1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


( Щодо виходу України з Угоди див. Постанову КМ N 449 від 23.04.2024 )
Угода
про гармонізацію вимог до додаткового навчання й професійної компетентності міжнародних автомобільних перевізників держав-учасниць СНД
Статус Угоди див.
( Угоду затверджено Постановою КМ N 763 від 13.07.2011 ) ( Щодо припинення дії міжнародного договору 30 жовтня 2024 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/2-63788 від 10.05.2024 )
Офіційний переклад
Держави - учасниці цієї Угоди в особі урядів, які далі іменуються Сторони,
виходячи з необхідності створення гармонізованих вимог до професійної підготовки й компетентності міжнародних автомобільних перевізників,
з метою реалізації:
Угоди про взаємодію держав - учасниць СНД у сфері міжнародних автомобільних вантажних перевезень від 18 вересня 2003 року,
Концепції погодженої транспортної політики держав - учасниць СНД на період до 2010 року, затвердженої Рішенням Ради глав урядів СНД від 15 вересня 2004 року,
домовилися про таке:
Стаття 1
Використані в цій Угоді терміни мають такі значення:
"єдині програми" - програми додаткового навчання на професійну компетентність, розроблені відповідно до єдиних вимог до додаткового навчання та професійної компетентності й затверджені компетентними органами Сторін у сфері додаткового навчання міжнародних автомобільних перевізників;
"професійна компетентність" - сукупність знань, навичок та досвіду, необхідних для організації міжнародних автомобільних перевезень;
"компетентні органи у сфері автомобільного транспорту" - органи управління держав - учасниць СНД, що здійснюють державне регулювання у сфері автомобільних перевезень;
"компетентні органи у сфері додаткового навчання міжнародних автомобільних перевізників" - органи управління держав - учасниць СНД, що здійснюють державне регулювання у сфері додаткового навчання на професійну компетентність міжнародних автомобільних перевізників;
"міжнародний автомобільний перевізник" - юридична або фізична особа Сторони, що здійснює перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні відповідно до національного законодавства цієї Сторони;
"вимоги до професійної компетентності" - документ, що визначає основні вимоги до рівня професійної компетентності міжнародних автомобільних перевізників;
"вимоги до додаткового навчання й професійної компетентності" - документ, що визначає основні вимоги до мінімуму змісту програм додаткового навчання на професійну компетентність міжнародних автомобільних перевізників.
Стаття 2
Ця Угода регулює питання гармонізації вимог до додаткового навчання й професійної компетентності міжнародних автомобільних перевізників.
Стаття 3
1. На основі єдиних вимог до додаткового навчання й професійної компетентності міжнародних автомобільних перевізників, які затверджуються Економічною радою СНД, компетентні органи Сторін у сфері додаткового навчання міжнародних автомобільних перевізників розробляють єдині програми.
2. Рекомендований Перелік єдиних вимог до додаткового навчання на професійну компетентність зазначений у додатку 1 до цієї Угоди, який є її невід'ємною частиною.
Стаття 4
1. Додаткове навчання міжнародних автомобільних перевізників здійснюється навчальними організаціями, уповноваженими компетентними органами Сторін у сфері додаткового навчання міжнародних автомобільних перевізників й у сфері автомобільного транспорту.
Компетентні органи Сторін у сфері додаткового навчання міжнародних автомобільних перевізників визначають перелік таких навчальних організацій.
2. Рекомендований Порядок визначення переліку навчальних організацій, що здійснюють додаткове навчання на професійну компетентність міжнародних автомобільних перевізників, наведений у додатку 2 до цієї Угоди, що є її невід'ємною частиною.
Стаття 5
Професійна компетентність міжнародного автомобільного перевізника підтверджується посвідченням установленого зразка, виданим компетентним органом Сторони у сфері додаткового навчання міжнародних автомобільних перевізників після проходження навчання й атестації за єдиними програмами в одній з навчальних організацій Сторін, що здійснюють додаткове навчання міжнародних автомобільних перевізників, і складення кваліфікаційного іспиту.
Порядок проведення кваліфікаційного іспиту встановлюється компетентними органами Сторін у сфері автомобільного транспорту.
Стаття 6
1. Сторони приймають і взаємно визнають посвідчення, видані їхніми компетентним органами.
