1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 660 від 19.05.97
Про оренду нерухомого майна
(будівель, споруд, приміщень) в м. Києві
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 608 ( ra0608017-98 ) від 23.03.98 )
З метою підвищення ефективності використання нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) в м. Києві, встановлення єдиного порядку нарахування орендної плати за його оренду, збільшення надходжень до бюджету, враховуючи реальні ціни, що склалися на столичному ринку нерухомості, відповідно до Закону України "Про оренду державного та комунального майна" ( 2269-12 ) і на виконання Указу Президента України від 18.03.94 N 99/94 ( 99/94 ) "Про деякі заходи для забезпечення виконання містом Києвом функцій столиці України" та враховуючи протокольне рішення міської комісії по розгляду питань щодо використання нежилого фонду міста (протокол від 06.05.97 N 5):
1. Внести зміни та доповнення до Порядку надання згоди на передачу в оренду нежилих приміщень, що належать до комунальної власності міста, затвердженого розпорядженням Представника Президента України у м. Києві від 11.01.94 N 10 "Про оренду нежилих приміщень, що належать до комунальної власності міста", виклавши його в новій редакції згідно з додатком 1.
2. Внести зміни та доповнення до примірного договору оренди нежилого приміщення, затвердженого розпорядженням Представника Президента України у м. Києві від 11.01.94 N 10 "Про оренду нежилих приміщень, що належать до комунальної власності міста", виклавши його в новій редакції згідно з додатком 2.
3. Внести зміни та доповнення до Положення про проведення конкурсів на право оренди нежилих будинків та приміщень, що належать до комунальної власності міста, затвердженого розпорядженням Представника Президента України у м. Києві від 11.01.94 N 10 "Про оренду нежилих приміщень, що належать до комунальної власності міста", виклавши його в новій редакції згідно з додатком 3.
4. Доручити Головному управлінню житлового господарства та майна міста погоджувати питання щодо оренди нежилих приміщень, що належать підприємствам, установам і організаціям, які засновані на державній власності та знаходяться на території міста Києва.
( Пункт 5 втратив чинність на підставі Розпорядження КМДА N 608 ( ra0608017-98 ) від 23.03.98 )
( Пункт 6 втратив чинність на підставі Розпорядження КМДА N 608 ( ra0608017-98 ) від 23.03.98 )
( Пункт 7 втратив чинність на підставі Розпорядження КМДА N 608 ( ra0608017-98 ) від 23.03.98 )
( Пункт 8 втратив чинність на підставі Розпорядження КМДА N 608 ( ra0608017-98 ) від 23.03.98 )
( Пункт 9 втратив чинність на підставі Розпорядження КМДА N 608 ( ra0608017-98 ) від 23.03.98 )
10. Головному управлінню житлового господарства та майна міста до 21.05.97 підготувати звернення до Верховної Ради України щодо внесення змін до ст.19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" ( 2269-12 ) в частині визначення суми орендної плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), встановивши її з розрахунку за 1 кв.м орендованої площі.
11. ДКП "Київжитлоспецексплуатація", підприємствам, установам, організаціям, що є орендодавцями нерухомого майна міської комунальної власності, у місячний термін у встановленому порядку вжити заходів щодо приведення розрахунків орендної плати за орендовані приміщення у відповідність з цим розпорядженням.
12. Довести до відома орендодавців, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.10.95 N 786 ( 786-95-п ) "Про Методику розрахунку і порядок використання плати за оренду державного майна", постанови Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 31.08.96 N 1033 ( 1033-96-п ) "Про заходи щодо залучення додаткових надходжень до бюджету та підвищення ефективності витрачання бюджетних коштів для забезпечення фінансування соціальних виплат населенню", державні підприємства мають право використовувати отриману орендну плату на розвиток виробництва (у тому числі на реконструкцію житлового фонду, утримання житла та об'єктів соціальної сфери) та поповнення власних обігових коштів. Доходи від оренди приміщень бюджетних установ і закладів, які залишаються в їх розпорядженні, спрямовуються на погашення заборгованості по заробітній платі працівників цих установ і закладів, а при відсутності заборгованості по заробітній платі - на оплату за житлово-комунальні послуги та на фінансування капітальних вкладень.
