- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Про затвердження Змін до Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та примірної форми тристороннього договору про відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
3. Ця постанова набирає чинності з дня її оприлюднення.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Михайленко Т.О.
Голова правління |
Є. Котик |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління
Фонду соціального
страхування України
18 листопада 2021 року № 32
ЗМІНИ
до Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та примірної форми тристороннього договору про відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
1) пункт 3 доповнити новим третім абзацом такого змісту:
"Списки потерпілих, які мають право на санаторно-курортне лікування за іншими актами чинного законодавства, до моменту забезпечення путівкою на санаторно-курортне лікування письмово звіряються за профілем лікування, що пов'язаний з прямими наслідками виробничої травми чи професійного захворювання з установами та організаціями, до компетенції яких належить забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням.";
2) пункт 10 викласти в такій редакції:
"10. Органи Фонду за наявності документів, передбачених пунктом 9 цього Порядку, здійснюють реєстрацію заяв в Журналі обліку потерпілих, що потребують забезпечення санаторно-курортним лікуванням, за встановленою виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України формою (далі Журнал обліку) та ведуть облік потерпілих, яким МСЕК визначив потребу у санаторно-курортному лікуванні, відповідно до профілю захворювання, у порядку черговості подання заяв.
Відповідальна особа Органу Фонду, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв та передбачених пунктом 9 цього Порядку документів, після їх прийняття та реєстрації в Журналі обліку надає потерпілому за своїм підписом підтвердження про взяття на облік із зазначенням реєстраційного номеру Журналу обліку.
Журнал заповнюється в розрізі профілів санаторно-курортного лікування потерпілих:
1) із захворюваннями системи кровообігу;
2) із захворюваннями органів травлення;
3) із захворюваннями опорно-рухового апарату;
4) із захворюваннями нервової системи;
5) з травмами та захворюваннями хребта і спинного мозку;
6) із захворюваннями органів дихання (нетуберкульозної етіології);
7) із ендокринними захворюваннями;
8) із захворюваннями шкіри;
9) із захворюваннями нирок і сечовивідних шляхів;
10) із захворюваннями очей;
11) з наслідками опіків.
Датою взяття на облік потерпілих вважається дата подання заяви. Забезпечення санаторно-курортним лікуванням потерпілих, які перебувають на обліку, у поточному році здійснюється в межах запланованої у попередньому році кількості осіб, що надали відповідні заяви на поточний рік, та в межах коштів, передбачених у бюджеті Фонду, кошторисів відповідних Органів Фонду і фінансових можливостей Фонду на ці цілі.";
3) у пункті 11 абзац перший викласти в такій редакції:
"11. Орган Фонду в порядку черговості даних обліку погоджує із санаторно-курортним закладом прийняття потерпілого на санаторно-курортне лікування та повідомляє заклад про граничний розмір витрат для відповідної категорії потерпілого та супроводжуючої особі (за наявності).";
4) пункти 20 - 23 викласти в такій редакції:
"20. Якщо сума попередньої оплати, яка була здійснена Органом Фонду, перевищує вартість фактично використаних ліжко-днів потерпілим та супроводжуючою особою, санаторно-курортний заклад протягом 10 робочих днів з дня підписання акта приймання-передачі послуг повертає Органу Фонду різницю між сумою попередньої оплати та вартістю фактично використаних ліжко-днів та/або фактично наданих послуг, про що зазначається в акті приймання-передачі послуг.
21. Якщо вартість фактично наданих санаторно-курортних послуг перевищує граничні розміри витрат для відповідної категорії потерпілого та супроводжуючої особи, потерпілий самостійно перераховує різницю коштів, яких не вистачає для виконання умов договору, на рахунок санаторно-курортного закладу у порядку, передбаченому договором.
Органи Фонду не несуть відповідальність за нездійснення оплати потерпілими різниці коштів, яких не вистачає для виконання умов договору. У разі не здійснення оплати потерпілим різниці коштів, яких не вистачає для виконання умов договору, стягнення різниці коштів з потерпілого здійснюється санаторно-курортними закладами у встановленому законодавством порядку.
У разі дострокового вибуття потерпілого із санаторно-курортного закладу вартість невикористаної частини путівки (невикористаних ліжко-днів) санаторно-курортному закладу не відшкодовується.
Відповідальність за недостовірність інформації про кількість невикористаних ліжко-днів, обсяг та вартість наданих послуг з санаторно-курортного лікування несе санаторно-курортний заклад.
22. Потерпілим, які не перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням (за санаторно-курортною путівкою), або які перебуваючи на обліку не використали своє право на санаторно-курортне лікування або відмовились від отримання путівки на санаторно-курортне лікування, вартість санаторно-курортного лікування не компенсується.
23. Повторне взяття на облік потерпілого проводиться відповідно до пунктів 4 та 9 цього Порядку за умови надання до Органу Фонду заповненого зворотного талону до раніше виданої йому санаторно-курортної путівки.";
5) доповнити
Порядок пунктами 24 - 35 такого змісту:
"24. На час лікування потерпілого в санаторно-курортному закладі припиняється фінансування витрат на лікарські засоби, вироби медичного призначення, потребу в яких визначено МСЕК, якщо ці послуги передбачаються в Договорі з санаторно-курортним закладом. У разі відсутності в Договорі з санаторно-курортним закладом умов про надання таких послуг або неможливості їх надання, при необхідності за медичними показаннями в постійному вживанні лікарських засобів та постійному використанні виробів медичного призначення, такими послугами потерпілого забезпечується не пізніше ніж за 5 днів до дня відбуття до санаторно-курортного закладу на весь термін лікування з урахуванням проїзду.
................Перейти до повного тексту