1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Міністерством освіти України і Міністерством загальної і професійної освіти Російської Федерації про співробітництво в галузі освіти
( Щодо припинення дії Угоди див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/1-34532 від 24.05.2022 )
Дата підписання: 27.02.1998
Дата набуття чинності: з дня підписання
Міністерство освіти України і Міністерство загальної і професійної освіти Російської Федерації, що надалі іменуються Сторони,
враховуючи взаємну зацікавленість у рівноправному співробітництві в галузі освіти між Україною та Російською Федерацією,
керуючись Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі культури, науки та освіти від 26 липня 1995 року, Угодою держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав про співробітництво в галузі освіти від 15 травня 1992 року,
висловлюючи готовність до наукового, організаційно-методичного, виробничого та іншого співробітництва,
домовилися про таке:
Стаття 1
Кожна із Сторін визнає право громадян держави іншої Сторони, які проживають в Україні і в Російській Федерації та поступили на навчання до моменту набуття чинності цієї Угоди і які навчаються в загальноосвітніх школах, інститутах, університетах, академіях, коледжах, технікумах та училищах, продовжити навчання до його завершення за умов, діючих стосовно громадян цієї держави.
Стаття 2
Особи, які мають громадянство держави однієї Сторони, але проживають на території держави іншої Сторони, можуть отримувати на її території освіту, у тому числі навчатися в аспірантурі та докторантурі, отримувати вчені звання доцента і професора за тих самих умов, що і громадяни цієї держави.
Сторони створять змішану робочу групу і проведуть консультації експертів з метою підготовки проекту міжурядової угоди про взаємне визнання і еквівалентність документів про освіту та вчені звання.
Стаття 3
Кожна із Сторін визнає на території своєї держави право громадян, які належать до мовних та етнічних груп, різноманітних громадських об'єднань, створювати відповідно до законодавства цієї держави загальноосвітні класи та школи, професійні навчальні заклади адекватно до існуючих потреб і підтримувати їх.
Стаття 4
Кожна із Сторін надаватиме організаційну, педагогічну, навчально-методичну і фінансову підтримку своїм загальноосвітнім та професійним навчальним закладам, викладання в яких ведеться мовою держави іншої Сторони, аналогічну підтримці своїх загальноосвітніх і професійних навчальних закладів, викладання в яких ведеться її державною мовою.
Стаття 5
Сторони сприятимуть реалізації освітніх прав, збереженню етнічної, мовної та культурної самобутності етнічних українців, які проживають на території Російської Федерації, і росіян, які проживають на території України.
Стаття 6
Сторони щорічно надаватимуть місця для отримання освіти в інститутах, університетах, академіях, коледжах, технікумах і училищах для навчання в аспірантурі та післявузівської спеціалізації з оплатою витрат за навчання за рахунок Сторони, що направляє.
Кількість осіб, які направляються на навчання та підвищення кваліфікації, щорічно визначатиметься Протоколами.
Стаття 7
Кожна із Сторін не перешкоджатиме індивідуальному прийому громадян держави іншої Сторони до навчальних закладів вищої та середньої професійної освіти на навчання та підвищення кваліфікації за правилами відповідного освітнього закладу.
Стаття 8
Сторони сприятимуть направленню на навчання та підвищення кваліфікації громадян своєї держави до навчальних закладів вищої та середньої професійної освіти держави іншої Сторони за умов еквівалентного та безвалютного обміну.

................
Перейти до повного тексту