13. Вважати такими, що втратили чинність, розпорядження Представника Президента України у м. Києві від 22.04.94 N 308 "Про оренду нежилих приміщень, що належать до загальнодержавної власності", від 24.03.97 N 344 ( ra0344017-97 ) "Про розміри плати за оренду нерухомого майна", від 26.03.97 N 365 "Про внесення змін до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 24.03.97 N 344 "Про розміри плати за оренду нерухомого майна".
14. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Сташевського С.Т.
Голова О.Омельченко
Додаток 1
до розпорядження Київської міської
державної адміністрації
від 19.05.97 N 660
Порядок
надання дозволу на передачу в оренду нерухомого майна
(будівель, споруд, приміщень), що належить до комунальної
власності м. Києва
Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України "Про оренду державного та комунального майна" ( 2269-12 ) з метою підвищення ефективності використання нежилого фонду комунальної власності міста.
I. Загальні положення
1.1. Суб'єктом оренди є нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення) комунальної власності міста (надалі - приміщення), безпосередньо призначене або пристосоване для адміністративних, виробничих, учбових, інших потреб.
1.2. Рішення про надання дозволу на передачу в оренду приміщення приймається Київською міською державною адміністрацією шляхом видання розпорядження, яке є підставою для укладання договору оренди.
1.3. Орендодавцем за цим Порядком є підприємства (їх об'єднання), організації та установи, засновані на комунальній власності міста, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться приміщення.
1.4. При розгляді питань про передачу в оренду приміщення переваги надаються:
- державним та місцевим органам влади та управління;
- представництвам іноземних держав та міжнародних організацій;
- суб'єктам підприємницької діяльності, що беруть участь у вирішенні соціально-економічних проблем міста.
1.5. Нежилі будинки можуть передаватися в оренду на конкурентних засадах.
1.6. Нежилі приміщення, розташовані на перших поверхах будинків, передаються, як правило, для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та побутового обслуговування населення.
1.7. Приміщення, яке передається в оренду, повинно використовуватися тільки за призначенням, обумовленим договором оренди.
1.8. Питання про надання дозволу на передачу в суборенду приміщення вирішується на підставі звернення орендаря відповідно до цього Порядку.
1.9. Умовою надання в оренду приміщення, яке підлягає реконструкції, відновленню, капітальному ремонту, може бути зобов'язання орендаря щодо їх проведення в установленому порядку та у визначені договором оренди строки.
1.10. Якщо з нежилих будинків відселення мешканців проводиться за рахунок коштів міста, то умовою надання цих будинків в оренду може бути зобов'язання орендаря здійснити компенсацію відповідних витрат.
1.11. Кошти, одержані від орендарів в порядку участі у вирішенні соціально-економічних проблем міста, акумулюються на спеціальному рахунку Головного управління житлового господарства та майна міста і використовуються на:
- капітальне будівництво;
- реконструкції нежитлового фонду міста;
- інші потреби.
Порядок використання зазначених коштів обумовлюється рішенням міської комісії по розгляду питань щодо подальшого використання нежилого фонду міста.
II. Порядок передачі в оренду приміщення
Головне управління житлового господарства та майна міста (далі - Управління) веде облік фізичних та юридичних осіб, які бажають отримати в оренду приміщення.
Ці особи направляють до Управління заяву з обгрунтуванням потреби в приміщенні та пропозиціями щодо своєї участі у вирішенні соціально-економічних проблем міста. Управління надсилає запити щодо можливості використання приміщення орендодавцям, до органів санітарного та пожежного нагляду, за необхідністю, до податкової державної адміністрації, Головного управління контролю за благоустроєм міста, інших органів.
За наявності необхідних документів Управління подає на засідання міської комісії по розгляду питань щодо подальшого використання нежилого фонду міста пропозиції для передачі в оренду приміщення та згоду заявників щодо їхньої участі у вирішенні соціально-економічних проблем міста.
Членам комісії для ознайомлення надаються матеріали не пізніше як за три дні до засідання комісії.
