1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Урядом України та Урядом Литовської Республіки про вільну торгівлю
( Додаток до Угоди додатково див. в ( Угоду ратифіковано Законом N 361/95-ВР від 05.10.95 ) ( Угода втратила чинність. Додатково див. Лист Державної митної служби N 25/4-14-35/6222-ЕП від 17.05.2004 )
Дата підписання: 04.08.1993
Дата ратифікації: 05.10.1995
Дата набрання чинності: 21.11.1995
Уряд України та Уряд Литовської Республіки, що іменуються надалі "Договірні Сторони",
прагнучи до розвитку торговельно-економічного співробітництва між Україною та Литовською Республікою на основі рівності, взаємної вигоди та принципів міжнародного права,
виходячи із суверенного права кожної держави проводити самостійну зовнішньоекономічну політику,
маючи намір сприяти зростанню економічної активності, забезпеченню повної зайнятості, підвищенню продуктивності та раціонального використання ресурсів,
прагнучи сприяти гармонійному розвиткові та зростанню світової торгівлі, усуненню бар'єрів на шляху її розвитку з урахуванням принципів Генеральної угоди по тарифах та торгівлі (ГАТТ) ,
домовились про нижченаведене:
Стаття 1
Положення цієї Угоди поширюються на вироби, виготовлені в Україні або в Литовській Республіці, передбачені Гармонізованою системою опису та кодування товарів. Виключення цього торговельного режиму по узгодженій номенклатурі товарів оформлюються окремим Протоколом, який є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Стаття 2
1. Договірні Сторони не застосовують мита, податки і збори, що мають еквівалентну дію на експорт і/або імпорт товарів, що походять з митної території однієї з держав і призначені для митної території іншої держави.
2. Для цілей цієї Угоди і на період її дії товарами, що походять з території обох держав, вважаються товари:
а) повністю вироблені на території країни, або
б) що піддані основній обробці на території країни з використанням сировини, матеріалів та комплектуючих виробів, що походять з третіх країн, та що змінили в зв'язку з цим належність по класифікації Гармонізованої системи опису і кодування товарів хоча б за одним із чотирьох перших знаків;
в) вироблені з використанням зазначених в п. "б" сировини, матеріалів і комплектуючих виробів за умови, що їх сукупна вартість не перевищує фіксовану частку експортної ціни товарів, які реалізуються.
Докладні правила походження товарів будуть погоджені Договірними Сторонами в окремому документі, який становитиме невід'ємну частину цієї Угоди.
Стаття 3
Договірні Сторони не будуть:
- прямо або побічно обкладати товари іншої Договірної Сторони, які підпадають під дію цієї Угоди, внутрішніми податками або зборами, що перевищують відповідні податки або збори, якими обкладаються аналогічні товари внутрішнього виробництва або товари, що походять з третіх країн;
- вводити стосовно імпорту або експорту товарів, що підпадають під дію цієї Угоди, будь-які спеціальні обмеження або вимоги, які в аналогічній ситуації не застосовуються до аналогічних товарів внутрішнього виробництва або товарів, що походять з третіх країн;
- застосовувати щодо складування, перевантаження, зберігання, перевезення товарів, що походять з іншої Договірної Сторони, а також до платежів і переказів платежів правила інші, ніж ті, які застосовуються в аналогічних випадках щодо власних товарів або товарів, що походять з третіх країн.
Стаття 4
1. Договірні Сторони не застосовуватимуть кількісних обмежень або еквівалентних їм заходів на експорт і/або імпорт товарів в рамках цієї Угоди.
2. Кількісні обмеження, що згадані в п. 1 цієї Статті, можуть встановлюватися в односторонньому порядку в розумних межах і на суворо визначений строк тільки у випадку:
- якщо будь-який товар імпортується на територію однієї з країн в таких збільшених кількостях або на таких умовах, які завдають або загрожують завдати збитків вітчизняним виробникам подібних або безпосередньо конкуруючих товарів.
3. У разі необхідності кількісні обмеження, згадані в п. 1 цієї Статті, можуть встановлюватися за рішенням двосторонньої Комісії, згаданої в Статті 14 цієї Угоди.
4. Договірна Сторона до застосування кількісних обмежень згідно з п. 2 цієї Статті зобов'язана завчасно надати необхідну інформацію про причини введення, форми та можливі строки застосування згаданих обмежень.
5. Договірні Сторони прагнутимуть вирішувати всі питання, що виникають у зв'язку із застосуванням кількісних обмежень, зазначених в п. 2 цієї Статті, шляхом консультацій двосторонньої Комісії.
6. При виборі заходів згідно з цією Статтею Договірні Сторони будуть надавати пріоритет тим з них, які справляють найменш негативний вплив на досягнення цілей цієї Угоди.
Стаття 5
За взаємною домовленістю Договірних Сторін може бути обмежений реекспорт окремих товарів по обсягах та номенклатурі, що визначаються спеціальною Угодою.
Реекспорт таких товарів до третіх країн може здійснюватися тільки з письмової згоди і на умовах, що визначаються уповноваженою установою країни походження цих товарів. У випадку невиконання цього положення заінтересована Договірна Сторона має право, після попереднього повідомлення, в односторонньому порядку вживати заходів щодо регулювання вивозу таких товарів на територію іншої Договірної Сторони, яка допустила неузгоджений реекспорт.
Під реекспортом слід розуміти вивіз товару, що походить з митної території однієї Договірної Сторони, іншою Договірною Стороною за межі її митної території з метою експорту в третю країну.
Стаття 6
Договірні Сторони погодились, що розрахунки за товари та послуги, що поставляються в рамках міжурядових угод, здійснюватимуться згідно з Угодою між уповноваженими банками.
Стаття 7

................
Перейти до повного тексту