1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
20.03.2024 № 318
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 травня 2024 р.
за № 680/42025
Про внесення змін до рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 20 червня 2013 року № 1103
Відповідно до пункту 13 частини першої статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків", статті 42 Закону України "Про інститути спільного інвестування", Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", у зв’язку з прийняттям Закону України "Про адміністративну процедуру", з метою удосконалення та приведення нормативно-правового акта у відповідність до вимог законодавства Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:
1. У преамбулі рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 20 червня 2013 року № 1103 "Про затвердження Положення про порядок реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів пайового інвестиційного фонду", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 липня 2013 року за № 1188/23720, слова "ринку цінних паперів в Україні" замінити словами "ринків капіталу та організованих товарних ринків", слова "цінні папери та фондовий ринок" замінити словами "ринки капіталу та організовані товарні ринки".
2. Унести зміни до Положення про порядок реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів пайового інвестиційного фонду, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 20 червня 2013 року № 1103, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 липня 2013 року за № 1188/23720, виклавши його у новій редакції, що додається.
3. Департаменту методології регулювання професійних учасників ринку цінних паперів (Козловська І.) забезпечити:
подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього рішення на офіційному вебсайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
4. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Бойка Ю.

Голова Комісії

Р. Магомедов
Протокол засідання Комісії
від 20.03.2024 року № 52

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник
Міністра цифрової трансформації України




О. Вискуб
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
20 червня 2013 року № 1103
(у редакції рішення
Національної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
від 20 березня 2024 року № 318)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 травня 2024 р.
за № 680/42025
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів пайового інвестиційного фонду
I. Загальні положення
1. Це Положення встановлює порядок реєстрації проспекту емісії інвестиційних сертифікатів (змін до нього) та випуску інвестиційних сертифікатів пайового інвестиційного фонду (далі - пайовий фонд).
2. Проспект емісії реєструється протягом одного року з дня внесення відомостей про пайовий фонд до Єдиного державного реєстру інститутів спільного інвестування (далі - Реєстр).
3. Реєстрація проспекту емісії інвестиційних сертифікатів (змін до нього) та випуску інвестиційних сертифікатів пайового фонду здійснюється уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку відповідно до вимог цього Положення і не може розглядатися як гарантія вартості цих інвестиційних сертифікатів.
4. Адміністративні послуги НКЦПФР з реєстрації змін до проспекту емісії цінних паперів (крім випадків, якщо зміни до проспекту емісії цінних паперів інституту спільного інвестування пов’язані виключно з другою та кожною наступною емісією цінних паперів інституту спільного інвестування та/або стосуються виключно змін тексту регламенту інституту спільного інвестування), реєстрації змін до регламенту інституту спільного інвестування є платними послугами, розмір плати за надання яких встановлено Розмірами плати за реєстраційні дії щодо учасників ринків капіталу та інших осіб, затвердженими рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13 червня 2022 року № 620, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2022 року за № 909/38245.
5. Адміністративні послуги НКЦПФР, порядок надання яких встановлений цим Положенням, надаються з урахуванням вимог, визначених Порядком надання адміністративних послуг Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, затвердженим рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17 листопада 2021 року № 1124, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2022 року за № 147/37483.
6. Емітентом інвестиційних сертифікатів пайового фонду виступає компанія з управління активами такого фонду.
Компанія з управління активами (далі - заявник) подає до НКЦПФР заяву і документи, необхідні для реєстрації випуску та проспекту емісії інвестиційних сертифікатів пайового фонду, не пізніше як протягом 60 днів після прийняття рішення про розміщення інвестиційних сертифікатів пайового фонду уповноваженим органом компанії з управління активами.
Реєстрація проспекту емісії інвестиційних сертифікатів та випуску інвестиційних сертифікатів здійснюється щодо кожного пайового фонду окремо.
7. Отримання свідоцтва про реєстрацію випуску інвестиційних сертифікатів пайового фонду є підставою для оформлення глобального сертифіката інвестиційних сертифікатів.
