1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


( Дію Угоди припинено для України - див. Постанову КМ N 42 від 23.01.2019 )
Угода
про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності (укр/рос)
( Додатково див. Рішення від 03.12.2004 ) ( Зміни до Угоди додатково див. Протокол від 03.12.2004 ) ( За інформацією Виконавчого комітету СНД Угода припинить дію для України 07 серпня 2019 року згідно з Листом Міністерства закордонних справ N 72/14-612/2-705 від 18.03.2019 )
Дата підписання Україною: 15 травня 1992 р.
Набуття чинності для України: 15 травня 1992 р.
Уряди держав-учасниць цієї Угоди, далі іменуються "Договірні Сторони",
виходячи з Угоди про створення Співдружності Незалежних Держав від 8 грудня 1991 року і Угоди про регулювання взаємовідносин держав Співдружності в галузі торговельно-економічного співробітництва в 1992 році від 14 лютого 1992 року,
усвідомлюючи спільні інтереси і переваги співробітництва при проведенні зовнішньоекономічної політики держав-учасниць Співдружності щодо третіх держав і міжнародних організацій,
бажаючи запобігти недоброякісній конкуренції між собою на міжнародних ринках,
надаючи важливого значення розвитку економічного співробітництва в рамках Співдружності Незалежних Держав,
домовилися про нижченаведене:
Стаття 1
Договірні Сторони будуть прагнути співпрацювати у здійсненні зовнішньоекономічної політики щодо третіх держав і міжнародних організацій і прагнути сприяти одна одній у забезпеченні і захисті їх взаємних інтересів у зовнішньоекономічній діяльності.
Стаття 2
Договірні Сторони будуть консультуватися з питань зовнішньоекономічної діяльності, включаючи розробку заходів державного регулювання і розвитку нормативної бази. Програма консультацій буде розроблятися і прийматися щорічно у погоджені строки повноважним органом, який створюється у відповідності з статтею 11 цієї Угоди.
Стаття 3
Договірні Сторони будуть здійснювати між собою зовнішньоекономічне співробітництво на підставі положень цієї Угоди, інших укладених між ними угод, включаючи угоди про військово-технічне співробітництво, і національного господарства.
Стаття 4
Договірні Сторони будуть співпрацювати між собою для усунення некоректної конкуренції на ринках третіх держав.
Стаття 5
Договірні Сторони будуть прагнути до узгодження правової бази зовнішньоекономічної діяльності, взаємного інформаційного забезпечення цієї діяльності, до налагодження роботи по гармонізації тарифних і нетарифних методів регулювання зовнішньоекономічної діяльності, а також будуть проводити інші заходи, направлені на підвищення ефективності зовнішніх економічних зв'язків.
Стаття 6
Договірні Сторони будуть консультуватися з питань, що представляють взаємний інтерес, стосуються встановлення контактів і проведення переговорів про членство в міжнародних економічних і фінансових організаціях, вироблення скоординованої позиції в цих організаціях, а також участі в розробці міжнародними організаціями правових принципів і норм в галузі зовнішньоекономічних зв'язків.
Договірні Сторони будуть сприяти одна одній у досягненні домовленостей з міжнародними економічними організаціями і банками.
Стаття 7
Договірні Сторони будуть консультуватися щодо своїх дій по залученню і розміщенню іноземних позик та інвестицій в галузях, що представляють взаємний інтерес, по укладенню концесійних договорів і створенню економічних зон на територіях, що межують.
Стаття 8
Кожна Договірна Сторона не буде допускати реекспорту товарів, по відношенню до яких інші Договірні Сторони застосовують заходи тарифного та/або нетарифного регулювання.
Реекспорт таких товарів може здійснюватися лише з письмової згоди і на умовах, що визначаються уповноваженим органом держави, яка є країною походження цих товарів. У випадку невиконання цього положення Договірна Сторона, інтереси якої порушені, має право запроваджувати заходи по регулюванню вивозу товарів на територію держави, що допустило несанкціонований реекспорт.
Договірні Сторони приймуть заходи по уніфікації правил визначення походження товарів.
Стаття 9
Кожна Договірна Сторона буде здійснювати безперешкодний пропуск експортних та імпортних вантажів інших Договірних Сторін, при дотриманні узгоджених митних правил і процедур, а також будуть застосовувати до суб'єктів зовнішньоекономічних зв'язків інших Договірних Сторін режим в транспортно-експедиторському обслуговуванні не менш сприятливий, ніж для національних суб'єктів господарської діяльності.
Стаття 10
Договірні Сторони, виходячи з міжнародних норм і практики, будуть приймати заходи по уніфікації фінансової і стратегічної звітності, товаросупровідної і митної документації, а також стандартів стосовно зовнішньоекономічної діяльності.
Стаття 11
Договірні Сторони для практичної взаємодії з питань співробітництва в галузі зовнішньоекономічної діяльності засновують Раду керівників зовнішньоекономічних відомств.
Рада керівників зовнішньоекономічних відомств розробляє Положення і Регламент своєї діяльності, які затверджуються Договірними Сторонами.
Стаття 12
Права, переваги і пільги, що надаються Договірними Сторонами одна одній, не є підставою для надання такого ж режиму третім державам.
Стаття 13
Ця Угода не торкається зобов'язань Договірних Сторін щодо третіх держав.
Стаття 14
Ця Угода відкрита для підписання всіма державами-учасницями Співдружності і набуває чинності з дня підписання. Угода укладена строком на 3 роки і буде автоматично продовжуватися на наступні трирічні періоди.
Кожна Договірна Сторона може вийти з цієї Угоди шляхом письмового повідомлення про це дипозитарія не менше ніж за 6 місяців і після урегулювання фінансових та інших зобов'язань, які виникли за час дії цієї Угоди.
ВЧИНЕНО в м. Ташкент 15 травня 1992 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цю Угоду, його завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Туркменистану
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)

................
Перейти до повного тексту