1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 4 грудня 2019 р. № 1040
Київ
Про затвердження Порядку здійснення посадовими особами митних органів контролю за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства України щодо міжнародних автомобільних перевезень та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 451
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 416 від 28.04.2023 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок здійснення посадовими особами митних органів контролю за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства України щодо міжнародних автомобільних перевезень, що додається.
2. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 451 "Питання пропуску через державний кордон осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними" (Офіційний вісник України, 2012 р., № 40, ст. 1546) зміни, що додаються.
3. Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури забезпечити подання на постійній основі Державній митній службі завірених належним чином копій міжнародних договорів України про міжнародні автомобільні перевезення та змін і доповнень до них.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 416 від 28.04.2023 )
4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

Прем'єр-міністр України

О.ГОНЧАРУК

Інд. 67


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 грудня 2019 р. № 1040
ПОРЯДОК
здійснення посадовими особами митних органів контролю за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства України щодо міжнародних автомобільних перевезень
Загальні питання
1. Цей Порядок визначає механізм здійснення посадовими особами митних органів документального контролю за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства України щодо міжнародних автомобільних перевезень відповідно до статті 222-1 Митного кодексу України.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
бортовий журнал - документ за визначеною формою, який використовується разом з виданим перевізнику дозволом Європейської конференції міністрів транспорту (далі - Європейська конференція), містить інформацію про виконані міжнародні перевезення вантажів за таким дозволом у хронологічному порядку, у тому числі поїздки з вантажем і без вантажу, використовується для проведення аналізу ефективності використання такого дозволу і не є документом дозвільного характеру відповідно до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності";
дозвіл Європейської конференції - документ, який надає право на використання автомобільного транспортного засобу перевізника для міжнародного автомобільного перевезення вантажу або проїзду без вантажу територією іноземних країн - членів Європейської конференції протягом визначеного в ньому строку;
перевізники-нерезиденти - підприємства, які здійснюють міжнародні перевезення пасажирів або вантажів транспортними засобами, зареєстрованими в іноземних країнах (у разі переміщення вантажних транспортних засобів країною їх реєстрації вважається країна, в якій зареєстровано автомобіль/тягач);
перевізники-резиденти - підприємства, які здійснюють міжнародні перевезення пасажирів або вантажів транспортними засобами, зареєстрованими в Україні (у разі переміщення вантажних транспортних засобів країною їх реєстрації вважається країна, в якій зареєстровано автомобіль/тягач);
посадова особа - посадова особа митного органу, яка у пункті пропуску через державний кордон здійснює контроль за дотриманням перевізниками законодавства України щодо міжнародних автомобільних перевезень.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про автомобільний транспорт".
Контроль наявності дозвільних документів на виконання перевезень
3. Для здійснення контролю наявності дозвільних документів на виконання перевезень під час виконання міжнародних перевезень вантажів водії або уповноважені особи повинні подавати посадовій особі під час в’їзду транспортного засобу в Україну:
свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
дозвіл на в’їзд (ввезення) та рух територією України вантажного транспортного засобу в міжнародному автомобільному сполученні, виданий уповноваженим органом України (далі - дозвіл України на в’їзд), або дозвіл Європейської конференції разом з бортовим журналом (для перевізників-нерезидентів), крім випадків, коли відповідно до вимог законодавства України такий дозвіл не потрібен.
4. У разі наявності у перевізника дозволу України на в’їзд посадова особа перевіряє відповідність наявних в ньому даних.
5. У разі відсутності зауважень до заповнення перевізником дозволу України на в’їзд посадова особа зазначає у дозволі маршрут руху територією України та показники одометра (кілометри), а також проставляє штамп "Під митним контролем" у відповідній графі "В’їзд" дозволу України на в’їзд.
6. У разі наявності у перевізника дозволу Європейської конференції посадова особа перевіряє відповідність наявних в ньому даних.
7. За результатами здійснення контролю наявності дозвільних документів на виконання перевезень посадова особа вносить реквізити дозволу України на в’їзд або дозволу Європейської конференції до автоматизованої системи митного оформлення, а також зазначає інформацію щодо показників одометра (кілометри) у разі використання перевізником дозволу Європейської конференції.
