
Рядок 4. "Разом"
Відображається сума рядків 2 "Нараховано на початок періоду" та 3 "За звітний період".
Рядок 5. "Донараховано при прийнятті звітності"
Заповнюється спеціалістом Фонду під час камеральної перевірки при прийнятті Розрахункової відомості в разі помилкового розрахунку суми страхових внесків.
Рядок 6. "Нараховано за актами, усього"
Указуються суми донарахованих внесків з ФОП та інших виплат, що виявлені під час перевірки платника та звіряння правильності нарахування та перерахування страхових внесків, а також суми нарахованої пені та штрафу.
Сума рядка 6 = ряд. 7 + ряд. 8 + ряд. 9 + ряд. 10.
Рядок 7.* "Не прийнято до зарахування витрат"
Вказуються суми неправильно нарахованих витрат із соціального страхування, а також суми зарахованих витрат на виплати із соціального страхування, які фактично не виплачено потерпілим, але справи яких прийняті Фондом, та борг потерпілим виплачується робочими органами виконавчої дирекції Фонду.
____________
* При прийнятті розрахункових відомостей платників за III квартал 2001 року проводиться звіряння правильності зарахування витрат із соціального страхування в рахунок внесків по підприємствах, які передали справи всіх потерпілих до Фонду. Для цього зіставляються дані про зарахування витрат із соціального страхування в рахунок страхових внесків (ряд. 19) з фактичною виплатою (ряд. 19а).
У випадках наявності заборгованості зі страхових виплат платника перед потерпілими (ряд. 19 мінус ряд. 19а мінус ряд. 32, графа "Сума всього", мінус ряд. 33, графа "Сума всього", мінус "фактично виплачено допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності та фактичні витрати на поховання"), яка у зв'язку з прийняттям справ виплачується відділенням виконавчої дирекції Фонду; ця заборгованість не приймається до зарахування і відображається в рядку 7. Проводиться коригування рядків 14, 29, 31.
Здійснені в Розрахунковій відомості виправлення підтверджуються підписами сторін (працівник Фонду та страхувальник, який приймає та здає Розрахункову відомість).
Рядок 8. "Донараховані суми страхових внесків"
Указується суми донарахованих внесків з ФОП та інших виплат, що виявлені під час перевірки платника та звіряння правильності нарахування та перерахування страхових внесків.
Рядок 9. "Нараховано пені"
Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється виходячи зі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України (далі - НБУ), що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь період. Розрахунок суми пені здійснюється трьома діями за формулою:
П = 120 % х (ОС : 365) х Н х Кпд,
де ОС - облікова ставка НБУ на момент сплати;
365 - кількість днів року;
Н - недоїмка по внесках;
Кпд - кількість прострочених днів несплати внесків.
Пеня нараховується з наступного дня після отримання заробітної плати і по день сплати платежу. Пеня на пеню не нараховується.

................
Перейти до повного тексту