1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VII сесія VI скликання
РІШЕННЯ
23.06.2011 № 302/5689
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Київміськради N 63/9120 від 28.02.2013 )
Про внесення змін до Тимчасового порядку передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність у місті Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 15.07.2004 № 457/1867
Відповідно до Земельного кодексу України, законів України "Про оренду землі", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи - підприємця", "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", "Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування", постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 № 526 "Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" та з метою приведення у відповідність до законодавства рішень Київської міської ради у галузі регулювання земельних відносин Київська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни до рішення Київської міської ради від 15.07.2004 № 457/1867 "Про порядок передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність у місті Києві" (із змінами і доповненнями), а саме:
- абзац четвертий пункту 2 та додаток № 4 виключити.
2. Внести зміни до Тимчасового порядку передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність у місті Києві , затвердженого рішенням Київської міської ради від 15.07.2004 № 457/1867 "Про порядок передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність у місті Києві" (із змінами і доповненнями), а саме:
2.1. У статті 1 розділу 1:
- частини четверту та п'яту викласти в такій редакції:
"4. Клопотання про погодження місця розташування об'єкта, про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою подаються до Київської міської ради через дозвільний центр із заявою на одержання документів дозвільного характеру за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України.
5. Дозвільний центр у день реєстрації заяви на одержання документів дозвільного характеру або протягом наступного робочого дня передає заяву з доданими до неї документами до секретаріату Київської міської ради";
- частину шосту виключити.
2.2. У статті 2 розділу 1:
- абзаци п'ятий та шостий викласти в такій редакції:
"справа-клопотання - справа, сформована на підставі клопотань зацікавлених осіб про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, містить дозвіл Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою, реєстраційний номер справи-клопотання є одночасно її реєстраційним номером в Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Головне управління земельних ресурсів);
кадастрова справа - справа, сформована на підставі клопотань зацікавлених осіб про передачу (надання) земельної ділянки та доданих зацікавленими особами до клопотань документів, містить дозвіл Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та/або технічну документацію із землеустрою щодо складання документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою, реєстраційний номер кадастрової справи. є одночасно її реєстраційним номером в Головному управлінні земельних ресурсів";
- доповнити двома новими абзацами такого змісту:
"дозвільний центр - створений в установленому Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" порядку орган, в якому представники місцевих дозвільних органів та державний адміністратор діють за принципом організаційної єдності щодо видачі документів дозвільного характеру, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання документів дозвільного характеру;
дозвіл Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою - рішення Київської міської ради про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, прийняте за результатами розгляду клопотань фізичних та юридичних осіб".
2.3. У статті 3 розділу 1:
- у частині третій після слів "земельна ділянка не потребує" слова "вилучення (викупу) у землекористувачів (власників)" замінити словами "викупу у власників";
- частину четверту викласти в такій редакції:
"4. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється на підставі дозволу Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою".
2.4. Статтю 5 розділу 2 викласти в такій редакції:
"Стаття 5. Подання клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки
1. Зацікавлена особа, яка має намір одержати земельну ділянку в користування або у власність (крім осіб, які подають клопотання про встановлення сервітуту (права на обмежене користування), з метою одержання дозволу на розроблення документації із землеустрою звертається в дозвільний центр до державного адміністратора із заявою на одержання документа дозвільного характеру за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України.
2. До заяви на одержання документа дозвільного характеру додаються:
- клопотання до Київської міської ради про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою.
До клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою додаються:
- викопіювання з кадастрового плану міста;
- графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки;
- письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі наявності землекористувача);
- документи щодо правового статусу будівель та споруд, якщо такі розташовані на земельній ділянці;
- копії документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою (за наявності);
- копії рішень уповноважених органів про передачу (надання) земельної ділянки в користування або довідка Головного управління містобудування та архітектури виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) про відсутність в архіві документів щодо відведення відповідної земельної ділянки;
- засвідчені нотаріально копії установчих документів (для юридичних осіб), витяг або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (для юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців), копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (для фізичних осіб - підприємців), а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу, та копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
- копія довіреності, на підставі якої інтереси заявника представлятиме його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником).
Зазначений перелік документів є вичерпним.
3. Склад та вимоги до графічних матеріалів, які додаються до клопотання, визначає Головне управління земельних ресурсів на підставі Закону України "Про землеустрій".
4. Державний адміністратор дозвільного центру у день реєстрації заяви на одержання документа дозвільного характеру або протягом наступного робочого дня передає заяву з доданими до неї документами до секретаріату Київської міської ради.
У разі невідповідності заяви та клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою та складу доданих до них документів вимогам цього Порядку заява та клопотання не приймаються.
5. Секретаріат Київської міської ради разом з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради у день надходження заяви на одержання документів дозвільного характеру або протягом наступного робочого дня надсилає її разом з клопотанням про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою до Головного управління земельних ресурсів.
