1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 608 від 23.03.98
Про оренду нерухомого майна (будівель, споруд,
приміщень) в м. Києві
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями КМДА N 2122 ( ra2122017-98 ) від 22.10.98 N 625 ( ra0625017-99 ) від 26.04.99 )
На виконання Закону України "Про оренду державного та комунального майна" ( 2269-12 ) та керуючись Указом Президента України від 07.02.98 N 92 ( 92/98 ) "Про деякі питання здійснення виконавчої влади і місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі":
1. Затвердити Тимчасову методику розрахунку та порядок використання орендної плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) згідно з додатком 1.
2. Затвердити розміри орендних ставок нерухомого майна згідно з додатком 2 та ввести їх в дію з 1 березня 1998 року.
3. Орендодавцям нерухомого майна у місячний термін забезпечити проведення експертної оцінки будівель, споруд, приміщень з урахуванням вартості нерухомості в м. Києві.
4. Вважати такими, що втратили чинність пункти 5, 6, 7, 8, 9 розпорядження Київської міської державної адміністрації від 19.05.97 N 660 ( ra0660017-97 ) "Про оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) в м. Києві".
Голова О.Омельченко
Додаток 1
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від 23.03.98 N 608
Тимчасова методика розрахунку та порядок
використання плати за оренду нерухомого майна
1. Тимчасова методика і порядок розроблено з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) в м. Києві.
2. Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем.
3. До орендної плати не включаються і сплачуються окремо витрати на утримання орендованого майна, включаючи накладні витрати (експлуатаційні витрати), а також варвцеві, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платникові в 5-денний термін від дня одержання його письмової заяви.
4. Розмір плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) на перший місяць оренди встановлюється у відсотках від експертної оцінки вартості цього майна:
Опл. = Вп x Сор : 12,
де: Вп - вартість орендованого майна, визначена експертним шляхом;
Сор - орендна ставка у відсотках до вартості орендованого майна.
5. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається з урахуванням індексу інфляції за поточний місяць. Розмір місячної орендної плати за кожний наступний місяць після укладання договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою:
Опл. міс. = (Вп x 1 п.р. x 1 м) x Сор : 12,
1 п.р. - індекс інфляції за період з початку поточного року до
моменту укладання договору оренди або перегляду розміру орендної
плати;
1 м - індекс інфляції за поточний місяць.
6. Якщо орендоване нежитлове приміщення є часткою будівлі (споруди), його вартість визначається за формулою:
Вп = (Вб.с. : Пб.с.) x Нп,
де: Вп - вартість приміщення, яке є часткою будівлі (споруди) і передається в оренду;
Вб.с. - вартість будівлі (споруди) в цілому визначена експертним шляхом;
Пб.с. - площа приміщень будівлі (споруди);
Нп - площа орендованого приміщення.
7. Розмір орендної плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) бюджетними організаціями та організаціями згідно з додатком 3 встановлюється в межах суми витрат на утримання орендованого майна.
( Пункт 7 додатка 1 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 625 ( ra0625017-99 ) від 26.04.99 )
8. Організації, що здійснюють за згодою орендодавця реконструкцію або капітальний ремонт на термін, визначений згідно з технічною документацією, сплачують орендну плату в розмірі 10 відсотків від розміру плати за оренду нерухомого майна.
9. Розміри плати за оренду нерухомого майна коригуються на коефіцієнти, що враховують розміщення нежилого приміщення в будинку, шляхом їх множення на коефіцієнти (К1, К2): де: К1 - у підвалі - 0,8 К2 - у напівпідвалі - 0,9. (у цокольному приміщенні)
10. Податок на додану вартість стягується у розмірах та порядку, встановленому чинним законодавством, окремо від орендних платежів.
11. Терміни внесення орендної плати визначаються у договорі. 12. Платіжні документи на перерахування орендодавцеві орендних платежів подаються платниками установам банку до настання терміну платежу.
13. Суми орендної плати, зайво перераховані орендодавцеві, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платникові в 5-денний термін від дня одержання його письмової заяви.
14. Державні підприємства мають право використовувати отриману орендну плату на розвиток виробництва (у тому числі на реконструкцію житлового фонду, утримання житла та об'єктів соціальної сфери) та поповнення власних обігових коштів. Доходи від оренди приміщень бюджетних установ і закладів, які залишаються в їх розпорядженні, спрямовуються на погашення заборгованості по заробітній платі працівників цих установ і закладів, а при відсутності заборгованості по заробітній платі - на оплату комунальних послуг та фінансування капітальних вкладень.
Заступник голови В.Ромашко
Додаток 2
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від 23.03.98 N 608
Розміри орендних ставок нерухомого майна
Орендні ставки нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) встановлюються в розмірах для:
5% - комерційних та посередницьких структур (бірж, брокерських контор, комерційних банків та їх відділень, маклерських контор);
- бізнесу розважального нічного (комплекс, ігрові автомати, більярд) та рекламного;
- пунктів обміну іноземної валюти (за винятком банківських установ);
- підприємств і організацій торгівлі автомобілями іноземного виробництва;
- підприємств і організацій торгівлі ювелірними виробами, антикваріатом;

................
Перейти до повного тексту