1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 лютого 2025 р. № 200
Київ
Про затвердження Порядку та умов проведення відкритого конкурсу з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок та умови проведення відкритого конкурсу з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 49


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 лютого 2025 р. № 200
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
проведення відкритого конкурсу з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку
1. Ці Порядок та умови визначають засади організації та проведення відкритого конкурсу з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (далі - конкурс), критерії та методи оцінювання професійної компетентності кандидатів на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (далі - кандидат), вимоги щодо забезпечення прозорості проведення конкурсу та зберігання його матеріалів.
2. Організацію та проведення конкурсу здійснює конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (далі - конкурсна комісія), яка утворюється і діє відповідно до Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку" (далі - Закон).
3. Конкурс проводиться з дотриманням принципів прозорості, рівного доступу, законності, політичної неупередженості, недискримінації, об’єктивності, довіри суспільства та доброчесності.
4. Дотримання принципів недискримінації та рівного доступу під час проведення конкурсу включає можливість застосування у ході його проведення розумного пристосування для особи з інвалідністю, яка виявила намір взяти участь у конкурсі, а також можливість застосування позитивних дій відповідно до Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні" за зверненням кандидата до конкурсної комісії.
5. Конкурсна комісія затверджує регламент своєї роботи, в якому, зокрема, визначаються такі питання:
обрання з числа членів конкурсної комісії голови конкурсної комісії та секретаря конкурсної комісії, визначення їх обов’язків та повноважень;
скликання засідань та формування порядків денних;
підготовка проектів документів, що подаються на підпис голові та членам конкурсної комісії;
попередній розгляд документів, поданих особами, які претендують на участь у конкурсі, на предмет їх відповідності кваліфікаційним та іншим вимогам, установленим законодавством;
опрацювання звернень, що надходять до конкурсної комісії;
визначення форми голосування, формування звітності про роботу конкурсної комісії та механізму оприлюднення інформації;
ведення документації та інші особливості роботи конкурсної комісії.
6. На засіданнях конкурсної комісії можуть бути присутні як спостерігачі представники об’єднань громадян, медіа, народні депутати України, представники інших суб’єктів, визначених у частині десятій статті 8 Закону (далі - спостерігачі).
Для організаційного забезпечення присутності на засіданні конкурсної комісії спостерігачів суб’єкти, зазначені в абзаці першому цього пункту, не пізніше ніж за один робочий день до дати проведення засідання конкурсної комісії надсилають на визначену конкурсною комісією адресу електронної пошти відповідне повідомлення.
У повідомленні зазначаються повне найменування суб’єкта, прізвище, власне ім’я та по батькові (у разі наявності) спостерігача, присутність якого планується.
Секретар конкурсної комісії узагальнює отриману інформацію і подає голові, членам конкурсної комісії та Секретаріату Кабінету Міністрів України узагальнену інформацію про спостерігачів та пропозиції стосовно вжиття відповідних організаційних та інших заходів з питань забезпечення проведення засідання конкурсної комісії.
Кількість спостерігачів від одного суб’єкта на засіданні конкурсної комісії може бути обмежена відповідно до регламенту її роботи (крім випадків, передбачених законом) з дотриманням принципу рівного доступу у разі, коли кількість таких спостерігачів на засіданні, яке проводиться в очному режимі, перевищує можливість розміщення їх у приміщенні, у якому проводиться засідання конкурсної комісії, про що відповідному суб’єкту повідомляється засобами електронної пошти.
Обмеження кількості спостерігачів від одного суб’єкта на засіданні конкурсної комісії може бути оскаржене в установленому законодавством порядку.
7. Засідання конкурсної комісії проводяться у формі відкритих слухань.
Засідання конкурсної комісії є правоможним за умови присутності на ньому не менш як чотирьох членів конкурсної комісії.
Голова конкурсної комісії може прийняти рішення про проведення засідання конкурсної комісії у режимі відеоконференції з використанням відповідного програмного забезпечення, зокрема через Інтернет, у разі введення військового стану, встановлення карантину, інших форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).
Члени конкурсної комісії можуть брати участь у її засіданні, а спостерігачі можуть бути присутні на засіданні в режимі відеоконференції, про що зазначається у відповідному протоколі засідання.
Перед початком засідання конкурсної комісії її члени, які беруть участь у засіданні, та присутні спостерігачі з метою своєї ідентифікації пред’являють конкурсній комісії документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або паспортний документ іноземця.