У випадку відведення земельної ділянки для будівництва, зміни її цільового призначення для будівництва, реконструкції та/або реставрації об'єктів нерухомості, Головне управління земельних ресурсів надсилає копії матеріалів клопотання до Головного управління містобудування та архітектури, яке у триденний термін надає Головному управлінню земельних ресурсів фаховий висновок щодо відповідності заявленої ініціативи містобудівній документації або ситуації та наявних містобудівних умов та обмежень, що мають бути враховані при розробці документації із землеустрою".
2.5. Статтю 6 розділу 2 викласти в такій редакції:
"Стаття 6. Надання дозволу Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою
1. Головне управління земельних ресурсів після надходження клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою формує справу-клопотання, реєстраційний номер якої є одночасно реєстраційним номером клопотання в Головному управлінні земельних ресурсів.
2. Головне управління містобудування та архітектури розглядає клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою протягом трьох робочих днів та надсилає до Головного управління земельних ресурсів свій висновок щодо відповідності заявленої ініціативи містобудівній документації або ситуації та наявних містобудівних умов та обмежень, що мають бути враховані при розробці документації із землеустрою.
3. Головне управління земельних ресурсів за результатами опрацювання клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою та висновку Головного управління містобудування та архітектури щодо відповідності заявленої ініціативи містобудівній документації або ситуації та наявних містобудівних умов та обмежень, що мають бути враховані при розробці документації із землеустрою, готує проект рішення Київської міської ради про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою (або проект відмови у наданні такого дозволу), який приймається Київською міською радою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради.
4. Рішення Київської міської ради про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки (у тому числі вільної від забудови) приймається за результатами розгляду клопотань фізичних та юридичних осіб, що оформили у встановленому законодавством України порядку право користування або право власності на цю земельну ділянку та отримали документ, що посвідчує право користування або право власності на земельну ділянку.
5. Підставою для відмови у наданні дозволу може бути лише невідповідність ініціативи (місця розташування) земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку, подання зацікавленою особою неповного пакета документів, необхідних для одержання дозволу на розроблення документації із землеустрою, виявлення в документах, поданих зацікавленою особою, недостовірних відомостей та інші підстави, встановлені законом.
Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку документації із землеустрою щодо земельних ділянок, місце розташування об'єктів на яких погоджено згідно із статтею 151 Земельного кодексу України.
6. Дозвіл Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою або відмова в наданні такого дозволу передається секретаріатом Київської міської ради державному адміністратору дозвільного центру для видачі зацікавленій особі або її уповноваженому представнику.
7. Копія дозволу Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою або відмови в наданні такого дозволу разом із відповідною справою-клопотанням передається до Головного управління земельних ресурсів.
8. Дозвіл Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою не гарантує позитивного рішення Київської міської ради з питання передачі (надання) земельної ділянки. Підставою для відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. В дозволі відповідно до вимог законодавства України можуть бути зазначені попередні умови передачі (надання) земельної ділянки".
2.6. Статтю 7 розділу 3 викласти в такій редакції:
"Стаття 7. Подання клопотання про погодження місця розташування об'єкта
1. Юридичні особи або фізичні особи - підприємці, зацікавлені у викупі земельних ділянок, що перебувають у власності громадян чи юридичних осіб, для суспільних потреб та з мотивів суспільної необхідності з метою погодження місця розташування об'єкта звертаються в дозвільний центр до державного адміністратора з заявою на одержання документа дозвільного характеру за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України.
2. До заяви на одержання документа дозвільного характеру додаються:
- клопотання до Київської міської ради про погодження місця розташування об'єкта.
До клопотання про погодження місця розташування об'єкта додаються:
- матеріали обґрунтування необхідності викупу та/або відведення земельної ділянки;
- позначене на відповідному графічному матеріалі (в масштабі 1:2000) бажане місце розташування об'єкта з орієнтовними розмірами земельної ділянки;
- нотаріально засвідчена письмова згода землевласника (землекористувача) на викуп земельної ділянки (її частини) із зазначенням розмірів передбаченої для викупу земельної ділянки та умов її викупу;
- засвідчені нотаріально копії установчих документів (для юридичних осіб), витяг або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (для юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців), копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (для фізичних осіб - підприємців);
- копія довіреності, па підставі якої інтереси заявника представлятиме його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником).
У разі невідповідності заяви та клопотання про погодження місця розташування об'єкта та складу доданих до них документів вимогам цього Порядку заява та клопотання не приймаються.
3. Державний адміністратор дозвільного центру у день реєстрації заяви на одержання документа дозвільного характеру або протягом наступного робочого дня передає заяву з доданими до неї документами до секретаріату Київської міської ради.
4. У разі викупу земельних ділянок під об'єкти містобудування, розміщення яких визначено містобудівною або землевпорядною документацією (генеральні плани населених пунктів, проекти детального планування, інша містобудівна документація, техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проекти землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів тощо), погодження місця розташування об'єкта не проводиться".