8. При розміщенні інвестиційних сертифікатів пайового фонду компанія з управління активами та/або інвестиційна(ні) фірма(и), що має(ють) ліцензію на провадження відповідного виду діяльності з торгівлі фінансовими інструментами, з яким(и) компанія з управління активами уклала відповідний (відповідні) договір (договори) щодо проведення нею(ними) такого розміщення, здійснюють заходи з фінансового моніторингу відповідно до законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
9. Укладення договорів з першими власниками інвестиційних сертифікатів пайового фонду при їх публічному розміщенні здійснюється не раніше ніж через 10 днів після розміщення у базі даних особи, яка провадить діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників ринків капіталу та професійних учасників організованих товарних ринків, зареєстрованого (зареєстрованих) в НКЦПФР проспекту емісії інвестиційних сертифікатів пайового фонду (змін до нього).
10. Підпис документів, що подаються для реєстрації проспекту емісії інвестиційних сертифікатів (змін до нього) та реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів пайового фонду, відповідними особами підтверджує достовірність даних, наведених у таких документах.
Збитки, завдані внаслідок подання недостовірної інформації, що міститься у проспекті емісії інвестиційних сертифікатів та змінах до нього, відшкодовуються в порядку, встановленому законодавством.
11. Фінансова звітність пайового фонду має бути складена відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та відповідати міжнародним стандартам фінансової звітності. Аудиторський звіт та звіт щодо огляду має бути складений відповідно до Закону України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність", міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг та з урахуванням положень Вимог до інформації, що стосується аудиту або огляду фінансової звітності учасників ринків капіталу та організованих товарних ринків, нагляд за якими здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22 липня 2021 року № 555, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 07 вересня 2021 року за № 1176/36798 (далі - Вимоги до інформації).
Фінансова звітність та інші фінансові документи пайового фонду подаються за формою, визначеною законодавством.
Зазначена фінансова звітність пайового фонду повинна бути підписана уповноваженою особою, головним бухгалтером (особою, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку) компанії з управління активами.
12. Подання заявником до НКЦПФР заяви та документів і відправлення НКЦПФР заявнику повідомлень та документів, передбачених цим Положенням, здійснюється в електронній формі з урахуванням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг офіційним каналом зв’язку засобами, визначеними окремим документом нормативно-технічного характеру, інформація про які оприлюднена на офіційному вебсайті НКЦПФР, відповідно до вимог цього документа.
У пакеті документів, подання яких до НКЦПФР передбачено цим Положенням, кожний документ, створений в електронній формі або створений як електронна копія паперового документа (сканкопія), має бути окремим файлом у форматі Portable Document Format/A (формат специфікації PDF 1.4 ISO 19005-1:2005) - PDF/А або Rich Text Format - RTF, або Excel (.xlsx), або Word (.doc) чи Word (.docx), вид якого обирається заявником самостійно, якщо інше не встановлено цим Положенням, із застосуванням електронного підпису уповноваженої особи заявника, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, який повинен містити ідентифікаційні дані юридичної особи - заявника, представником якої є така особа (повне або офіційне скорочене найменування та ідентифікаційний код за Єдиним державним реєстром підприємств і організацій України юридичної особи), на кожному окремому електронному документі.
13. Повідомлення та документи, які відповідно до вимог цього Положення відправляються НКЦПФР заявнику офіційним каналом зв’язку, підписуються із застосуванням кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи НКЦПФР.
14. На проспект емісії інвестиційних сертифікатів (зміни до проспекту емісії інвестиційних сертифікатів), у разі його(їх) реєстрації, накладається кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи НКЦПФР.
Накладення кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи НКЦПФР на проспект емісії інвестиційних сертифікатів (зміни до проспекту емісії інвестиційних сертифікатів) є підтвердженням реєстрації проспекту емісії інвестиційних сертифікатів (змін до проспекту емісії інвестиційних сертифікатів) НКЦПФР, а дата його накладання є датою набрання чинності такої реєстрації.
15. На зміни до регламенту пайового фонду, у разі їх реєстрації, накладається кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи НКЦПФР.
Накладення кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи НКЦПФР на зміни до регламенту пайового фонду є підтвердженням реєстрації змін до регламенту пайового фонду НКЦПФР, а дата його накладання є датою набрання чинності такої реєстрації.
16. Свідоцтво про реєстрацію інвестиційних сертифікатів пайового фонду/свідоцтво про внесення відомостей про інститут спільного інвестування до Реєстру, видача яких передбачена цим Положенням, оформлюються в електронній формі із застосуванням кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи НКЦПФР.
