1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Додаток
до Угоди між Урядом України та Урядом Литовської Республіки про вільну торгівлю про правила визначення країни походження товарів
( Додаток ратифіковано Законом N 361/95-ВР від 05.10.95 ) ( Щодо втрати чинності Угоди додатково див. Лист Державної митної служби N 25/4-14-35/6222-ЕП від 17.05.2004 )
Дата підписання:
Дата ратифікації:
Дата набрання чинності:
08.02.1994
05.10.1995
21.11.1995
Дані Правила визначення країни походження товарів розроблені у відповідності до п. 2 Статті 1 Угоди між Урядом України та Урядом Литовської Республіки про вільну торгівлю (далі Угода).
Дані правила діють відносно товарів, які походять з території України або Литовської Республіки та які обертаються у торгівлі між цими державами у відповідності з Угодою.
Порядок визначення країни походження товарів, які вивозяться в треті країни з митної території України та Литовської Республіки, регулюються національним законодавством цих країн.
Для цілей даних Правил:
а) "Сертифікат походження" (СП) - це документ, який може бути використаний, щоб довести покупцям те, що товари, які експортуються, вироблені чи перероблені в Україні або Литовській Республіці.
б) Термін "країна походження товару" означає країну (Україна або Литовська Республіка), в якій товари були повністю вироблені або піддані достатній переробці чи обробці.
в) Термін "критерій достатньої переробки або обробки" означає, що товари вироблені в Україні чи у Литовській Республіці з імпортованих матеріалів або частин, включаючи матеріали невизначеного походження, вважаються такими, які вийшли з названих країн, якщо використані матеріали і частини пройшли в них суттєву трансформацію. Інакше кажучи, вони повинні були пройти певну переробку, яка суттєво змінила їх природу і характеристики.
Поняття "суттєва трансформація" визначається:
1) критерієм переробки або
2) процентним критерієм.
Критерій переробки - матеріали (частини), що імпортуються, вважаються підданими "суттєвій трансформації", якщо кінцевий продукт класифікується під іншим 4-цифровим кодом Гармонізованої системи опису та кодування товарів, ніж імпортовані матеріали (частини), що використані в його виробництві.
Процентний критерій - імпортовані матеріали (частини) вважаються суттєво зміненими, якщо їх вартість не перевищує встановленого країнами відсотка ціни франко-завод.
г) Термін "Митний контроль" означає сукупність заходів, що здійснюються національними митними органами з метою забезпечення додержання національного законодавства в митній справі, а також національного законодавства та міжнародних договорів, контроль за виконанням яких покладений на митні органи.
д) Термін "товари" означає будь-яке рухоме майно, у тому числі теплову, електричну та інші види енергії, яке переміщується через митний кордон.
е) Термін "Товарна номенклатура" (ТН) означає застосовувану в Україні та Литовській Республіці номенклатуру Гармонізованої системи опису та кодування товарів.
Частина I
Визначення країни походження товарів
Стаття 1
Країною походження товарів вважається держава, де товари було повністю вироблено або піддано достатній переробці або обробці.
Стаття 2
Повністю виробленими в Україні або у Литовській Республіці вважаються такі товари:
а) корисні копалини, здобуті на її території або в її територіальних водах чи на її континентальному шельфі і в морських надрах, якщо країна має виключні права на розробку цих надр;
б) продукція рослинного походження, вирощена та зібрана на її території;
в) живі тварини, народжені та вирощені в ній;
г) продукція, одержана в цій країні від вирощених у ній тварин;
д) вироблена в ній продукція мисливського, риболовного та морського промислів;
е) продукція морського промислу, добута і/або вироблена в світовому океані суднами даної країни або суднами, орендованими (зафрахтованими) нею;
ж) вторинна сировина і відходи, які є результатом виробничих та інших операцій, що здійснюються в даній країні;
з) продукція високих технологій, одержана у відкритому космосі на космічних кораблях, які належать даній країні або орендованих нею;
і) товари, вироблені в даній країні виключно з продукції, згаданій у пунктах "а"-"з".
Стаття 3
Коли в виробництві товару використовується сировина, матеріали та комплектуючі вироби з третіх країн, походження товарів визначається згідно з критерієм достатньої переробки або обробки.
Стаття 4
Критерій "достатньої переробки чи обробки" виражається:
а) правилом, що вимагає зміни цифрового коду по ТН, або
б) правилом "адвалорної долі", коли процентна частка вартості використаних матеріалів (частин) не перевищує 50 відсотків ціни франко-завод продукту, що експортується.
Стаття 5
Не можуть визнаватися як достатні для переробки товарів:
а) операції по забезпеченню збереження товарів під час зберігання або транспортування;
б) операції по підготовці товарів до продажу і транспортування (роздрібнення партії, формування відправок, сортування, перепакування);
в) прості операції по збиранню;
г) змішування товарів (компонентів) без придання одержаній продукції характеристик, що суттєво відрізняють її від вихідних складових;
д) комбінація двох або більшої кількості вищевказаних операцій;
е) забій худоби.
Стаття 6
Вартісні показники розраховуються:
а) для імпортованих матеріалів - за митною вартістю, тобто вартістю, що підлягає обкладанню митом при ввозі (на основі СІФ), або, у разі якщо їх походження невідоме, - за встановленою ціною першого продажу на території країни, де здійснюється виробництво;
б) для готових товарів - за ціною франко-завод товару.
Стаття 7
Товарам з розділів 84 та 85 Гармонізованої системи опису і кодування товарів у розібраному або незібраному вигляді, що постачаються декільками партіями, коли через виробничі або транспортні умови неможливе їх відвантаження однією партією, видається один сертифікат з першою партією товарів. Наступним партіям видається копія сертифіката (1). Це правило застосовується також у тих випадках, якщо товари повинні розглядатися по бажанню імпортера як єдиний предмет з точки зору визначення походження (2).
-------------------
(1) Це правило застосовується також у тих випадках, якщо партія розбита на кілька частин помилково або з причини невірного адресування.

................
Перейти до повного тексту