- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ГРОМАД, ТЕРИТОРІЙ ТА ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
08.04.2024 № 290
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 травня 2024 р.
за № 778/42123
Про внесення змін до Правил пломбування вагонів і контейнерів та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства транспорту України від 25 жовтня 2001 року № 718
Відповідно до частини першої
статті 15 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до Правил пломбування вагонів і контейнерів, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 20 серпня 2001 року № 542 "Про внесення змін та доповнень до нормативно-правових актів", зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 10 вересня 2001 року за № 793/5984, виклавши їх у новій редакції, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність,
наказ Міністерства транспорту України від 25 жовтня 2001 року № 718 "Про затвердження Інструкції про порядок розповсюдження, обліку, зберігання та звітності при використанні запірно-пломбувальних пристроїв, що застосовуються на залізничному транспорті для пломбування вагонів і контейнерів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 січня 2002 року за № 50/6338.
3. Управлінню залізничного транспорту забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
4. Сектору зовнішніх комунікацій забезпечити розміщення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
5. Цей наказ набирає чинності через шість місяців з дня його офіційного опублікування, крім пункту 2 цього наказу, який набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Юрія ВАСЬКОВА.
Віце-прем’єр-міністр з відновлення України - Міністр | О. Кубраков |
ПОГОДЖЕНО: Голова Антимонопольного комітету України Голова Державної регуляторної служби України Виконувач обов’язків Міністра економіки України Перший заступник Міністра цифрової трансформації України | П. Кириленко О. Кучер О. Соболев О. Вискуб |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту України
20 серпня 2001 року № 542
(у редакції наказу Міністерства
розвитку громад, територій
та інфраструктури України
від 08 квітня 2024 року № 290)
ПРАВИЛА
пломбування вагонів і контейнерів
1. Ці Правила встановлюють вимоги до пломбування вагонів і контейнерів закритого типу, вагонів-цистерн та контейнерів (далі - вагони і контейнери), які пломбуються запірно-пломбувальними пристроями (далі - пристрої пломбування), призначеними для одночасного запирання та пломбування вагонів і контейнерів, або пломбами.
При пломбуванні вагонів та контейнерів пломбами для їх фіксації допускається використання лещат та закруток.
Порядок запирання, пломбування, зняття та способів накладання пристроїв пломбування або пломб на вагони та контейнери зазначається у відповідних інструкціях, розроблених їх виробниками (далі - Інструкція).
2. Пристрої пломбування і пломби, накладені на вагони та контейнери, за своєю конструкцією мають унеможливлювати зняття їх із вагона та контейнера без порушення цілісності.
Запірні пристрої вагонів та контейнерів для накладення пристроїв пломбування або пломб повинні бути справними.
3. Завантажені вагони і контейнери пломбуються:
пристроями пломбування або пломбами перевізника, коли вантаж завантажено перевізником;
пристроями пломбування або пломбами відправника, коли вантаж завантажено відправником.
4. Порядок пломбування вантажів, що перевозяться в міжнародному залізничному сполученні, повинен відповідати міжнародним договорам України про залізничні перевезення, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
5. Перевізник при пломбуванні вагонів та контейнерів своїми пристроями пломбування або пломбами веде облік такого пломбування із вказанням наступних відомостей: номер вагона (контейнера), кількість та номера пристроїв пломбування або пломб, встановлених на вагон (контейнер), дата і час пломбування.
7. Повторне накладення пристроїв пломбування або пломб на вагони та контейнери після проведення прикордонного, митного, фітосанітарного та інших видів контролю здійснюється перевізником за рахунок відправника (одержувача).
Зняття пристроїв пломбування або пломб проводиться у присутності тих органів контролю, які накладали ці пристрої пломбування або пломби.
Відомості про зняті та накладені пристрої пломбування або пломби заносяться до акта розкриття вагона, контейнера, автомобіля, трактора або іншої самохідної машини для здійснення прикордонного, митного, фітосанітарного та інших видів контролю та перевірок, форма якого наведена в додатку 3 до Правил складання актів, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 28 травня 2002 року № 334,
зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 08 липня 2002 року за № 567/6855.
8. У разі перевезення вантажів з використанням пристроїв пломбування або пломб в перевізних документах під найменуванням вантажу проставляється відмітка про належність пристроїв пломбування або пломб, їх тип, індивідуальні номери та кількість.
9. На вагони і контейнери пристрої пломбування або пломби накладаються на місця для пломбування на дверях, завантажувальних та розвантажувальних люках, інших конструктивних отворах, які згідно з технічною документацією виробників вагонів призначені для пломбування вагонів та контейнерів.
10. При пломбуванні критих вагонів і контейнерів пломбами додатково на двері накладаються закрутки.
11. Забороняється застосування пристроїв пломбування і пломб з нечіткими відбитками знаків на них, з неповними знаками та накладені з порушенням Інструкції.
12. Пристрої пломбування мають відповідати вимогам ДСТУ ISO 17712:2015 "Вантажні контейнери. Ущільнювачі механічні" (ІSO 17712:2013, ІDT) (далі - ДСТУ ISO 17712:2015), або іншого національного стандарту, яким його замінено.
Пристрої пломбування належать до групи охоронних технічних засобів одноразового використання.
Пристрої пломбування, накладені на вагони та контейнери, повинні мати такі знаки:
скорочене найменування перевізника;
індивідуальний номер із семизначних контрольних знаків у межах всіх типів пристроїв пломбування одного виробника, які містять 1 літеру української (А, Б, В, Г, Д, Е, Ж, З, І, И, К, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я) або латинської (D, F, J, L, N, R, S, U, V, W, Z) абеток і 6 цифр від 000001 до 999999.
Технічні вимоги щодо конструкції та виготовлення пристроїв пломбування:
................Перейти до повного тексту