1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.10.2023 № 1818
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
04 грудня 2023 р.
за № 2098/41154
Про затвердження Вимог до рибоприймального пункту
Відповідно до абзацу двадцять четвертого статті 8, частини третьої статті 47 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" та з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до законодавства України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Вимогидорибоприймальногопункту, що додаються.
2. Управлінню регулювання аграрних ресурсів в установленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Суб’єктам рибного господарства, які здійснюють експлуатацію рибоприймальних пунктів, погоджених до набрання чинності цього наказу, забезпечити протягом одного року з дня набрання чинності цього наказу, приведення своєї діяльності у відповідність до нього.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра згідно з розподілом обов’язків.

Перший заступник Міністра

Т. Висоцький

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної регуляторної служби України

В.о. Голови Державної служби України
з питань геодезії, картографії та кадастру

Міністр аграрної політики та продовольства України

Виконуюча обов’язки Голови
Державного агентства водних ресурсів України



О. Кучер


Д. Макаренко

М. Сольський


Н. Латиш
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
17 жовтня 2023 року № 1818
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
04 грудня 2023 р.
за № 2098/41154
ВИМОГИ
до рибоприймального пункту
I. Загальні положення та терміни
1. Ці Вимоги визначають умови та заходи, які повинні забезпечуватись на рибоприймальному пункті (далі - РПП) під час організації обліку та подальшого транспортування добутих (виловлених) водних біоресурсів та продукції, виробленої з водних біоресурсів.
2. У цих Вимогах термін "облік добутих (виловлених) водних біоресурсів" вживається у такому значенні - це процес приймання добутих (виловлених) водних біоресурсів на РПП, який включає в себе вивантаження, сортування, зважування, переробку та реєстрацію водних біоресурсів у журналі прийнятих водних біоресурсів, форма якого наведена у додатку до Інструкції з ведення журналу обліку прийнятих водних біоресурсів, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26 січня 2016 року № 17, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 09 лютого 2016 року за № 201/28331.
Інші терміни у цих Вимогах вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них", "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин", "Про ветеринарну медицину", Гігієнічних вимогах до виробництва та обігу харчових продуктів тваринного походження, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 жовтня 2022 року № 813, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 15 листопада 2022 року за № 1409/38745, Інструкції з ведення журналу обліку прийнятих водних біоресурсів, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26 січня 2016 року № 17, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 09 лютого 2016 року за № 201/28331, та інших нормативно-правових актах у галузі рибного господарства.
3. РПП має відповідати цим Вимогам, законодавству про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів та про рибне господарство.
II. Вимоги до виробничих та господарських зон, обладнання та інвентарю на РПП
1. Облік добутих (виловлених) водних біоресурсів та продукції, виробленої з водних біоресурсів здійснюється на РПП.
2. РПП розташовується на землях водного фонду, на яких здійснюється спеціальне використання водних біоресурсів відповідно до вимог Водного кодексу України та Земельного кодексу України.
РПП може розташовуватися безпосередньо на риболовному судні, що здійснює добування (вилов) водних біоресурсів у внутрішніх морських водах, територіальному морі та у зоні юрисдикції України, з веденням відповідного обліку добутих (виловлених) водних біоресурсів та продукції з них.
Облік добутих (виловлених) водних біоресурсів та переробка водних біоресурсів може здійснюватися безпосередньо на риболовному судні, якщо воно відповідає вимогам законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів та про рибне господарство.
3. На території РПП забороняється розташування будівель та приміщень, функціонально не пов’язаних із діяльністю РПП.

................
Перейти до повного тексту