1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


( Щодо виходу України з Угоди див. Постанову КМ N 317 від 22.03.2024 )
Угода
про співробітництво в будівельній діяльності
( Щодо припинення дії міжнародного договору 02 квітня 2025 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/2-48920 09.04.2024 )
Дата підписання Україною: 09.09.1994
Набуття чинності для України: 09.09.1994
Уряди держав-учасниць даної Угоди, надалі - Сторони,
визнаючи важливість поглиблення взаємовигідного економічного співробітництва,
приймаючи до уваги загальні інтереси і переваги погоджених підходів при розробці і проведенні інвестиційної політики,
виходячи з основних положень Угоди про співробітництво у галузі інвестиційної діяльності, підписаної в місті Ашгабаті 24 грудня 1993 року, а також Угоди про взаємне визнання прав і регулювання відносин власності, підписаної в місті Бішкеку 9 жовтня 1992 року,
з метою взаємовигідної інтеграції у використанні сировинних ресурсів і матеріально-технічної бази будівництва, а також інвестиційного, науково-технічного та інших видів співробітництва в будівельній діяльності,
погодилися про нижченаведене:
Стаття 1
Сторони, володіючи повною самостійністю в питаннях формування і реалізації державної інвестиційної і науково-технічної політики, а також управління будівельним комплексом:
співробітничають в розробці і здійсненні міждержавних інвестиційних програм і спільних проектів, здійснюють координацію розвитку матеріально-технічної бази будівництва, промисловості будівельних матеріалів, будівельного і дорожнього машинобудування;
сприяють формуванню загального ринку науково-технічної продукції і послуг, інвестицій, проектних і підрядних робіт, розвиткові прямих зв'язків між підприємствами усіх форм власності в будівництві, у промисловості будівельних матеріалів, будівельних конструкцій і виробів, будівельного і дорожнього машинобудування з обліком сформованих міжрегіональних коопераційних і інтеграційних зв'язків;
проводять погоджену політику в питаннях технічного нормування, стандартизації, сертифікації продукції, ліцензування будівельної діяльності, державного будівельного нагляду й експертизи;
узгоджено вирішують правові питання в галузі будівництва, у тому числі питання договірних відносин, системи ціноутворення, кошторисного нормування і витрати матеріальних ресурсів, тарифікації робіт, нормування й охорони праці в будівництві і промисловості будівельних матеріалів, а також питання удосконалювання методологічного і нормативно-технічного забезпечення діяльності дослідницьких, проектних, будівельних організацій, підприємств будівельних матеріалів і будівельної індустрії.
Стаття 2
Сторони на основі рівності, взаємної вигоди і взаємодопомоги, не допускаючи дій, що наносять збиток один одному, сприяють розвитку економічного і науково-технічного співробітництва в будівельній діяльності.
З цією метою Сторони будуть прагнути до зближення законодавства і методів державного регулювання інвестиційної і будівельної діяльності.
Стаття 3
Для вироблення погодженої політики, об'єднання зусиль по стабілізації і подальшому розвитку будівництва і координації діяльності будівельних комплексів держав-учасниць даної Угоди створюється Міжурядова рада по співробітництву в будівельній діяльності (далі - Рада).
Склад, структура, задачі Ради, її правовий статус визначаються Статутом, що є невід'ємною частиною даної Угоди.
Стаття 4
Сторони погодилися, що постачання будівельних матеріалів, конструкцій і виробів, послуги технологічного і науково-технічного характеру здійснюються на основі договорів (контрактів), що укладаються господарюючими суб'єктами держав-учасниць, даної Угоди з дотриманням Угоди про загальні умови і механізм підтримки розвитку виробничої кооперації підприємств і галузей держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав і Угоди про співробітництво у галузі інвестиційної діяльності.
Порядок взаєморозрахунків між господарюючими суб'єктами держав-учасниць даної Угоди визначається міждержавними і міжурядовими угодами і їхнім національним законодавством.
Стаття 5
Сторони несуть витрати по забезпеченню діяльності Ради і її органів на частковій основі за рахунок щорічних внесків держав-учасниць даної Угоди, а також добровільних внесків і пожертвувань юридичних і фізичних осіб і інших надходжень.
Стаття 6
Суперечки, що стосуються тлумачення і застосування даної Угоди, вирішуються Сторонами при допомозі переговорів.
Стаття 7
Угода укладена терміном на 5 років і продовжується автоматично на черговий п'ятирічний термін, якщо Сторони не приймуть рішення про припинення її дії.
Стаття 8
Угода набуває чинності з дня її підписання.
Будь-яка Сторона може вийти з даної Угоди, повідомивши депозитарія у письмовій формі про свій намір не пізніше як за дванадцять місяців до виходу.
Стаття 9
Угода відкрита для приєднання інших держав, що визнають цілі і задачі Угоди.
Стаття 10
Угода не торкається прав і зобов'язань Сторін по іншим прийнятим ними угодам.
Стаття 11
За узгодженням між Сторонами в Угоду можуть бути внесені зміни і доповнення.
Вчинено в місті Москві 9 вересня 1994 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, що направить кожній державі, яка підписала дану Угоду, її завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова

................
Перейти до повного тексту