1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Договір


Офіційний переклад
Договір про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії
( Сканована копія )
( Про приєднання України до Договору зі змінами, внесеними Протоколом, Другим протоколом, Третім протоколом, із заявами див. Закон № 3531-IX від 21.12.2023 )
( Зміни до Договору див. в Протоколі від 15.12.1987 Другому протоколі від 25.07.1998 Третьому протоколі від 23.07.2010 )
Преамбула
Високі Договірні Сторони:
усвідомлюючи існуючі історичні, географічні та культурні зв'язки, що об'єднали їхні народи;
прагнучи сприяти миру та стабільності в регіоні шляхом незмінної поваги до справедливості, верховенства права та посилення регіональної стійкості у їхніх відносинах;
бажаючи зміцнювати мир, дружбу і взаємне співробітництво з питань, що стосуються Південно-Східної Азії, відповідно до духу та принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй, Десяти принципів, ухвалених Конференцією країн Азії та Африки в м. Бандунг 25 квітня 1955 року, Декларації Асоціації держав Південно-Східної Азії, підписаної в м. Бангкок 8 серпня 1967 року, а також Декларації, підписаної в м. Куала-Лумпур 27 листопада 1971 року;
будучи переконаними в тому, що вирішення розбіжностей або спорів між їхніми державами повинно регулюватися раціональними, ефективними і достатньо гнучкими процедурами, уникаючи негативних підходів, які можуть загрожувати або перешкоджати співробітництву;
вірячи в необхідність співробітництва з усіма миролюбними державами як в Південно-Східній Азії, так і за її межами, заради сприяння миру, стабільності та злагоді в усьому світі;
урочисто погоджуються укласти Договір про дружбу та співробітництво:
Розділ I
Цілі та принципи
Стаття 1.
Метою цього Договору є сприяння постійному миру, вічній дружбі та співробітництву між їхніми народами, що сприятиме їхній міцності, солідарності та більш тісним відносинам.
Стаття 2.
У відносинах між собою Високі Договірні Сторони керуються такими фундаментальними принципами:
a. взаємна повага до незалежності, суверенітету, рівноправності, територіальної цілісності та національної ідентичності всіх держав;
b. право кожної держави на існування без зовнішнього втручання, підривної діяльності або примусу;
c. невтручання у внутрішні справи одна одної;
d. вирішення розбіжностей або спорів мирними засобами;
е. відмова від погрози або застосування сили;
f. ефективне співробітництво між собою.
Розділ II
Дружба
Стаття З.
На виконання цілей цього Договору Високі Договірні Сторони докладають зусиль задля розвитку та зміцнення традиційних, культурних та історичних відносин дружби, добросусідства та співробітництва, які пов'язують їх між собою, а також сумлінно виконують зобов'язання, взяті за цим Договором. Задля сприяння встановленню більш тісного взаєморозуміння між ними, Високі Договірні Сторони заохочують і сприяють контактам і взаємовідносинам між своїми народами.
Розділ III
Співробітництво
Стаття 4.
Високі Договірні Сторони сприяють активному співробітництву в економічній, соціальній, культурній, технічній, науковій та адміністративній сферах, а також у питаннях спільних ідеалів і прагнень до міжнародного миру та стабільності в регіоні та в усіх інших питаннях, що становлять спільний інтерес.
Стаття 5.
Відповідно до Статті 4 Високі Договірні Сторони докладають максимум зусиль як у багатосторонньому, так і в двосторонньому форматі на основі рівності, недискримінації та взаємної вигоди.
Стаття 6.
Високі Договірні Сторони співпрацюють задля прискорення економічного зростання в регіоні з метою зміцнення основи для процвітаючого і мирного співтовариства держав у Південно-Східній Азії. З цією метою вони сприяють підвищенню віддачі від сільського господарства та промисловості, розширенню їхньої торгівлі та покращенню економічної інфраструктури для взаємної вигоди своїх народів. У цьому зв’язку вони продовжують вивчати всі шляхи для тісного та вигідного співробітництва з іншими державами, а також міжнародними та регіональними організаціями за межами регіону.
Стаття 7.
Високі Договірні Сторони задля досягнення соціальної справедливості та підвищення рівня життя народів регіону посилюють економічне співробітництво. З цією метою вони схвалюють відповідні регіональні стратегії економічного розвитку та взаємної допомоги.
Стаття 8.
Високі Договірні Сторони прагнуть досягти найбільш тісного співробітництва з найширшого кола питань і націлені сприяти одна одній шляхом надання навчальних та дослідницьких засобів у соціальній, культурній, технічній, науковій та адміністративній сферах.
Стаття 9.

................
Перейти до повного тексту