1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
02.02.2005 N 25
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства транспорту та зв'язку N 802 від 11.09.2007 )
Про організаційні заходи з посилення охорони на морі
На виконання вимог ст. 3, 4 Закону України "Про транспорт", ст. 3, 10 Кодексу торговельного мореплавства України, на підставі ст. 16 Закону України "Про міжнародні договори України", відповідно до пункту 6 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України, затвердженого Указом Президента України від 27.08.2004 р. N 1009/2004, та з метою виконання міжнародних зобов'язань України щодо посилення охорони на морі, передбачених Міжнародною конвенцією з охорони людського життя на морі 1974 p. (далі - СОЛАС-74),
НАКАЗУЮ:
1. Покласти на Державний департамент морського і річкового транспорту виконання наступних функцій:
- забезпечення здійснення положень СОЛАС-74, які відносяться до охорони портових засобів і взаємодії судно - порт з точки зору портового засобу (функції призначеного органу);
- виконання інших функцій, пов'язаних із організацією робіт на морському і річковому транспорті стосовно спеціальних заходів із підвищення морської безпеки та посилення охорони на морі (Додаток 1).
2. Призначити Державне підприємство "Агентство морської безпеки" і Регістр судноплавства України визнаними організаціями у сфері охорони на морі.
3. Затвердити Перелік функціональних обов'язків визнаних організацій щодо проведення спеціальних заходів з підвищення рівня охорони на морі (Додаток 2).
4. Державному департаменту морського і річкового транспорту (Работньов В.Г.) довести цей наказ до відома всіх підприємств, установ і організацій, що входять до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України, та забезпечити його неухильне виконання.
5. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства транспорту України від 01.12.2003 p. N 943 "Про проведення невідкладних заходів щодо впровадження вимог Глави XI-2 Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі SOLAS-74 та Міжнародного Кодексу з охорони суден і портових засобів ISPS на морському і річковому транспорті України" та від 27.02.2004 р. N 139 "Про виконання спеціальних заходів щодо підвищення рівня охорони на морі".
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Касапчука В.А.
Перший заступник Міністра
у зв'язках
з Верховною Радою


В.Лундишев
Додаток 1
до п. 1 наказу
Міністерства транспорту
та зв'язку України
02.02.2005 N 25
ПЕРЕЛІК
функціональних обов'язків призначеного органу щодо проведення спеціальних заходів із підвищення безпеки та посилення охорони на морі
1. Визначення та періодичне оновлення переліку портових засобів, для яких виконується оцінка охорони, та тих, на яких повинні бути призначені посадові особи, відповідальні за охорону.
Організація інформування в установленому порядку Міжнародної морської організації (далі - ІМО) стосовно переліків схвалених планів охорони портових засобів.
2. Надання визнаним організаціям у сфері охорони на морі (далі - визнані організації) повноважень щодо проведення оцінок охорони і розробки планів охорони суден і портових засобів, та схвалення планів охорони суден.
3. Схвалення оцінки охорони портового засобу (груп засобів) та поправок до них.
4. Схвалення планів охорони портового засобу (груп засобів) та поправок до них.
5. Організація перевірки портових засобів та видача їм Акта про відповідність.
6. Організація збору, аналізу, узагальнення інформації, яка згідно з вимогами Конвенції СОЛАС-74 повинна надаватися до ІМО.
7. Встановлення належного для будь-якого конкретного часу рівня охорони для суден і портових засобів.
8. Організація інформування українських суден, адміністрації портових засобів, іноземних суден, що здійснюють плавання в українських територіальних водах, відвідують українські портові засоби, відповідні органи їх держав прапору про встановлені рівні охорони та про заходи щодо охорони, які передбачається здійснити призначеним органом. Організація належного оновлення цієї інформації.
9. Визначення заходів, які необхідно передбачити в плані охорони портових засобів для різних рівнів охорони, включаючи випадки, коли потрібне надання декларації про охорону. Відповідне інформування про ці визначення.
10. Розроблення пропозицій щодо укладання двосторонніх або багатосторонніх договорів з урядами інших країн стосовно альтернативних заходів у сфері охорони, які розповсюджуються на короткі міжнародні рейси на постійних маршрутах.
11. Надання дозволів окремим українським суднам та/або окремим портовим засобам (групам портових засобів) щодо застосування інших (альтернативних) заходів з охорони, рівноцінних тим, що передбачені Міжнародним кодексом з охорони суден та портових засобів (далі - Кодекс), за умови не меншої їх ефективності.

................
Перейти до повного тексту