Рішення конкурсної комісії приймаються простою більшістю голосів її членів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсної комісії.
8. Спостерігачі мають право:
1) повідомляти конкурсній комісії та спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції про виявлені факти вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, реальний, потенційний конфлікт інтересів членів конкурсної комісії та кандидатів;
2) повідомляти конкурсній комісії факти, які можуть свідчити про те, що кандидат не може бути призначений членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (далі - Національна комісія), відповідно до частини другої статті 7 Закону.
9. Спостерігачі зобов’язані:
1) у разі присутності на засіданні конкурсної комісії в режимі відеоконференції - забезпечити свою ідентифікацію через відповідне програмне забезпечення, з використанням якого проводиться засідання конкурсної комісії, зазначивши прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності). У разі недотримання спостерігачем зазначених вимог та вимог абзацу п’ятого пункту 7 цих Порядку та умов він не допускається на засідання конкурсної комісії;
2) залишити на вимогу голови конкурсної комісії місце проведення засідання конкурсної комісії (відеоконференцію) після повторного зауваження голови конкурсної комісії щодо забезпечення тиші та невтручання у діяльність конкурсної комісії.
10. Під час проведення засідань конкурсної комісії на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України забезпечується їх відео- та аудіофіксація і трансляція в режимі реального часу.
За поданнями голови конкурсної комісії на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України також розміщується така інформація:
оголошення про конкурс;
оголошення щодо прийому заяв про участь у конкурсі;
відомості про час і місце проведення засідання конкурсної комісії, а також про проведення такого засідання у режимі відеоконференції у разі прийняття відповідного рішення головою конкурсної комісії - не пізніше ніж за два робочих дні до дня проведення засідання;
прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) особи, яка претендує на участь у конкурсі, та інші відомості, що містяться у поданих нею до конкурсної комісії документах відповідно до частини сімнадцятої статті 8 Закону, крім відомостей, віднесених до інформації з обмеженим доступом (відомостей відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", інформації про контактний номер телефону, адресу електронної пошти особи, яка претендує на участь у конкурсі, а також інших персональних даних, зокрема щодо адреси задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), та іншої конфіденційної інформації відповідно до статті 11 Закону України "Про інформацію", зокрема даних про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адресу, дату і місце народження, які не підлягають оприлюдненню), - протягом двох робочих днів після закінчення строку подання заяви про участь у конкурсі;
протокол засідання конкурсної комісії - протягом двох робочих днів з дня проведення засідання;
рейтинг кандидатів на посаду члена Національної комісії (далі - рейтинг) - протягом 30 календарних днів з дня завершення прийому заяв про участь у конкурсі;
відомості про кандидатів, які отримали найвищий рейтинг та кандидатури яких подані на розгляд Кабінету Міністрів України.
11. Оголошення щодо прийому заяв про участь у конкурсі повинно містити таку інформацію:
1) повне найменування посади члена Національної комісії;
2) права та обов’язки члена Національної комісії, визначені у статті 12 Закону;
3) умови оплати праці члена Національної комісії;
4) вимоги до члена Національної комісії, визначені у статті 7 Закону;
5) вимоги до професійної компетентності кандидата, передбачені цими Порядком та умовами;
6) вичерпний перелік документів, які особа, яка претендує на участь у конкурсі, повинна подати до конкурсної комісії, гіперпосилання на форми документів;
7) строк подання документів до конкурсної комісії;
8) поштову адресу, на яку надсилаються документи в паперовій формі, а також адресу електронної пошти для надсилання документів в електронній формі;
9) дату оприлюднення оголошення про конкурс.
12. Прийом заяв про участь у конкурсі здійснюється протягом 30 календарних днів з дня оголошення конкурсу.
