1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 7 липня 2023 р. № 692
Київ
Про затвердження Порядку набуття статусу саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності будівель та Примірного статуту саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності будівель
Відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України "Про енергетичну ефективність будівель" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити такі, що додаються:
Порядок набуття статусу саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності будівель;
Примірний статут саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності будівель.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 67


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 липня 2023 р. № 692
ПОРЯДОК
набуття статусу саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності будівель
1. Цей Порядок визначає процедуру набуття статусу саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності будівель (далі - саморегулівна організація).
2. Неприбуткове добровільне об’єднання фізичних та/або юридичних осіб за напрямом господарської чи професійної діяльності у сфері енергетичної ефективності (далі - заявник) набуває статусу саморегулівної організації з моменту його реєстрації Мінінфраструктури відповідно до цього Порядку.
3. Заявник, що має намір набути статусу саморегулівної організації, повинен відповідати критеріям, визначеним частиною четвертою статті 10 Закону України "Про енергетичну ефективність будівель" (далі - Закон).
Відповідність заявника встановленим Законом критеріям є обов’язковою на момент прийняття рішення про реєстрацію саморегулівної організації і протягом періоду діяльності такої саморегулівної організації.
У цьому Порядку особа, що провадить на постійній основі професійну діяльність у сфері сертифікації енергетичної ефективності будівель, означає енергетичного аудитора будівель, який не рідше чотирьох разів на рік здійснює сертифікацію енергетичної ефективності будівель, що підтверджується наявністю енергетичних сертифікатів з присвоєним реєстраційним номером у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (далі - електронна система будівництва).
4. Реєстрація саморегулівної організації здійснюється відповідно до рішення Мінінфраструктури на безоплатній основі.
Реєстрація саморегулівної організації здійснюється в електронній системі будівництва.
5. Для реєстрації заявника як саморегулівної організації він подає до Мінінфраструктури заяву в електронній або паперовій формі згідно з додатком 1, до якої додаються:
1) довідка, що містить інформацію про заявника, а саме повне найменування, код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження, номер телефону, адресу електронної пошти, адресу веб-сайту, посаду, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника, та інформацію про інші органи управління, відомості про відокремлені підрозділи (у разі наявності), їх місцезнаходження, номер телефону керівника;
2) копія рішення уповноваженого органу управління заявника про намір набути статусу саморегулівної організації;
3) довідка про склад членів заявника за формою згідно з додатком 2;
4) довідка про членів заявника, що провадять на постійній основі професійну діяльність у сфері сертифікації енергетичної ефективності будівель або обстеження інженерних систем відповідно до Закону, за формою згідно з додатком 3.
Документи, що додаються до заяви, не можуть за датою складення перевищувати одного місяця до дня подання заяви і повинні бути засвідчені керівником заявника.
6. Мінінфраструктури протягом 20 календарних днів з дня надходження заяви та документів, що додаються до неї, розглядає заяву та приймає одне з таких рішень:
1) про реєстрацію саморегулівної організації;
2) про відмову в реєстрації саморегулівної організації.
7. Під час розгляду заяви проводиться перевірка достовірності відомостей, що містяться у поданих заявником документах.
Перевірка відомостей про заявника, зазначених у заяві та документах, що додаються до неї, проводиться з використанням відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Перевірка щодо відповідності заявника критеріям, визначеним частиною четвертою статті 10 Закону, проводиться з використанням відомостей електронної системи будівництва.
8. Підставою для прийняття рішення про відмову в реєстрації саморегулівної організації є:
1) невідповідність заявника критеріям, визначеним частиною четвертою статті 10 Закону;
2) неподання, подання не в повному обсязі документів, передбачених пунктом 5 цього Порядку;
3) недостовірність відомостей, що містяться у поданих документах, невідповідність документів вимогам законодавства та цього Порядку.
9. Про відмову в реєстрації саморегулівної організації Мінінфраструктури повідомляє заявникові протягом п’яти робочих днів з дня прийняття відповідного рішення. У повідомленні зазначаються вмотивовані підстави такої відмови.
10. Після усунення недоліків, що стали причиною прийняття рішення про відмову в реєстрації саморегулівної організації, заявник може повторно подати заяву.
11. Про прийняття рішення про реєстрацію саморегулівної організації Мінінфраструктури повідомляє заявникові протягом п’яти робочих днів з дня прийняття такого рішення з наданням його копії.
12. Інформація про зареєстровані саморегулівні організації оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінінфраструктури.
13. До електронної системи будівництва вноситься така інформація:
1) повне найменування саморегулівної організації, код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження, номер телефону, адреса електронної пошти, адреса веб-сайту, посада, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника та відомості про інші органи управління, перелік відокремлених підрозділів (у разі наявності) та їх місцезнаходження, номер телефону керівника;
2) кількість членів, які відповідно до Закону є енергетичними аудиторами будівель;
3) кількість членів, які провадять на постійній основі професійну діяльність у сфері сертифікації енергетичної ефективності будівель;
4) дата прийняття рішення про реєстрацію саморегулівної організації;
5) дата і підстави внесення змін до відомостей про саморегулівну організацію;
6) дата і підстави прийняття рішення про скасування реєстрації саморегулівної організації.
14. Інформація, зазначена у пункті 13 цього Порядку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті саморегулівної організації та оновлюється не рідше ніж один раз на півроку.
15. Статус саморегулівної організації вважаєтся скасованим з дня внесення запису про скасування реєстрації саморегулівної організації до електронної системи будівництва на підставі рішення Мінінфраструктури про скасування реєстрації саморегулівної організації.

................
Перейти до повного тексту