У випадках, передбачених цим Положенням, заміна свідоцтва про реєстрацію випуску інвестиційних сертифікатів пайового фонду/свідоцтва про внесення відомостей про інститут спільного інвестування до Реєстру здійснюється шляхом видачі відповідного нового свідоцтва в електронній формі із застосуванням кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи НКЦПФР.
У такому разі свідоцтва, що підлягають заміні, припиняють дію.
17. НКЦПФР здійснює реєстрацію проспекту емісії інвестиційних сертифікатів (змін до нього) або відмовляє у відповідній реєстрації протягом 30 робочих днів після подання відповідної заяви та всіх необхідних документів для здійснення зазначених дій згідно з цим Положенням.
НКЦПФР протягом строку розгляду документів має право запитувати у заявника додаткові документи та інформацію. У такому разі перебіг строків, передбачених абзацом першим цього пункту, зупиняється з дня відправлення такого запиту та продовжується з дня отримання НКЦПФР офіційним каналом зв’язку додатково запитуваних від заявника документів та/або пояснень.
Протягом строку розгляду документів заявник може самостійно надавати додаткові документи, інформацію, пояснення тощо до поданого пакету документів.
У разі якщо заявником самостійно виявлені помилки, описки тощо в документах, поданих до НКЦПФР для реєстрації проспекту емісії інвестиційних сертифікатів (змін до нього), заявник має право виправити допущені помилки та надати документи з відповідними змінами на заміну раніше поданих документів офіційним каналом зв’язку не пізніше 5 календарних днів з дати надходження до НКЦПФР відповідної заяви та документів до неї. У разі надання документів з відповідними змінами з порушенням вказаного строку, вони не розглядаються і не враховуються при прийнятті відповідної постанови.
За письмовим зверненням заявника, поданим до НКЦПФР офіційним каналом зв’язку протягом строку розгляду його заяви та відповідних документів, про відмову від розгляду НКЦПФР цієї заяви у зв’язку з відмовою від отримання відповідної адміністративної послуги згідно з поданою заявою або з метою доопрацювання поданих документів, НКЦПФР з дати отримання такого звернення припиняє розгляд поданих відповідно до цього Положення документів та вважає їх такими, що повернуті заявнику. Після доопрацювання заявник подає документи у загальному порядку.
18. НКЦПФР залишає заяву, подану відповідно до цього Положення, без руху, якщо:
документи, що додаються до неї, подані не в повному обсязі, установленому цим Положенням;
заява та документи, що додаються до заяви, оформлені з порушенням вимог, встановлених пунктом 12 цього розділу.
Про залишення заяви без руху НКЦПФР інформує заявника протягом 3 робочих днів з дня отримання заяви та відповідних документів офіційним каналом зв’язку в електронній формі шляхом направлення відповідного повідомлення, що містить виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги цього Положення, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення заяви без руху, із застосуванням кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи НКЦПФР.
За клопотанням заявника НКЦПФР може продовжити строк усунення виявлених недоліків.
У разі усунення виявлених недоліків у строк, встановлений НКЦПФР, заява про реєстрацію вважається поданою в день її первинного подання. При цьому, строк розгляду документів продовжується на строк залишення заяви про реєстрацію без руху.
19. У цьому Положенні термін "зберігач" вживається у таких значеннях:
для пайового фонду з публічним розміщенням - депозитарна установа - банк, що має ліцензію на провадження діяльності із зберігання активів інституту спільного інвестування, видану НКЦПФР, та з якою в установленому законодавством порядку укладений договір про обслуговування зберігачем активів інституту спільного інвестування;
для пайового фонду з приватним розміщенням - депозитарна установа, що має ліцензію на провадження діяльності із зберігання активів інституту спільного інвестування, видану НКЦПФР.
II. Порядок реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів
1. Реєстрація проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів пайового фонду здійснюється за умови реєстрації регламенту пайового фонду та внесення відомостей про пайовий фонд до Реєстру.