8. Для здійснення контролю автобусів, що виконують регулярні міжнародні перевезення пасажирів (у разі виконання міжнародних перевезень пасажирів за одним і тим самим маршрутом з періодичністю частіше ніж один раз на тиждень), водії або уповноважені особи повинні подавати посадовій особі:
свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
дозвіл України на міжнародні регулярні перевезення пасажирів, виданий уповноваженим органом (для перевізників-нерезидентів).
9. Посадова особа перевіряє відповідність наявних в дозволі України на міжнародні регулярні перевезення пасажирів даних.
10. За результатами здійснення контролю наявності дозвільних документів на виконання перевезень посадова особа вносить реквізити дозволу України на міжнародні регулярні перевезення пасажирів та показники одометра (кілометри) до автоматизованої системи митного оформлення.
11. Для здійснення контролю автобусів, що виконують нерегулярні міжнародні перевезення пасажирів, водії або уповноважені особи повинні подавати посадовій особі:
свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
документи, що містять інформацію про маршрут руху (шляховий лист пасажирів у випадках, передбачених статтею 6 Угоди про міжнародні нерегулярні перевезення пасажирів автобусами (Угода INTERBUS) (далі - Угода), до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України "Про приєднання України до Угоди про міжнародні нерегулярні перевезення пасажирів автобусами (Угода INTERBUS)", або маршрутний лист, або список пасажирів) (для перевізників-нерезидентів), або дозвіл України на міжнародні нерегулярні перевезення пасажирів, виданий уповноваженим органом України, якщо виконується інший вид нерегулярних перевезень, ніж зазначені у статті 6 Угоди (для перевізників-нерезидентів).
12. За результатами здійснення контролю наявності дозвільних документів на виконання перевезень посадова особа вносить реквізити дозволу України на міжнародні нерегулярні перевезення пасажирів (за наявності) та показники одометра (кілометри) до автоматизованої системи митного оформлення.
13. У разі встановлення посадовою особою факту порушення перевізником вимог законодавства України щодо міжнародних автомобільних перевезень ним вживаються заходи, визначеніпунктами 35 і 36 цього Порядку.
Габаритно-ваговий контроль транспортних засобів
14. Габаритно-ваговий контроль параметрів транспортних засобів з вантажем або без вантажу здійснюється посадовою особою на підставі поданих водієм або уповноваженою особою документів під час в’їзду транспортного засобу в Україну.
15. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень над визначеними законодавством більше ніж показник, визначений у статті 53 Закону України "Про автомобільний транспорт", посадова особа перевіряє наявність дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, відповідно до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 р. № 30 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 3, ст. 75).
16. За наявності у перевізника дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, посадова особа перевіряє відповідність наявних в ньому даних.
17. За результатами здійснення габаритно-вагового контролю посадова особа вносить реквізити дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, єдиного платіжного документа за проїзд автомобільних транспортних засобів з перевищенням встановлених розмірів загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів та показники одометра (кілометри) до автоматизованої системи митного оформлення.
Нарахування з використанням єдиного платіжного документа плати за проїзд автомобільних транспортних засобів з перевищенням встановлених розмірів загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів здійснюється в рамках справляння єдиного збору відповідно до Закону України"Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України" та Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2002 р. № 1569 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 44, ст. 2004; 2019 р., № 69, ст. 2413).
18. У разі встановлення посадовою особою факту порушення перевізником вимог законодавства України щодо міжнародних автомобільних перевезень ним вживаються заходи, визначені пунктами 35 і 36 цього Порядку.
Контроль за дотриманням перевізниками правил перевезення небезпечних вантажів
19. Перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом здійснюється відповідно до Європейської Угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ) (далі - Європейська Угода), до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України "Про приєднання України до Європейської Угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ)", а також Законів України "Про перевезення небезпечних вантажів" і "Про автомобільний транспорт", Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених у встановленому порядку відповідно до законодавства.

................
Перейти до повного тексту