1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.10.2024 № 495
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 жовтня 2024 р.
за № 1539/42884
Про затвердження Порядку формування та оприлюднення Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
Відповідно до підпункту 69.41 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, підпункту 3 пункту 26 розділу X Закону України від 18 червня 2024 року № 3813-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства", підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок формування та оприлюднення Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
2. Департаменту податкової політики спільно з Департаментом забезпечення координаційно-моніторингової роботи Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Міністра фінансів України відповідно до розподілу обов’язків та Голову Державної податкової служби України.

В.о. Міністра

Р. Єрмоличев

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник
Міністра цифрової трансформації України

В.о. Голови Державної податкової служби України




О. Вискуб

Т. Кірієнко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
07 жовтня 2024 року № 495
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 жовтня 2024 р.
за № 1539/42884
ПОРЯДОК
формування та оприлюднення Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
I. Загальна частина
( Пункт 1 розділу I виключено на підставі Наказу Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
1. Цей Порядок визначає порядок розрахунку критеріїв для включення платників податків до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (далі - Перелік платників), який включає:
( Абзац перший пункту 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
алгоритми розрахунку середніх показників критеріїв щодо включення платників податків до Переліку платників, на підставі яких формується цей перелік;
алгоритми розрахунку показників вимог і критеріїв щодо включення платників податків до Переліку платників;
порядок формування та затвердження Переліку платників;
порядок оприлюднення Переліку платників ДПС на своєму офіційному вебсайті;
( Абзац п’ятий пункту 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
порядок повідомлення платника податків про включення / виключення його до/з Переліку платників;
порядок подання платником податків повідомлення про відмову в оприлюдненні даних про платника податків;
порядок вилучення інформації про платника податків у разі подання платником податків повідомлення про відмову в оприлюдненні даних про платника податків після оприлюднення Переліку платників.
2. Перелік платників формується на підставі податкової звітності платника податків, поданої ним до контролюючого органу, у строки, встановлені Податковим кодексом України (далі - Кодекс), податкової інформації з інформаційно-комунікаційних систем ДПС та інших джерел, отримані в порядку та спосіб, визначені Кодексом.
( Пункт 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
3. ДПС забезпечує формування та затвердження Переліку платників не пізніше останнього робочого дня березня, травня, серпня та листопада.
Для визначення відповідності платників податків критеріям платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства враховуються дані:
1) податкової звітності та змін до неї, внесених відповідно до статті 50 глави 2 розділу II Кодексу, поданих на дату розрахунку:
у березні - за попередній звітний (податковий) рік;
у травні - за I квартал поточного року та II-IV квартали року, що йому передують;
у серпні - за I-II квартали поточного року та III-IV квартали року, що йому передують;
у листопаді - за I-III квартали поточного року та IV квартал року, що йому передує.
Для платників податку на прибуток підприємств, яким пунктом 137.5 статті 137 розділу III Кодексу встановлено річний строк подання звітності з податку на прибуток підприємств, показник рівня сплати податку на прибуток підприємств визначається за попередній звітний рік з урахуванням даних податкової звітності та змін до неї, внесених відповідно до статті 50 глави 2 розділу II Кодексу, поданих на дату здійснення розрахунку рівня сплати податку на прибуток підприємств.
( Абзац шостий підпункту 1 пункту 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
Для фізичних осіб - підприємців (далі - ФОП), яким пунктом 177.5 статті 177 розділу IV Кодексу встановлено річний строк подання податкової декларації про майновий стан і доходи, показник рівня сплати податку на доходи фізичних осіб визначається з урахуванням даних, поданих за останній звітний (податковий) період податкових декларацій про майновий стан і доходи, за якими настав граничний строк, та змін до них, внесених відповідно до статті 50 глави 2 розділу II Кодексу, поданих на дату розрахунку;
2) сплачених сум надходжень податків, зборів, платежів.
