1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 7 від 18.01.95
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 178 від 30.06.98 ) ( Наказ вважати таким, що не набув чинності, згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 238 від 22.12.95 )
Про затвердження положень, що регламентують діяльність Комітету з нової медичної техніки
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом МОЗ N 74 від 26.04.95 )
На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 20.08.93 N 663 та наказу МОЗ України від 26.11.93 N 231 створено Комітет з нової медичної техніки, який діє згідно з Положенням про Комітет з нової медичної техніки, затвердженим 05.01.94.
Враховуючи досвід річної роботи, з метою удосконалення діяльності Комітету з нової медичної техніки по забезпеченню розвитку вітчизняної медичної техніки для потреб охорони здоров'я, упорядкування системи державної реєстрації медичних виробів вітчизняного та зарубіжного виробництва
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити нову редакцію Положення про Комітет з нової медичної техніки, додається.
2. Затвердити Положення про Державний реєстр медичних виробів, які дозволені до застосування у медичній практиці в Україні, додається.
3. Затвердити Положення про порядок державної реєстрації зарубіжних медичних виробів в Україні, додається.
4. Голові Комітету з нової медичної техніки МОЗ України Константінову Ю.Б. у своїй діяльності керуватись даними положеннями.
5. Генеральному директору ДУО "Політехмед" Девку В.Ф. передати матеріали по Державному реєстру в Комітет з нової медичної техніки.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника міністра Пономаренка В.М.
Міністр В.О.Бобров
Затверджено
Наказом Міністерства охорони
здоров'я України
18.01.95 N 7
( Положення втратило чинність на підставі Наказу МОЗ N 74 від 26.04.95 )
Положення
про Державний реєстр медичних виробів, які дозволені до застосування у медичній практиці в Україні
Положення про Державний реєстр медичних виробів, які дозволені до застосування у медичній практиці в Україні (надалі Державний реєстр) встановлює порядок реєстрації медичних виробів і видачі реєстраційних посвідчень про надання дозволу на застосування цих виробів у медичній практиці на території України.
1. Загальні положення
1.1. Державна реєстрація медичних виробів є складовою частиною системи контролю за застосуванням цих виробів у медичній діяльності закладів охорони здоров'я незалежно від форм власності та у приватній практиці.
1.2. Реєстрації підлягають усі без винятку вітчизняні та зарубіжні медичні вироби, які передбачається використовувати на території України.
1.3. Реєстраційне посвідчення є єдиним обов'язковим документом, що визначає медичні вироби, які пройшли випробування, та дає право на їх застосування у медичній практиці.
2. Порядок реєстрації і видачі реєстраційного посвідчення
2.1. Ведення Державного реєстру та видачу реєстраційного посвідчення здійснює Комітет з нової медичної техніки МОЗ України (надалі Комітет).
2.2. Медичні вироби вносяться до Державного реєстру за наказом Міністерства охорони здоров'я України, який готує Комітет на підставі своїх рішень.
2.3. Видача реєстраційного посвідчення на медичні вироби, розроблені і виготовлені в Україні, здійснюється за умови позитивних результатів приймальних випробувань та надання всіх необхідних документів згідно з державними стандартами України.
2.4. Медичні вироби, які були зареєстровані у СРСР до 1 грудня 1991 року, вважаються такими, що пройшли випробування, і рішення про внесення до Державного реєстру України приймається Комітетом на підставі експертизи поданих документів.
2.5. У випадку укладання міждержавних угод на рівні Міністерства охорони здоров'я України про взаємне визнання результатів випробувань медичних виробів рішення Комітету про внесення виробів до Державного реєстру приймається після експертизи документів, перелік яких обумовлений відповідними угодами.
2.6. При відсутності міждержавних угод про взаємне визнання результатів випробувань медичних виробів, реєстрація цих виробів здійснюється згідно з порядком, встановленим Положенням про реєстрацію зарубіжних медичних виробів в Україні.
2.7. Вилучення запису із Державного реєстру виконується за наказом МОЗ України, який готується на підставі рішення Комітету з нової медичної техніки.
2.8. Форма обліку державної реєстрації медичних виробів і зразок реєстраційного посвідчення наведені у додатках 1 та 2.
