1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
(Держстат)
НАКАЗ
03.01.2017 № 1
Про внесення змін до Методологічних положень з організації державних статистичних спостережень щодо зареєстрованих громадських об’єднань, професійних спілок, політичних партій та благодійних організацій та діяльності громадських організацій
Відповідно до підпункту 4 пункту 4, 9 Положення про Державну службу статистики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2014 року № 481, та з метою забезпечення доступності, гласності й відкритості статистичної інформації, її джерел і методології складання
НАКАЗУЮ:
1. Унести зміни, схвалені Комісією з питань удосконалення методології та звітної документації Держстату до Методологічних положень з організації державних статистичних спостережень щодо зареєстрованих громадських об’єднань, професійних спілок, політичних партій та благодійних організацій та діяльності громадських організацій (далі – Зміни до Методологічних положень), затверджених наказом Державної служби статистики України від 30 жовтня 2013 року № 332 (зі змінами), виклавши їх у новій редакції, що додаються.
2. Департаменту статистики послуг (Кармазіна О. О.) здійснювати методологічне та організаційне керівництво щодо впровадження та застосування у статистичній діяльності Змін до Методологічних положень, затверджених цим наказом.
3. Департаменту поширення інформації та комунікацій (Вишневська О. А.) забезпечити оприлюднення Змін до Методологічних положень, затверджених цим наказом, на офіційному веб-сайті Держстату.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Іщенка А. В.
Головa І. Є. Вернер
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби
статистики України
30.10.2013 № 332 (зі змінами)
(у редакції наказу
Державної служби
статистики України
від 03.01.2017 № 1)
МЕТОДОЛОГІЧНІ ПОЛОЖЕННЯ З ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО СТАТИСТИЧНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Передмова
Метою розроблення цих положень є:
визначення мети й основних характеристик державного статистичного спостереження;
визначення порядку проведення та розробки, поширення та використання результатів державного статистичного спостереження;
визначення загальної схеми й організації робіт із формування сукупності одиниць державного статистичного спостереження.
I. Загальні положення
Методологічні положення ґрунтуються на нормах Господарського та Цивільного кодексів України, законів України "Про державну статистику", "Про інформацію", "Про громадські об'єднання", наказів Держкомстату від 29.12.2009 № 498 "Про затвердження структури плану статистичного спостереження та глосарія до нього" та від 21.12.2009 № 481 "Про затвердження Положення про Реєстр статистичних одиниць та формування основ сукупностей одиниць статистичних спостережень за діяльністю підприємств".
II. Визначення термінів і основних понять
1. У цих Методологічних положеннях терміни вживаються у значеннях, що визначені законами України "Про державну статистику", "Про громадські об'єднання", наведених у Глосарії до плану статистичного спостереження, затвердженому наказом Держкомстату від 29.12.2009 № 498, та Положенні про Реєстр статистичних одиниць та формування основ вибірки сукупностей одиниць статистичних спостережень за діяльністю підприємств, затвердженому наказом Державного комітету статистики України від 16.12.2009 № 481.
III. Методологічні та організаційні аспекти проведення державного статистичного спостереження
1. Мета й основні характеристики державного статистичного спостереження
1) Метою проведення державного статистичного спостереження щодо діяльності громадських організацій, є отримання статистичної інформації щодо загальних відомостей, джерел надходжень та використання коштів громадської організації.
2) Основні характеристики державного статистичного спостереження наведено у додатку 1.
2. Форма державного статистичного спостереження
1) Для проведення державного статистичного спостереження щодо діяльності громадських організацій використовуються форма № 1-громадська організація (річна) "Звіт про діяльність громадської організації" з урахуванням роз’яснень щодо її заповнення.
2) Показники форми характеризують результати діяльності громадських організації в Україні.
3) У формі № 1-громадська організація (річна) відображаються дані про:
кількість членів на обліку громадських організацій;
суми надходження за джерелами та витрат коштів за напрямами.
3. Порядок проведення та розробки державного статистичного спостереження
1) Форму № 1-громадська організація (річна) органи державної статистики отримують на паперових носіях або в електронному вигляді.
2) Подання органам державної статистики електронного звіту здійснюється відповідно до Порядку подання електронної звітності до органів державної статистики, затвердженого наказом Держкомстату від 12.01.2011 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.03.2011 за № 408/19146.
3) Одержану від респондентів первинну інформацію за формою № 1-громадська організація (річна) перевіряють на логічний і арифметичний контролі та в разі виявлення помилок після опрацювання з респондентами коригують та заносять до бази даних.
4) Уведення інформації, її обробка й узагальнення здійснюються із застосуванням програмного забезпечення.
5) За результатами розробки даних за формою державного статистичного спостереження № 1-громадська організація (річна) створюються архів та часові ряди даних з метою їх збереження.
6) Результати державного статистичного спостереження узагальнюються в таких розрізах:
на регіональному рівні: зведена інформація по всіх показниках, уключених до відповідної форми звітності, у розрізі районів і міст обласного підпорядкування;
на державному рівні: зведена інформація по всіх показниках, уключених до відповідної форми звітності, по країні у цілому й у розрізі регіонів.
7) За результатами розробки даних за формою державного статистичного спостереження щодо діяльності громадських організацій створюють архів та часові ряди даних з метою їх збереження.

................
Перейти до повного тексту