1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Міжнародний документ


ТЛУМАЧЕННЯ КТМФЗ 17
Виплати негрошових активів власникам
( Текст Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ), включаючи Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (МСБО) та Тлумачення (КТМФЗ, ПКТ), виданий Радою з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку зі змінами станом на 1 січня 2012 року. ) ( Текст міжнародного стандарту в актуальному стані див. на сайті Міністерства фінансів України http://www.minfin.gov.ua/ )
Посилання
• МСФЗ 3 "Об'єднання бізнесу" (переглянутий у 2008 р.);
• МСФЗ 5 "Непоточні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність" ;
• МСФЗ 7 "Фінансові інструменти: розкриття" ;
• МСБО 1 "Подання фінансової звітності" (переглянутий у 2007 р.);
• МСБО 10 "Події після звітного періоду" ;
• МСБО 27 "Консолідована та окрема фінансова звітність" (змінений у травні 2008 р.).
Загальна інформація
1 Іноді суб'єкт господарювання виплачує активи, які не є грошовими коштами (негрошові активи) як дивіденди своїм власникам-1 саме як власникам. У таких ситуаціях суб'єкт господарювання може також надати своїм власникам можливість вибирати отримання негрошових активів або - як альтернативу - грошових коштів. КТМФЗ отримав прохання надати керівництво стосовно того, як суб'єктові господарювання слід обліковувати такі виплати.
__________
-1 Параграф 7 МСБО 1 визначає власників як утримувачів інструментів, класифікованих як власний капітал.
2 Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) не надають керівництва стосовно того, як суб'єктові господарювання слід оцінювати виплати своїм власникам (що їх звичайно називають дивідендами). МСБО 1 вимагає, щоби суб'єкт господарювання подавав докладну інформацію про дивіденди, визнані як виплати власникам, або в звіті про зміни у власному капіталі, або в примітках до фінансової звітності.
Сфера застосування
3 Це Тлумачення застосовується до наведених далі видів односторонніх виплат суб'єктом господарювання активів своїм власникам саме як власникам:
а) виплати негрошових активів (наприклад, об'єкти основних засобів, бізнеси, як визначено в МСФЗ 3, частки власності в іншому суб'єктові господарювання або ліквідаційні групи, як визначено в МСФЗ 5 ); та
б) виплати, які надають власникам можливість вибирати отримання негрошових активів або - як альтернативу - грошових коштів.
4 Це Тлумачення застосовується лише до виплат, в яких усі власники того самого класу інструментів власного капіталу розглядаються однаково.
5 Це Тлумачення не застосовується до виплати негрошового активу, який у кінцевому підсумку контролюється одною і тою самою стороною або сторонами до виплати та після неї. Цей виняток застосовується до окремих, індивідуальної та консолідованої фінансової звітності суб'єкта господарювання, який здійснює передачу.
6 Відповідно до параграфа 5, це Тлумачення не застосовується, коли негрошовий актив контролюється у кінцевому підсумку тими самими сторонами як до виплати, так і після неї. Параграф Б2 МСФЗ 3 установлює, що: "Вважається, що група осіб контролює суб'єкт господарювання, якщо в результаті договірних угод такі особи мають колективні повноваження управляти його фінансовими та операційними політиками з метою одержання вигід від його діяльності". Отже, щоби виплата не входила до сфери застосування цього Тлумачення на підставі того, що ті самі сторони контролюють актив як до виплати, так і після неї, група індивідуальних акціонерів, яка отримує виплату, повинна мати в результаті договірних угод такі остаточні колективні повноваження щодо суб'єкта господарювання, який здійснює виплату.
7 Відповідно до параграфа 5, це Тлумачення не застосовується, якщо суб'єкт господарювання виплачує деякі з його часток власності в дочірньому підприємстві, але зберігає контроль за дочірнім підприємством. Суб'єкт господарювання, який здійснює виплату, що приводить до визнання суб'єктом господарювання неконтрольованої частки в його дочірньому підприємстві, обліковує цю передачу відповідно до МСБО 27 (зміненого у 2008 р.).

................
Перейти до повного тексту