Додаток 1
Форма обліку державної реєстрації медичних виробів, які дозволені до застосування у медичній практиці в Україні
Номер за
Держав-
ним
реєстром
Назва виробу Назва
устано-
ви-роз-
робника
або ви-
робника
Код
кла-
сифі-
кації
Дата і номер протоколу
з рішенням КНМТ МОЗ України
внесення ви-
робу до Дер-
жавного реє-
стру
вилучення виро-
бу з Державного
реєстру
Додаток 2
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
КОМІТЕТ З НОВОЇ МЕДИЧНОЇ ТЕХНІКИ
252021, м.Київ тел.293-48-88
вул.Грушевського, 7 факс.293-10-04
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Вих. N _________ "___" ___________ 199_ р.
Реєстраційне посвідчення
N _________
Цей документ, виданий _______________________________________
__________________________________________________________________
засвідчує те, що згідно з порядком, установленим Міністерством
охорони здоров'я України, медичний виріб _________________________
__________________________________________________________________
пройшов випробування і Наказом МОЗ України від _________ N _______
внесений до Державного реєстру медичних виробів, які дозволені до
застосування у медичній практиці в Україні за N _______.
Реєстраційне посвідчення є єдиним і обов'язковим документом, що надає право на застосування даного виробу у медичній практиці на території України.
Заступник міністра
Затверджено
Наказом Міністерства охорони
здоров'я України
18.01.95 N 7
Положення
про Комітет з нової медичної техніки Міністерства охорони здоров'я України
Загальні положення
1. Комітет з нової медичної техніки МОЗ України (далі Комітет) є науково-експертною державною установою, підпорядкованою Міністерству охорони здоров'я України.
2. Завданнями Комітету є:
- визначення політики розвитку вітчизняної медичної техніки;
- аналіз та систематизація сучасних медичних технологій, визначення перспективних напрямів;
- визначення пріоритетних розробок нової медичної техніки для забезпечення перспективних медичних технологій;
- запобігання в медичній практиці використанню медичних виробів, які можуть мати негативний вплив на здоров'я людини.
3. Комітет у своїй діяльності керується чинним законодавством, наказами Міністерства охорони здоров'я України та цим Положенням.
4. Комітет є юридичною особою, має самостійний баланс, бюджетний, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків України, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням, штампи.
5. Комітет має право від свого імені укладати договори, контракти, набувати майнові та особисті немайнові права, бути позивачем та відповідачем у суді, арбітражному чи третейському суді, самостійно здійснювати операції, необхідні для його діяльності.
6. Основними напрямками діяльності Комітету є:
- узагальнення медичних технологій та методик лікування щодо застосування медичних виробів, які пропонуються для розробки та впровадження у виробництво;
- динамічний аналіз сучасного стану та прогнозування потреби закладів практичної охорони здоров'я в медичній техніці, в тому числі - новій;
- нормативно-правове забезпечення порядку розробки та серійного виробництва медичних виробів, які пропонуються для розробки та впровадження у виробництво;
- науково-експертне підтвердження доцільності імпорту медичної техніки та (або) проведення вітчизняних розробок визначених видів медичної техніки;
- рекомендації про доцільність бюджетного фінансування нових розробок медичної техніки при формуванні державних програм;
- формування та ведення Державного реєстру вітчизняних та зарубіжних медичних виробів, дозволених для використання у вітчизняній медичній практиці;
- видання інформаційного періодичного бюлетню з нової медичної техніки в Україні, медтехнологій, незалежних експертних висновків щодо застосування нової медичної техніки в практиці.
7. Комітет:
- проводить експертизу заявок, пропозицій, медико-технічних вимог та іншої документації на розробку медичних виробів;
- затверджує медичних співвиконавців розробок медичних виробів;
- узгоджує програми і методики медичних випробувань нової медичної техніки;
- направляє медичні вироби на випробування в центри проведення медичних та медико-біологічних випробувань, в тому числі за новим призначенням медичних виробів;
- здійснює контроль за проведенням клінічних випробувань;
- аналізує наслідки клінічних випробувань і приймає рішення про видачу дозволу на використання відповідного вітчизняного чи зарубіжного виробу у медичній практиці;
- дає висновок щодо використання відповідних виробів у медичній практиці, в т.ч. визначаючи необхідність оснащення лікувальних закладів різного рівня;
- встановлює у межах, визначених МОЗ України, з врахуванням індексації цін плату, в т.ч. в іноземній валюті, за здійснення експертизи документації, проведення клінічних випробувань та реєстрації медичних виробів;
- згідно встановленого МОЗ України порядку подає пропозиції щодо визначення центрів медичних та медико-біологічних випробувань і здійснює контроль за проведенням цих випробувань;
- створює на госпрозрахункових засадах тимчасові робочі групи для вирішення конкретних питань, а також направляє матеріали про медичні вироби в НДІ, проблемні комісії та окремим спеціалістам України з метою одержання висновку щодо доцільності та перспективності цих виробів;
- залучає необхідні державні та інші установи України для реалізації відповідних напрямів діяльності Комітету, що регламентується їх статутними положеннями, окремими угодами між Комітетом та зазначеними установами або наказами МОЗ України;
- проводить консультації щодо порядку розробки і випробувань медичних виробів та їх впровадження у практичну діяльність;
- вивчає передовий досвід зарубіжних країн у використанні новітніх медичних виробів та ознайомлює з ними фахівців;
- бере участь у формуванні груп фахівців, які направляються за кордон для ознайомлення з новими досягненнями медичної техніки, участі в міжнародних виставках, підготовки фахівців для використання сучасної зарубіжної техніки у медичній практиці;
- бере участь у роботі міжвідомчого технічного комітету з питань стандартизації медичних виробів.