4. Розрахунок показників вимог, критеріїв та середніх показників критеріїв здійснюється на підставі даних податкової звітності, поданої платником податків, та відомостей, отриманих від центральних органів виконавчої влади та інших органів у порядку інформаційної взаємодії.
II. Розрахунок середніх показників критеріїв
1. Під час формування Переліку платників здійснюється порівняння визначених Кодексом показників платника податків із середніми значеннями цих показників загалом по Україні.
2. Розраховані середні показники критеріїв, передбачені підпунктом 69.41.2 підпункту 69.41 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу, оприлюднюються на офіційному вебсайті ДПС протягом 5 робочих днів після затвердження Переліку платників.
( Пункт 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
3. Для визначення відповідності платника податків критеріям платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства використовуються такі середні показники:
1) середній показник рівня сплати податку на прибуток підприємств у відповідній галузі за останні чотири квартали з урахуванням пункту 137.5 статті 137 розділу III Кодексу застосовується для визначення платника податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства за юридичними особами, що перебувають на загальній системі оподаткування.
Середній показник рівня сплати податку на прибуток підприємств у відповідній галузі юридичними особами, що перебувають на загальній системі оподаткування РС(ППгалузь), обраховується за формулою:
див. зображення
( Абзац третій підпункту 1 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
де: ПнП (податок на прибуток підприємств) = Сума (рядок 06 + рядок 06.1 + рядок 06.2 + рядок 06.3 + рядок 06.4 + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 податкових декларацій з податку на прибуток підприємств платників податків за відповідною галуззю);
Д (дохід) = Сума (рядок 01 податкових декларацій з податку на прибуток підприємств юридичних осіб, що перебувають на загальній системі оподаткування за відповідною галуззю).
Середній показник рівня сплати податку на прибуток підприємств юридичними особами, що перебувають на загальній системі оподаткування, за галуззю обраховується загалом по всіх юридичних особах, що перебувають на загальній системі оподаткування, за кожним класом класифікації видів економічної діяльності (далі - КВЕД) відповідно до Національного класифікатора України, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року № 457 (далі - КВЕД ДК 009:2010).
( Абзац шостий підпункту 1 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
Показник рівня сплати податку на прибуток підприємств юридичних осіб, що перебувають на загальній системі оподаткування РС(ППплатник), обраховується за формулою:
див. зображення
( Абзац восьмий підпункту 1 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
де: ПнП (податок на прибуток підприємств) = рядок 06 + рядок 06.1 + рядок 06.2 + рядок 06.3 + рядок 06.4 + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
Д (дохід) = рядок 01 податкової декларації з податку на прибуток підприємств.
Клас КВЕД платника податку відповідає основному виду діяльності такого платника відповідно до КВЕД ДК 009:2010.
( Абзац одинадцятий підпункту 1 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
Відбір платників і формування переліку юридичних осіб, у яких показник рівня сплати податку на прибуток підприємств дорівнює / перевищує середньому показнику / середній показник рівня сплати податку на прибуток підприємств юридичними особами, що перебувають на загальній системі оподаткування у відповідній галузі за останні чотири квартали з урахуванням пункту 137.5 статті 137 розділу III Кодексу, здійснюються за формулою:
РС(ППплатник) більше або дорівнює РС(ППгалузь),
де: Середній показник рівня сплати податку на прибуток підприємств юридичними особами, що перебувають на загальній системі оподаткування у відповідній галузі, визначається окремо:
для платників податків, які відповідають вимогам пункту 137.5 статті 137 розділу III Кодексу, у поточному або попередньому податковому (звітному) періоді;
для платників податків, для яких вимогами Кодексу визначено податковий (звітний) період для податку на прибуток підприємств: квартал, півріччя, три квартали, рік, у поточному та попередньому податковому (звітному) періоді, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 статті 137 розділу III Кодексу.
2) Середній показник рівня сплати податку на додану вартість за останні 12 звітних (податкових) періодів, що дорівнює / перевищує середньому показнику / середній показник рівня сплати податку на додану вартість за галуззю (крім платників податків - юридичних осіб, що перебувають на загальній системі оподаткування, юридичних осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку четвертої групи, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25 і більше відсотків загального обсягу постачання) за останні 12 звітних (податкових) періодів, застосовується для визначення платника податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.