2. Посвідчення визнається компетентними органами Сторін у сфері автомобільного транспорту нарівні з відповідними національними посвідченнями.
Стаття 7
1. Бланки посвідчення друкуються російською мовою компетентними органами Сторін у сфері додаткового навчання міжнародних автомобільних перевізників.
Посвідчення можуть бути дубльовані державною мовою кожної зі Сторін за умови дотримання встановленого формату посвідчення й розташування його пунктів.
Посвідчення виготовляється друкарським способом і має систему захисту.
2. Вимоги до форми посвідчення зазначено в додатку 3 цієї Угоди.
Стаття 8
Інформаційне забезпечення й координацію діяльності компетентних органів Сторін у сфері підготовки міжнародних автомобільних перевізників у рекомендаційній формі здійснює Рада з автомобільного транспорту Координаційної транспортної наради держав - учасниць СНД.
Стаття 9
Ця Угода набирає чинності з дати здачі на зберігання депозитарієві третього повідомлення про виконання Сторонами, що її підписали, усіх внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.
Для Сторін, що виконали необхідні процедури пізніше, вона набирає чинності з дати здачі на зберігання депозитарієві відповідних документів.
Стаття 10
До цієї Угоди за взаємною згодою Сторін можуть бути внесені зміни й доповнення, оформлені окремими протоколами, які набирають чинності відповідно до положень статті 9 цієї Угоди та є її невід'ємними частинами.
Стаття 11
Спірні питання, пов'язані із застосуванням і (або) тлумаченням цієї Угоди, вирішуються шляхом переговорів заінтересованих Сторін.
Стаття 12
Ця Угода діє протягом 5 років з дня набрання нею чинності. Після закінчення цього строку ця Угода автоматично продовжується на наступні 5-річні періоди, якщо Сторони не приймуть іншого рішення.
Дія цієї Угоди може бути припинена за бажанням Сторін, якщо в результаті їхнього виходу з Угоди число її учасниць стане менше трьох.
Стаття 13
Ця Угода відкрита для приєднання до неї інших держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав і вважається для них такою, що набрала чинності з дати передачі депозитарієві відповідного повідомлення про приєднання.
Ця Угода відкрита для приєднання третіх держав, що не є учасницям Співдружності Незалежних Держав, що розділяють її мету й принципи, і вважається такою, що набрала чинності, якщо жодна зі сторін не виступить проти такого приєднання протягом трьох місяців з дати надіслання депозитарієм відповідного повідомлення.
Стаття 14
Кожна Сторона може вийти із цієї Угоди, надіславши про це повідомлення депозитарієві не пізніше, ніж за 6 місяців до дати виходу.
Учинено в місті Мінськ 24 листопада 2006 року в одному примірнику російською мовою. Автентичний примірник зберігається у Виконавчому комітеті Співдружності Незалежних Держав, що надішле кожній державі, що підписала цю Угоду, його засвідчену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
(Підпис) (Підпис із застереженням)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(Підпис) (Підпис)
За Уряд За Уряд
Грузії Туркменістану
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(Підпис із застереженням)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(Підпис) (Підпис)
Додаток 1
до Угоди про гармонізацію
вимог до додаткового
навчання та професійної
компетентності міжнародних
автомобільних перевізників
держав-учасниць СНД
ПЕРЕЛІК
ЄДИНИХ ВИМОГ ДО ДОДАТКОВОГО НАВЧАННЯ НА ПРОФЕСІЙНУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ
Модуль: ОСНОВИ ПРАВОВИХ НОРМ
Загальні умови міжнародного автомобільного сполучення
Питання, що підлягають розглядові:
* Європейська Економічна Комісія ООН, Міжнародний союз автомобільного транспорту.
* Міжнародні транспортні конвенції:
- конвенції й угоди про дорожній рух, дорожні знаки та сигнали;
- митна конвенція;
- конвенція про договір міжнародного перевезення вантажів (КДПВ - ЦМР);
- угода про міжнародні автомобільні перевезення окремих видів вантажів;
- угода про режим праці й відпочинку екіпажів автотранспортних засобів при міжнародних перевезеннях.
* Правове регулювання міжнародних автомобільних перевезень і дозвільна система:
- двосторонні міжурядові угоди про міжнародне автомобільне сполучення;
- багатосторонні конвенції й угоди;
- норми внутрішнього законодавства.
