1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду






Постанова



29 серпня 2019 р.

м. Київ

провадження № 51-8089ск 17

Суддя касаційного кримінального суду другої палати у складі Верховного Суду Білик Н.В., розглянувши касаційну скаргу захисника Цепляєва Сергія Вікторовича в інтересах засудженого ОСОБА_1 на постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 7 лютого 2019 року та ухвалу Вінницького апеляційного суду від 7 травня 2019 року.

Суть питання та встановлені судом обставини



Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 7 лютого 2019 року відмовлено у задоволенні клопотання про скасування постанови слідчого про накладення арешту на нерухоме майно.

Ухвалою Вінницького апеляційного суду від 7 травня 2019 року рішення місцевого суду залишено без змін.

Мотиви суду

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

В рішенні Конституційного Суду України від 12.06.2012 року №13-рп/2012 зазначено, що встановлюючи обмеження права на апеляційне та касаційне оскарження судових рішень, законодавець повинен керуватися такою складовою принципу верховенства права, як пропорційність. За правовою позицією Конституційного Суду України обмеження прав і свобод людини і громадянина є допустимим виключно за умови, що таке обмеження є домірним (пропорційним) та суспільно необхідним.

Отже, Конституцією України допускається можливість обмеження права на апеляційне та касаційне оскарження рішення суду, однак воно не може бути свавільним та несправедливим. Таке обмеження має встановлюватися виключно Конституцією та законами України; переслідувати легітимну мету; бути обумовленим суспільною необхідністю досягнення цієї мети, пропорційним та обґрунтованим.

Пунктом 9 Перехідних положень КПК визначено, що арешт майна застосований під час дізнання та досудового слідства до дня набрання чинності цим Кодексом, продовжує свою дію до моменту його скасування чи припинення у порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом.


................
Перейти до повного тексту