13. Особа, яка претендує на участь у конкурсі, подає до конкурсної комісії такі документи у строк, зазначений у пункті 12 цих Порядку та умов:
1) заяву про участь у конкурсі із зазначенням мотивів щодо зайняття посади члена Національної комісії та інформації про свою відповідність вимогам, передбаченим статтею 7 Закону, за формою згідно з додатком 1. До заяви додається резюме у довільній формі;
2) заяву про надання згоди на проведення спеціальної перевірки відповідно доЗакону України"Про запобігання корупції" (далі - спеціальна перевірка) за формою згідно з додатком 2;
3) автобіографію, що містить прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, відомості про громадянство, освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську діяльність (зокрема на виборних посадах), членство в політичній партії, наявність трудових або будь-яких інших договірних відносин з політичною партією протягом двох років, що передують поданню заяви (незалежно від тривалості), контактний номер телефону та адресу електронної пошти, відомості про наявність чи відсутність судимості;
4) особовий листок з обліку кадрів за формою згідно з додатком 3;
5) копію паспорта громадянина України;
6) витяг з реєстру територіальної громади;
7) копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені (у разі наявності). Копії дипломів подаються разом із додатками;
8) медичну довідку про стан здоров’я за формою, затвердженою МОЗ, щодо перебування особи на обліку в психоневрологічних або наркологічних закладах охорони здоров’я;
9) копію військово-облікового документа (для призовників, військовозобов’язаних, резервістів та військовослужбовців);
10) копію декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року, в якому було оприлюднено оголошення про конкурс, подану відповідно до Закону України "Про запобігання корупції";
11) копію державного сертифіката про рівень володіння державною мовою, що засвідчує рівень вільного володіння державною мовою першого або другого ступеня (не застосовується у період воєнного стану);
12) копію документа щодо володіння іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи.
У разі коли документи, подані особою, яка претендує на участь у конкурсі, містять розбіжності в персональних даних, така особа подає копію документа, що підтверджує відповідні зміни (свідоцтва про зміну імені та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу тощо).
Особа, яка претендує на участь у конкурсі, може подавати додаткові документи та інформацію, які підтверджують відповідність особи встановленим вимогам, зокрема стосовно професійної компетентності.
Кожен аркуш з числа поданих у паперовій формі документів (крім медичних довідок про стан здоров’я та витягу з реєстру територіальної громади для підтвердження інформації про місце проживання (перебування) повинен містити власноручний підпис особи, яка претендує на участь у конкурсі.
На документи, що подаються в електронній формі, особою, яка претендує на участь у конкурсі, накладається її кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог законодавства у сферах електронного документообігу, електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.
Документи в паперовій формі надсилаються засобами поштового зв’язку на адресу, зазначену в оголошенні щодо прийому заяв про участь у конкурсі (отримувач "Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"), реєстрованим поштовим відправленням з описом вкладення та з повідомленням про вручення або в електронній формі на адресу електронної пошти, зазначену в оголошенні.
У разі надсилання документів засобами поштового зв’язку копії опису вкладення та розрахункового документа, що підтверджує надання послуги поштового зв’язку, надсилаються на електронну пошту конкурсної комісії.
Відомості, що містяться у документах, передбачених цим пунктом, конкурсна комісія може отримувати та перевіряти засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" (за наявності технічної можливості) в установленому законодавством порядку.
14. Документи, зазначені у пункті 13 цих Порядку та умов, що надійшли в інший спосіб, ніж передбачено у згаданому пункті, та/або пізніше 30 календарних днів з дня оголошення конкурсу, не приймаються до розгляду конкурсною комісією. Датою надходження документів, надісланих засобами поштового зв’язку, є дата, зазначена в повідомленні про вручення поштового відправлення або на конверті.
15. Конкурсна комісія протягом 30 календарних днів з дня завершення прийому заяв про участь у конкурсі:
1) розглядає документи, подані особами, які претендують на участь у конкурсі, за результатами чого приймає рішення щодо допуску їх до участі у конкурсі;
2) здійснює оцінювання професійної компетентності кандидатів;
3) забезпечує проведення спеціальної перевірки;
4) за результатами голосування складає рейтинг.
16. Подані до конкурсної комісії в установлений строк документи розглядаються конкурсною комісією за такими критеріями:
1) відповідність поданих документів переліку, формі та змісту, визначеним у пункті 13 цих Порядку та умов;
2) повнота даних, які містяться у поданих документах, та їх відповідність вимогам до члена Національної комісії, визначеним частиною першою статті 7 Закону, а саме щодо володіння державною мовою, кваліфікації, досвіду, зокрема у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, які є необхідними для виконання обов’язків та здійснення повноважень члена Національної комісії, у тому числі стосовно вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або ступеня магістра та досвіду роботи в одній із сфер регулювання, визначених частиною першою статті 2 Закону, не менше п’яти років, із них на керівних посадах - не менше трьох років; володіння іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи;

................
Перейти до повного тексту