8. Структура Комітету передбачає:
- керівництво Комітету, яке складається з голови, заступника голови;
- спеціалізовані комісії, відділи та групи за напрямами діяльності Комітету, відповідні постійно діючі експертні підкомісії;
- для визначення стратегічних напрямів розвитку медичної техніки відповідно до перспективних медичних технологій, обгрунтування пріоритетності відповідних розробок та узагальнення вимог до тематичної структури програми створення вітчизняної медичної техніки скликається координаційна Рада Комітету, до складу якої входять представники АМНУ, головні спеціалісти МОЗ України, директори та заступники директорів галузевих НДІ, інших провідних фахівців, залежно від конкретного тематичного обсягу питань, які розглядаються;
- для вирішення питань, що належать до експертної діяльності Комітету, затвердження проектів рішень комісій утворюється Президія Комітету, до складу якої входять: голова Комітету (голова Президії), заступник голови, вчений секретар, голови спеціалізованих комісій, представники інших відомств та організацій, до компетенції яких належать питання розробки медичних виробів.
9. Керівництво Комітетом здійснюється головою Комітету, який призначається Міністром охорони здоров'я України на контрактних умовах.
Голова Комітету діє у межах своїх повноважень і представляє його інтереси в державних органах, установах та організаціях, а також у відносинах з українськими та іноземними фізичними та юридичними особами, розпоряджається майном та коштами відповідно до законодавства України.
Голова Комітету має заступника, якого за його поданням затверджує Міністр охорони здоров'я України або його заступник.
Персональний склад Президії та вчений секретар затверджуються заступником міністра. Голови спеціалізованих комісій призначаються головою Комітету.
10. Майно та кошти Комітету складаються:
- з майна, переданого відповідними органами державної виконавчої влади;
- з бюджетних асигнувань, що виділяються МОЗ України на оплату праці апарату Комітету;
- з коштів, у т.ч. валютних, отриманих від власної діяльності Комітету;
- з грошових внесків українських та іноземних фізичних і юридичних осіб;
- з іншого майна та коштів, отриманих відповідно до чинного законодавства України.
Кошти, в т.ч. валютні, отримані Комітетом відповідно до законодавства від вітчизняних та зарубіжних виробників медичних виробів, за експертизу та реєстрацію виробів, а також з інших джерел використовуються на зміцнення матеріально-технічної бази, видавничу діяльність, відрядження, матеріальне заохочення та інші соціальні та господарські потреби, оплату різних форм навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів.
11. Основні фонди Комітету, передані йому державними установами на момент реєстрації його як окремої юридичної особи або після (в процесі діяльності), а також придбані за рахунок цільових бюджетних коштів, є державною власністю і використовуються Комітетом на правах оперативного управління.
12. Основні фонди Комітету, придбані або отримані в результаті госпрозрахункової діяльності, є власністю Комітету і можуть бути використані в межах чинного законодавства за рішенням керівництва Комітету.
13. Комітет тримає кошти, в т.ч. валютні, на власних рахунках в установах банків України, здійснює касові операції в установленому порядку. Валютні кошти Комітет використовує відповідно до законодавства для виробничих та соціальних потреб.
14. Комітет може здійснювати свою діяльність за межами України за такими напрямами:
- пропаганда діяльності вітчизняної медичної промисловості та медицини;
- участь у підготовці та проведенні міжнародних симпозіумів, конференцій, конгресів тощо;

................
Перейти до повного тексту