- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 травня 2023 р. № 508
Київ
Про затвердження Порядку відбору, направлення на молекулярно-генетичну експертизу (дослідження) біологічного матеріалу військовополонених для встановлення геномної інформації та його зберігання
Відповідно до частини шостої
статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію геномної інформації людини" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок відбору, направлення на молекулярно-генетичну експертизу (дослідження) біологічного матеріалу військовополонених для встановлення геномної інформації та його зберігання, що додається.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 29 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 травня 2023 р. № 508
ПОРЯДОК
відбору, направлення на молекулярно-генетичну експертизу (дослідження) біологічного матеріалу військовополонених для встановлення геномної інформації та його зберігання
Загальні питання
1. Цей Порядок визначає процедуру відбору біологічного матеріалу військовополонених, направлення його на молекулярно-генетичну експертизу (дослідження) для встановлення геномної інформації, а також зберігання відібраного біологічного матеріалу військовополонених.
2. Терміни "біологічний матеріал", "геномна інформація людини", "молекулярно-генетична експертиза (дослідження)", "державна реєстрація геномної інформації", що використовуються у цьому Порядку, вживаються у значенні, наведеному у
Законі України "Про державну реєстрацію геномної інформації людини".
Терміни "військовополонені", "дільниця для тримання військовополонених", "табір для тримання військовополонених", "установа Державної кримінально-виконавчої служби" вживаються в цьому Порядку в значенні, наведеному в
Порядку тримання військовополонених, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2022 р. № 413 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 31, ст. 1649).
Відбір біологічного матеріалу у військовополонених
3. Відбір біологічного матеріалу у військовополонених є складовою державної реєстрації геномної інформації, що здійснюється для встановлення геномної інформації з метою її державної реєстрації та подальшої ідентифікації осіб, які вчинили кримінальне правопорушення.
Відбір біологічного матеріалу у військовополонених є обов’язковим.
У разі відмови військовополоненого від відібрання у нього біологічного матеріалу для направлення на молекулярно-генетичну експертизу (дослідження) відбір здійснюється примусово.
4. Відбір біологічного матеріалу у військовополонених включає в себе дію або сукупність дій, спрямованих на отримання та облік відібраного біологічного матеріалу військовополонених, з якого можливо встановити геномну інформацію людини.
Відбір біологічного матеріалу у військовополонених та його облік як складові державної реєстрації геномної інформації здійснюються з дотриманням вимог законодавства про захист персональних даних.
5. Відбір біологічного матеріалу здійснюється із застосуванням засобів (систем) для відбору біологічних зразків, що призначені для їх тривалого зберігання, відповідно до інструкції виробника.
Засоби (системи) для відбору біологічних зразків повинні відповідати національному стандарту ДСТУ ISO 18385:2019 "Мінімізація ризику забруднення продукції, використовуваної для збирання, зберігання, аналізування біологічного матеріалу в криміналістичних цілях, ДНК людини".
6. Відбір біологічного матеріалу у військовополонених здійснюється у таборі або дільниці для тримання військовополонених (далі - табір або дільниця), в які військовополонених доставляють відповідно до
Порядку здійснення заходів щодо поводження з військовополоненими в особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2022 р. № 721 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 53, ст. 3074).
Такий відбір здійснюється уповноваженою особою табору або дільниці не пізніше ніж протягом 14 календарних днів з дня доставлення військовополоненого до табору або дільниці.
7. Табір або установа Державної кримінально-виконавчої служби, в якій утворена дільниця, до відбору біологічного матеріалу військовополонених як спеціалістів може залучати:
1) уповноважених осіб науково-дослідних установ судових експертиз Мін’юсту, судово-медичних установ, закладів охорони здоров’я;
2) уповноважених осіб медичних та експертних служб МВС, Міноборони, СБУ, Держприкордонслужби;
................Перейти до повного тексту