* Основні відомості про умови міжнародних автомобільних перевезень в державах - учасницях СНД.
Критерії якості засвоєння слухачами матеріалу
------------------------------------------------------------------
| Тема | СЛУХАЧІ повинні -> усно чи письмово |
|-----------------+----------------------------------------------|
|Міжнародні |Перерахувати конвенції > Основні міжнародні |
|транспортні | |
|конвенції | |
|Правове |Визначити > Сутність дозвільної системи |
|регулювання | > Поняття "каботаж" |
------------------------------------------------------------------
Модуль: ОСНОВИ ПРАВОВИХ НОРМ
Ліцензування діяльності організацій і осіб, які здійснюють міжнародні перевезення, допуск до здійснення міжнародних автоперевезень
Питання, що підлягають розглядові:
* Ліцензійні вимоги.
* Транспортні засоби для діяльності, що підлягає ліцензуванню.
* Екологічні вимоги, що підлягають дотриманню під час ліцензування.
* Умови видачі ліцензії.
* Причини відмови у видачі ліцензій.
* Продовження ліцензії.
* Анулювання ліцензії.
* Національні нормативні правові документи, що регламентують допуск до здійснення міжнародних автоперевезень.
Критерії якості засвоєння слухачами матеріалу
------------------------------------------------------------------
| Тема | СЛУХАЧІ повинні ? усно й письмово |
|-----------------+----------------------------------------------|
|Ліцензування |Перерахувати > Транспортні засоби для |
| | ліцензованих перевезень |
| |Прокоментувати > Критерії надання ліцензії |
| |Описати > Процедури подачі заявок на |
| | ліцензію, відновлення |
| | ліцензії, відмови у видачі |
| |Сформулювати > Екологічні вимоли до АТП |
| |----------------------------------------------|
| |Описати > Порядок допуску до здійснення|
| | міжнародних автоперевезень |
------------------------------------------------------------------
Модуль: ОСНОВИ ПРАВОВИХ НОРМ
Укладення договору
Питання, що підлягають розглядові:
* Принципи складення контракту на перевезення.
* Структура контракту:
- найменування договору на автомобільне перевезення;
- договірні сторони;
- предмет договору;
- ціна й умова платежу;
- терміни виконання зобов'язань, одностороння відмова від договору;
- упакування, транспортування, страхування;
- перехід права власності, застереження про умови переходу права власності;
- форс-мажор, непереборна сила;
- довіреність, відповідальність за продукцію, гарантії;
- відшкодування збитків, конвенційний штраф;
- загальні умови укладення угоди;
- дійсний правопорядок;
- формальні вимоги, особливо під час підписання доповнень до договору;
- арбітраж, застереження про підсудність;
- витрати, що випливають з умов договору.
* Права й обов'язки перевізника.
* Відповідальність перевізника:
- не пов'язані з порушенням контракту або договору правопорушення, що дають підставу пред'явити позов;
- ІНКОТЕРМЗ-2000 - міжнародні правила тлумачення умов поставки в зовнішній торгівлі.
Критерії якості отриманих знань і навичок
------------------------------------------------------------------
| Тема | СЛУХАЧІ повинні -> усно і письмово |
|-----------------+----------------------------------------------|
|Основи правових |Перерахувати > Статті контракту |
|норм | |
|Контракт, що має |Скласти > Контракт на перевезення вантажу|
|законну силу | > Взаємні зобов'язання: |
| | перевізника й агента; |
| |Сформулювати контрактора й субконтрактора |
|Права, обов'язки | > Правопорушення, що є підставою |
|й | для позову |
|відповідальність | |
|перевізника | |
------------------------------------------------------------------
Модуль: ОСНОВИ ПРАВОВИХ НОРМ
Податки
Питання, що підлягають розглядові:
* Загальні відомості про податки.
* Податок на додану вартість.
* Національне податкове законодавство.
* Конвенції з податкових питань.
* Кількість палива, що знаходиться в баках автотранспортних засобів, які здійснюють міжнародні перевезення, яке не оподатковується.