2. З метою реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів пайового фонду компанія з управління активами подає до НКЦПФР такі документи:
1) заяву про реєстрацію проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів пайового фонду, створену в електронній формі згідно з додатком 1 до цього Положення;
2) протокол (витяг з протоколу) уповноваженого органу компанії з управління активами, який містить рішення щодо затвердження проспекту емісії та рішення про емісію інвестиційних сертифікатів пайового фонду, підписаний в установленому законодавством порядку;
3) довіреність(ості), надану(і) учасником(ами) (акціонером(ами)) компанії з управління активами представнику(ам), відповідно до якої відповідний представник брав участь та голосував на загальних зборах учасників (акціонерів) компанії з управління активами, на якому були прийняті рішення про затвердження проспекту емісії та рішення про емісію інвестиційних сертифікатів пайового фонду (подається, якщо зазначені рішення приймалися на загальних зборах учасників (акціонерів) компанії з управління активами за участі представника(ів) учасника(ів) (акціонера(ів)) компанії з управління активами);
4) проспект емісії інвестиційних сертифікатів пайового фонду, затверджений рішенням уповноваженого органу компанії з управління активами, зміст якого має відповідати вимогам пункту 3 цього розділу, створений в електронній формі як окремий файл у форматі Word (.doc) чи Word (.docx), із застосуванням електронних підписів уповноваженої особи, головного бухгалтера (особи, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку) компанії з управління активами, та у разі якщо компанія з управління активами при розміщенні інвестиційних сертифікатів пайового фонду користується послугами інвестиційних(ої) фірм(и), що здійснюють(є) таке розміщення, їх(ї) уповноважених(ої) осіб(особи), що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа;
5) платіжний документ, що підтверджує сплату державного мита відповідно до законодавства, з відміткою банку про його прийняття, із зазначенням найменування пайового фонду, коду класифікації доходів бюджету;
6) довідку в довільній формі, яка містить інформацію стосовно пріоритетних галузей і секторів інвестування та структури активів пайового фонду, що визначені в інвестиційній декларації пайового фонду, інформацію про інструменти та механізми інвестування, особливості фінансових моделей чи підходів, які використані у стратегії фонду, про прогнозні доходи та витрати, у тому числі витрати на управління активами фонду (винагорода КУА), інформацію про кошти, які планується залучити від інвесторів, прогнозовану динаміку грошових потоків до запланованих проєктів, про ризики та інструменти управління ними, про інші важливі аспекти інвестиційної стратегії, створену в електронній формі, із застосуванням електронного підпису уповноваженої особи компанії з управління активами, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа;
7) довідку у довільній формі про відсутність пов’язаності між зберігачем (у разі укладення зі зберігачем договору про обслуговування зберігачем активів інституту спільного інвестування), Центральним депозитарієм цінних паперів, аудиторською фірмою, оцінювачем майна, з якими укладено відповідні договори щодо обслуговування пайового фонду, та, у разі приватного розміщення інвестиційних сертифікатів, особами, серед яких планується розміщення інвестиційних сертифікатів пайового фонду, створену в електронній формі, із застосуванням електронного підпису уповноваженої особи компанії з управління активами, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. Довідка має бути складена не раніше ніж за 7 робочих днів до дати її подання;
8) довідку у довільній формі, що містить відомості про аудиторську(і) фірму(и), оцінювача(ів) майна (якщо інвестиційною декларацією передбачено інвестування в нерухомість), зберігача (у разі укладення зі зберігачем договору про обслуговування зберігачем активів інституту спільного інвестування), оператора регульованого фондового ринку, на якому здійснюватиметься обіг інвестиційних сертифікатів пайового фонду (для біржових пайових фондів), інвестиційну(і) фірму(и) (у разі укладення компанією з управління активами договору (договорів) з інвестиційною(ими) фірмою(ами) щодо проведення нею(ними) розміщення інвестиційних сертифікатів пайового фонду) щодо кожної такої фірми, депозитарну(і) установу(и) (у разі укладення з депозитарною(ими) установою(ами) тільки договору про обслуговування рахунку в цінних паперах (щодо кожної такої установи), реквізити та строки дії відповідних договорів з обслуговування пайового фонду, укладених з ними (у разі зміни таких відомостей), створену в електронній формі, із застосуванням електронного підпису уповноваженої особи корпоративного фонду, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. Довідка має бути складена не раніше ніж за 7 робочих днів до дати її подання;
