1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
11 жовтня 2024 року № 3933
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 листопада 2024 року
за № 1684/43029
ПОРЯДОК
перевірки знань та навичок персоналу потужностей після проходження підготовки щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин та видачі державного сертифіката про наявність достатніх знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин
1. Цей Порядок визначає процедуру підготовки персоналу потужностей і перевірки знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин та видачі або відмови у видачі, анулювання центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері благополуччя тварин державного сертифіката про наявність достатніх знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин (далі - державний сертифікат).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України від 25 червня 1992 року № 2498-XII "Про ветеринарну медицину" (далі - Закон № 2498), "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин", "Про адміністративну процедуру".
3. Перевірка знань персоналу потужності щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин складається з теоретичної та практичної частини.
4. Теоретична частина включає вимоги законодавства про благополуччя тварин. Практична частина включає практичну демонстрацію поводження з тваринами або показ відеоматеріалів відповідно до програми підготовки.
5. У разі підготовки персоналу потужностей щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин під час умертвіння, практична частина включає застосування для кожного виду тварини і для кожної операції та методу оглушення або умертвіння щонайменше:
10 умовних голів сільськогосподарських тварин;
50 голів свійської птиці;
50 кролів.
Для обчислення умовного поголів’я використовують наведені нижче коефіцієнти перерахунку:
Види тварин Коефіцієнт перерахунку в умовне поголів’я
Корови, бугаї-плідники молочного стада, робочі воли 1,0
Тварини родини коневих (Equidae) 1,0
Інша велика рогата худоба (без корів та бугаїв-плідників молочного стада, робочих волів) 0,5
Свині живою масою понад 100 кг 0,02
Інші свині 0,15
Вівці та кози 0,1
Ягнята, козенята та поросята живою масою до 15 кг 0,05
Практична частина підготовки здійснюється під наглядом посадової особи уповноваженої особи, що володіє відповідними знаннями та навичками.
6. Тривалість підготовки персоналу потужності щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин при:
утриманні сільськогосподарських тварин складає щонайменше вісім годин;
умертвінні сільськогосподарських тварин та/або здійснення супутніх операцій (за виключенням тривалості практичної частини) щонайменше - шість годин;
транспортуванні сільськогосподарських тварин щонайменше - чотири години.
7. Перевірка знань та навичок персоналу потужностей здійснюється уповноваженою особою щонайменше через сім і не більше чотирнадцяти днів після проходження підготовки щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин (теоретичної та практичної частин) шляхом складання іспиту, що триває не більше однієї години. Результати іспиту оцінюються на "склав" або "не склав".
8. За результатами проходження особою підготовки щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин та успішного складання іспиту, уповноважена особа видає їй свідоцтво про проходження підготовки щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин та успішного складання іспиту за формою згідно з додатком до цього Порядку.
9. Державний сертифікат видається на платній основі відповідно до частини восьмої статті 80-3 Закону України від 30 червня 2023 року № 3221-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання продовольчої безпеки та розвитку тваринництва" (далі - Закон № 3221).
10. Державний сертифікат видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері благополуччя тварин, персоналу потужностей, до обов’язків якого належить:
утримання сільськогосподарських тварин - державний сертифікат про наявність достатніх знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин під час їх утримання та здійснення супутніх операцій;
умертвіння сільськогосподарських тварин - державний сертифікат про наявність достатніх знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин під час їх умертвіння та здійснення супутніх операцій;
транспортування сільськогосподарських тварин - державний сертифікат про наявність достатніх знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин під час їх транспортування та здійснення супутніх операцій.
11. Державний сертифікат підтверджує право особи на виконання на потужностях виключно тих робіт з утримання, умертвіння, транспортування сільськогосподарських тварин та/або здійснення супутніх операцій, які зазначені в державному сертифікаті.
12. Для отримання державного сертифіката заявник подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері благополуччя тварин:

................
Перейти до повного тексту