Критерії якості засвоєння слухачами матеріалу
------------------------------------------------------------------
| Тема | СЛУХАЧІ повинні -> усно й письмово |
|-----------------+----------------------------------------------|
|Оподатковування |Перерахувати > Податки, що стягуються з |
| | транспортних підприємств |
| |Описати > Порядок нарахування ПДВ |
| |Сформулювати > Основні положення законодавства|
| | ЄС у сфері оподаткування |
------------------------------------------------------------------
Модуль: ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
Менеджмент
Питання, що підлягають розглядові:
* Основні функції менеджменту:
- планування;
- організація;
- лідерство;
- контроль.
* Процес ухвалення рішення.
* Керування людськими ресурсами:
- відбір кадрів;
- система заробітних плат і заохочень;
- теорія мотивації та її застосування на практиці.
* Діловий етикет:
- спілкування на роботі;
- раціональне проведення нарад;
- правила складання ділових змістовних паперів;
- промови (виступи) ділових людей.
Критерії якості засвоєння слухачами матеріалу
------------------------------------------------------------------
| Тема | СЛУХАЧІ повинні -> усно й письмово |
|-----------------+----------------------------------------------|
|Менеджмент |Прокоментувати > Основні функції менеджменту |
| |Пояснити > Алгоритм прийняття рішень |
| |Перерахувати > Якості лідера, стилі |
| | керівництва, принципи |
| | заохочень, методи |
| | стимулювання діяльності |
------------------------------------------------------------------
Модуль: ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
Стратегія маркетингу
Питання, що підлягають розглядові:
* Основні функції маркетингу.
* Маркетингове середовище.
* Алгоритм маркетингових досліджень.
* Аналіз споживчих ринків.
* Сегментування ринку й позиціонування товару:
- сегменти ринку в сфері транспортних перевезень.
* Ціноутворення й прибутковість.
* Маркетинг перевезень.
* Доцільність виходу на зовнішній ринок.
* Вибір ринку.
* Методи виходу на ринок.
Критерії якості засвоєння слухачами матеріалу
------------------------------------------------------------------
| Тема | СЛУХАЧІ повинні -> усно й письмово |
|-----------------+----------------------------------------------|
|Стратегія |Сформулювати > Основні функції маркетингу |
|маркетингу |Описати > Процес сегментування ринків, |
| | збору та обробки інформації |
| |Перерахувати > Принципи побудови |
| | маркетингової стратегії у сфері|
| | транспортних послуг |
------------------------------------------------------------------
Модуль: ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
Фінансовий аналіз діяльності підприємства
Питання, що підлягають розглядові:
* Оцінка витрат.
* Звіт про прибутки й збитки.
* Балансовий звіт.
* Рух грошових потоків.
* Критерії оцінки фінансового стану підприємства:
- ліквідність;
- платоспроможність;
- ймовірність банкрутства.
* Графік беззбитковості.
Критерії якості засвоєння слухачами матеріалу
------------------------------------------------------------------
| Тема | СЛУХАЧІ повинні -> усно й письмово |
|-----------------+----------------------------------------------|
|Балансовий звіт |Пояснити > Призначення балансового звіту |
| | > Як складається касовий план |
| |Перерахувати > Джерела коштів |
| |Виробити > Розрахунок рентабельності й |
| | інших показників |
|Критерії оцінки |Побудувати > Графік беззбитковості |
------------------------------------------------------------------
Модуль: ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
Питання, що підлягають розглядові:
* Внутрішні та зовнішні джерела фінансування підприємства:
- статутний капітал;
- прибуток;
- амортизація;
- кредит;
- лізинг;
- факторинг.
* Критерії оцінки інвестиційного рішення:
- термін повернення інвестицій;
- коефіцієнт прибутковості;
- чиста реальна цінність;
- внутрішня норма прибутковості.
* Оцінка ризику:
- види ризиків;
- аналіз чутливості й беззбитковості;
- аналіз доцільності витрат;
- аналіз відносних ризиків.
Критерії якості засвоєння слухачами матеріалу
------------------------------------------------------------------
| Тема | СЛУХАЧІ повинні ? усно й письмово |
|-----------------+----------------------------------------------|
|Управління |Пояснити > Призначення балансового звіту |
|фінансами | > Як складається касовий план |
| |Перерахувати > Джерела коштів |
|Бухгалтерський | |
|облік |Зробити > Розрахунок рентабельності |
|Балансовий звіт | й інших показників |
------------------------------------------------------------------
Модуль: ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
Бізнес-план
Питання, що підлягають розглядові:
* Галузь, компанія, виготовлена продукція.
