- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
про реекспорт товарів та порядок видачі дозволу на реекспорт
( Угоду схвалено та подано на ратифікацію Постановою КМ
N 649 від 14.08.95 )
( Щодо рішення української сторони не ставати учасницею
міжнародного договору
див. Лист Міністерства закордонних справ
N 72/14-612-88401 від 02.11.2022 )
( Повідомлення української сторони 20 жовтня 2022 року про
відсутність наміру ставати учасницею міжнародного договору
див. в Листі Міністерства закордонних справ
N 72/14-612/1-92955 від 15.11.2022 )
Уряди держав-учасниць цієї Угоди, далі "Сторони",
прагнучи сприяти один одному в забезпеченні та захисті їхніх взаємних інтересів у галузі зовнішньоекономічної діяльності,
домовились про таке:
Стаття 1
Предметом цієї Угоди є реекспорт товарів, стосовно вивозу яких Сторони, з митної території яких походять ці товари, застосовують заходи тарифного та/або нетарифного регулювання або надають зовнішньоекономічні пільги під час їхнього вивозу зі своєї митної території.
Реекспорт товарів, зазначених у частині першій цієї статті, може бути здійснений лише за наявності належним чином оформленого письмового дозволу, виданого уповноваженим відомством країни походження товарів.
Сторони обмінюються переліком товарів, реекспорт яких може бути здійснений лише за наявності такого належно оформленого письмового дозволу.
Дія цієї Угоди не поширюється на реекспорт специфічних товарів (зброя, наркотики, лікарські препарати, дорогоцінні метали і каміння тощо), реекспорт яких здійснюється в особливому порядку.
Реекспорт інших товарів здійснюється відповідно до загальноприйнятих у міжнародній торгівлі правил.
Стаття 2
Для цілей цієї Угоди під реекспортом розуміється вивіз товарів, походженням з митної території однієї із Сторін, другою Стороною за межі митної території останньої з метою вивозу в країну, що не є Стороною цієї Угоди.
Під санкціонованим реекспортом розуміється реекспорт товарів, здійснений за наявності належним чином оформленого письмового дозволу, виданого уповноваженим відомством країни походження товарів.
Під несанкціонованим реекспортом розуміється реекспорт товарів, заявлених у списках Сторонами, здійснений без належним чином оформленого письмового дозволу, виданого уповноваженим відомством країни походження товарів.
Стаття 3
Сторони не допускатимуть несанкціонованого реекспорту.
Стаття 4
Сторони погодилися:
під час видачі дозволів на реекспорт товарів уповноважене відомство країни походження товарів керується чинним національним законодавством, угодами про торгово-економічне співробітництво і торговельний режим з державою - реекспортером, нормами міжнародного права;
для одержання дозволу на реекспорт товарів заінтересовані господарюючі суб'єкти звертаються до уповноваженого відомства країни походження товарів з мотивованою заявою на реекспорт, до якої додають копію контракту на придбання товарів і суттєві умови реекспортного правочину (країна призначення, кількість, ціни і якість реекспортованих товарів, базис поставки, терміни поставки, код Гармонізованої системи опису і кодування товарів);
уповноважене відомство країни походження товарів протягом десяти днів від дня одержання заяви розглядає запит і повідомляє заінтересовані господарюючі суб'єкти та уповноважене відомство держави-реекспортера про прийняте рішення і в разі позитивного рішення - про умови реекспорту.
Як одну з умов країна походження товарів може вимагати від господарюючого суб'єкта-реекспортера зобов'язання про відшкодування їй частини, але не більше половини, різниці між ціною правочину щодо реекспорту товарів і ціною правочину про вивіз товарів із країни походження шляхом перерахування цієї різниці у валюті правочину щодо реекспорту товарів на рахунок, зазначений уповноваженим відомством країни походження товарів.
................Перейти до повного тексту