9) довідку у довільній формі про належність/неналежність осіб, серед яких планується розміщення, до осіб, щодо яких встановлені заборони, передбачені Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", Законом України "Про санкції" та Законом України "Про запобігання корупції", а також осіб, пов’язаних з державою-агресором - Російською Федерацією та/або Республікою Білорусь, а саме:
фізичних осіб, які є громадянами Російської Федерації або Республіки Білорусь, крім тих, які проживають на території України на законних підставах;
юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством Російської Федерації або Республіки Білорусь;
юридичних осіб, засновниками та/або учасниками (акціонерами), опосередкованими власниками істотної участі яких є громадяни Російської Федерації, Республіки Білорусь, крім тих, які проживають на території України на законних підставах, та/або юридичні особи, зареєстровані за законодавством Російської Федерації, Республіки Білорусь;
юридичних осіб, засновниками та/або учасниками (акціонерами), опосередкованими власниками істотної участі яких є Російська Федерація, Республіка Білорусь;
осіб, включених до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції;
осіб, до яких застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до статті 5 Закону України "Про санкції", які унеможливлюють вчинення вказаних в цьому абзаці правочинів/дій,
створену в електронній формі (подається у разі внесення змін до проспекту емісії інвестиційних сертифікатів пайового фонду, пов’язаних з другою та кожною наступною емісією інвестиційних сертифікатів, а також зі зміною переліку осіб серед яких розміщуватимуться інвестиційні сертифікати, за умови приватного розміщення інвестиційних сертифікатів). Довідка має бути складена не раніше ніж за 7 робочих днів до дати її подання.
Якщо протягом строку розгляду НКЦПФР поданих для реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів пайового інвестиційного фонду документів відбулися зміни у відомостях, що містяться у довідці, зазначеній у цьому підпункті, компанія з управління активами зобов’язана не пізніше 3 робочого дня з дня виникнення таких змін, але не пізніше закінчення строку розгляду НКЦПФР поданих документів, надіслати до НКЦПФР в електронній формі офіційним каналом зв’язку оновлену довідку з урахуванням змін, що відбулися.
3. Проспект емісії інвестиційних сертифікатів пайового фонду повинен містити такі відомості:
1) характеристика компанії з управління активами, що включає:
повне та скорочене (за наявності) найменування;
ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (далі - ідентифікаційний код);
код LEI (за наявності);
дата державної реєстрації;
відомості про посадових осіб:
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), посада;
пряме та/або опосередковане володіння часткою в статутному капіталі компанії з управління активами (відсотки щодо кожного);
2) характеристика пайового фонду, що включає:
повне та скорочене (за наявності) найменування;
дата видачі та номер свідоцтва про внесення відомостей про пайовий фонд до Реєстру;
реєстраційний код за Реєстром;
термін закінчення діяльності пайового фонду (для строкового пайового фонду) у форматі дд/мм/рр;
строк, встановлений для досягнення мінімального обсягу активів пайового фонду (не може перевищувати 6 місяців з дня реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів цього пайового фонду);
порядок визначення дня початку та закінчення інтервалу, періодичність інтервалу (не рідше одного разу на рік), тривалість інтервалу (не менше 10 робочих днів протягом року та не менше 1 робочого дня протягом кожного інтервалу) (для пайового фонду інтервального типу);
3) текст регламенту, зареєстрованого НКЦПФР, засвідчений підписом уповноваженої особи компанії з управління активами;
4) дані про проголошену емісію інвестиційних сертифікатів пайового фонду:
спосіб розміщення інвестиційних сертифікатів (публічне або приватне розміщення);
загальна номінальна вартість інвестиційних сертифікатів, які планується розмістити, грн;
номінальна вартість інвестиційного сертифіката, грн;
кількість інвестиційних сертифікатів, штук;
форма існування інвестиційних сертифікатів;
форма випуску інвестиційних сертифікатів;
