- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
про транзит електричної енергії та потужності держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав
( Угоду схвалено і подано на ратифікацію із застереженням
Постанововою КМ
N 87 від 24.01.2002 )
Офіційний переклад
Уряди держав-учасниць цієї Угоди, які надалі іменуються Сторонами,
висловлюючи готовність рівноправного співробітництва в галузі електроенергетики на засаді взаємного довір'я та невтручання в управління електроенергетичними системами Сторін,
з метою використання технічних та економічних переваг паралельної роботи електроенергетичних систем Сторін і реалізації міжсистемних ефектів,
визнаючи зростаючу зацікавленість у торгівлі електроенергією,
прагнучи сприяти у створенні відкритого ринку електричної енергії та потужності,
погодились про нижченаведене:
Стаття 1
З метою цієї Угоди терміни, що використовуються, означають:
транзит електричної енергії та потужності -
а) передача територією Сторони через її електричні мережі електричної енергії та потужності, які вироблені на території іншої держави і призначені для третьої держави, за умови, що інша, або третя держава є державою-учасницею цієї Угоди;
б) передача електричної енергії та потужності між двома пунктами однієї Сторони територією іншої Сторони через її електричні мережі;
суб'єкт господарювання - юридична або фізична особа, яка займається виробництвом, передачею, розподілом електричної енергії та потужності відповідно до національного законодавства держави.
Стаття 2
Сторони в межах існуючих технічних можливостей забезпечують безперешкодний транзит електричної енергії та потужності через свої території незалежно від місця походження, місця призначення та власника електричної енергії і потужності відповідно до погоджених, економічно обгрунтованих і прозорих тарифів, на підставі укладених договорів (угод).
Стаття 3
Транзит електричної енергії та потужності здійснюється на основі договорів (контрактів), які укладаються суб'єктами господарювання Сторін незалежно від форм власності і відомчої належності.
Транзит електричної енергії та потужності здійснюється через лінії електропостачання усіх класів напруги незалежно від відомчої належності відповідно до затверджених Сторонами переліків міждержавних ліній електропостачання і пунктів митного контролю електричної енергії, які обладнані системами обліку електричної енергії і відповідають чинним нормативним актам та/або умовам контракту, укладеного між суб'єктами господарювання Сторін.
Стаття 4
Кожна Сторона зобов'язується у зовнішньоторговельних угодах (договорах) та інших відповідних документах, що регулюють транзит електричної енергії і потужності та використання ліній електропостачання для транзиту, передбачати не менш сприятливий режим транзиту ніж той, що передбачається техніко-технологічними та нормативно-правовими актами, які регулюють передачу електричної енергії і потужності, що виробляються на її власній території або призначаються для її власних потреб.
Стаття 5
Сторони сприяють максимальному використанню діючих систем транзиту електричної енергії і потужності.
Стаття 6
В разі, якщо транзитні потужності Сторони, яка здійснює транзит, нижче пропозицій щодо здійснення транзитних операцій електричної енергії і потужності потенційних учасників, пріоритети встановлюються Стороною, яка здійснює транзит, виключно на підставі техніко-економічної переваги тієї або іншої пропозиції.
Стаття 7
Сторони сприяють реконструкції існуючих та/або будівництву нових ліній електропостачання на території Сторони, яка здійснює транзит електричної енергії та потужності.
Порядок інвестування грошових коштів та матеріальних засобів у реконструкцію існуючих та/або будівництво нових потужностей з транзиту електричної енергії та потужності, а також розподіл прав на такі об'єкти будуть визначатися окремими дво- та багатосторонніми угодами між учасниками інвестиційних проектів.
Стаття 8
Сторони вживають практичних заходів щодо гармонізації своїх правових, інституційних і технологічних норм та засобів транзиту електричної енергії та потужності.
Стаття 9
Митне оформлення і митний контроль електроенергії, що перетікає між Сторонами, здійснюється відповідно до митних законодавств Сторін та інших документів, прийнятих Сторонами в рамках Співдружності в цій галузі.
Стаття 10
Послуги з транзиту електричної енергії та потужності оплачуються за тарифами, які погоджуються між суб'єктами господарювання Сторін - учасниками договорів (контрактів) з транзиту електричної енергії та потужності.
Визначення обсягів транзиту електричної енергії та потужності здійснюється за згодою зацікавлених Сторін.
Стаття 11
Сторони вживають заходів щодо забезпечення своєчасних розрахунків за транзит електричної енергії та потужності.
Стаття 12
Кожна Сторона зобов'язується мати протиаварійну автоматику в обсягах, достатніх для запобігання розвитку системних (каскадних) аварій, що виникають на території іншої Сторони.
Стаття 13
У разі виникнення аварійних ситуацій, що впливають на транзит електричної енергії та потужності, Сторони та/або суб'єкти господарювання сприяють у запобіганні розвитку аварій та допомагають у ліквідації їх наслідків.
................Перейти до повного тексту