Комісія розглядає пропозиції і приймає протокольне рішення, в якому можуть бути зазначені істотні умови договору оренди приміщення. У разі позитивного рішення Управління готує проект розпорядження Київської міської державної адміністрації про надання дозволу на передачу в оренду приміщення, а при відмові - надсилає заявнику відповідне повідомлення.
На підставі розпорядження Київської міської державної адміністрації Управління видає обліковий ордер, відповідно до якого укладається договір оренди.
Проект договору оренди, договору суборенди та договору про спільну діяльність, в якому передбачено використання приміщення, попередньо погоджується Головним управлінням житлового господарства та майна міста.
У договорі оренди можуть бути зафіксовані зобов'язання орендаря щодо участі у вирішенні соціально-економічних проблем міста.
Договір оренди вважається укладеним з моменту досягнення домовленості з усіх істотних умов і підписання сторонами тексту договору.
Договір укладається у трьох примірниках, один з яких орендодавець надсилає до управління.
Право на зайняття приміщення виникає після укладення договору оренди і передачі об'єкта оренди згідно з актом прийому-передачі.
Питання про надання дозволу на продовження строку договору оренди (суборенди) та його умови вирішується відповідно до чинного законодавства та цього Порядку на підставі звернення орендаря, поданого не пізніше як за три місяці до закінчення строку його дії.
У разі неотримання дозволу на продовження строку дії договору оренди орендодавець зобов'язаний повідомити орендаря про його припинення не пізніше строку його закінчення.
Комісія за зверненням орендарів розглядає питання встановлення пільг по орендній платі і приймає протокольне рішення, яке є підставою для зменшення орендної плати за приміщення чи звільнення від неї.
III. Облік та контроль за використанням приміщень
3.1. Облік та загальний контроль за використанням приміщення здійснює Управління відповідно до покладених на нього завдань та функцій.
3.2. Персональну відповідальність за передачу в оренду та використання приміщення несуть керівники підприємств, об'єднань, організацій та установ, в повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться приміщення комунальної власності міста.
3.3. Управління у разі порушень орендодавцем вимог Порядку при укладенні договорів оренди приміщення вживає заходів щодо визнання їх недійсними у встановленому порядку.
Заступник голови В.Ромашко
Додаток 2
до розпорядження Київської міської
державної адміністрації
від 19.05.97 N 660
Примірний договір
оренди нежилого приміщення (будівлі, споруди)
м. Київ "__"_________199__ р.
__________________________________________________________________
(повне найменування організації)
надалі "Орендодавець", в особі____________________________________
(посада,
__________________________________________________________________
прізвище, ім'я, по батькові)
діючого на підставі
__________________________________________________________________
(назва документа, що визначає статус)
з однієї сторони, та
__________________________________________________________________
(найменування підприємства, установи
__________________________________________________________________
чи організації)
назване надалі "Орендар", в особі_________________________________
(посада,
__________________________________________________________________
прізвище, ім'я, по батькові)
діючого на підставі ______________________________________________
(назва документа, що визначає статус)
з другої сторони, уклали цей договір про нижченаведене:
1. Орендодавець на підставі розпорядження Київської
міської державної адміністрації від "__"__________ 199__ р. N_____
передає, а Орендар приймає в орендне користування нежиле
приміщення (будівлю, споруду) для_________________________________
(цільове призначення)
на вул. _________________________________________ загальною площею
(адреса)
_____________________________________ кв.м
(прописом)
2. Зазначене у п.1 цього договору нежиле приміщення (будівля, споруда) передається орендарю з устаткуванням (за його наявністю) балансовою вартістю ___________________________ гривень
(прописом)
згідно з актом, що додається до цього договору і є його
невід'ємною частиною.
3. Орендар бере на себе виконання таких обов'язків:
3.1. Утримувати приміщення (будівлю, споруду) у належному стані своєчасно своїми силами та за свій рахунок проводити поточний та капітальний ремонт орендованого приміщення (будівлі, споруди) інженерного та іншого устаткування;
3.2. Використовувати орендоване нежиле приміщення (будівлю, споруду) тільки за призначенням, обумовленим у цьому договорі.

................
Перейти до повного тексту