перелік осіб, серед яких розміщуватимуться інвестиційні сертифікати пайового фонду, у разі приватного розміщення інвестиційних сертифікатів (із зазначенням: для фізичних осіб - прізвища, власного імені, по батькові (за наявності), реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії (за наявності) та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган та мають відмітку в паспорті), унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності); для юридичних осіб - резидентів - повного найменування, ідентифікаційного коду, місцезнаходження, частки в них державної або комунальної власності; для юридичних осіб - нерезидентів - повного найменування, місцезнаходження, ідентифікаційного коду із витягу з торговельного, банківського, судового реєстрів або іншого офіційного документа, що підтверджує реєстрацію іноземної юридичної особи в державі, в якій зареєстровано її головний офіс, частки в них державної або комунальної власності);
порядок визначення ціни продажу інвестиційних сертифікатів;
порядок визначення дати початку розміщення інвестиційних сертифікатів;
дата закінчення розміщення інвестиційних сертифікатів у форматі дд/мм/рр (для строкових пайових фондів), яка не може бути пізнішою, ніж за 3 місяці до дня закінчення строку діяльності пайового фонду;
адреси місць розміщення інвестиційних сертифікатів пайового фонду;
права, що надаються власникам інвестиційних сертифікатів пайового фонду;
порядок розміщення інвестиційних сертифікатів пайового фонду, в тому числі порядок подання заявок на придбання інвестиційних сертифікатів, та умови, за яких може бути відмовлено в прийомі таких заявок;
порядок оплати інвестиційних сертифікатів пайового фонду;
зобов’язання емітента щодо повернення коштів інвесторам та строк повернення коштів у разі:
відмови від емісії інвестиційних сертифікатів;
визнання емісії інвестиційних сертифікатів недобросовісною;
визнання випуску інвестиційних сертифікатів таким, що не відбувся;
порядок повідомлення про емісію інвестиційних сертифікатів пайового фонду;
зобов’язання емітента щодо невикористання коштів (активів) пайового фонду на покриття збитків компанії з управління активами;
5) інформація про розміщення інвестиційних сертифікатів пайового фонду попередніх емісій (зазначається щодо кожної емісії інвестиційних сертифікатів пайового фонду окремо):
спосіб розміщення інвестиційних сертифікатів - публічне або приватне розміщення;
дата реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів;
номер та дата видачі свідоцтва про реєстрацію випуску інвестиційних сертифікатів пайового фонду;
загальна сума емісії інвестиційних сертифікатів, грн;
номінальна вартість інвестиційного сертифіката, грн;
кількість розміщених інвестиційних сертифікатів, штук;
форма існування інвестиційних сертифікатів;
форма випуску інвестиційних сертифікатів;
6) відомості про оператора регульованого ринку, на якому здійснюватиметься обіг інвестиційних сертифікатів пайового фонду (для біржових пайових фондів), із зазначенням повного найменування, ідентифікаційного коду, коду LEI (за наявності), номера і дати прийняття рішення/постанови про видачу ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з організації торгівлі фінансовими інструментами на регульованому ринку (у форматі дд/мм/рр);
7) відомості про зберігача (у разі укладення зі зберігачем договору про обслуговування зберігачем активів інституту спільного інвестування) із зазначенням повного найменування, ідентифікаційного коду, коду LEI (за наявності), місцезнаходження, номерів і дат прийняття рішень/постанов про видачу відповідних ліцензій на провадження професійної діяльності на ринках капіталу (у форматі дд/мм/рррр);
8) відомості про інвестиційну(і) фірму(и) із зазначенням повного найменування, ідентифікаційного коду, коду LEI (за наявності), а також номера і дати прийняття рішень/постанов про видачу відповідних ліцензій на провадження професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках - діяльності з торгівлі фінансовими інструментами, виданих НКЦПФР (у форматі дд/мм/рр), яка (які) здійснює(ють) розміщення та/або викуп інвестиційних сертифікатів пайового фонду (якщо регламентом та/або проспектом емісії інвестиційних сертифікатів пайового фонду передбачено залучення під час розміщення/викупу інвестиційних сертифікатів пайового фонду інвестиційних(ної) фірм(и)).
4. Якщо обсяг залучення заявником коштів від інвесторів згідно з поданими документами для реєстрації проспекту емісії інвестиційних сертифікатів пайового фонду перевищує 300000000 грн, уповноважена особа НКЦПФР ініціює проведення засідання профільного Комітету НКЦПФР (далі - Комітет) за участю представника(ів) заявника для обговорення мети здійснення емісії інвестиційних сертифікатів, напрямів та плану використання залучених коштів інвесторів.
За результатами засідання Комітету в порядку, передбаченому Положенням про комітети Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженим наказом Голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 05 квітня 2021 року № 52, приймається відповідне рішення Комітету, яке фіксується у протоколі засідання Комітету.

................
Перейти до повного тексту