1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


( Дію Угоди зупинено в частині відносин Уряду України з урядами Російської Федерації та Республіки Білорусь. Див. Постанову КМ N 1155 від 07.11.2023 )
Угода
про співробітництво в боротьбі зі злочинами у сфері економіки
Статус Угоди див.
( Щодо зупинення дії Угоди в частині відносин Уряду України з урядами Російської Федерації та Республіки Білорусь 10 листопада 2023 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612-136923 від 14.11.2023 )
Дата підписання: 12.04.1996
Дата набрання чинності для України: 12.04.1996
Уряди держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, іменовані надалі Сторонами,
ґрунтуючись на положеннях Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22 січня 1993 року,
керуючись Програмою спільних заходів у боротьбі з організованою злочинністю та іншими небезпечними видами злочинів на території держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, затвердженої Рішенням Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав від 12 березня 1993 року,
виражаючи глибоку занепокоєність розширенням масштабів злочинності у сфері економіки,
виходячи з прагнення розвивати співробітництво між відомствами, що займаються боротьбою зі злочинністю у сфері економіки, за високої поваги державного суверенітету і принципу невтручання у внутрішні справи держав,
усвідомлюючи необхідність координації зусиль Сторін і вживання ефективних заходів протидії злочинності у сфері економіки,
погодилися про наступне:
Стаття 1
З метою вироблення погодженої стратегії і зміцнення взаємодії правоохоронних і контрольних органів у боротьбі зі злочинами у сфері економіки, насамперед у банківській і кредитно-фінансовій системах, у сфері зовнішньоекономічної діяльності та відмиванні (легалізації) доходів, отриманих злочинним шляхом, Сторони будуть здійснювати співробітництво на основі положень цієї Угоди з дотриманням законодавства і міжнародних зобов'язань кожної держави.
Стаття 2
Сторони будуть прагнути до приведення законодавства своїх держав у згідно з нормами міжнародного права, у тому числі регламентуючими:
а) віднесення діянь, пов'язаних із легалізацією засобів, отриманих у результаті злочинної діяльності, до кримінальних розряду злочинів;
б) питання конфіскації і передання іншим Сторонам активів (цінні папери, коштовності, антикваріат та інші матеріальні цінності), отриманих у результаті злочинної діяльності;
в) умови і порядок надання іншим Сторонам банківських, кредитно-фінансових та інших документів з метою попередження, виявлення, припинення і розкриття злочинів у сфері економіки.
Стаття 3
Сторони визначають перелік своїх уповноважених відомств, відповідальних за виконання цієї Угоди, і повідомляють його депозитарію.
Стаття 4
Уповноважені відомства Сторін здійснюють співробітництво шляхом:
а) обміну інформацією з питань щодо боротьби зі злочинами у сфері економіки;
б) проведення заходів з попередження, виявлення, припинення і розкриття злочинів у сфері економіки;
в) обміну досвідом роботи з попередження, виявлення, припинення і розкриття злочинів у сфері економіки, у тому числі навчальною, методичною і спеціальною літературою;
г) організації спільних наукових досліджень, семінарів і конференцій;
д) сприяння в підготовці і підвищенні кваліфікації кадрів;
е) надання на запити нормативних актів, що регламентують діяльність у сфері економіки.
Стаття 5
1. Співробітництво в рамках цієї Угоди здійснюється на підставі запитів заінтересованої Сторони про надання сприяння або з ініціативи Сторони, яка допускає, що таке сприяння становить інтерес для іншої Сторони.
2. Запит про надання допомоги надається у письмовій формі. Для передачі запиту можуть використовуватися сучасні засоби телекомунікації.
Стаття 6
1. У наданні допомоги в рамках цієї Угоди може бути відмовлено повністю або частково, якщо запитувана Сторона вважає, що виконання запиту може завдати шкоди суверенітету, безпеці, суспільному порядку або іншим істотним інтересам її держави, або суперечить законодавству або міжнародним зобов'язанням її держави.
2. Сторона, яка робить запит, письмово повідомляється про повну або часткову відмову у виконанні запиту з вказівкою причин відмовлення.
Стаття 7
1. Сторона, яка робить запит, вживає всіх необхідних заходів для забезпечення швидкого і можливо більш повного виконання запиту.
Сторона, яка робить запит, негайно повідомляється про обставини, що перешкоджають виконанню запиту або істотно затримують його виконання.
2. Якщо виконання запиту не входить до компетенції уповноваженого відомства Сторони, яка робить запит, воно негайно повідомляє про це уповноважене відомство Сторони, яка робить запит, і на його прохання передає запит компетентному органу.

................
Перейти до повного тексту