Середній показник рівня сплати податку на додану вартість за галуззю (РС(ПДВгалузь) ) розраховується за такою формулою:
РС(ПДВгалузь) = Н(ПДВгалузь) / Обсяг(ПДВгалузь), у %,
де: Обсяг(ПДВгалузь) (обсяг постачання за відповідні 12 послідовних місяців за суб’єктами господарювання відповідної галузі) = Сума (рядків 1.1А, 1.2А, 1.3А) податкових декларацій з податку на додану вартість;
Н(ПДВгалузь) (позитивне значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом за відповідних 12 послідовних місяців по суб’єктах господарювання відповідної галузі) = Сума (рядка 18) податкових декларацій з податку на додану вартість;
Середній показник рівня сплати податку на додану вартість за галуззю обраховується загалом по Україні за кожним класом КВЕД (_ХХ.ХХ) відповідно до КВЕД ДК 009:2010.
( Абзац шостий підпункту 2 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
Розрахунок показника рівня сплати податку на додану вартість за галуззю юридичною особою, що перебуває на загальній системі оподаткування, та юридичною особою, що перебуває на спрощеній системі оподаткування та є платником єдиного податку четвертої групи, фізичною особою, що перебуває на загальній системі оподаткування, за останні 12 послідовних місяців (РС(ПДВплатник) ) здійснюється за формулою:
РС(ПДВплатник) = Н(ПДВплатник) / Обсяг(ПДВплатник), у %,
де: Обсяг(ПДВплатник) (обсяг постачання за відповідні 12 послідовних місяців) = Сума (рядків 1.1А, 1.2А, 1.3А) податкових декларацій з податку на додану вартість;
Н(ПДВплатник) (позитивне значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом за відповідних 12 послідовних місяців) = Сума (рядка 18) податкових декларацій з податку на додану вартість.
Середній показник рівня сплати податку на додану вартість за галуззю за юридичною та фізичною особою за останні 12 послідовних місяців здійснюється на підставі даних з усієї податкової звітності з ПДВ, поданої за кожен з таких 12 місяців.
Відбір платників та формування переліку юридичних осіб, що перебувають на загальній системі оподаткування, юридичних осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку четвертої групи, фізичних осіб, що перебувають на загальній системі оподаткування, у яких показник рівня сплати податку на додану вартість дорівнює / перевищує середньому показнику / середній показник (крім платників - юридичних осіб, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25 і більше відсотків загального обсягу постачання), здійснюються за формулою:
РС(ПДВплатник) більше або дорівнює РС(ПДВгалузь)
Визначення переліку юридичних осіб, що перебувають на загальній системі оподаткування, та юридичних осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку четвертої групи, у яких сума операцій з вивезення товарів за межі митної території України становить 25 і більше відсотків загального обсягу постачання та за якими не розраховується показник рівня сплати податку на додану вартість, здійснюється за формулою:
Експорт / Загальний обсяг постачання, у % більше або дорівнює 25%,
де: Експорт (операції з вивезення товарів за межі митної території України за 12 послідовних місяців) = Сума (рядків 2.1.А та 2.2.А) податкових декларацій з податку на додану вартість;
Загальний обсяг постачання - Сума (рядків 1.1.А, 1.2.А, 1.3.А, 2.1.А, р.2.2.А, 3А, 5А за 12 послідовних місяців) податкових декларацій з податку на додану вартість.
3) Показники середньої заробітної плати.
Розрахунок показника здійснюється на підставі поданих за кожний з 4 послідовних звітних (податкових) періодів, які відповідають періоду формування критеріїв, додатків 4 ДФ "Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору" до податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, поданих відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4 "Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року за № 111/26556 (далі - Додаток 4 ДФ).