* Дослідження та аналіз ринку.
* Економіка бізнесу.
* Маркетинговий план.
* Плани створення та розробки продукції.
* Плани виробництва та оперативні плани.
* Управління компанією.
* Генеральний календарний план.
* Критичні проблеми та ризик.
* Можливості компанії (пропозиції інвесторам).
* Додатки.
* Резюме.
* Розрахункова робота: бізнес-план діяльності підприємства з міжнародних перевезень.
Критерії якості засвоєння слухачами матеріалу
------------------------------------------------------------------
| Тема | СЛУХАЧІ повинні -> усно й письмово |
|-----------------+----------------------------------------------|
|Бізнес-план |Пояснити > Призначення бізнес-плану |
| |Перерахувати > Розділи |
| |Зробити > Бізнес-план |
------------------------------------------------------------------
Модуль: ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ ДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ
АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ
Питання, що підлягають розглядові:
* Женевська угода 1958 року.
* Директиви ЄС про порядок атестації.
* Атестація автомобілів:
- транспортні засоби малої вантажопідйомності;
- вантажні транспортні засоби;
- технічні умови на конструкцію, експлуатацію, освітлювальні прилади;
- реєстрація;
- паспортизація.
* Випробування й паспортизація вантажних транспортних засобів великої вантажопідйомності.
* Відповідальність водія за технічний стан автомобіля.
* Вагові характеристики та розміри транспортних засобів.
* Безпечне завантаження автомобілів.
* Вимоги ЄС до конструкційних параметрів автомобілів:
- діапазони потужності й ваги;
- глушителі шумів;
- гальма;
- вихлопні гази;
- якісний радіозв'язок;
- паливні баки;
- допустимі габарити транспортних засобів;
- дзеркала;
- безпечне скло;
- ремені безпеки;
- обмежувачі швидкості;
- спідометри;
- шини.
* Правила освітлення та маркування.
Критерії якості засвоєння слухачами матеріалу
------------------------------------------------------------------
| Тема | СЛУХАЧІ повинні -> усно й письмово |
|-----------------+----------------------------------------------|
|Технічні |Перерахувати > Законодавчі акти ЄС стосовно |
|стандарти й | технічних стандартів й |
|експлуатація | експлуатації автотранспортних |
|автомобільного | засобів |
|транспорту |Сформулювати > Основні вимоги до ваги й |
| | габаритів транспортних засобів |
| |Обґрунтувати > Критерії вибору транспортних |
| | засобів для різного виду |
| | перевезень |
------------------------------------------------------------------
Модуль: БЕЗПЕКА РУХУ
Питання, що підлягають розглядові:
* Угода стосовно роботи екіпажів транспортних засобів, що здійснюють міжнародні автомобільні перевезення, 1970 року ( ЄСТР) .
* Тахографи.
* Угода про міжнародне транспортне перевезення небезпечних вантажів 1957 року ( ДОПОГ) :
- загальні положення, що застосовуються до перевезення небезпечних речовин усіх класів;
- спосіб перевезення вантажів;
- спеціальні приписи, яким повинні відповідати транспортні засоби та їхнє устаткування;
- загальні службові приписи;
- спеціальні положення, що стосуються завантаження, вивантаження та обробки вантажів;
- спеціальні положення стосовно експлуатації транспортних систем;
- перехідні положення, винятки з правил та особливі положення, що діють у деяких країнах.
* Допустимі швидкості на різних видах доріг.
* Процедура оформлення нещасних випадків.
* Національні органи та організації за кордоном.
Критерії якості засвоєння слухачами матеріалу
------------------------------------------------------------------
| Тема | СЛУХАЧІ повинні -> усно й письмово |
|-----------------+----------------------------------------------|
|Години роботи |Перерахувати > Законодавчі акти, що регулюють |
|водіїв | години роботи водіїв |
| | Способи реєстрації годин роботи|
| |Розшифрувати > Тахограми |
|Допустимі |Перерахувати > Діапазони допустимих швидкостей|
|швидкості | на різних видах доріг |
|Перевезення |Викласти > Основні положення ДОПОГ |
|небезпечних | ( 994_217 ) |
|вантажів | |

................
Перейти до повного тексту