2.7. Статтю 8 розділу 3 викласти в такій редакції:
"Стаття 8. Розгляд клопотань про погодження місця розташування об'єкта
1. Секретаріат Київської міської ради разом з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради у день надходження заяви на одержання документа дозвільного характеру або протягом наступного робочого дня надсилає її разом з клопотанням про погодження місця розташування об'єкта до Головного управління земельних ресурсів для винесення на розгляд постійно діючої комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою.
2. Головне управління земельних ресурсів після надходження клопотання про погодження місця розташування об'єкта формує справу-клопотання, реєстраційний номер якої є одночасно реєстраційним номером клопотання в Головному управлінні земельних ресурсів.
3. Постійно діюча комісія з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, розглядає клопотання відповідно до наданих повноважень протягом трьох тижнів і надає висновок про погодження місця розташування об'єкта або відмову в такому погодженні.
4. На підставі висновку постійно діючої комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, Головне управління земельних ресурсів готує проект рішення Київської міської ради про погодження місця розташування об'єкта або про відмову в такому погодженні.
5. Рішення про погодження місця розташування об'єкта приймається Київською міською радою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради .
6. Рішення Київської міської ради про погодження місця розташування об'єкта є дозволом на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
7. Дозвіл Київської міської ради на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмова в наданні такого дозволу передається секретаріатом Київської міської ради державному адміністратору дозвільного центру для видачі зацікавленій особі або її уповноваженому представнику.
8. Копія дозволу Київської міської ради на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмови в наданні такого дозволу разом із відповідною справою-клопотанням передається до Головного управління земельних ресурсів".
2.8. Частину третю статті 9 розділу 4 доповнити другим абзацом такого змісту:
"У разі розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва (реконструкції), реставрації (реабілітації) з пристосуванням об'єктів будівництва Головне управління містобудування та архітектури погоджує подані заявником передпроектні пропозиції та містобудівний розрахунок, що розробляється ліцензованими проектними організаціями, крім випадків, коли законодавством не передбачена сплата пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту".
2.9. Статтю 10 розділу 4 викласти в такій редакції:
"Стаття 10. Погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки
1. Розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки разом із дозволом Київської міської ради на його розроблення подається в дозвільний центр державному адміністратору з заявою на одержання документа дозвільного характеру за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України.
2. До заяви на одержання документа дозвільного характеру додаються:
- розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
- дозвіл Київської міської ради на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
- земельно-кадастрова інформація в електронному вигляді для внесення до бази даних земельного кадастру у форматі, визначеному Головним управлінням земельних ресурсів.
У разі невідповідності заяви та складу доданих до неї документів вимогам цього Порядку заява не приймається.
3. Державний адміністратор дозвільного центру у день реєстрації заяви на одержання документа дозвільного характеру або протягом наступного робочого дня передає заяву з доданими до неї документами до Головного управління земельних ресурсів для організації погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки постійно діючою комісією з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою.
4. Постійно діюча комісія з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, протягом трьох тижнів надає висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмови у його погодженні.
Підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.
5. Висновок постійно діючої комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмови у його погодженні разом з проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки передається державному адміністратору дозвільного центру для його видачі зацікавленій особі або її уповноваженому представнику.
6. У разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект разом з висновком постійно діючої комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, передається комісією до відповідного органу земельних ресурсів для здійснення такої експертизи відповідно до закону.
7. Зацікавлена особа має право ініціювати проведення добровільної державної експертизи проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
8. У разі якщо місце розташування об'єкта, розміри і межі земельної ділянки, що пропонується до викупу, та умови викупу цієї ділянки погоджені згідно з вимогами статті 151 Земельного кодексу та розділом 3 цього Порядку і під час розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не змінилися, проект не підлягає погодженню постійно діючою комісією з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою".
2.10. Статтю 11 розділу 4 викласти в такій редакції:
"Стаття 11. Підготовка проекту рішення Київської міської ради про передачу (надання) земельної ділянки та прийняття такого рішення
1. Після погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки постійно діючою комісією з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи зацікавлена особа з метою прийняття Київською міською радою рішення про передачу (надання) земельної ділянки в користування (у власність) звертається в дозвільний центр до державного адміністратора з заявою на одержання документа дозвільного характеру за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України.
2. До заяви на одержання документа дозвільного характеру додаються:
- розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
- висновок постійно діючої комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
- позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом.
У разі невідповідності заяви та складу доданих до неї документів вимогам цього Порядку заява не приймається.
3. Державний адміністратор дозвільного центру у день реєстрації заяви на одержання документа дозвільного характеру або протягом наступного робочого дня передає заяву з доданими до неї документами до секретаріату Київської міської ради.
4. Секретаріат Київської міської ради разом з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради у день надходження заяви на одержання документа дозвільного характеру або протягом наступного робочого дня надсилає її разом з доданими до неї документами до Головного управління земельних ресурсів для формування кадастрової справи та підготовки проекту рішення Київської міської ради про передачу (надання) земельної ділянки в користування (у власність) або про відмову у передачі (наданні) земельної ділянки в користування (у власність).

................
Перейти до повного тексту