( Абзац другий підпункту 3 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
Показник "Кількість найманих працівників" для розрахунку середньомісячної заробітної плати розраховується з урахуванням переліку унікальних реєстраційних номерів облікової картки платника податків (далі - РНОКПП) (графа 2 розділу І Додатка 4 ДФ), яким протягом місяця звітного кварталу нараховано доходи за ознакою 101 (графа 6 розділу І Додатка 4 ДФ).
( Абзац третій підпункту 3 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
Для кожного місяця звітного кварталу перелік унікальних РНОКПП визначається за умови, що значення графи 7 Додатка 4 ДФ (дата прийняття на роботу) відсутнє або відповідає першому календарному дню звітного місяця та значення графи 8 Додатка 4 ДФ (дата звільнення з роботи) відсутнє або відповідає останньому календарному дню звітного місяця.
( Абзац четвертий підпункту 3 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
Показник "Зарплата" визначається як сума рядків графи 3а додатка 4 ДФ, що відповідає переліку унікальних РНОКПП, з яких сформовано показник "Кількість найманих працівників", по яких нараховано доходи за ознакою 101 (графа 6 розділу І Додатка 4 ДФ).
( Абзац п’ятий підпункту 3 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
Розрахунок значень показників "Кількість найманих працівників" та "Зарплата" повинен здійснюватися за квартальний податковий період з урахуванням кількості повних відпрацьованих найманими працівниками місяців у звітному кварталі.
Середньомісячна нарахована заробітна плата по платнику розраховується за формулою:
Зарплата(платник) = Зарплата(платник квартал) / Кількість(місяців),
де: Зарплата(платник квартал) - сума середньомісячних нарахованих заробітних плат на одного працівника за звітний квартал з урахуванням кількості повних відпрацьованих місяців по платнику податків - юридичній особі або ФОП;
Кількість(місяців) - кількість повних відпрацьованих місяців в кварталі, в яких найманим працівникам нараховувався дохід у вигляді заробітної плати.
Показник Зарплата(платник) формується за кожен з останніх чотирьох звітних (податкових) періодів (кварталів) окремо.
Середньомісячна нарахована заробітна плата по галузі по регіону розраховується за формулою:
Зарплата(галузь_регіон) = Зарплата(платник галузь_регіон) / Кількість(платників галузь_регіон),
де: Зарплата(платник галузь_регіон) - загальна сума показників Зарплата( платник) по суб’єктах господарювання з однаковим класом КВЕД (ХХ.ХХ) відповідно до КВЕД ДК 009:2010 та у яких основне місце обліку відповідає одному регіону;
( Абзац чотирнадцятий підпункту 3 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
Кількість(платників галузь_регіон) - кількість суб’єктів господарювання, по яких визначено показник Зарплата(платник галузь_регіон) з однаковим класом КВЕД (ХХ.ХХ) відповідного до КВЕД ДК 009:2010 та у яких основне місце обліку відповідає одному регіону.
( Абзац п’ятнадцятий підпункту 3 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
Показник Зарплата(галузь_регіон) формується із показників Зарплата(платник) за підсумками відповідного звітного (податкового) періоду (кварталу) окремо.
Показник середньомісячної нарахованої та/або виплаченої податковим агентом - юридичною особою заробітної плати за останні чотири звітні (податкові) періоди становить не менше середньої заробітної плати у відповідній галузі у відповідному регіоні, помноженої на коефіцієнт 1,1, за умови, що середньомісячна чисельність працюючих за зазначений період становить не менше п’яти осіб,- застосовується для визначення платника податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства для:
юридичних осіб, що перебувають на загальній системі оподаткування;
юридичних осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи;
юридичних осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку четвертої групи.
Зарплата(платник) більше або дорівнює Зарплата(галузь_регіон) x 1,1 та одночасно показник "Середньомісячна чисельність працюючих" більше або дорівнює 5,
де: Показник "Середньомісячна чисельність працюючих" розраховується як сума унікальних РНОКПП (графа 2 розділу І Додатка 4 ДФ) за кожний місяць звітного (податкового) періоду (кварталу), яким нараховувались доходи за ознакою 101 (графа 6 розділу І Додатка 4 ДФ), поділена на 3.
