1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
про співробітництво в галузі інвестиційної діяльності
Статус Угоди див.
Дата підписання Україною: 24.12.1993
Дата набуття чинності для України: тимчасово застосовується з
моменту підписання
Держави-учасниці цієї Угоди, далі - Сторони,
визнаючи велике значення поглибленню взаємовигідного економічного співробітництва,
беручи до уваги спільні інтереси і переваги погоджених підходів при розробці та проведенні інвестиційної політики,
погодилися про таке:
Стаття 1
Сторони співробітничають у розробці та здійсненні інвестиційної політики стосовно своїх суб'єктів господарювання, а також суб'єктів господарювання держав, що не є учасницями цієї Угоди, і міжнародних організацій з метою забезпечення взаємного захисту інтересів Сторін у цій галузі.
Стаття 2
Інвесторами кожної із Сторін в інших державах, що є учасницями цієї Угоди (далі - інвестори Сторін), є:
юридичні особи, створені згідно із законодавством однієї із Сторін і правомочні здійснювати інвестиції;
фізичні особи - громадяни Сторін та громадяни інших держав, що постійно проживають на їхній території, а також особи без громадянства;
держави-учасниці цієї Угоди і розміщені в межах їхньої території державні та адміністративно-територіальні утворення в особі уповноважених ними юридичних і фізичних осіб відповідно до законодавства Сторін.
Стаття 3
Інвестиціями Сторін є всі види майнових, фінансових, інтелектуальних цінностей, що вкладаються інвесторами Сторін в об'єкти підприємницької та інших видів діяльності з метою отримання прибутку (доходу), досягнення соціального ефекту.
Стаття 4
Інвестори Сторін здійснюють інвестування на території інших Сторін шляхом:
створення підприємств, що повністю належать інвесторам Сторін, а також філіалів таких підприємств;
часткової участі в підприємствах, створених спільно з юридичними і фізичними особами за місцем інвестування;
придбання підприємств, будинків, споруджень, часток участі в підприємствах, паїв, акцій, облігацій, а також цінних паперів згідно з національним законодавством;
іншої діяльності по здійсненню інвестицій, яка не суперечить законодавству, діючому на території держави за місцем інвестування.
Підприємство з інвестиціями Сторін може здійснювати будь-які види діяльності, що відповідають цілям, передбаченим у статуті підприємства, за винятком заборонених законодавством держави за місцем інвестування.
Стаття 5
Сторони уповноважують відповідні державні органи проводити консультації й обмін інформацією з питань інвестиційної діяльності при розробці заходів державного регулювання інвестиційних процесів і механізму їх реалізації, а також консультації в інших необхідних випадках.
Стаття 6
Відносини, пов'язані з інвестиціями Сторін, регулюються відповідними положеннями законодавства держави за місцем інвестування, що встановлені для інвесторів цієї держави, цією Угодою та іншими угодами між її учасниками, а також міжнародними угодами, в яких беруть участь Сторони. При цьому, в ході подальшого вдосконалення законодавства, Сторони виходитимуть з того, що правовий режим інвестицій Сторін, а також діяльність інвесторів з їх здійснення не можуть бути менш сприятливими, ніж режим для інвестиційної діяльності юридичних і фізичних осіб держави за місцем інвестування.
Стаття 7
Інвестиції, вчинені інвесторами, зазначеними в статті 2 цієї Угоди, на території Сторін користуються повним та безумовним правовим захистом держави за місцем інвестування, не підлягають націоналізації і не можуть бути піддані реквізиції, крім як у виняткових випадках, передбачених законами. Рішення про націоналізацію і реквізицію приймаються в порядку, встановленому законодавством держави за місцем інвестування. У таких випадках державою за місцем інвестування виплачується інвесторам Сторін швидка, адекватна та ефективна компенсація. Рішення про задоволення претензій інвестора у разі націоналізації і реквізиції можуть бути прийняті за згодою Сторін або оскаржені в суді держави за місцем інвестування.
Інвестори Сторін мають право на відшкодування збитків, включаючи втрачену вигоду, завданих їм в результаті дій державних органів або посадових осіб, що суперечать законодавству держави за місцем інвестування, а також внаслідок неналежного здійснення такими органами чи посадовими особами передбачених законодавством обов'язків щодо інвесторів Сторін або підприємств з цими інвестиціями.
Стаття 8
Інвесторам Сторін після сплати відповідних податків і зборів гарантується безперешкодний переказ до держав-учасниць цієї Угоди, а також до інших держав прибутку та інших сум, отриманих у зв'язку із здійсненими ними інвестиціями, в тому числі сум, що передбачені статтею 7 цієї Угоди.
Ввіз та вивіз валюти Сторін і валюти інших держав, платіжних документів, цінних паперів регламентується законодавством про валютне регулювання держави за місцем інвестування.
Внески в статутний фонд підприємства з інвестиціями Сторін оцінюються за погодженням між його учасниками, а в разі створення підприємства, що повністю належить інвестору (інвесторам) держави-учасниці цієї Угоди, ним самостійно.
У разі необхідності обґрунтованість зробленої оцінки підтверджується висновком аудиторських організацій, які отримали згідно із законодавством держави за місцем інвестування дозвіл на проведення такої оцінки.
Стаття 9
Прибуток та інші суми, зазначені в статті 8 цієї Угоди, отримані інвесторами Сторін у будь-якій валюті із джерел на території держави за місцем інвестування, можуть на її території бути реінвестовані або використані в інших цілях згідно із законодавством цієї держави.
Стаття 10
Сторони вживатимуть заходів з метою зближення свого законодавства з питань інвестиційної діяльності, в тому числі з питань порядку створення підприємств з інвестиціями Сторін і їхніх організаційно-правових форм, питань оподаткування, трудових відносин, територіальних і галузевих обмежень щодо вкладення інвестицій, екологічної і санітарно-гігієнічної експертизи, обліку та звітності їхньої діяльності.
Якщо в разі зміни законодавства Сторони інвестування, що стосується інвестування, або денонсації цієї Угоди умови діяльності раніше створених Сторонами підприємств на території цієї держави погіршуються, то протягом наступних 5 років застосовуються норми, що діяли на момент реєстрації цього підприємства.
Стаття 11
Створення (участь у створенні) і придбання підприємства або його частки інвесторами Сторін (далі - підприємство з інвестиціями Сторін) здійснюється в порядку і на підставах, передбачених законодавством держави за місцем інвестування.
Стаття 12
Під час розгляду питань, пов'язаних із створенням і реєстрацією підприємств з інвестиціями Сторін, останні підтримуватимуть різноманітні організаційно-правові форми співробітництва відповідно до законодавства Сторін.
Сторони виходитимуть з необхідності надання сприяння підприємствам з інвестиціями Сторін при здійсненні ними прямих інвестицій і реалізації багатосторонніх економічних проектів на території цих Сторін і в державах, що не є учасницями цієї Угоди.
Стаття 13
Підприємство з інвестиціями Сторін може створювати дочірні підприємства з правами юридичної особи, а також філіали і представництва на території держави за місцем інвестування і за її межами з дотриманням умов, установлених законодавством відповідних держав.

................
Перейти до повного тексту