( Абзац двадцять другий підпункту 3 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
Показник середньомісячної нарахованої та/або виплаченої податковим агентом - фізичною особою - підприємцем заробітної плати за останні чотири звітні (податкові) періоди становить не менше середньої заробітної плати у відповідній галузі у відповідному регіоні, помноженої на коефіцієнт 1,1,- застосовується для визначення платника податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства для:
фізичних осіб - підприємців, що перебувають на загальній системі оподаткування;
фізичних осіб - підприємців, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи.
Зарплата(платник) більше або дорівнює Зарплата(галузь_регіон) x 1,1.
4) Середній показник рівня сплати податків до зведеного бюджету.
Показник рівня сплати податків до зведеного бюджету дорівнює / перевищує середньому показнику / середній показник рівня сплати податків до зведеного бюджету резидентів Дія Сіті.
Показник середнього рівня сплати до зведеного бюджету (РСЗБУ ) обраховується загалом по Україні за резидентами Дія Сіті відповідно до Реєстру Дія Сіті та визначається за такою формулою:
РСЗБУ = СПр / Кр,
де: СПр - сплачено всього податків до зведеного бюджету резидентами Дія Сіті за останні чотири квартали;
Кр = кількість резидентів Дія Сіті.
Показник рівня сплати податків до зведеного бюджету дорівнює / перевищує середньому показнику / середній показник у відповідній галузі за останні чотири квартали застосовується для визначення платника податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства для платників юридичних та фізичних осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи.
Розрахунок показника рівня сплати податків до зведеного бюджету здійснюється на підставі поданих податкових декларацій платника єдиного податку за кожний із 4 послідовних звітних періодів, які відповідають періоду формування критеріїв та даних щодо сплати податків і зборів до зведеного бюджету.
Середній показник рівня сплати податків до зведеного бюджету юридичними та фізичними особами, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи у відповідній галузі, обраховується загалом за кожним класом КВЕД (_ХХ.ХХ) відповідно до КВЕД ДК 009:2010 (РСгал ) і визначається за формулою:
( Абзац дев’ятий підпункту 4 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
див. зображення
( Абзац десятий підпункту 4 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
де: ВПг - всього сплачено податків і зборів до зведеного бюджету юридичними та фізичними особами, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи за галуззю за останні чотири квартали;
Дг(дохід) = загальна сума задекларованого доходу відповідно до поданих податкових декларацій юридичних та фізичних осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи по галузі за останні чотири квартали.
Для розрахунку ВПг враховується сплата до зведеного бюджету:
юридичними особами - платниками єдиного податку третьої групи - усіх податків і зборів;
ФОП, платниками єдиного податку третьої групи - податків і зборів, пов’язаних із провадженням господарської діяльності ФОП, а саме:
податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді з/п (КБК 11010100);
військовий збір (КБК 11011000);
рентна плата та плата (КБК 1300, 1301, 1302, 1303, 1304, 1306, 1307, 1308);
податок на додану вартість (КБК 140601);
збір за місця для паркування транспортних засобів (КБК 180202);
туристичний збір (КБК 180302);
єдиний податок (КБК 180500);
екологічний податок (КБК 190100);
орендна плата (КБК 180109).
Середній показник рівня сплати податків до зведеного бюджету юридичними та фізичними особами, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи у відповідній галузі обраховується загалом по Україні за кожним класом КВЕД (_ХХ.ХХ) відповідно до КВЕД ДК 009:2010.
( Абзац підпункту 4 пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 519 від 17.10.2024 )
5) Показник рівня сплати податку на доходи фізичних осіб від провадження господарської діяльності за звітний (податковий) рік дорівнює / перевищує середньому показнику / середній показник у відповідній галузі застосовується для визначення платника податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства для фізичних осіб - підприємців, що перебувають на загальній системі оподаткування.

................
Перейти до повного тексту